Skocz do zawartości


Zdjęcie

Anty- islamski Black Metal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszyscy zapewne słyszeli o incydencie w gdyńskim klubie Ucho w 2007 roku, kiedy to lider zespołu Behemoth Adam "Nergal" Darski podarł Biblię. Po nagłośnieniu tego czynu, w Internecie ukazywały się komentarze typu "Koranu by nie podarł ze strachu przed muzułmanami".
Moim zdaniem takie rozumowanie jest błędne, twórcy muzyki BM są opozycyjni do religii dominującej w ich regionie dlatego w Europie i Ameryce grupy BM są anty-chrześcijańskie. W krajach muzułmańskich powstają zespoły nie odbiegające poziomem tekstowym, zachowaniem scenicznym i wyglądem od swoich zachodnich kolegów, jednak nadal są mało popularne (zwłaszcza na zachodzie).
Oto kilka przykładów:
Irański zespół, Halla:


Libański, Kaoteon:


Również Libański, AYAT:


Irakijski, Janaza:


Kolejny Irak, Seeds of Iblis:


I Saudyjski , Tadnees:


P.S.
Zapomniałem dodać celem tematu nie jest obraza czyichś uczuć religijnych, nie utożsamiam się z tematyką tekstów zawartą w powyższych utworach.
Jedynym celem jest zwrócenie uwagi na dość ciekawe (moim zdaniem) zjawisko socjologiczne i religijne.

Użytkownik Mr. Saturday edytował ten post 17.08.2013 - 14:02


#2

Scypion.
  • Postów: 38
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety, metal i jego pochodne, to jedyny gatunek muzyki, którego nie mogę po prostu słuchać. Aczkolwiek, po cichutku zgadzam się z przekazem.

#3

Haures.
  • Postów: 75
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie tylko kiedy ekstremiści się nimi zainteresują i ich "pouczą" zgodnie z prawem tzn. obleją kwasem czy zabiją.

#4

bluntbag.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że tacy przedstawiciele blacku mają jeszcze większe jaja, bo o ile wśród chrzescijan w większości przypadków kończy się na kiwaniu palcem i obrzucaniu blacku błotem, tak też wśród islamów, ci muzycy ryzykują życie w imię pasji. Cieszy mnie wieść, że black metal stał się także mieczem przecinającym opaskę z oczu wśród muzółmanów. Mimo, że kocham black tak też pierwszy raz spotykam się z tym zjawiskiem na wschodzie. Że tak powiem - thx for the info ;).
Pamiętajcie. Black metal ist krieg!

#5

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Black metal nie jest czymś, co można słuchać na co dzień :P Choć przesłanie ma zawsze to samo, są o wiele przyjemniejsze odmiany metalu dla ucha :D

Ciekaw jestem jak wygląda koncert jednej z tych grup. Tadnees mnie zaintrygował linią melodyczną.

#6

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy nie potrafiłem słuchać Blacka.
Jednak jako ciekawostka to jest to niezmiernie ciekawe, nawet ostatnio się zastanawiałem czemu nie słyszałem o żadnych ostrych kapelach z Bliskiego Wschodu. Jak widać istnieją.



#7

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Black jest okrutny.

#8 Gość_Mad Butcher

Gość_Mad Butcher.
  • Tematów: 0

Napisano

Aż dziwne, że zabrakło Al-Namrood (niewierny)
https://www.youtube.com/watch?v=CYb-zDVwrik
trochę lepszy warsztat IMHO. Plus te orientalne wstawki


Zastanawia mnie tylko kiedy ekstremiści się nimi zainteresują i ich "pouczą" zgodnie z prawem tzn. obleją kwasem czy zabiją.


Ich twórczość pociąga za sobą anonimowość. Najwyraźniej te zespoły nie są jeszcze solą w oku cenzury, skoro wydają nowe dema lub nawet LP.

Może muzycznie nie są to najlepsze projekty, ale mam szacunek do ludzi, którzy grają z nożem na gardle, i to dosłownie.

Jedynym celem jest zwrócenie uwagi na dość ciekawe (moim zdaniem) zjawisko socjologiczne i religijne.


W/w projekty są logicznym przedłużeniem filozofii (lub jej braku) black metalu. Osobiście za ciekawe zjawisko uznaję Unblack Metal (ale to już inna para kaloszy)

Dołączona grafika
https://www.youtube.com/watch?v=KJL1uaVYbeI


Choć przesłanie ma zawsze to samo, są o wiele przyjemniejsze odmiany metalu dla ucha :D


Wbrew pozorom Black jest bardzo różnorodny. I wcale nie musi być "niemiły" dla ucha.
https://www.youtube.com/watch?v=42FonSFvP6c


Ale, koniec końców, kto co lubi. Metal, jak każdy inny gatunek, nie jest jedyną słuszną muzyką.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych