Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem muzułmański w Polsce i na zachodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#181

Holli.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Teologowie mogą sobie mówić, w Europie człowiek może się tylko zradykalizować, normalnego człowieka już krew zalewa, jak widzi, że dają pedałom dzieci, a co dopiero muzułmanów, oni muszą naprawdę uznawać nas za podludzi :)
 
Te raporty z PRC* już tu przytaczałem, problem taki, że teoretycznie 4 na 10 z tych zacofańców przyjeżdża do Europy i robi to samo, co tam.


Oczywiscie ty jestes normalnych a wszystko inne nie.
Oczywiscie zacofancy, ty i Polacy magnaci, oswieceni.
Masz mozgu wielkosci tik taka, à wojny przepowiadasz, nawet czym sie beda szczycic panstwa omawiasz.

 

obraza.gif

Blitz Wölf


Użytkownik Blitz Wölf edytował ten post 19.11.2014 - 11:07

  • -2

#182

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby trochę ROZŁADOWAĆ atmosferę:

"Murzynek Ahmed w Londynie mieszka
Głowę ci uciąć chcę ten koleżka
Ostrzy maczetę przez całe ranki
Czyta z Koranu co lepsze wzmianki
O tym, co zrobić ma z niewiernymi
Gdy na ulicy spotka jakąś blond w mini
Dobrze, że Ahmed z islamistami
Nie chodzi tutaj do szkoły z nami
A gdy ze szkoły do domu wraca
bomby buduje, to jego praca
Aż mama krzyczy "AHMED ŁOBUZIE"
Kiedy dynamit chowa w swej bluzie
Mama powiada "poszukaj żony"
Ale on w kozy wciąż zapatrzony
Lecz mamy miłość ciągle czysta
bo dobry z niego jest terrorysta
"

W każdej fraszce jest ziarenko prawdy. :P


  • 3



#183

Holli.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ta, Ty za to po polsku pisać nie potrafisz. Siejesz tu rosyjski zamęt na forum. Jakiej w ogóle jesteś narodowości ?

 

 

Hah, ty czytasz co ty piszesz?  :>  tak też myślałem, że nie czytasz

Co oznacza "rosyjski zamęt na forum" ? Moze Ciebie już Specnaz albo Polskie służby tresują, a o tym nie wiesz?

Może lepiej jakbyś zajęła się nauką, pomocą w rodzinie, albo znalazła sobie chłopaka, a nie siedziała na forum i szukała koalicjii anty rosyjskiej?

Wszedzie widzisz Moskalów, czerwone/zielone ludziki, nie strać kontaktu z rzeczywistością bo polskie media niczym się nie różnią od tego co wujek Putin i Kreml swoim obywatelom wkłada do głowy. Jak już mówiłem to dwie strony barykady, szukasz czołgów... samolotow i zielonych ludzków a tak naprawdę wojna już się toczy na poziomie twojego umysłu. Nie ważne jaka strona ją wygrywa, ważne że Ty jako człowiek przegrywasz i coraz więcej jurysdykcjii oddajesz innym.

 

Co nie temat na tym forum gdzie Cię nie zobaczę to Rosjan widzisz. Jak Arabowie widzą Amerykanskich zolniezy, to raczej w Polsce taka osobę czeka psychiatryk, a jednak zołnieży Amerykańskich pełno w Niemczech.  :>

Twoj punkt widzenia jest tylko jednym z wielu, a ty chcesz już wyroki wydawać, wszyscy się mylą, tylko Trzynastka spod Lwowa ma racje, wszyscy zyja nie normalnie, ci za duzo jedza, ci sa biedni glupi, ci sa zadufani, tamci agresywni, ci cioty... wspolczuje twojemu chlopakowi poniewaz masz dusze typowo Lwowskiej prostej Polo-Zydowki Katoliczki, nic ci nie pasi, wszyscy zli, kontrast na kontrascie, latanie tam gdzie najwiecej grosza spadnie, ciagle marudzenie...

 

Moze pora sobie dać spokoj z tym co ci "przyjaciele" wkladaja do glowy w polskich mediach i przejsc do rzeczywistosci? Przeciez jeszcze troche i cie zaprogramuja tak ze jesli nie bedziesz ogladac codziennie dziennika nie bedziesz na bierzaco.

Uwierz mi u Rosjan polowa spoleczenstwa nie wierzy w to co mowia media w Rosjii, ale tyle samo ludzi nie wierzy w media w Stanach Zjednoczonych i demonstrują na ulicach pacyfizm, uklady rzadu, post kolonializm, wojny ekonomiczne.

 

Dla Ciebie swiat jest prostoliniowy, Amerykanie maja wiecej kasy i chce abym i ja miala wiecej kasy, wiec fajnie z wujkiem zza oceanu sie kolegowac bo jest cool. A Ameryka to bardzo rozne srodowisko, od zamknietych grup czy calych miast odcietych od swiata, po rozwrzeszczanych zielonoswiatkowcow nacpanych na mszach.

Tak samo nie wiesz co dzieje sie Rosjii, poziom Twojej wiedzy jest zerowy, mogloby jednoczesnie istniec jakies panstwo a ty moglabys i TObie podobni ludzi o tym nie wiedziec, nigdy tego nie sprawdzic... tak samo dajesz sie nabierac na wiele innych rzeczy. Uwierz mi ze twoja wiedza na temat swiata konczy sie na iluzjii i szkle, a ty juz ocenilas pol swiata, rozliczylas narody... tak samo owerfull

 

Wiesz jak wyglada sytuacja w Afganistanie? Jak Amerykanie by sie z Tobą obyli, jak ludzie w tamtych rejonach postrzegaja typ tej interwencjii, jak uklada sie rzad w tych panstwach, jakie ustawodawstwo, jaka ekonomia... etc jakie tlo miedzynarodowe.

Jeszcze chwila i zaczniesz wyznawac wiarę w Washington City, myslisz ze to co ci pokazuja w tv to jest prawda, ze to nie jest przemialkowane przez tysiace jak nie miliony interesow, poprawnosci, tego co trzeba mozna, to co jest obecnie korzystne. Mylisz sie, najlepszym obserwatorem i reporterem jestes sama ty, jesli dzis widzisz wszedzie Rosyjskich zolniezy, jesli masz jednobiegunowa wizje swiata, jesli uwazasz sie za wszystko wiedzaca, to sprawa juz lezy, bo czlowiek na tym etapie tak rozbudowal swoje ego ze na pomoc zewnetrzna reaguje zloscia, zas na dzialania manipulacyjne odwrotnie. Takze ja bym sie na Twoim miejscu zastanowil...

 

A jesli ty juz jestes kukielka, to wystarczy zeby Amerykanski wywiad czy Rosyjski wyslal na pare godzin jednego czlowieka w twoje otoczenie ktory nie przedstawiajac sie jako agent specnazu czy fbi, moze ci wkrecic ze ksiezyc jest z sera, co dopiero mowic o rzeczach przyziemnych. Moze ci sie wydaje to niewiarygodne, ale zyjesz w czysto iluzorycznym swiecie w szklanym ekranie.'

 

Denerwuje mnie jak taka osoba wlazi na fora czy innego typu miejsca i chce nauczac swojej jedynej prawdy polityczno-religijno-spolecznej na zasadzie jakis widzimi sie, jakis kompleksow ktore trzeba zaleczyc czyms... tak naprawde to jest calkowicie bez sensu. Nie lepiej pogadac sobie na luzie, nie widziec w innych tylko zlego a w sobie i tobie podobnych wielkiej objawionej prawdy, szczescie ci to da?

Moze lepiej jakbys pomogla mamie w domu, koledze kolezance dobre slowo powiedziala czy pouczyla sie, poczytala na spokojnie cos i wlasne wnioski wyciagnela. A nie mi ciskasz, zaraz mi wmowisz ze jestem Rosjaninem, albo ze jeszcze agentem, a sama mozesz nie wiedziec czy twoj dziadek, babka nie sa żydami...

Chodzi tu tylko o przyklad sytuacjii jaka moze ci sie wydawac nie realna a jednak mozesz nawet nie wiedziec dobrze co dzialo sie w rodzinie przed twoim narodzeniem bo polegasz na slowach bliskich, a one tez nie musza byc zawsze czysta informacja...

 

TY za to jak ducha swietego traktujesz dzienniki swiete polskiej tv, na ukrainie pranie mozgu, w Rosjii pranie mozgu... Tylko Polski dziennik, a Polska tv czesto bardziej pierze mozg niz Putin ; ) co z perspektywy np innych narodowosci jest wrecz widoczne na pierwszy rzut oka i nie mowie tu o narodach na wschod od Polski.

 

 

Mysle ze poprostu fanatyzm jest teraz w modzie ; ) wyobraz sobie ze w tym dniu wybucha wojna... pomysl sobie jesli media zaczna coraz badziej sie nakrecac nawet zwykly Rosjanin mieszkajacy w Pl bedzie musialbyc izolowany, zamkniety, wyobraz sobie wojne... to nie jest takie proste ze jezdza sobie samochodziki i strzelaja i milo sie to oglada. Wojna to stan umyslu, czym wiec rozni sie wojna konwencjonalna od wojny medialnej? Wojna medialna jest tansza i bardziej ekonomiczna... jesliby wybuchla wojna konwencjonalna myslisz ze USA i Rosja czy pare innych panstw wlaczy sie w wojne nuklearna? Nie bo im sie to nie oplaca. Czy wojna sie oplaca, nie. Nawet Putinowi ktory mysli innaczej ale jednak tez racjonalnie. Rosje nalezaloby zmusic do wojny. Myslisz ze Amerykanie nie pracuja na tym by wewnetrznie rozsadzic Rosje? Powiedz mi jesliby Rosjanie chcieli rozsadzic USA i wlasnie Meksyk przechodzilby na ich strone co by sie dzialo. Jesli ty dzis nie rozumiesz czym kieruja sie Rosjanie czy ich elity to mozesz dalej od debilow wyzywac innych ale nic to ci nie da. Tacy ludzie jedynie moga narobic zamieszania a jak przyjdzie co do czego glowe w piasek.

 

Tak samo nie rozumiem tematu o srodowiskach arabskich na zachodzie, to tez jest niejednoznaczna kwestia. :facepalm: Jesli ja widze ze tak naprawde niczym nie odrozniacie sie od radykalnego islamu, lub tez stan umyslu kogos jest tak samo oddalony od rzeczywistosci jak mieszkanca Koreii Polnocnej, jak mozna takiej osobie do rozsadku przemowic... skoro wszystko wie i wszystko co robi jest swiete. A poglady Trzynastka twoje dla mnie sa tak radykalne jak islam + wiedza na poziomie Koreanczyka Polnocnego. Zaraz przeciez zaczniesz o Ruskow ciskac, albo od wrogow Polski...

Idz sama sobie na wojne, ja napewno nie bede do kogos strzelal za twoją glupote, a Twoja glupota to cegielka do gorszych relacjii Polska-Rosja.


To nie jest ani moja sprawa ani moja gra, ja co potrzeba i co uznam za sluszne robilem, robie.

Znam ludzi ktorzy woleliby zeby Polska byla czescia Niemiec, bo zyloby sie lepiej, moze nie byloby flagi ale nie byloby tez pracodawcow ktorzy np nie wyplacaja pieniedzy, dra sie w pracy na tania sile robocza, nie byloby tyle ciskow. Wiec mi nie mow ze kraj w ktorym sie urodzilas i przyjelas dany punkt widzenia z zasady jest swietoscia, bo gdybys urodzila sie Niemka i zyla w Hitlerowskiej Rzeszy i powiedziala cos zle na ten kraj... inni odpowiedzieliby ci... nie pasuje to jedz na zmywak do Anglii. Myslisz ze w Polsce tak nie jest...? Myslisz ze sytuacja ekonomiczna ulegla polepszeniu? Myslisz ze 15 lat temu ludzie byli glupsi. Czy myslisz ze spolecznie Polacy ida do przodu?

 

Prawda jest taka ze z roku na rok jest coraz wiecej fatatyzmu, kretynskich powiazan z religją plus pelnego kapitalistycznego wyzysku. Myslisz ze ja sie za tym podpisze i w razie interwencjii Rosjii bede bronil jakiegos rzadu Polskiego, mylisz sie. A moze powszechna mobilizacja, nawet nie mialby kto kogo mobilizowac. Podczas wojny czy glodu twoje idealy pojda w piasek, nawet dziecku umierajacemu z bialoczerwona flaga wyrwiesz kanapke z buzi. Ja za dzieci ktore sie bawia w nacjonalistow i wielkich wolnomyslicieli oceniajacych swiat oraz za prawiczkow w sejmie ktorzy lecza tam kompleksy malych czy wiotkich fujarek nie zamierzam bronic. Jesli mialbym za cos walczyc to nie tylko dlatego ze ktos mi wmowil ze powinnem myslec tak a nie innaczej, nie oddalbym swojego samochodu jakims ludziom w mundurach... ktorzy bawia sie w doroslych ludzi a stworzyli sobie zabawki jak dzieci bawiace sie kuchenkami dla dzieci i wozeczkami.

Moge walczyc za cos co jest tego warte, a Polska nie jest pojeciem, Polska to po pierwsze ludzie, po drugie idee, po trzecie to co Polska oferuje i daje.

A oni chca wmowic ludziom aby dawac Polsce, jaka by nie byla, bo jest jak oni, dawac im bo to jest ich i w ich interesie, czyste ego.

 

Chcecie isc na Rosjan, a skad wiecie czy jak karabiny nie beda rozdawac Rosjanie was nie rozstrzelają już? ; ) albo jak jakis lewak zacznie strzelac do kamratow? ; P

Za duzo Czasu Honoru ogladacie... 

 

Chyba pomyliłeś fora! Odpoczynek dobrze Ci zrobi!

ostrzezenie.gif - za wycieczki osobiste i politykę wciskaną do każdego posta

ultimate


  • -7

#184

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mamy kolejny przykład płaszczenia się przed muzułmanami za kasę:

Za WP:

"We wrześniu tego roku Real Madryt podpisał trzyletnią umowę sponsorską z National Bank of Abu Dhabi. Dopiero jednak teraz zauważono, że na kartach kredytowych wydanych przez bank prezentuje się zmieniony herb "Królewskich". Usunięto bowiem z niego krzyż. Dlaczego? Aby nie drażnić kibiców klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy w większości są muzułmanami."

 


  • 3

#185

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Już nie od dzisiaj wiadomo, że większość współczesnych Europejczyków to przygłupy dla któych problemem są nierównosci społeczne i wyimaginowany faszyzm. Są ulegli jak małe dziewczynki i w przyszłości muzułmanie odpowiednio się nimi zaopiekują. Odwdzięczą się za edukację, programy wyrównywania szans itp 


  • 1

#186

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co zrobił Perez z Madrytem to serce mi się kraje, jako wieloletni kibic królewskich, jestem dosłownie załamany. :( Warto przy tym dodać jeszcze fakt, że Arabowie dostali możliwość zmiany nazwy stadionu na taką jaką chcą. Pewnie niedługo pożegnamy się z "Santiago Bernabeu"...


  • 0



#187

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Islam jest już od dawna najbardziej kontrowersyjną religią na praktycznie całym świecie! Wiele osób jest, wręcz zszokowanych, kiedy jakiś wyznawca tej wiary mówi, że zgodnie z zasadami praw Księgi On nie ma problemu, by dla Allaha zabić swoje ukochane dziecko, czy torturować żonę, która dopuściła się haniebnych czynów. Spora część ludzi, jednak pomimo przerażających zwyczajów islamu, dalej woła o tolerancję i nakazuje przyjmowania masy uchodźców, których zamiary często mogą być zupełnie inne, niż ochrona rodziny, czy ucieczka przed wojną…

Tym bardziej coraz więcej osób przekonuje teoria kapłana Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego Zakari Botrosa, który jest przekonany, że ten tzw. bóg to nie wcale Stworzyciel Nieba i Ziemi, ale tak naprawdę szatan, który przebiera fałszywą postać, by zwieść naiwnych ludzi i manipulować nimi, wykorzystując Ich do szerzenia zła i stworzenia królestwa diabła na Ziemi. Mężczyzna argumentuje swoje stanowisko tym, że Mahomet po otrzymaniu anielskich wizji zaczął praktycznie wariować i wpadł w ogromną depresję, z którą nie potrafił sobie poradzić, podczas gdy prawdziwe ukazanie Anioła powinno przynieść człowiekowi uczucia szczęścia i spokoju. Jeszcze jednym przerażającym dowodem może być fakt, że istota, która objawiła się Mahometowi dopuściła się wobec niego przemocy i dusiła go, czego nigdy nie zrobiłby anielski byt.

Jeśli byłaby to prawda to mogło by oznaczać, że antychryst, którego tak wielu z Nas wyszukuje wśród najznakomitszych postaci polityki, czy biznesu narodził się już dawno temu i zwał się Mahometem.  To przecież on jako pierwszy zaczął doznawać wizji od Anioła i założył pierwotną wspólnotę muzułmańską, która z czasem stała się ogromnym państwem Islamskim. Kapłan wspomina również cytaty w Koranie, które opisują Allaha jako podstępnego boga, który jest najwspanialszy wśród wszelkich bytów knujących. Według Zakari ma to się odnosić właśnie do szatana, który jak wiemy jest ogromnym mistrzem kłamstwa i manipulacji i nie zawaha się przed niczym, byle by spełnić to, czego pragnie.

 http://www.zjawiskan...zajace-dowody/#

 

 Ja wiem że źródło takie sobie. Ale treść, tak jak by trafna. Biorąc pod uwagę ostatnie lata.


  • 0



#188

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypadkowo znalazłem taki oto film na yutubie. Dobrze obrazuje moją opinię na temat Islamu.  Oceńcie sami.

 

https://www.youtube....h?v=NLgQFLQmilg


  • 1



#189

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tutaj jeszcze jeden na temat otwartości i prawdomówności islamistów.

 

https://www.youtube....h?v=UQ7XXsbXVZk


  • 0



#190

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak w temacie problemu muzułmańskiego i nawoływania do zakazania wjazdu muzułmanom do Anglii czy Europy.
 
london_bus_2_zps213e0e9f.png
 
city-london-ira.jpg

Co wam przypominają te zdjęcia?

Nie przypominam sobie zakazu wjazdu do Anglii albo Europy dla katolików, nacjonalistów albo innych nawiedzonych prawaków. Ale nie, wtedy to było cacy bo to byli dobrzy katolicy walczący o wolność, a teraz są złe muslimy mordujące niewinnych.
A tymczasem jedni i drudzy to skrajni debile, których należy wyłapać i wytłuc jak komary, ale normalnych ludzi nie ruszać. A nie na odwrót.

Użytkownik Dr Röck edytował ten post 03.04.2017 - 11:23

  • 1



#191

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ira stosowała terror w walce o niepodległość Irlandii a później o zjednoczenie Irlandii, muzułmanie gdzie znaczna część jest mniej lub więcej radykalna i ksenofobicznie nastawiona zabija dlatego że nienawidzi niewierzących.


  • 0



#192

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie przypominam sobie zakazu wjazdu do Anglii albo Europy dla katolików, nacjonalistów albo innych nawiedzonych prawaków. Ale nie, wtedy to było cacy bo to byli dobrzy katolicy walczący o wolność,

 

 Nie krępuj się, podaj starsze przykłady. Na przykład Polskich Partyzantów z czasów drugiej wojny światowej. Przecież wiele z ich akcji, dzisiaj określilibyśmy mianem terrorystycznych. IRA walczyła o swój kraj. Swoje ja. Tylko że metody mieli nowoczesne.

 

 

Ale nie, wtedy to było cacy bo to byli dobrzy katolicy walczący o wolność, a teraz są złe muslimy mordujące niewinnych.
A tymczasem jedni i drudzy to skrajni debile, których należy wyłapać i wytłuc jak komary, ale normalnych ludzi nie ruszać.

 

 A jaki masz pomysł na odróżnienie normalnego muzułmanina od ekstremisty???

 

Fajnie tak na lewo pitupitu, ale konkretów brak. Więc może oświeć nas jak odróżnić debila od nie-debila, zanim debil, zrobi coś debilnego.

 Czy może wolisz bazować na tym jacy to katolicy BEE, a prawacy to idioci, homofoby i zacofańcy.


  • 0



#193

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@panjuzek
Nie krępuj się, podaj starsze przykłady. Na przykład Polskich Partyzantów z czasów drugiej wojny światowej. Przecież wiele z ich akcji, dzisiaj określilibyśmy mianem terrorystycznych. IRA walczyła o swój kraj. Swoje ja. Tylko że metody mieli nowoczesne.


Porównujesz terrorystów z IRA mordujących niewinnych cywili i wysadzających się w centrum miast poza granicami swojego kraju z partyzantami walczącymi z niemieckimi okupantami na swoim terenie. Mistrzostwo świata w kwestii hipokryzji i demagogii. Napisałbym dosadniej, ale niektórzy tylko czekają na okazję do wlepienia mi warna więc sam się domyśl reszty.
Poza tym polscy partyzanci pisze się małą literą. Kiepsko wygląda patriota kaleczący język. Zanim zaczniesz wyjazdy w moją stronę to napiszę od razu, tak wiem, też kaleczę ale nie odgrywam teatrzyku patriotycznego na forum ani nigdzie indziej.

A jaki masz pomysł na odróżnienie normalnego muzułmanina od ekstremisty???

Od tego są służby rządowe, agenci, wywiady i inni specjaliści, a nie ja. Wystarczy żeby się wzięli do roboty, to nie będzie akcji typu zamachowiec był wcześniej aresztowany, skazany, czy podejrzewany o coś tam. Wystarczy zgarnąć wcześniej i przetrzepać powiązania. Jak potrafią monitorować skwerki w mieście i wysłać straż miejską żeby wlepić mandat za napicie się piwa na ławce, to chyba potrafią też namierzyć podejrzanych o kontakty z terrorystami.

Fajnie tak na lewo pitupitu, ale konkretów brak. Więc może oświeć nas jak odróżnić debila od nie-debila, zanim debil, zrobi coś debilnego.

Dobrym pomysłem jest przeczytanie tego i podobnych wątków. Szybko da się pokapować kto jest kto.

Ja i na lewo? Chyba się nie wyspałeś dzisiaj. albo masz bardzo jednostronne widzenie świata co na jedno wychodzi.

Czy może wolisz bazować na tym jacy to katolicy BEE, a prawacy to idioci, homofoby i zacofańcy.

Jak sie czyta po kolei wypowiedzi to trudno mieć inne wrażenie.
 


  • 0



#194

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Dr Röck

 

 

Porównujesz terrorystów z IRA mordujących niewinnych cywili i wysadzających się w centrum miast poza granicami swojego kraju

 

 Technicznie rzecz biorąc, Irlandia była częścią Anglii. Po za tym, IRA walczyła o niepodległość Irlandii, od lat dwudziestych XX wieku.  Zamachy o których piszesz, miały miejsce na początku  lat dziewięćdziesiątych.

 Co do mordowania niewinnych cywili, to nie było celem samym w sobie. Tak na szybko z wiki:

 

 

Na początku lat 90. IRA przeprowadziła zamachy bombowe w centrach brytyjskich miast wyrządzając ogromne szkody. Dzięki telefonicznym ostrzeżeniom przyniosły one niewiele ofiar wśród ludzi

https://pl.wikipedia..._Republikańska

 

Więc w przeciwieństwie do terrorystów islamskich, ich celem nie było zabicie jak największej ilości ludzi.

 

 

z partyzantami walczącymi z niemieckimi okupantami na swoim terenie

 

 Dla IRA to Anglicy byli okupantami.  I walczyli oni głównie na własnym terenie.

 

 

W lutym 1971 roku z rąk IRA zginął pierwszy od wielu lat brytyjski żołnierz. 30 stycznia 1972 roku w Londonderry, w Irlandii Północnej, podczas pokojowej demonstracji żołnierze brytyjscy zabili 13 jej uczestników i ranili 14. Wydarzenie to nazwano „krwawą niedzielą”. Wydarzenie to rozpoczęło wojnę, w której IRA walczyła nie tylko z ulsterską policją (RUC) i brytyjską armią, ale też z nielegalnymi protestanckimi organizacjami zbrojnymi (np. UVF, UDA, UFF, LVF)[1]. Jeszcze w tym samym roku z konfliktu wycofała się Oficjalna IRA, która w zupełności przekształciła się w działający pokojowo ruch polityczny[2].

W trakcie trwania konfliktu wszystkie strony dopuściły się licznych zbrodni. Prowadzone od czasu do czasu rozmowy nie przynosiły żadnych pozytywnych efektów. Przez ponad 20 lat zamachy bombowe, polityczne zabójstwa, ostrzeliwanie domów z broni maszynowej były elementami dnia codziennego w Irlandii Północnej, o zwykłych zamieszkach i podpaleniach nie wspominając. Miasta zostały przedzielone murami i drutem kolczastym.

W 1981 roku wielu przebywających w więzieniach członków IRA podjęło strajk głodowy, żądając uznania ich więźniami politycznymi (byli więzieni jako kryminaliści). W wyniku protestu zmarło 10 głodujących, w tym Bobby Sands, ówczesny lider IRA w więzieniu Maze, który w czasie strajku został wybrany członkiem Izby Gmin parlamentu brytyjskiego[1]. W tym czasie coraz większe sukcesy odnotowywała Sinn Féin będąca polityczną odnogą Tymczasowej IRA[2].

 

Co do partyzantów i walki na własnym terenie. Miałem na myśli niektóre akcje przeprowadzane przez polskie podziemie, takie jak wysadzanie mostów pociągów czy różnego rodzaju egzekucje przeprowadzane, na Niemcach, ale również na Polakach kolaborującymi z okupantem.  Gdyby Niemcy wygrali wojnę, z pewnością było by to określane mianem terroryzmu.  Jeśli chodzi o IRA, to w zasadzie mamy zawieszenie broni. A stroną dominującą jest Anglia, Gdyby było odwrotnie to nie nazywano by członków tego ugrupowania terrorystami tylko bohaterami.

 

 

Poza tym polscy partyzanci pisze się małą literą.

 

 Wiem jak to się pisze. Użyłem dużych liter, aby nie zostać posądzonym o negatywną krytykę tychże. Wiem że to mnie nie usprawiedliwia, ale nie piszemy na forum polonistycznym tylko na Paranormalnym.

 

 

Od tego są służby rządowe, agenci, wywiady i inni specjaliści, a nie ja. Wystarczy żeby się wzięli do roboty, to nie będzie akcji typu zamachowiec był wcześniej aresztowany, skazany, czy podejrzewany o coś tam. Wystarczy zgarnąć wcześniej i przetrzepać powiązania. Jak potrafią monitorować skwerki w mieście i wysłać straż miejską żeby wlepić mandat za napicie się piwa na ławce, to chyba potrafią też namierzyć podejrzanych o kontakty z terrorystami

 

Widocznie nie jest to takie proste jak Ci się wydaje.

 

 

Zamach w Londynie "Jestem zasmucona i zszokowana". Żona zamachowca w oświadczeniu 28 marca 2017, 9:40 1 zobacz więcej wideo » "Jestem zasmucona i zszokowana". Żona zamachowca w oświadczeniu W Londynie zginęło pięć osób Nagranie ewakuacji Theresy May z brytyjskiego parlamentuNagranie ewakuacji Theresy May z brytyjskiego parlamentu "Nie bał się wchodzić na linię strzału". Policjant i wiceminister symbolami ataku w Londynie"Nie bał się wchodzić na linię strzału". Policjant i... Nocne czuwanie na Trafalgar Square. "Londyńczycy nie pozwolą się zastraszyć"Nocne czuwanie na Trafalgar Square. "Londyńczycy nie pozwolą... Sejm uczcił minutą ciszy ofiary atakuSejm uczcił minutą ciszy ofiary ataku Terror na moście Westminsterskim. Nagranie świadkaTerror na moście Westminsterskim. Nagranie świadka "Czy on się zbliża?", "Wracajcie!". Nagranie z brytyjskiego parlamentu"Czy on się zbliża?", "Wracajcie!". Nagranie z brytyjskiego... Moment ataku w Londynie. Kobieta wpada do TamizyMoment ataku w Londynie. Kobieta wpada do Tamizy Do pięciu wzrosła liczba osób zabitych w ataku w pobliżu parlamentuDo pięciu wzrosła liczba osób zabitych w ataku w pobliżu... Atak "chory i zdeprawowany". May po posiedzeniu COBRYAtak "chory i zdeprawowany". May po posiedzeniu COBRY "Usłyszałem krzyk", "ludzie uciekali, bali się". Relacje Polaków z Londynu"Usłyszałem krzyk", "ludzie uciekali, bali się". Relacje... Amatorskie nagranie z miejsca ataku. Słychać strzałyAmatorskie nagranie z miejsca ataku. Słychać strzały Świadkowie ataku w Londynie: Słyszałyśmy krzyki i strzałyŚwiadkowie ataku w Londynie: Słyszałyśmy krzyki i strzały Atak w Londynie. Pierwsza konferencja prasowa policji Atak w Londynie. Pierwsza konferencja prasowa policji Do ataku doszło w sercu LondynuDo ataku doszło w sercu Londynu Akcja ratunkowa na Moście WestminsterskimAkcja ratunkowa na Moście Westminsterskim Atak w LondynieAtak w Londynie Ofiary ataku na Moście WestminsterskimOfiary ataku na Moście Westminsterskim Moment tuż po ataku w Londynie. Świadkowie uciekają z miejsca zdarzeniaMoment tuż po ataku w Londynie. Świadkowie uciekają z miejsca... Ranni na moście. Sikorski pokazuje film z LondynuRanni na moście. Sikorski pokazuje film z Londynu Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA | Video: Reuters TV Londyńczycy są wstrząśnięci środowym atakiem Żona napastnika z Londynu zabrała głos w sprawie ubiegłotygodniowego zamachu, w którym zginęło pięć osób. Oświadczyła, że jest "zasmucona i zszokowana" wydarzeniami w stolicy Wielkiej Brytanii. Żona napastnika z Londynu Khalida Masooda, Rohey Hydara, za pośrednictwem londyńskiej policji wydała oświadczenie, w którym potępiła działania męża. Matka zamachowca odcina się od syna. "Wylałam wiele łez nad ofiarami" Matka napastnika... czytaj dalej » "Jestem zasmucona i zszokowana tym, co zrobił Khalid. Całkowicie potępiam jego działania" - oświadczyła. Na ręce rodzin ofiar przekazała kondolencje. Rannym życzyła szybkiego powrotu do zdrowia. Jednocześnie zaapelowała o uszanowanie prawa do prywatności. - Chciałabym poprosić o uszanowanie prywatności naszej rodziny, szczególnie dzieci, w tym trudnym czasie - napisała. Matka odcina się od czynu syna Żona Masooda zabrała głos dzień po oświadczeniu wydanym przez matkę napastnika. Janet Ajao wyznała, że "wylała wiele łez nad losem ludzi, których dopadł ten tragiczny incydent". Ajao, która na co dzień mieszka w Trelech w Walii, stanowczo odcięła się od czynów syna. - Chcę, aby wybrzmiało to całkowicie jasno i by nie było żadnych wątpliwości: potępiam jego działania i nie popieram jego przekonań, które doprowadziły go do popełnienia tej zbrodni. Chciałabym podziękować moim przyjaciołom, rodzinie i społeczności głęboko z serca za miłość i wsparcie, jakimi mnie obdarzyli - dodała. (http://www.tvn24.pl)

http://www.tvn24.pl/...ana,727243.html

 

 O ile te kobiety nie kłamią, to okazuje się że nawet najbliższa rodzina nie wiedziała co planuje ten jegomość. A gdyby służby miały trzepać dogłębnie każdego potencjalnie podejrzanego, to mielibyśmy do czynienia z dyskryminacją na tle religijnym.  Lepiej zapobiegać niż leczyć. Krotka piłka. Jesteś muzułmaninem, przychodzisz do nas z kraju gdzie szerzy się ekstremizm? Sorry Winnetou. Spadaj tam skąd przyszedłeś.


  • 0



#195

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@panjuzek
Co do mordowania niewinnych cywili, to nie było celem samym w sobie. Tak na szybko z wiki:

 

Nie no rzeczywiście. Podłożenie bomby w autobusie albo w ciezarowce zaparkowanej w centrum miasta to typowy atak na oddzialy wojskowe, a nie na cywili.

Dla IRA to Anglicy byli okupantami.  I walczyli oni głównie na własnym terenie.

 

Od kiedy Londyn albo Birmingham należą do Irlandii? Te dwa zdjecia jakie dalem wczesniej nie sa z irlandzkich miast tylko z Londynu.

Jak piszesz o tym że walczyli głównie na wlasnym terenie to znaczy, ze nie masz pojecia o skali tego co sie dzialo. A wypadaloby skoro tam podobno mieszkasz.
Od 1970 do 1993 roku w samym tylko Londynie IRA przeprowadziła o ile dobrze naliczyłem 160 akcji terrorystycznych. STO SZESCDZIESIAT.
Tak znienawidzeni przez ciebie islamscy terrorysci  od 2005 roku zrobili niesamowite 6. SZESC. I to nie byli terrorysci powiazani z jednym ugrupowaniem ale roznymi, niezaleznymi a jedyna cecha wspolna to religia.
To tyle samo zamachow, co przeprowadzili szkoccy nacjonalisci tez tylko w Londynie, w 2 lata.

Ale spoko, co tam IRA i 160 zamachow, to dobrzy katolicy. Zakazac wjazdu wszystkim muzulmanom!

Co do partyzantów i walki na własnym terenie. Miałem na myśli niektóre akcje przeprowadzane przez polskie podziemie, takie jak wysadzanie mostów pociągów czy różnego rodzaju egzekucje przeprowadzane, na Niemcach, ale również na Polakach kolaborującymi z okupantem.  Gdyby Niemcy wygrali

 

Ile zamachow bombowych przeprowadzili polscy partyzanci w Berlinie?

 

  A gdyby służby miały trzepać dogłębnie każdego potencjalnie podejrzanego, to mielibyśmy do czynienia z dyskryminacją na tle religijnym.  Lepiej zapobiegać niż leczyć. Krotka piłka. Jesteś muzułmaninem, przychodzisz do nas z kraju gdzie szerzy się ekstremizm? Sorry Winnetou. Spadaj tam skąd przyszedłeś.

 

 Jakby rzad angielski zrobil tak jak mowisz kilka lat temu toby cie na wyspy brytyjskie nie wpuscili. Pamietaj o tym zanim zaczniesz znowu siac swoje rasistowskie bzdury.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych