Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem muzułmański w Polsce i na zachodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#91

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Islam jest częścią Niemiec, powiedziała Angela Merkel

1399320_89145975_5.jpg

Jak oświadczyła niedawno Angela Merkel podczas konferencji, Islam jest częścią Niemiec, więc atak na meczety jest atakiem na niemieckie wartości. Z pewnością żaden z nas niespodziewał się nawet, że podobne słowa kiedykolwiek padną z ust pani kanclerz.

 

Być może Angela Merkel, przewodnicząca partii politycznej Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna, powinna zmienić jej nazwę na Unia Islamsko-Demokratyczna? Kanclerz Niemiec oświadczyła, że ataki na żydów, na kościoły i meczety są atakiem na ich podstawowe wartości, dlatego będzie walczyć z nietolerancją, będzie bronić tych wartości na poziomie międzynarodowym oraz bronić praw człowieka na całym świecie.

 

Wcześniej muzułmańskie społeczeństwo wezwało do działania przeciwko umotywowanemu religijnie terroryzmowi. Angela Merkel odpowiedziała, że Islam jest częścią Niemiec. Można więc z tego wywnioskować iż każdy atak na muzułmanów będzie traktowany jako atak na Niemcy, które stosują przecież politykę wielokulturowości.

 

Chichot historii, Niemcy chciały zawładnąć swiatem, a sami siebie zniszczyli...


  • 0



#92

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 Kanclerz Niemiec oświadczyła, że ataki na żydów, na kościoły i meczety są atakiem na ich podstawowe wartości, dlatego będzie walczyć z nietolerancją, będzie bronić tych wartości na poziomie międzynarodowym oraz bronić praw człowieka na całym świecie.

Bronienie islamu i praw człowieka wzajemnie się wyklucza. Mówimy przecież o kulturze, w której pedofilia, gwałty i morderstwa są uznawane za coś zwyczajnego.


  • 0



#93

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bronienie islamu i praw człowieka wzajemnie się wyklucza. Mówimy przecież o kulturze, w której pedofilia, gwałty i morderstwa są uznawane za coś zwyczajnego.

 

 

Bez przesady. Mówimy nie o kulturze, ale o religii. To po pierwsze. Po drugie, nie wierzę w takie uogólnianie. Znam kilku muzułmanów, którzy z pewnością by się na to nie zgodzili. Naprawdę trzeba to tłumaczyć?

 

Ten tekst zresztą został tak napisany, by można było zrozumieć wypowiedź p. Merkel jako konfirmację islamu jako czegoś naturalnego. Nie jest to bynajmniej naturalne w Europie Zachodniej, ale ilość wyznawców tej religii w Niemczech pozwala jednoznacznie stwierdzić, że jest to już jej znaczna część. To fakt, nie ma co się z tym kłócić; wypowiedź ta nie ma żadnego zabarwienia aksjologicznego. A, że bronią mniejszości to coś złego, przepraszam? Nie wyjeżdżać mi proszę z tym, że oni tam rządzą, że zachowują się jak u siebie, bo tak mówi jakaś telewizja; a jak usłyszę tekst o białej supremacji w chrześcijańskiej Europie to umrę ze śmiechu.


Użytkownik Monolith edytował ten post 26.10.2014 - 00:12

  • 0

#94

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W pełni zgadzam się z Blitz Wolf. Jak bronienie takiej totalitarnej ideologii jaką jest Islam można nazwać bronieniem praw człowieka? Walka z Islamem to jest bronienie praw człowieka przed bezkarnymi gwałtami, tzw. zabójstwami honorowymi, dekapitacjami w biały dzień i ogólnie chorymi zabobonami serwowanymi przez istoty których nazwanie ludźmi ciężko przechodzi przez gardło. Ale to ciężka walka jeżeli mamy takich osobników jak Monolith którzy kumplują się z muzułmanami. To że bronią mniejszości to jest coś bardzo złego bo mniejszości tylko rozbijają społeczeństwo a już tym bardziej jak mniejszość jest nastawiona w ten sposób i aspiruje do bycia większością.

 

Chichot historii, Niemcy chciały zawładnąć swiatem, a sami siebie zniszczyli...

 

Albo wręcz odwrotnie, może Niemcy chcą aby dzięki naporowi mniejszości odrodziła się kolejna Rzesza? 


  • 0

#95

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No tak, Rzeczpospolita Obojga Narodów z okresu świetności była homogeniczna pod względem narodowościowym, prawda? Tylko mi nie mów, że się rozpadła przez powstanie Chmielnickiego...


  • 0

#96

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Albo wręcz odwrotnie, może Niemcy chcą aby dzięki naporowi mniejszości odrodziła się kolejna Rzesza? 

Rzesza Islamska? :P


  • 1



#97

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bez przesady. Mówimy nie o kulturze, ale o religii. To po pierwsze.

Tą linijką udowodniłeś, Monolith, że o islamie nie masz bladego pojęcia. Islam to nie tylko religia, ale kultura i styl życia. Tam gdzie są muzułmanie, tam będzie dążenie do szariatu i przeplatanie swojej wiary z każdą czynnością. Tam gdzie jest islam, tam jest zagrożenie ludobójstwem, gwałtami i innymi plugastwami.

 

Po drugie, nie wierzę w takie uogólnianie. Znam kilku muzułmanów, którzy z pewnością by się na to nie zgodzili. Naprawdę trzeba to tłumaczyć?

Prawdziwy muzułmanin nigdy nie zaprzyjaźni się na równych zasadach z niewiernym. Przykro mi, ale albo robi Cię w bambuko, albo ma z tego jakieś korzyści.

 

A, że bronią mniejszości to coś złego, przepraszam? Nie wyjeżdżać mi proszę z tym, że oni tam rządzą, że zachowują się jak u siebie, bo tak mówi jakaś telewizja; a jak usłyszę tekst o białej supremacji w chrześcijańskiej Europie to umrę ze śmiechu.

Oczywiście, że tak. Dla stabilnego państwa najlepiej jest, kiedy jego mieszkańcy są "obywatelami" jednej kultury, bo nie ma zagrożenia takimi zjawiskami jak islamizacja. Jeśli już jest mniejszość, to niech stara się współżyć z obywatelami. Mniejszości muzułmańskie wpychają się z brudnymi buciorami do Europy, starając się ojczystych mieszkańców tych ziem zmusić do swoich praw. To jest dobre?

Tu nie chodzi o białą czy jakąkolwiek supremację. Niech są biali, czarni, zieloni czy tęczowi. Kolor skóry nie jest problemem, tylko podejście "kultury" islamskiej, która gardzi i wewnętrznie wykpiwa wartości europejskie, dzięki którym w ogóle może tu bytować.

 

No tak, Rzeczpospolita Obojga Narodów z okresu świetności była homogeniczna pod względem narodowościowym, prawda?

Strzał w stopę. Multi-kulti przyczyniło się do upadku tego tworu.


  • 0



#98

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, Rzeczpospolita Obojga Narodów z okresu świetności była homogeniczna pod względem narodowościowym, prawda? Tylko mi nie mów, że się rozpadła przez powstanie Chmielnickiego...

 

I mam rozumieć że nowa Rzeczpospolita Obojga Narodów z muzułmanami z Bliskiego Wschodu byłaby podobna :D Poza tym nam już multi-kulti wyszło bokiem ponieważ wpuszczenie żydów kiedy wszyscy ze swoich krajów wywalali ich na kopach odczuwamy do dziś.

 

 

 

 

Albo wręcz odwrotnie, może Niemcy chcą aby dzięki naporowi mniejszości odrodziła się kolejna Rzesza? 

Rzesza Islamska? :P

 

 

Nie, chodzi o takie sprowokowanie społeczeństwa przez mniejszości aby odrodzenie się nazistowskiej Rzeszy było uzasadnione. Wiadomo że po wydarzeniach z II WŚ teraz samym ideologicznym gadaniem nie doprowadzi się do kolejnych czystek i odrodzenia wojującego nacjonalizmu a tak Niemcy nawet mogą zostać zaatakowani jako pierwsi a wtedy nikt nie będzie bawił się w porównania z Hitlerem.


Użytkownik Anders Tenhan edytował ten post 26.10.2014 - 12:05

  • 0

#99

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No tak, Rzeczpospolita Obojga Narodów z okresu świetności była homogeniczna pod względem narodowościowym, prawda? Tylko mi nie mów, że się rozpadła przez powstanie Chmielnickiego...

Pierwszy z brzegu przykład na to, że nie było aż tak różowo jak sądzisz: http://pl.wikipedia....Polsce#Historia

Bez przesady. Mówimy nie o kulturze, ale o religii. To po pierwsze.

Z tym, że ichnia kultura wynika bezpośrednio z Koranu. Skoro Mahomet położył łapy na Aiszy kiedy miała 9 lat to znaczy, że tak można...

Po drugie, nie wierzę w takie uogólnianie. Znam kilku muzułmanów, którzy z pewnością by się na to nie zgodzili. Naprawdę trzeba to tłumaczyć?

Zerknij na to, co dzieje się na Bliskim Wschodzie.


  • 0



#100

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ależ piękny przykład stereotypowego wręcz, panicznego strachu daliście. 

 

Tą linijką udowodniłeś, Monolith, że o islamie nie masz bladego pojęcia. Islam to nie tylko religia, ale kultura i styl życia. Tam gdzie są muzułmanie, tam będzie dążenie do szariatu i przeplatanie swojej wiary z każdą czynnością. Tam gdzie jest islam, tam jest zagrożenie ludobójstwem, gwałtami i innymi plugastwami.

 

 

Pokaż mi, gdzie jest szariat, gwałty i ludobójstwo w muzułmańskich dzielnicach w Chinach. Tylko mi nie mów, że się ich trzyma za mordę i do czegoś zmusza, bo to komunistyczny rząd itd. Żyją sobie najnormalniej w świecie, modlą się do Allaha, nie jedzą wieprzowiny i nikomu to nie przeszkadza. W Europie większość tych zorganizowanych mniejszości to hołota, oczywiście. Ale nie można napisać, że islam to ludobójstwo, proszę Cię...

 

Prawdziwy muzułmanin nigdy nie zaprzyjaźni się na równych zasadach z niewiernym. Przykro mi, ale albo robi Cię w bambuko, albo ma z tego jakieś korzyści.

 

 

Nie mówiłem o przyjaźni, to po pierwsze. Po drugie, rozumiem, że masz niezaprzeczalną, dogmatyczną wręcz wiedzę, co prawdziwym muzułmanom wolno, a czego nie wolno? Skoro tak, to zapewne jesteś jakiś ważnym imamem, bo innej opcji nie ma; a jeśli nie jesteś, to Twoja opinia jest dokładnie tyle warta, co każda inna.

 

Oczywiście, że tak. Dla stabilnego państwa najlepiej jest, kiedy jego mieszkańcy są "obywatelami" jednej kultury, bo nie ma zagrożenia takimi zjawiskami jak islamizacja. Jeśli już jest mniejszość, to niech stara się współżyć z obywatelami. Mniejszości muzułmańskie wpychają się z brudnymi buciorami do Europy, starając się ojczystych mieszkańców tych ziem zmusić do swoich praw. To jest dobre?
Tu nie chodzi o białą czy jakąkolwiek supremację. Niech są biali, czarni, zieloni czy tęczowi. Kolor skóry nie jest problemem, tylko podejście "kultury" islamskiej, która gardzi i wewnętrznie wykpiwa wartości europejskie, dzięki którym w ogóle może tu bytować.

 

 

Kultury obce mogą zdecydowanie wpływać pozytywnie. Naprawdę znów trzeba tłumaczyć takie oczywistości?

 

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 => a to kto wymyślił, kto rozpowszechnił, kto doskonalił? Europejczycy?

 

Oczywiście masz rację (w dużej części przypadków) z brakiem poszanowania i z tym, że należy się dopasować. Zupełnie się z Tobą zgadzam, ale znów uogólniasz. To nie kultura islamska jest sprzeczna z kulturą europejską (zresztą umówmy się, że jej już prawie nie ma). To poglądy zezwierzęconych półgłówków kłócą się z moralnością każdego bodaj człowieka. Tak samo, jak gwałty księży, ludobójstwo południowoamerykańskich Indian, Holokaust, krucjaty itd. Tak samo, jak nie można powiedzieć, że po II Wojnie Światowej każdy Niemiec jest zły, że tam, gdzie są, następują ludobójstwa, tak samo nie można tego powiedzieć o muzułmanach. O durniach, fanatykach, ekstremistach - oczywiście. Ale tylko idiota uogólnia w ten sposób. W ten sam sposób Turcy tłumaczyli masowe zabójstwa Ormian - bo każdy z nich to potencjalny wróg... a dziś mamy @Tenhana który najchętniej wyrżnąłby "to ścierwo" do nogi, wszystkich, dla pewności.

 

Strzał w stopę. Multi-kulti przyczyniło się do upadku tego tworu.

 

 

Patrz, a ja się uczyłem, że jednak długotrwałe wojny ze Szwecją, Caratem, Chanatem, Turkami... a to jednak mniejszości. 

 

Pierwszy z brzegu przykład na to, że nie było aż tak różowo jak sądzisz

 

 

Tam nie ma żadnego przykładu. Jest tam coś o pogromach, szariacie? Jest o naturalnych scysjach i konfliktach, ale nie widzę tam ludobójstwa, gwałtów ani bezpośrednich przyczyn rozpadu państwa.

 

Z tym, że ichnia kultura wynika bezpośrednio z Koranu. Skoro Mahomet położył łapy na Aiszy kiedy miała 9 lat to znaczy, że tak można...

 

 

I to jest pogląd ekstremisty-zwierzęcia, ale są tam jeszcze ludzie, którzy wiedzą, że to jednak nie jest księga, którą się czyta jak Dekalog. Powiesz mi, że każdy muzułmanin twierdzi, że ma prawo gwałcić dzieci i zabijać niewiernych? 

 

Zerknij na to, co dzieje się na Bliskim Wschodzie.

 

 

Ty też, w ujęciu historyczno-społecznym, a nie wąskim - religijnym. Wszystko ma swoje podstawy w tym, jak byli traktowani przez państwa europejskie od średniowiecza. Pomyśl sobie, że zamiast Koranu mają Stary Testament - myślę, że znaleźliby tam też kilka fajnych sposobów na wprowadzenie "Prawa Biblijnego", bo ja wiem, na przykład na dziesiątkowanie ludności za kradzież, itd... to nie Koran jest winien, to ludzie. I to nie wszyscy. Jak można tego nie widzieć?


Użytkownik Monolith edytował ten post 26.10.2014 - 15:29

  • -1

#101

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dwie strony temu wrzucałem coś u Tatarach, uważających że nie można przenosić na grunt europejski wszystkich dalekowschodnich zwyczajów, jak wielożeństwo, zasłanianie twarzy itp. De facto nigdzie w Koranie nie jest napisane, że kobieta powinna się cała zasłaniać. Jedyne fragmenty na temat kobiecych powinności mówią o skromnym ubiorze, a w paru wspomina się o kobietach zasłaniających twarze lecz bez nakazu. Zwyczaj zasłaniania głowy jest przedislamski i stanowi element kultury tamtych krajów. Dokładne kopiowanie zwyczajów arabskich bez odniesienia się do tamtejszych uwarunkowań to niedorzeczność.


  • 1



#102

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Pokaż mi, gdzie jest szariat, gwałty i ludobójstwo w muzułmańskich dzielnicach w Chinach. Tylko mi nie mów, że się ich trzyma za mordę i do czegoś zmusza, bo to komunistyczny rząd itd.

Muzułmanie w chinach to zaledwie dwadzieścia do dwudziestu dwóch milionów wyznawców. to niewiele zważywszy na prawie miliard czterysta milinów obywateli.  A co do rządu prawda jest taka że trzyma za mordę wszystkich niezależnie od wiary. Przykład? Ostatnie wydarzenia w Chongkongu. 

 

 

. Ale nie można napisać, że islam to ludobójstwo, proszę Cię..

http://www.redakcja....ust-chrzescijan

to tak na szybko materiał tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

 

Nie mówiłem o przyjaźni, to po pierwsze. Po drugie, rozumiem, że masz niezaprzeczalną, dogmatyczną wręcz wiedzę, co prawdziwym muzułmanom wolno, a czego nie wolno? Skoro tak, to zapewne jesteś jakiś ważnym imamem, bo innej opcji nie ma; a jeśli nie jesteś, to Twoja opinia jest dokładnie tyle warta, co każda inna.

Są inne opcje. A Tym wpisem udowodniłeś że nie masz na ten temat zielonego pojęcia.

 

Bez przesady. Mówimy nie o kulturze, ale o religii.

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Islam to nie tylko religia. Koran to kompletny zestaw praw obowiązków i zasad moralnych. Dlatego takie państwa jak Arabia Saudyjska stanowią prawo wyłącznie w oparciu o Koran. W Koranie jest wszystko łącznie z zasadami na jakich pożycza się i  oddaje pieniądze. Gdybyś głębiej zainteresował się tematem to nie plótł byś takich bzdur. 

 

Po drugie, rozumiem, że masz niezaprzeczalną, dogmatyczną wręcz wiedzę, co prawdziwym muzułmanom wolno

Gdybyś Ty miał jakąś wiedzę w tym temacie to byś tego nie napisał. Określenie "prawdziwy muzułmanin"  Jest zależne od odłamu.  Co ciekawe, każdy muzułmanin uważa za bluźnierców wyznawców innych odłamów. Vide Sunnici i Szyici.

 

I to jest pogląd ekstremisty-zwierzęcia, ale są tam jeszcze ludzie, którzy wiedzą, że to jednak nie jest księga, którą się czyta jak Dekalog. Powiesz mi, że każdy muzułmanin twierdzi, że ma prawo gwałcić dzieci i zabijać niewiernych?

Przeczytaj Koran to się zdziwisz. Po za tym widzę że nie wiesz, ale Dekalog nie jest księgą.

 

Swoją drogą polecam

http://www.poznajkoran.pl

 Poczytaj, przemyśl wróć do dyskusji. 


  • 2



#103

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kultury obce mogą zdecydowanie wpływać pozytywnie. Naprawdę znów trzeba tłumaczyć takie oczywistości?

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 => a to kto wymyślił, kto rozpowszechnił, kto doskonalił? Europejczycy?

 

Czyli jak lubie pizze i spaghetti to muszę popierać żeby co trzeci przechodzeń jakiego będę mijał był Włochem.


  • 0

#104

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 => a to kto wymyślił, kto rozpowszechnił, kto doskonalił? Europejczycy?

Hindusi.

Powiesz mi, że każdy muzułmanin twierdzi, że ma prawo gwałcić dzieci i zabijać niewiernych?

Tak wynika z ich świętej księgi. I nie są to tylko teksty typu "ukarze ich Bóg" i "przygotował im Bóg karę straszliwą" (chociaż i takich jest sporo), ale również wzywanie do własnoręcznego mordowania i gnębienia ludzi innego wyznania. 


  • 0



#105

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hindusi.

 

 

Właśnie miałem to pisać :) Cyfry te wymyślili Hindusi, a Arabowie tylko je do Europy przetransportowali.

 

Patrz, a ja się uczyłem, że jednak długotrwałe wojny ze Szwecją, Caratem, Chanatem, Turkami... a to jednak mniejszości.

 

 

Mniejszości też, a może i głównie. Od 1410 roku Litwini ani razu(!) nie przyszli Polakom z pomocą- zawsze to my musieliśmy ratować im 4 litery. Zawsze dziwnie się spóźniali albo mieli jakieś inne problemy. Kolejna sprawa- Ukraińcy. Ciągle się buntowali, poza tymi, którzy mieli zapewnione miejsce w armii. No i mniejszości ostatecznie zostały wykorzystane przez Rosję- tzw. spór o dysydentów, Rosja rościła sobie prawo do ochrony polskich innowierców.

 

Powiesz mi, że każdy muzułmanin twierdzi, że ma prawo gwałcić dzieci i zabijać niewiernych?

 

 

Zapewne nie każdy morderca uważa, że ma prawo robić to co robi.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych