Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niebezpieczna ryba w Bałtyku


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Scypion.
  • Postów: 38
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich!

Nie wiem czy mieliście okazje usłyszeć już o rybie która może podczas wakacyjnych plusków w Bałtyku podgryźć co nieco? Jeszcze nie? To zapraszam do lektury :






Wody Bałtyku ocieplają się i pojawiają się w nim coraz bardziej egzotyczne ryby... Pewien upiorny gatunek zasiedlił wybrzeża Szwecji i Danii. To ryba pacu z rodziny piraniowatych. Najchętniej poluje na męskie jądra - przekonują naukowcy.

To nie są żarty. Duńczycy i Szwedzi ostrzegli turystów i lokalnych nudystów, by nie pływali w morzu bez kąpielówek, bo pacu może ich zaatakować i boleśnie pokąsać.

Na rybę natrafił rybak pływający w rejonie Sund – cieśniny na Morzu Bałtyckim odzielajacej Danię od Szwecji. Natrafił na osobnika mierzącego 21 cm. Ten akurat był mały, ale zdarzają się osobniki mierzące 90 cm i ważące 25 kg. A im większe rozmiary osiągają, tym większy mają apetyt...

Ryba pacu potrafi naprawdę boleśnie ugryźć i jest niebezpieczna. Odnotowano już przypadki śmiertelnego wykrwawienia się ofiar jej ostrych zębów. W okolicach Papui-Nowej Gwinei znana jest jako "obcinacz jąder". Dostała taki przydomek po serii krwawych tragedii, które przydarzyły się mężczyznom żyjącym w tamtych rejonach - wyjaśnia thelocal.se.

W Polsce już ponad dekadę temu odnotowano pojawienie się kilku osobników w okolicy Szczecina, we Wrocławiu i Jelczu-Laskowicach (po raz pierwszy w 2002 roku).


Źródła : 1 oraz 2



Co o tym sądzicie?

Użytkownik Scypion edytował ten post 14.08.2013 - 01:33

  • 0

#2

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyżby autor oglądał wczorajsze brednie z Wydarzeń na polsacie o 18:50?
To jakaś celowa akcją, antypropocja. Upalne lato spowodowało, że nasi rodacy z większą chęcią zostawali w kraju.
Mi osobiście nigdy pirania, o która tu chodzi za siurka nie złapała. Wiem o jaką rybkę chodzi bo widziałem ją w maju w Gdyńskim akwarium niedaleko Daru Pomorza. I wcale takie duże nie są jak to opisywano w wydarzeniach.
To jest tak jak z tymi meduzami... Żekomo parzącymi...
Nawet jeśli tak owe piranie sobie pływają to ten gatunek woli zimniejsze, północne wody, podobnie jak parzący gatunek meduz, który u naszych wybrzeży występuje... Ale tylko w okresie zimowym.

Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 14.08.2013 - 07:34

  • 1

#3

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Było
Mój odnośnik
  • 0

#4

Paleoantropolog.
  • Postów: 108
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj został napisany artykuł o 14.22 . Na ten sam temat.
  • 0

#5

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc zamykamy.

Dołączona grafika
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych