Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Internetu dzisiejszych czasów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem odpowiedź jest dużo prostsza.
Google wyświetla najczęściej odwiedzano strony jako pierwsze.
Strona często odwiedzana na, której został poruszony problem o podobnym pytaniu jak nasze znjaduje się na 1 str.
Każdy następny użytkownik szukający danego rozwiązania klika na pierwszy, najbardziej zbliżony do pytania odnośnik.
Ten odnośnik w końcu zostaje wywindowany na szczyt listy, a razem z nim podobne.
Nikt nie chce szukać wertując cały tekst w temacie więc kieruje się najprostszymi podpowiedziami google, a te zazwyczaj najbliższe zadanemu pytaniu są bez wartości. Mało kto w ogóle czyta wyskakujące okna itp.

Inna sprawa, że większośc społeczeństwa nie potrafi prawidłowo korzystać z internetu i stąd ten syf.
Bo kto przy awarii karty graficznej pomyśli o sprawdzeniu jej nazwy i typu jeśli nawet nie wie gdzie ona jest?
Mój teść procesor dobijał młotkiem bo piny nie wchodziły...

Ignorancja, lenistwo, skąpstwo.
Taki internet jacy użytkownicy.

#17

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

uzytkownicy moze kiedys byli inni, bo 1 bylo mniej komputerow, malo kogo bylo stac na kompa, pamietam czasy kiedy na wiosce byla tylko tepsa przez modem i w kilka osob spiknelismy sie na SDI na ktore wywalilem bardzo duzo kasy ( trzeba bylo 10 0s0b zebrac zeby polke postawili za instalke placilo sie 1k na lebka - ale bylo lacze stale z wlasnym ip :D ) internet byl czysty i nie zasyfiony - poza chyba ircem i czatem na WP i ONECIE :D

teraz kazdy ma komputer, tablet komorke czy zegarek z netem i dzieciaki ktore nie maja pojecia chca sobie popluzgac i siac ferment. Tak to jest - nie dziwne ze w przypadku pomocy informatycznej brak sprecyzowanych pytan bo skad maja wiedziec jak sie co nazywa.. grafika nie dziala... czarny obraz...

Lisie : format pomaga i naprawde zaoszczedza bardzo duzo czasu. Czasami uzerasz sie z jakims sterownikiem kotry przestal dzialc dziesiatki resetow i nic,,, w tym czasie zainstalowal bys system od nowa + software ;) taka jest prawda. Rzezbe sie uskutecznia tam gdzie jest wymagana, a w 90 % przypadkow FORMAT C: i masz pare godzin do porzodu, wiem cos na ten temat bo kiedys bylo to moim hobby i praca jednoczesnie. Odkad kupilem sobie maca 7 lat temu stalem sie leniwy i zapomnialem co to problemy z systemem i komputerem heheh

#18

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@hubiii p,
Źle mnie zrozumiałeś ;). Absolutnie nie twierdzę, że z formata nie ma żadnego pożytku, tylko że duża część informatycznych "ekspertów" proponuje wykonywać go jako cyber panaceum. Ostatnio widziałem w internecie:

- Ratunku, nie mam internetu na wifi. Komputer łączy się z siecią, ale nie ma internetu.

- Zrób formata, może pomoże.

Możliwa przyczyna: uszkodzony modem. Rozwiązanie - kupno nowego modemu bądź wymiana u dostawcy. Lekarstwo "eksperta"? Format.

Sam miałem przygodę z jedną z moich ulubionych gier w przeszłości. Podczas włączania gry po tym jak oprogramowanie anty-crackerskie się załadowało, w momencie kiedy powinien mi się wyświetlić ekran logowania proces gry był zamykany.

Lekarstwo forumowych ekspertów? Format. Faktyczna przyczyna? Oprogramowanie anty-adware "widziało" program gry jako złośliwą reklamę i automatycznie zamykało po załadowaniu się oprogramowania anty-crackerskiego. Nie trzeba było godzin spędzonych na formatowaniu partycji połączonego z instalacją Windowsa i poinstalacyjnym przywracaniu wszystkich aplikacji, tylko poświęcić sekundę na wyklikaniu zamknięcia programu.

Osobiście jestem zwolennikiem formatowania jako ostatniego "punktu" na liście rzeczy do zrobienia w przypadku problemu. Wynika to pewnie z mojej dociekliwości - lubię wiedzieć, czym problem był spowodowany dokładnie, ale w kilku przypadkach można oszczędzić trochę czasu na formacie niż odwrotnie.



#19

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- Ratunku, nie mam internetu na wifi. Komputer łączy się z siecią, ale nie ma internetu.

- Zrób formata, może pomoże.

Możliwa przyczyna: uszkodzony modem. Rozwiązanie - kupno nowego modemu bądź wymiana u dostawcy. Lekarstwo "eksperta"? Format.

Równie dobrze mogło się okazać, że modem jest w porządku a połączenie jest blokowane na poziomie oprogramowania. Możliwe przyczyny: błąd połączenia sieciowego u dostawcy, firewall, wirus, oprogramowanie antywirusowe, błąd sterownika, złe ustawienia sieciowe (w komputerze lub routerze), błąd użytkownika. Słuchając twojej rady człowiek mógłby wydać niepotrzebnie kasę a format jest rozwiązaniem które zlikwidowałoby większość przyczyn. Strata godziny czy 2 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wywalanie kasy w błoto.

Sama wychodzę z założenia, że kolejność w przypadku dowolnego problemu jest taka: 1. Ponowne uruchomienie odpowiedzialnej za niego aplikacji. 2. Ponowne uruchomienie komputera (często samo to pomaga). 3. Identyfikacja problemu -> sprawdzenie kilku możliwych przyczyn. 4. Jeżeli przyczyna zostanie poprawnie zidentyfikowana - > naprawienie problemu. 5. Jeżeli nie -> utworzenie nowego konta użytkownika (taki szybki "format" - nie rusza plików ani sterowników ale resetuje ustawienia użytkownika). 6. Jeżeli to nie pomaga - format. 6. Jeżeli format nie pomaga - wymiana sprzętu.

Jednak ponieważ znam trochę ludzi i ich zdolności jeżeli chodzi o oprogramowanie nie uważam by rada "zrób format" była szczególnie zła nawet w początkowej fazie problemu (jeżeli ponowne uruchomienie komputera nie pomaga) - bo format faktycznie w łatwy, niewymagający myślenia sposób rozwiązuje 90% problemów. Sama jako dzieciak często stosowałam metodę z formatowaniem bo po prostu nie potrafiłam znaleźć przyczyny niektórych problemów a nie było w moim otoczeniu żadnego lepszego ode mnie domorosłego informatyka. Zajmowało to godzinę wraz z instalacją sterowników - wszystkie pliki, programy i gry które działały bez rejestru w systemie miałam na dysku D podobnie jak pliki ze sterownikami więc nie traciłam ich przy reinstalacji systemu. Większość gier i programów, nawet porządnych firm tak naprawdę nie wymaga każdorazowej instalacji jeżeli tylko na dysku znajduje się już katalog z kiedyś zainstalowaną grą i człowiek wie do którego pliku utworzyć skrót - metoda działa nawet w przypadku przenoszenia katalogu z jednego komputera na drugi pomiędzy dwoma systemami (z moich testów wynika, że można spokojnie przy użyciu tej metody grać w grę zainstalowaną przy pomocy systemu WinXP znajdującą się w katalogu na pendrivie włożonym do komputera z systemem Win7).



#20

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aniu,
Napisałem możliwa przyczyna, a nie pewnym tonem, że w tym przypadku na pewno to uszkodzenie modemu powoduje problem z brakiem dostępu do internetu.
Podałem problem, hipotetyczną przyczynę problemu i końcowe rozwiązanie (bez podania przebiegu czynności poprzedzających) tego przypadku, a nie że wymiana modemu w każdym przypadku braku dostępu do internetu podczas połączenia bezprzewodowego rozwiąże problem.
Na podanej przez Ciebie zasadzie przy problemach z grafiką w grze komputerowej (załóżmy wadliwe tekstury) trzeba od razu kupić nową kartę graficzną, a to kolejna skrajność.

Nie. Napisałem i cały czas się podpisuję pod tym, że format polecany jako pierwsze w kolejności rozwiązanie problemu wynika w dużej mierze z małego doświadczenia osób, które ów formatowanie/reinstalację polecają. Na zasadzie: "o, zobaczyłem, że gdzieś pomogło, to będę to polecał przy każdym problemie, niech wiedzą, że coś wiem".



#21

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

lis chcialem sie podroczyc :D .
Najlepsze : helpdesk EA oczywiscie z indianskim akcentem, problem duzej ilosci ludzi - nie dziala BF3, niestety mnie tez po jakims updacie pokaralo, stracilem doslownie 2 tyg na szukanie problemu - nie zebym siedzial codziennie ale srednio 2 - 3 h na dzien , eksperci radzili - REINSTAL , FORMAT, REINSTAL FORMAT, reisntal driverow, jak juz powiedzialem ze gram na macu to nie chcieli ze mna gadac bo nie spelniam wymagan sprzetowych ;DDDDD, z kim bym nie gadal to wina lezy po mojej stronie, oczyscie znalalzem przyczyne i stala po ich stronie ( problem synchr z chmurą ) i przez takie cos BF3 sie sypal .

tu akurat format g, dal bo problem byl ciezki do zdiagnozowania, nawet przegladajac logi i numery bledow trudno bylo skumac co jest nie tak bo blad dotyczyl wielu kraszow bf'a, internet przyszedl mi z pomocą ale jak pisalem po 2 tygodniach znalazlem rozwiazanie problemu na jakims blogu. Szlag mnie trafial szczerze mowiac bo przeczytalaem tyle forumow, nawet jedno forum po chinsku translator mi tlumaczyl . Myslalem ze mi glowa eksploduje a kompa za 15 ts mialem ochote walnac z buta.

#22

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najlepsze : helpdesk EA

Przypomniała mi się kolejna sytuajca :D. Mam problem z grą, wychodzi mi jakiś enigmatyczny error, którego znaczenia nie potrafię rozszyfrować. Przejrzałem prawie wszystkie strony w internecie z tym problemem (włącznie z jakąś francuską i japońską). Hipotezy były różne, od złych sterowników do nieaktualnego Internet Explorera. Spędziłem 2 dni na robieniu prawie wszystkiego co możliwe, od restartu kompa przez reinstalację gry i sterowników przez format dysku. Nic nie pomogło.

W końcu zdecydowałem się napisać na lokalnym forum gry. Moderatorka zaproponowała mi zaktualizować DirectX do 10 na XPeku... Dałem sobie spokój z tym forum i choć dalej nie wiedziałem, co jest przyczyną problemu, udało mi się go przypadkiem rozwiązać. Zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy, włączyłem jakiś filmik na YT i później grę... poszło. Nigdy bym nie pomyślał, że "przymulenie" kompa jakimś filmem we flashu podczas włączenia gry rozwiąże ten problem.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych