Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twarz?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

kamcio11.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nurtuje mnie to już dłuższy czas, więc postanowiłem zapytać innych o opinię:) Czy wy też widzicie tu twarz (gdzie zaznaczylem)? Czy tylko ja mam jakieś zwidy :D?
http://imageshack.us...es/713/7q31.jpg
  • -2

#2

Braz.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pareidolia – zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, przeważnie przy pełnej świadomości ich nierzeczywistego charakteru. Znanymi przykładami pareidolii są: dopatrywanie się przez wiele osób wizerunku diabła we włosach królowej Elżbiety II na portrecie znajdującym się na kanadyjskich banknotach jednodolarowych z 1954 roku oraz na kilku zdjęciach przedstawiających dym wydobywający się z płonącego budynku World Trade Center, a także dostrzeganie rzeźby twarzy w fotografii jednego z wypiętrzeń o rozmiarze 1,5 x 3 km na Marsie. Częstym źródłem pareidolii jest obserwacja chmury, która dla oglądającego przypomina kształtem postacie ludzi, zwierząt itp. czy dostrzeżenie w dwóch symetrycznych, okrągłych obiektach oczu. Zjawiskiem tym można tłumaczyć również niektóre rzekome objawienia, gdy układ plam czy cieni na szybie, drzewie czy innym tle może się wydać obrazem Matki Boskiej, Jezusa czy innych postaci religijnych.

Jakby co, zerżnięte z wikipedii, jednak ja sam na tym obrazku widzę jedynie chmurkę.

Użytkownik Braz edytował ten post 21.08.2013 - 14:17

  • 0

#3

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widać wyraźnie nos, ale to nie jest żadna twarz, po prostu chmura się tak ustawiła. W wielu miejscach, nawet na niektórych skałach można dostrzec jakieś obiekty. To czysta wyobraźnia.
  • 0

#4

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja widzę twarz mężczyzny z wąsami, mimo, że oczywiście to tylko dym.
  • 0



#5

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja widzę Zbieracza z Mass Effecta. Z tym, że nie potrzebuję zakładać nowych tematów z każdym moim widzeniem. : <
  • 0

#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, dymek ułożył się w twarz, nic więcej. Nie wiem tylko czemu Cie tak minusują, skoro po prostu wstawiłeś zdjęcie i zapytałeś, a nie jak wielu innych wpierasz Nam, że tam jest duch, no ale cóż, ode mnie masz łapkę w górę, może się wyrówna. :)
  • 0



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tak jakby wstawić zdjęcie jakiegoś graffiti z wizerunkiem twarzy człowieka i zapytać ,,czy mam zwidy"? :facepalm:
Ta cyfra 11 to pewnie twój wiek.
  • 0



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy takie tematy są w ogóle wartościowe? Naturalna skłonność do doszukiwania się twarzy skutkuje tym, że ludzie dostrzegają je wszędzie. Jeśli historia poza zdjęciem nie ma żadnych ciekawych aspektów, to temat nadaje się do zamknięcia.
  • 0



#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na prowokację, no ale niech będzie, że nie. To po prostu przypadek, coś utworzyło się z dymu/mgły, tak jak to już kilka osób wyżej zauważyło.
Nie ma w tym nic nadnaturalnego, nadprzyrodzonego etc etc. Myślę, że temat się wyczerpał i dalej będzie tylko poletkiem do spamu. Zamykamy.

  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych