Skocz do zawartości


Zdjęcie

KONKURS LITERACKI - PARANORMALNE PIÓRA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


KONKURS LITERACKI - Paranormalne Pióra vol. I


Dołączona grafika


Konkurs polega na wykonaniu i zaprezentowaniu pracy z zakresu określonej tematyki





Zasady:

Tematyka pracy:

Metamorfozy

Technika pracy:
Praca powinna mieć charakter opowiadania.

Rozmiar pracy:
Praca nie powinna być większa/dłuższa niż 8 stron w wordzie i nie mniejsza/krótsza niż 5. (Ogół pracy powinien byś pisany 12, Time New Roman. Jednakże, dopuszczalne są fragmenty pisane większą albo inną czcionką. Jeżeli czujecie taką potrzebę możecie pisać nawet w poprzek, aczkolwiek, prosiłbym wtedy o załączenie odnośnika do google docs - a praca zostanie opublikowane w temacie w formie skanów.)

Zabronione:
Zabronione jest plagiatowanie i zapożyczanie fragmentów z już istniejących publikacji. Praca powinna być wykonana samodzielnie, a zgłaszający się do udziału w konkursie użytkownik oświadcza, iż jest to jego autorska praca do której posiada wyłączne prawa. Organizator konkursu nie bierze na siebie odpowiedzialności prawnej w przypadku zgłoszenia do konkursu plagiatu.

Proces:
Prace należy kierować drogą PW bezpośrednio do mnie, wpisując jako tytuł wiadomości "Paranormalne Pióra". Następnie ja zamieszczę je w odpowiednim temacie. Prosiłbym także o podanie ilości znaków pod tekstem oraz oświadczenia o posiadanych do pracy prawach autorskich.

Dodatkowe informacje:
Temat pracy został tak skonstruowany, aby nie narzucać uczestnikowi określonych ram. Otrzymujesz drogi uczestniku wolną rękę i to jak skonstruujesz swoją pracę zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Tematem pracy nie jest utarte znaczenie słowa "metamorfozy". ale wasza autorska interpretacja. To w jaki sposób rozumiecie to pojęcie, jak je widzicie i z czym wam się kojarzy. Postarajcie się swoim opowiadaniem od nowa je zdefiniować :)

Wulgaryzmy:

Zgodnie z nadrzędnym regulaminem forum są zakazane.

Kryteria oceniania:
Sposoby oceniania pracy:

Sposób pierwszy: Poprawność językowa.

Punktacja od 0 - 10

Sposób drugi: Bogactwo językowe.

Punktacja od 0 - 10

Sposób trzeci: Koncept.

Punktacja od 0 - 10

Sposób czwarty: Intertekstualność

Kategoria została nazwana trochę ogólnikowo, dodatkowe punkty przyznawane będą za analogie i odniesienia literackie, polemiczną grę z jakimś autorem czy też wtrącenia w obcych językach ( w przypadku kiedy nie jest to ani francuski, ani angielski prosiłbym o użycie * i wytłumaczenie pojęcia).

Dodatkowe punkty, maksymalnie 3.

Sposób piąty: Odbiór ogólny.

Punktacja od 0 - 15

Łączna ilość punktów do zdobycia - 45.

Termin nadsyłania prac:

Prace można nadsyłać w terminie od 24 sierpnia 2013 roku do 30 września 2013 roku (włącznie).

Wyniki:

Wyniki zostaną ogłoszone w godzinach wieczornych 1 października 2013 roku.

Sposób prezentacji wyników:

Organizator konkursu (Scurvy) zamieści wyniki szczegółowe jedynie trójki laureatów.

Nagrody:

I miejsce - Odznaczenie "Zwycięzca konkursu" + 50 punktów reputacji.
II miejsce - 30 punktów reputacji.
III miejsce - 20 punktów reputacji.

Dodatkowe nagrody:

Wyróżnienie ( w liczbie dwóch) - 10 punktów reputacji.
Nagroda czytelnika - 25 punktów reputacji.

Nagroda czytelnika:
Po ogłoszeniu ogólnych wyników zostanie umieszczona ankieta ( w której hasłach znajdować będą się biorący udział w konkursie uczestnicy), w której użytkownicy sami wybiorą opowiadanie, które najbardziej im się spodobało.

Postanowienia końcowe:
Organizator zastrzega sobie prawo do nie przyznawania jakichkolwiek nagród i tymczasowego wstrzymania konkursu, jeżeli nadesłane prace będą na zbyt niskim poziomie.



Pióra w dłoń!





#2

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Rozmiar pracy:
Praca nie powinna być większa/dłuższa niż 8 stron w wordzie i nie mniejsza/krótsza niż 5. (Ogół pracy powinien byś pisany 12, Time New Roman. Jednakże, dopuszczalne są fragmenty pisane większą albo inną czcionką. Jeżeli czujecie taką potrzebę możecie pisać nawet w poprzek, aczkolwiek, prosiłbym wtedy o załączenie odnośnika do google docs - a praca zostanie opublikowane w temacie w formie skanów.)


Temat świetny, można puścić wodze fantazji. Jednak trochę mnie dziwi ograniczenie dolne rozmiaru pracy - bo akurat jest zwolennikiem Leca: im krócej, tym lepiej...

Mówiąc konkretnie - nie widzę problemu w napisaniu pracy dowolnej długości, tylko po co? Uważam to dolne ograniczenie długości za dziwczne. Zapewniam, że napiszę dobry tekst o długości maksymalnie może 1-2 stron...

Ale może jest jakies rozsądne uzasadnienie tego wymogu.

#3

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muszę mieć materiał, który mogę sprawdzić. Dwie strony to mają ulotki w tramwajach. A ja z chęcią poczytam :) Oczywiście oddolny próg można nagiąć, został ustalony po to, żebym nie otrzymywał prac 15 zdaniowych.



#4

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W końcu coś dla mnie, już się zabieram do roboty :D

#5

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Muszę mieć materiał, który mogę sprawdzić. Dwie strony to mają ulotki w tramwajach. A ja z chęcią poczytam :) Oczywiście oddolny próg można nagiąć, został ustalony po to, żebym nie otrzymywał prac 15 zdaniowych.


To zróbmy tak - napiszę te 5 stron do poczytania, ale z prośbą, aby opublikować pierwsze może dwie, a resztę tylko na życzenie czytelników :)

Ale zrozumiałem wreszcie intencję - i przyznam, że jestem pod wrażeniem. Bo nie pomyślałbym chyba nigdy w ten sposób ;-)

#6 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Scurvy jeśli już otrzymasz opowiadania to jak opublikujesz już na konkurs to bez podania autorów, by było sprawiedliwie a nie wedle wyboru sympatii.

#7

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Musiałbym opublikować nicki autorów, żeby można było przyznać Nagrodę czytelnika



#8 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Podawanie Ilości znaków na końcu pracy jest konieczne ?. Nikt zdrowy raczej nie będzie tego sam liczył

#9

klaq.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podawanie Ilości znaków na końcu pracy jest konieczne ?. Nikt zdrowy raczej nie będzie tego sam liczył


Raczej wszystkie programy służące do pisania typu Word pokazują statystyki ilości znaków i ze spacjami i bez, ilość słów - czyli komplet. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Jeżeli masz problem ze zlokalizowaniem tego wystarczy odpowiednia fraza w google.

A co do konkursu - świetny pomysł na pewno wezmę udział.

#10

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czasu jest sporo, więc przypuszczam, że i ja się przyłączę.

Użytkownik Eldim edytował ten post 23.08.2013 - 22:27


#11

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podawanie Ilości znaków na końcu pracy jest konieczne ?. Nikt zdrowy raczej nie będzie tego sam liczył


Najczęściej ta opcja występuje w zakładce "Narzędzia" :)



#12 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Musiałbym opublikować nicki autorów, żeby można było przyznać Nagrodę czytelnika


Publikacja Nicków najlepiej na samym końcu po wyborze opowiadania. Wtedy można przyznać nagrody. Najpierw wybory opowiadań a dopiero publikujesz Nicki po zakończeniu głosowania. Tak byłoby sprawiedliwie i najbardziej obiektywnie.




#13

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pewne zastrzeżenie do kryteriów oceniania, a dokładniej intertekstualności - informowanie o tym spowoduje tyle, że w wielu pracach pojawią się wymuszone analogie, zwroty, wtrącenia, będzie to więc niejako pisanie pod klucz, co jest zjawiskiem raczej niepożądanym.
No ale to już po fakcie.



#14

MichuP1.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, może się za to zabiorę. Mam pytanie jedynie, co do tego, jak mamy to przesłać. Czy po prostu skopiować tekst i wysłać na PW czy jakoś w pliku (jeśli to w ogóle możliwe...)?

#15

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ jak Ci wygodniej :)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych