Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem muzułmański w Polsce i na zachodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#211

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, jaki procent wśród chrześcijan (nie tylko katolików) ma takie zapędy.

Muzułmanie są sojusznikami chrześcijan w sporach z liberalno-lewicową ideologią. Krytykując islam, pamiętajmy także, że za nasze słowa zawsze odpowiedzą chrześcijanie w krajach muzułmańskich, a nie my sami. To są niewątpliwie dwa ważne powody, dla których Kościół stara się być w dobrych stosunkach z muzułmanami i szukać z nimi porozumienia. Zaś amerykańscy pastorzy, którzy chcą palić Koran, biorą na siebie odpowiedzialność za krew chrześcijan w Pakistanie lub Sudanie.

 

Najbardziej niebezpieczna sytuacja dla nas chrześcijan będzie wtedy, gdy lewicowo-liberalne autorytety moralne znajdą z muzułmańskimi fundamentalistami wspólny język. A będzie to możliwe, gdy islam zdobędzie w Europie realną pozycję w polityce. Jestem przekonany, że wielu z dzisiejszych wojowników walczących zaciekle z  Ciemnogrodem pierwsi polecą do meczetu. Nie takie sojusze świat widział. Wtedy nasza jedyna nadzieja w… Chińczykach.

 

Panjuzek@

Takich przyjacielu, którzy z szacunkiem mówią o żonie i nie udają bardziej religijnych niż ich mułła. 





#212

Ożywieniec.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niemieckich nazistów też w społeczeństwie było niewielu patrząc tak na ilość ludzi żyjących wówczas na terenie Niemiec. Ale jakoś zyskali poparcie ludności cywilnej z różnych powodów, NSDAP wygrało nawet ówczesne wybory w sposób demokratyczny. Ludzie zgadzali się z ich poglądami w mniejszym bądź większym stopniu, ponieważ widzieli w tym jakieś zyski dla siebie. Więc jeśli 10% muzułmanów ma aspiracje zdobywcy mówimy o poważnym problemie, no bo skoro NSDAP potrafiło przekonać do siebie ludzi z różnych powodów to dlaczego muzułmanie-zdobywcy nie są w stanie tego zrobić? Naziści potrafili znaleźć z ludźmi wspólny język, mówili im to co chcieli usłyszeć, używano taktyki przesadnego ukazywania zagrożeń unoszących się nad Niemcami itp. To jest realne zagrożenie, wszystko dzieje się na naszych oczach.


Użytkownik Ożywieniec edytował ten post 06.04.2017 - 20:05

  • 0

#213

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli znajdzie się większość pozbawiona zdrowego rozsądku, to nawet przykłady z historii nie pomogą....





#214

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Panjuzek@

Takich przyjacielu, którzy z szacunkiem mówią o żonie i nie udają bardziej religijnych niż ich mułła.

 

 A gdzie ja pisałem o braku szacunku?? Szacunek jest. I tak właśnie wyrażają się o swoich żonach, ale, przecież to by była plama na honorze gdyby zona była nie bardzo.

 Wiem że może wydawać się dziwne dla przedstawiciela kultury zachodniej, mimo iż mówią z szacunkiem o żonie , to dyskryminacja kobiet w naszym tego słowa rozumieniu jest faktem. Z resztą sporo na ten tema jest w samym Koranie. Wiesz przyjacielu, dla muzułmanina Żona i Kobieta (w znaczeniu nie jego żona) nie stoją na jednej szali.

 

 A skoro są tak bardzo tolerancyjni, i nowocześni to spytaj się twoich znajomych, dlaczego nie modlą się w jednym pomieszczeniu ze swoimi żonami.

 

 Było już na forum, o takim ultra nowoczesnym muzułmaninie, ze stanów, który, założył rozgłośnię radiową, i stację telewizyjną, pokazujące islam jako religię pokoju i miłości. A gdy jego żona wręczyła mu papiery rozwodowe, to skrócił ją o głowę, i zgłosił się na policję. Taki rozwód był dla niego hańbą nie do udźwignięcia. Jestem pewien że zanim do tego doszło, również wyrażał się z szacunkiem o swojej żonie.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 06.04.2017 - 20:36

  • 0



#215

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 A gdzie ja pisałem o braku szacunku?? 

Nigdzie nie napisałem, że tak twierdzisz.


To są kwestie kulturowe i na każdym poziomie znajdziemy przykłady, że to jest "be", albo tamto "be".

 

  A skoro są tak bardzo tolerancyjni, i nowocześni to spytaj się twoich znajomych, dlaczego nie modlą się w jednym pomieszczeniu ze swoimi żonami.

Bo takie są doktryny ich religii.

Pokazując palcem na chrześcijan, pytają, dlaczego hołubimy kanibalizm. Takich przykładów można by mnożyć, choćby częste wśród katolików - "kobieta jest do rodzenia dzieci i do garów".

Taka dyskusja do niczego nie prowadzi, a pokazuje, jakich płytkich argumentów się często łapiemy.





#216

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@panjuzek
Hidżra. A więc na wzór Mahometa, emigrują na ziemie chrześcijan, po to aby zaprowadzić tam swoje porządki. To właśnie się teraz się dzieje.


No popatrz, jakie to straszne. Ciekawe, co bys powiedzial w sytuacji, gdyby zamiast muzulmanow robili to samo Indianie. Tez domagałbys sie ich wyrzucenia z Europy i zakazania wjazdu wszystkim Indianom? Czy to tylko muzulmanie dostapili tego zaszczytu?

Obecnie na terytorium świętego dla muzułmanów miasta czyli Mekki można się dostać jedynie, jako muzułmanin. Niewierni nie mają tam wstępu. Wyobraź sobie reakcje świata islamskiego, gdyby ktoś na siłę próbował wybudować tam kościół.

I dobrze robia skoro to dla nich swiete miejsce. Wyobraz sobie, co by sie dzialo jakbys zorganizowal modly na sadżadżadach na glownym placu bazyliki w Licheniu albo w Toruniu na Żwirki i Wigury 80 nie mowiac juz o budowaniu meczetu.

Jeszcze lepiej by zrobili jakby wysadzili to wszystko w cholere, koscioly, meczety i caly ten religijny syf ale to raczej utopia jest. Religia to rak, nic innego.

I nie jest to taka sama religia jak chrześcijańska.

Jest taka sama. To taki sam syf jak religia chrzescijanska, nie ma roznicy.

Skoro tak twierdzisz, to znaczy że nie masz na ten temat zielonego pojęcia.

Widze tutaj kolejnego zagorzalego katolika, ktory nigdy biblii nie otworzyl. Ale spoko, niech bedzie ze to ja nie mam pojecia.

Zanim odpowiesz poczytaj troszkę na ten temat, żebyś się więcej nie błaźnił.

Mysle, ze ci ktorzy czytaja ten watek i twoje argumenty wiedza doskonale, kto sie zblaznil.

Biały człowiek narzuca innym swoja ideologie i religie - dobrze. Arab narzuca innym swoją religię - źle.

Muzułmanie to nie tylko Arabowie. A co do narzucania. Poczytaj sobie o "Pokoju Islamskim" To świat w którym niewierni nie mają racji bytu. Nie kojarzy Ci się to z rasą panów w wydaniu niemieckim?


Nie, to akurat kojarzy mi sie z biblią. Na przyklad księga powtórzonego prawa 13:7. Poczytaj sobie, to ci sie oczy otworza troche.

Jeśli powstanie u ciebie prorok lub wyjaśniacz snów i zapowie znak lub cud, 3 i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: Chodźmy za bogami cudzymi – których nie znałeś – i służmy im, 4 nie usłuchasz słów tego proroka albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. 5 Za Panem, Bogiem waszym, pójdziecie. Jego się będziecie bać, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziecie słuchać, Jemu będziecie służyć i do Niego przylgniecie. 6 Ów zaś prorok lub wyjaśniacz snów musi umrzeć, bo chcąc cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał Pan, Bóg twój, głosił odstępstwo od Pana, Boga twego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, wybawił cię z domu niewoli. W ten sposób usuniesz zło spośród siebie. 7 Jeśli cię będzie nakłaniał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa, albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: „Chodźmy, służmy bogom cudzym”, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi – 8 jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich, od jednego krańca ziemi do drugiego – 9 nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. 10 Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. 11 Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 12 Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i zaniecha tego zła pośród siebie.
13 Jeśli usłyszysz w jednym z miast, które Pan, Bóg twój, daje ci na mieszkanie, 14 że wyszli spośród ciebie ludzie przewrotni i uwodzą mieszkańców swego miasta, mówiąc: „Chodźmy, służmy cudzym bogom!”, których nie znacie, 15 przeprowadzisz dochodzenie, zbadasz, spytasz, czy to prawda. Jeśli okaże się prawdą, że taką obrzydliwość popełniono pośród ciebie, 16 mieszkańców tego miasta wybijesz ostrzem miecza, a samo miasto razem ze zwierzętami obłożysz klątwą. 17 Cały swój łup zgromadzisz na środku placu i spalisz w ogniu – miasto i cały łup jako ofiarę ku czci Pana, Boga twego. Zostanie ono na wieki zwaliskiem, już go nie odbudujesz. 18 Nie przylgnie do twej ręki nic z rzeczy poddanych klątwie, aby Pan zaniechał zapalczywości swego gniewu, a okazał litość i miłosierdzie, rozmnażając cię, jak przysiągł twym przodkom, 19 jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, przestrzegając wszystkich poleceń, które ja tobie dziś daję, i czyniąc to, co słuszne jest w oczach Pana, Boga twego.


Reszta tez bez roznicy, np. zbawienie tylko dla waskiej grupy wyznawcow, a reszta do piachu.

Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie jest z was; Boży to dar, a nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.

Ale spoko, zapomnialem ze biblia jest cacy, a koran jest be.

A skoro piszesz o niemieckiej rasie panow, to nie pomijaj niewygodnego dla siebie faktu, ze ci biali patrioci, tacy wspaniali chrzescijanie idacy pod haslem gott mit uns sa odpowiedzialni za smierc 60 milionow ludzi, z ktorych spora czesc wyrżneli osobiście tylko dlatego, że im sie ich religia i pochodzenie nie podobało.

Jestes biały, pochodzisz z ksenofobicznego państwa w którym nacjonalizm jest bardzo silny, do tego z państwa wyznaniowego, którego religię wyznają terroryści z IRA.

Stek lewackich bzdur.


Typowa prawacka odzywka zakrywająca tepą agresja brak jakichkolwiek argumentow.

Homoseksualizm to również coś co nie ma racji bytu w świecie islamskim

To akurat powinni ci sie podobac.

@Ożywieniec
zarzucasz temu człowiekowi; ksenofobie, nacjonalizm, rasizm i inne postawy które według twojego światopoglądu są niedopuszczalne. Zapominasz za tym o najważniejszym, przecież w krajach bliskowschodnich rozwinęło się to na jeszcze większą skalę niż u nas, nasze postawy nacjonalistyczne, ksenofobiczne, rasistowskie przy ich postawach to jest pikuś.


To, że gdzieś tam jest wiekszy fanatyzm i zaslepienie to ma być jakies usprawiedliwienie dla własnej ksenofobii, nacjonalizmu i rasizmu?

Utopienie kukły to utopienie kukły, muzułmanin utopiłby prawdziwą żydówkę

Zapusc brode, załóż dżalabije, nałóż na łeb kefije i agal, wez do reki Koran i idź na najbliższy marsz niepodległości, spotkanie rodziny radia maryja albo inny spęd podobnych oszołomów i zobaczysz w minute prawdziwe oblicze chrzescijan. To znaczy najwyzej zobaczysz potem nagranie na youtubie albo w tvn, bo sam nie zdazysz zobaczyc.
 


Użytkownik Dr Röck edytował ten post 07.04.2017 - 11:48

  • -2



#217

Ożywieniec.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak odniesiesz się do tego, że porzucenie tych niedopuszczalnych według ciebie postaw doprowadzi do upadku naszej kultury i cywilizacji? No bo skoro muzułmanie są; nacjonalistami, rasistami, ksenofobami w większym stopniu niż my to będą sobie chcieli nas podporządkować. Również kwestia tego, że ich postawy wynikają z jawnej agresji i chęci podbicia nowych terenów. Nasze postawy wobec muzułmanów wynikają z prostego powodu, obronności wszystkiego co rozumiemy przez; cywilizacje, kulturę, tradycje, komórki takie jak rodzina i przyjaciele itp. To my się tutaj bronimy przed muzułmanami, nie muzułmanie przed nami jak to było w przypadku murzynów lub Indian. Porzucając postawy o których tutaj piszemy skazujesz siebie, swoją rodzinę, swoich przyjaciół, swój kraj, swój naród, cywilizacje, kulturę, tradycje, po prostu w skrócie wszystko na wymarcie.

 

Cytowanie starego testamentu w przypadku katolików jest tak samo mądre, jak picie z podłogi w miejskich kiblach. Przecież woda to woda, nie ważne skąd pochodzi bo to przecież woda. Co z tego, że chrześcijanie uznają w zasadzie jedynie nowy testament. Kiedy my argumentujemy swoje stanowiska na podstawie historii, faktów ty argumentujesz coś na podstawie swoich domysłów i swojej wizji świata; włączasz w to jakieś nieistotne rzeczy takie jak stary testament i swoją anty-religijność (haha :D ).

@panjuzek
    Hidżra. A więc na wzór Mahometa, emigrują na ziemie chrześcijan, po to aby zaprowadzić tam swoje porządki. To właśnie się teraz się dzieje.

 

No popatrz, jakie to straszne. Ciekawe, co bys powiedzial w sytuacji, gdyby zamiast muzulmanow robili to samo Indianie. Tez domagałbys sie ich wyrzucenia z Europy i zakazania wjazdu wszystkim Indianom? Czy to tylko muzulmanie dostapili tego zaszczytu?

Przecież to oczywiste, że tak.

Nie ważne kim byliby najeźdźcy nie można dać się im zniszczyć i stłamsić. Mogą być nawet Chińczykami, kosmitami, Indianami, murzynami, mutantami, zombie, wampirami, bogami, aniołami, demonami, dinozaurami, robakami, wilkołakami, w ostateczności mogą być morderczymi tłuczkami do ziemniaków. Kiedy coś tobie zagraża musisz zareagować, nawet jeśli będzie to oznaczać nierówną walkę o przetrwanie z bytami takimi jak bóg, bogowie (ale poetycko mi to wyszło). W zasadzie to odeśle ciebie do twojego tematu z 2013 o tutaj

Pisałeś wtedy o rzeczach pięknych i prawdziwych dla ciebie, mających swoje odbicie w rzeczywistości. Swoim postępowaniem możesz się przyczynić do tego, że to co kochasz stracisz. A przecież tracić nie lubi nikt, niezależnie czy jest; centrowy, prawicowy, lewicowy.

Może to jakieś twoje masochistyczne skłonności?


Użytkownik Ożywieniec edytował ten post 07.04.2017 - 13:22

  • 1

#218

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Dr Röck

 

 

No popatrz, jakie to straszne. Ciekawe, co bys powiedzial w sytuacji, gdyby zamiast muzulmanow robili to samo Indianie. Tez domagałbys sie ich wyrzucenia z Europy i zakazania wjazdu wszystkim Indianom? Czy to tylko muzulmanie dostapili tego zaszczytu?

 

 Z tak absurdalnym pomysłem dawno się nie spotkałem. Ale gdyby Indianie masowo czy Eskimosi czy ktokolwiek, zaczął masowo migrować do europy, gwałcić kobiety, zabijać ludzi na ulicach, i narzucać wszystkim swoją ideologię, to tak. Dostąpili by tego zaszczytu.

 

 

I dobrze robia skoro to dla nich swiete miejsce. Wyobraz sobie, co by sie dzialo jakbys zorganizowal modly na sadżadżadach na glownym placu bazyliki w Licheniu albo w Toruniu na Żwirki i Wigury 80 nie mowiac juz o budowaniu meczetu.

 

 Jak tak dalej pójdzie to nie będę musiał sobie tego wyobrażać. Będę to mógł zobaczyć. Póki co w Polsce powstają nowe meczety. Kto wie może i stanie taki w Licheniu.  Dzięki takim ludziom jak Ty, to może stać się możliwe.

 

 

Jest taka sama. To taki sam syf jak religia chrzescijanska, nie ma roznicy.

 

Różnica jest ogromna, nie widzisz tego gdyż nie wiesz nic na temat islamu.

 

 

Widze tutaj kolejnego zagorzalego katolika, ktory nigdy biblii nie otworzyl. Ale spoko, niech bedzie ze to ja nie mam pojecia.

 

 I znowu kulą w płot. Nie jestem katolikiem. Przestałem nim być, po przeczytaniu Bibli właśnie, w wieku kilkunastu lat. Ostatnim skramentem który przyjąłem była komunia. W zasadzie nie wyznaję żadnej religii. Nie jest mi to do niczego potrzebne.

 Biblię czytałem wiele razy, a ostatnio z powodów rodzinnych bardzo uważnie, przeczytałem Koran w tłumaczeniu prof. Bielawskiego http://www.planetais..._bielawski.html  Sam możesz to zrobić jest dostępne online. A i uprzedzając twoje wywody wiem że koran powinno się czytać w orginale aby docenić kunszt z jakim został napisany, ale mam to gdzieś. Mnie interesuje treść. A ten właśnie przekład jest najbardziej precyzyjny.  Zapraszam do lektury.

 

 

Nie, to akurat kojarzy mi sie z biblią. Na przyklad księga powtórzonego prawa 13:7. Poczytaj sobie, to ci sie oczy otworza troche.

 

 Oczy to w przeciwieństwie do Ciebie mam szeroko otwarte. Właśnie dałeś mi kolejną przesłankę, pozwalającą mi twierdzić ze nie wiesz o czym piszesz. Jeżeli chcesz porównywać Koran do Biblii to możesz opierać się jedynie na nowym Testamencie.  Dlaczego?  A dla tego:

- w obu wypadkach mamy mamy bazę w postaci Judaizmu. (Adam i Ewa, Mojżesz, i wiele innych)

- w obu przypadkach mamy do czynienia z prorokiem który był postacią historyczną.

- obie księgi zostały spisane przez uczniów proroka i jego potomnych  wiele lat po jego śmierci (pierwsze wersje koranu były przekazywane ustnie)

- w obu przypadkach księga jest wykładnią wiary

 

 ST, nie jest w żadnym stopniu (pomijając kwestie przemocy itp.) tożsamy z Koranem.

 

 Ale w sumie nie zaskoczyłeś mnie. Nie pierwszy raz spotykam się z faktem że ktoś jedzie ze ST. tak jest łatwiej, tylko szkoda że bez sensu. Zarzucasz mi brak wiedzy, w tym temacie, tyle że to akurat dotyczy Ciebie. 

 

 

 

Ale spoko, zapomnialem ze biblia jest cacy, a koran jest be.

 Nie nie zapomniałeś. Po prostu, nie miałeś o tym pojęcia.

 

 

Typowa prawacka odzywka zakrywająca tepą agresja brak jakichkolwiek argumentow.

  Jeżeli dla Ciebie stwierdzenie

 

Jestes biały, pochodzisz z ksenofobicznego państwa w którym nacjonalizm jest bardzo silny, do tego z państwa wyznaniowego, którego religię wyznają terroryści z IRA.

 jest takie lotne i merytoryczne, to pozostaje jedynie cieszyć się że póki co nie przekazałeś dalej, swoich genów :facepalm:


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 09.04.2017 - 15:53

  • 0



#219

Shad.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat jest o problemie z imigrantami, a tu co po niektorzy zaczynaja obrazac czyjes wyznanie. Nie jestem zagorzalym katolikiem, ale niektórzy załatwiają się do własnego gniazda. Gdyby nie chrześcijanizm, bylibyśmy najprawdopodobniej niewolnikami, albo co najgorsze nasiąknelibyśmy bezlitosną ideologią, która obecnie na całym świecie spędza nam sen z powiek. Zrównywać Islam z Chrześcijaństwem to jak uznac Hitlera za dowodce nieslusznie wyklętego.

Sent from my HUAWEI ATH-UL01 using Tapatalk
  • 3

#220

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W kontekście dyskusji taka grafika mi się nawineła ostatnio. Życiowe.

17952664_230257844118736_118497510609870


  • 1



#221

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up.

 Ostatnio wypływa tego rodzaju retoryka. Problem polega na tym iż, mowa tu o zamachach w Europie, bez uwzględnienia północnej Afryki, i niektórych rejonów Azji. Po drugie te niby "chrześcijańskie" zamachy, to tak naprawdę zamachy separatystyczne (IRA i ETA wiodą prym) ograniczone do pewnych stosunkowo niewielkich regionów. Natomiast do tych "muzułmańskich zamachów terrorystycznych" przyznaje się organizacja, która ma na sumieniu setki tysięcy ofiar,  głównie w Afryce ale zamachy dokonywane są na całym świecie. Łatwo jest manipulować ludźmi, którzy nie wyściubiają nosa poza swój skrawek ziemi.

 

Nie bronię terrorystów z IRA i ETA, ale nie mają oni na koncie masowych grobów, handlu kobietami, czy też grupowych dekapitacji. A ISIS (czy też Daesz) owszem ma, i to sporo.

ISIS ma na koncie setki tysięcy ofiar. Nie tylko w Europie. Cały "chrześcijański terroryzm to kilka, może troszkę więcej tysięcy zabitych. . 

 

 

Edit.

 @CzłowiekSarna. Przepraszam, późna pora była, zmęczenie dopełnione trzema piwkami :)  "Piłeś nie pisz" muszę sobie to nad monitorem powiesić.

 Treści mojego post nie usuwam, bo faktycznie taka retoryka jest stosowana. Usunąłem tylko ostatnie zdanie.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 20.04.2017 - 17:54

  • 0



#222

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie juzku chyba nie zrozumiałeś tego obrazka, ten obrazek to ironia do tego jakich argumentów używają obrońcy Islamu.


  • 1



#223

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@panjuzek

Jak tak dalej pójdzie to nie będę musiał sobie tego wyobrażać. Będę to mógł zobaczyć. Póki co w Polsce powstają nowe meczety. Kto wie może i stanie taki w Licheniu.  Dzięki takim ludziom jak Ty, to może stać się możliwe.

 

Nie mam nic przeciwko meczetowi w Licheniu, skoro stoi katolicka buda, to i muzulmanska też niech sobie stanie. Choć i tak najlepiej byłoby wpuścić do Lichenia buldożery i zrobić tam jakąś galerię handlową albo aquapark.

 

    Jest taka sama. To taki sam syf jak religia chrzescijanska, nie ma roznicy.

 

Różnica jest ogromna, nie widzisz tego gdyż nie wiesz nic na temat islamu.

 

Tak, to prawda. Różnica jest ogromna. Islam nie ma na koncie ponad 60 milionow wyrżniętych ludzi w imię chorych wizji. Jeszcze. Jak nadrobi zaległosci to się zrównają.

 

Oczy to w przeciwieństwie do Ciebie mam szeroko otwarte. Właśnie dałeś mi kolejną przesłankę, pozwalającą mi twierdzić ze nie wiesz o czym piszesz. Jeżeli chcesz porównywać Koran do Biblii to możesz opierać się jedynie na nowym Testamencie.  Dlaczego?  A dla tego:- w obu wypadkach mamy mamy bazę w postaci

   

A dlaczego mam pomijac Stary Testament? To część Biblii, czy ci się podoba czy nie. Nie zamierzam go pomijać tylko dlatego, że dla ciebie to jest niewygodne.

 

 

@Ożywieniec

Niemieckich nazistów też w społeczeństwie było niewielu patrząc tak na ilość ludzi żyjących wówczas na terenie Niemiec.

 

O ile wiem popierało nazistów ponad 90% ludzi w Niemczech, więc wybielanie szwabków nie ma sensu.

 

. Co z tego, że chrześcijanie uznają w zasadzie jedynie nowy testament.

 

Bo im tak wygodnie. Biblia składa się z ST i NT, więc należy traktować ją jako całość.

 

Pisałeś wtedy o rzeczach pięknych i prawdziwych dla ciebie, mających swoje odbicie w rzeczywistości. Swoim postępowaniem możesz się przyczynić do tego, że to co kochasz stracisz. A przecież tracić nie lubi nikt, niezależnie czy jest; centrowy, prawicowy, lewicowy.

 

Nie stracę. Różnica jest taka, że nie widzę zagrożenia w hordach muzułmanów, bo to po prostu bzdura. Mam gdzieś to, do kogo i do czego się ktoś modli o ile nie wtrąca mi się do mojego życia. Pogoniłem sprzed furtki domu świadków Jehowy i klechów po kolędzie, nawiedzonych islamistów też pogonię. W przeciwieństwie do większosci z was miałem w życiu sporo do czynienia z muzułmanami, głównie w Albanii i Turcji więc się ich nie boję, bo nie widzę powodu. Ta antyislamska histeria jest śmieszna, bo to tak naprawdę takie samo ścierwo jak katolicyzm nadajace sie tylko do wypalenia napalmem z mozgow ludzi.

 

Nie mam nic przeciwko imigrantom pod warunkiem że to oni się dostosują do panujących zwyczajów, a nie prawo do nich. Ale tego samego oczekuję od każdej religii, a w tym kraju jest to utopia, bo wiadomo że radiomaryjni tutaj wszystkim kręcą.


Użytkownik Dr Röck edytował ten post 26.04.2017 - 08:34

  • 0



#224

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Dr Röck

 

 

Tak, to prawda. Różnica jest ogromna. Islam nie ma na koncie ponad 60 milionow wyrżniętych ludzi w imię chorych wizji.

To prawda. Islam ma na koncie znacznie więcej ofiar. Trudno to oszacować ale jest tego sporo. liczone w setkach milionów.  Sam podbój Indii szacowany jest na 80 milionów.

 

 

A dlaczego mam pomijac Stary Testament? To część Biblii, czy ci się podoba czy nie. Nie zamierzam go pomijać tylko dlatego, że dla ciebie to jest niewygodne.

 

 To nie jest kwestia mojej wygody, tylko wiedzy i zrozumienia tematu. Nie czytałeś ani Biblii, ani Koranu, a próbujesz rżnąć eksperta. To że cytujesz fragmenty biblii ze stron wojujących ateistów, nie oznacza że masz rację.

 Małe wprowadzenie.

 Stary testament, to niepełna kopia ksiąg żydowskich. Księga powtórzonego prawa, którą się posłużyłeś stanowi zapis praw do których stosowali się żydzi. Jezus był żydem. A ruch który utworzył, był uważany przez współczesnych żydów za sektę. Stary testament wszedł do kanonu, jako baza na której Jezus zbudował chrześcijaństwo.  Zauważ że cały cytat, który wkleiłeś nijak się ma do nauk Jezusa. Najsłynniejszy tekst J 8,1-11  "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem" niweluje wszystkie zasady w cytowanym przez Ciebie fragmencie. Jezus zmienił całkowicie sposób uprawiania religii, i tak naprawdę stworzył nową jakość.

 Podobnie Mohamed, który na bazie religii Żydowskiej Chrześcijańskiej i zlepku religii z terenów na których mieszkał, stworzył Islam. Chcesz być obiektywny? to może porównaj życie Mahometa i Jezusa. Obydwaj są prorokami i najświętszymi ludźmi dla swoich wyznawców. Ich postępowanie i nauki uważane są za wzór do naśladowania. 

 Na początek dwa fakty z życia Mahometa.

 1- Swoją karierę wielkiego zdobywcy rozpoczął od napadania na karawany idące z Mekki. Raczej nie robił tego bezkrwawo. 

  2- W roku 627 po tak zwanej "bitwie rowu" kazał stracić około 600 do 900 bezbronnych mężczyzn, a kobiety i dzieci sprzedać w niewolę.

 Teraz twoja kolej co takiego złego zrobił Jezus.

 

 

 

Nie mam nic przeciwko imigrantom pod warunkiem że to oni się dostosują do panujących zwyczajów, a nie prawo do nich. Ale tego samego oczekuję od każdej religii, a w tym kraju jest to utopia, bo wiadomo że radiomaryjni tutaj wszystkim kręcą.

 

 Dorosły chłop a w bajki wierzy. Ci wszyscy islamscy migranci z Afryki nie przyjechali tu po to aby się integrować. Oni oczekują że ty przejdziesz na ich wiarę. to działa tylko w jedną stronę. I jak zapukają do twojego domu, to będzie znaczyło ze czują się gospodarzami terenu na którym mieszkasz. To nie są Świadkowie Jehowy, którzy posłusznie opuszczą posesję. A ateistów to oni nie nawracają tylko zabijają.

 

 Więc może jednak zostawmy "katolickich ekstremistów" w spokoju oni nie gwałcą grupowo kobiet na ulicach, ani nie ucinają ludziom głów. Nie wjeżdżają również ciężarówkami w tłum ludzi, i nie tworzą stref "NO-GO"


  • 1



#225

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A skoro piszesz o niemieckiej rasie panow, to nie pomijaj niewygodnego dla siebie faktu, ze ci biali patrioci, tacy wspaniali chrzescijanie idacy pod haslem gott mit uns sa odpowiedzialni za smierc 60 milionow ludzi, z ktorych spora czesc wyrżneli osobiście tylko dlatego, że im sie ich religia i pochodzenie nie podobało.

Te 60 mln to liczba ofiar stalinizmu i kolektywizacji a nie nazizmu. Liczba ofiar nazizmu zależnie od źródeł oscyluje w granicach 7-10 mln.

Zapusc brode, załóż dżalabije, nałóż na łeb kefije i agal, wez do reki Koran i idź na najbliższy marsz niepodległości, spotkanie rodziny radia maryja albo inny spęd podobnych oszołomów i zobaczysz w minute prawdziwe oblicze chrzescijan. To znaczy najwyzej zobaczysz potem nagranie na youtubie albo w tvn, bo sam nie zdazysz zobaczyc.

 

Było kilka tego typu durnych prowokacji, ale skończyły się niepowodzeniem. A to najgłupsze z nich:

z21117499V,13-grudnia-w-Poznaniu--Dziewc

Oczywiście tej pani nic się nie stało, a zawiedzeni prowokatorzy odeszli z kwitkiem.

z20991958V,JHB.jpg

A tu farbowany murzyn szukał łomotu, nie znalazł niestety....

Różnica jest taka, że nie widzę zagrożenia w hordach muzułmanów, bo to po prostu bzdura.

 

Rozumiem że nie dostrzegasz problemu gett islamskich gdzie kwitnie przestępczość i radykalizacja Muzułmanów?

W przeciwieństwie do większosci z was miałem w życiu sporo do czynienia z muzułmanami, głównie w Albanii i Turcji więc się ich nie boję,

 

Akurat te kraje są bardziej świeckie to nie dziwota że masz takie wrażenie.

A tak w ogóle to lubię ten argument. "Co wy możecie wiedzieć o muzułmanach skoro nie widzieliście żadnego ja mam kolegę muslima i jest spoko", "co wy wiecie o gejach pewnie żadnego nie widzieliście bo ja mam kolegę geja i jest zupełnie normalny" Czy tylko ja mam białych kato-hetero znajomych? To może ze mną coś jest nie tak?


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 26.04.2017 - 21:21

  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych