Skocz do zawartości


Zdjęcie

Syrena z Kiryat Yam, Izrael


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oto na co natknąłem się właśnie w sieci. Sfilmowana syrena skacząca ze skały do wody.

https://www.youtube....EbrEc_5OA#at=16


Materiał opublikowany na Animal Planet. Podobno nie fake...

Tutaj mała analiza:


Jako ciekawostkę dodam, że w 2009 władze tego miasta zaoferowały nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów dla tego, ko udowodni istnienie kryptydy. Stało się to po tym, jak wielu turystów twierdziło że widziało syrenę bawiącą się na plaży i w wodzie. Wiadomość tę można znaleźć na stronie Wikipedii w dziale poświęconym syrenom.

Użytkownik Anomaly edytował ten post 14.08.2013 - 18:39

  • 4

#2

Rzeźnik z Blaviken.

    Biały Wilk

  • Postów: 83
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jest wideo promujące dokument, który ukazał się na animal planet. Drugi przyklad to ten filmik
  • 0

#3

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyli oba nagrania sa uznane za prawdziwe? W drugim przypadku mamy do czynienia z nagraniem z dwóch kamer.
  • 0

#4

Rzeźnik z Blaviken.

    Biały Wilk

  • Postów: 83
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To są fejki raczej, ale zobacz sobie ten dokument.

http://zalukaj.tv/za...ound_2012_.html

Trochę słaba jakość ale da się oglądać ;)
Syreny w tym filmie wyglądają identycznie jak na filmikach powyżej. Przypadek? Nie sądzę :D
  • 0

#5

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fejki? Lekką ręką ciężkie oskarżenia rzucasz, zwłaszcza że pod adresem filmów o jakości jakiej się na tym forum raczej rzadko spotyka, a nawet prawie wcale. O tym, że jeden z tych filmów jest nakręcony dwiema kamerami, nie będę przypominał. Nie twierdzę, że to 100% prawda, ale wiem jedno - są to filmy co najmniej zastanawiające, ponadto, jak już wspomniałem, o jakości jakie te forum rzadko widzi.
  • 0

#6

Rzeźnik z Blaviken.

    Biały Wilk

  • Postów: 83
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Według mnie ta syrena na kamieniu nie porusza się naturalnie, a wręcz sztucznie, ale obejrzyj ten dokument. Na końcu powiedziane jest, że to wszystko zostało zmyślone
  • 0

#7

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe, moment kiedy wskakuje do wody (pryśnięcie wody) wtdaje się realny, ale te ruchy wyglądają jakby graficznie zrobione. Ja tam nie jestem w stanie stwierdzić czy to fake czy nie, jest jednak coś co mnie dziwi , po co kamerzysta kręci kolesia obok (jego reakcje) miast to stworzenie.

Edit: Kolega z góry, mamy podobne zdanie.

PS: Jeszcze jedno, zastaanwia mnie jakim cudem usłyszała tych kolesi i odwróciła się, szum wiatru i fal skutecznie zagłusza dźwięki, jeżeli syrena byłaby prawdziwa to jej słuch różni się od naszego , wydaje mi się że nie słyszy na powierzchni tak dobrze jak w wodzie. W wodzie wyczuwałaby ultradźwięki ? Ktoś się orientuje jak to się ma na powierzchni?

Użytkownik Cascco edytował ten post 14.08.2013 - 23:14

  • 0

#8

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mi to wygląda na podobną historię, która była poruszana w tym temacie

Przeczytaj temat wyżej podany, chyba chodzi o ten sam dokument.

A teraz moje spostrzeżenia na temat tego filmu - jakbym miał kamerę w ręku to bym cały czas filmował tą syrenę próbując uchwycić jak najlepszą ostrość. A tu mamy - najpierw skała, potem na kolesia, potem skała i dopiero próba zoomowania obiektu, znowu zbliżenie na kolesia obok (PO CO?), i znowu na skałę i "syrenę" a syrena hop do wody.

Oglądam Animal Planet ale niektóre ich produkcje to paradokumenty. Np. Upiorne robale (chyba tak to się nazywa)- kręcą w studiu, na jednym pniaku umieszczają dwa różne robale i patrzą, który którego zeżre pierwszy. Jak pooglądasz więcej takie kanały to zobaczysz, że niektóre ujęcia są wykorzystywane w kilku różnych programach. Padają te same stwierdzenia. Jakieś fikcyjne rankingi morderczych zwierząt, roślin itp. Porażka. To nie są dokumenty, to papka dla gawiedzi.
  • 2



#9

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to ten film widziałem na Animal Planet, lub National Geographic, ale chyba tak. Pokazywali tego typu filmiki, oraz jeszcze jeden, który pokazywał zmarłą syrenę wyrzuconą na ląd. Co ciekawe to autorzy nie starali się udowadniać, czy to fotomontaż, czy nie. Próbowali dowieść, że istnienie syren i taka ich budowa jak na pokazanych filmach jest jak najbardziej możliwa. Nie nazwał bym tego paradokumentem, tylko innym spojrzeniem na autentyczność tych istot, bo w sposób naukowy tłumaczyli, że takie istoty mogą istnieć. Co ciekawe ten film nie twierdził jednoznacznie, czy są syreny, czy te filmiki są autentyczne, ale pokazał tylko, że mogą, ale nie muszą takie być.

@daxx nie zgodzę się, że kręcąc coś takiego nie można się odwrócić na kolegę. Większość kamerzystów amatorów, kieruje kamerę tam gdzie patrzy, a czy będąc z kolegą i widząc coś niesamowitego nie spojrzałbyś na kolegę z niedowierzaniem i pytaniem: "czy ty też to widzisz?" itp. ja na pewno odwracałbym się na kolegę żeby się upewnić, że oczy mnie nie mylą, więc tak samo można przesunąć kamerę. Sam swego czasu troszkę kręciłem (nic paranormalnego) i długo zajęło mi nauczenie się patrzenia poza obiektyw. Czyli odwracania się samemu, a nie patrzenia tylko przez wizjer.
  • 1



#10

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jak taka syrena miałaby urodzić dziecko? Czym?
  • -1

#11

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nemo pewnie by wiedział, różnych miał znajomych ;)
  • 0



#12

Mahmud.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sam proces zapłodnienia też budzi wątpliwości...
  • 0



#13 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Niektóre pytania naprawdę osłabiają. A Delfiny czym rodzą? Nosem?
  • 2

#14

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

syrena jak syrena ale wystarczy zwrócic uwage na tych gości i jak dennie probuja grać zaskoczonych całą sytuacją
  • 0

#15

Paleoantropolog.
  • Postów: 108
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do syren - nawet gdyby istniały, to nie poistniały by sobie zbyt długo. Ewentualnie w zoo albo rezerwatach, jako kolejny eksponat. Cłowiek wytępiłby je.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych