Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje w Twoim ciele, kiedy pijesz Coca-Colę lub Pepsi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

i połowę tablicy Mendelejewa

Woda, karmel e150d, kwas ortofosforowy H3PO4, cukier, kofeina C8H10N4O2, aromaty. Widzę tutaj 5 pierwiastków nie licząc cukru (sacharoza jest organiczna, więc nowych nie będzie), nie 56. Dojdzie jeszcze od karmelu e150d siarka.


To była przenośnia. Widać nie każdy to rozumie. Albo po prostu nie ma się czego przyczepić.
  • 0



#17

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Takie porównania są pozbawione sensu.

Monotlenek diwodoru, oleje roślinne, cukry, skrobia, karoten, tokoferol (E306), ryboflawina (E101), nikotynamid, kwas pantotenowy, kwas foliowy, kwas askorbinowy (E300), kwas palmitynowy, kwas stearynowy (E570), kwas oleinowy, kwas salicylowy, puryny, sód, potas, mangan, żelazo, miedź, cynk, fosfor, chlorki, barwniki, przeciwutleniacze.
Brzmi groźnie, prawda? Oto skład chemiczny jabłka.

Użytkownik Wrty edytował ten post 07.08.2013 - 13:36

  • 6

#18

Haures.
  • Postów: 75
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie nie zbyt obchodzi jak to co jem wpływa na mój organizm. Coli pije dużo a i od czasu do czasu zjem jakiegoś fast-fooda. Nie rozumiem jak ludzie mi mówią że to jest nie zdrowe że to mnie zabije lub jak pytają się czy wiem z czego to jest zrobione. Wole mimo wszystko jeść to co lubie i stracić z życia te pare lat niż męczyć się z dietami. A co do filmiku to traktuje go bardziej jako ciekawostkę a nie przestrogę czy coś w tym stylu.
  • 1

#19

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo przesadzony ten opis.

Pewnie zaraz potem był wykład, że nie wolno jeść za dużo owoców bo mają kwasy, a te rozpuszczają szkliwo w zębach.

Podobnie do coli nasz organizm reaguje na czekoladę, ciastka, cukierki, stan zauroczenia itp. Długo, by wymieniać.

Każdy zna siebie i wie, że nie powinno się samych gazowanych syfów pić.
Poza tym woda mineralna lepiej gasi pragnienie.

Jednak babka proces picia coli przyrównała do ćpania twardych dragów a to jest już głupie. Co w porównaniu do amerykańskiego społeczeństwa wróży jakieś nienawistne pikiety pod fabryką coli.

Poza tym, są napoje gazowane, które w ogóle nie zawierają cukru tylko chemiczne słodziki, a przecież one nie podnoszą poziomu wydzielanej insuliny. Szczytem zdrowia nie są, ale raz na jakiś czas można sobie podarować.

Do wszystkiego potrzebny jest umiar i tyle.
  • 1

#20

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe, no troszkę beka z porównania do metamfetaminy. Ja osobiście w tamte wakacje piłem Pepsi jak szalony. Codziennie po jednej puszce, a nawet dwie - na koniec wakacji miałem piękny zbiór 100 kilku puszek. :D Nie powiedziałbym, że mnie to uzależniło, bo później po prostu przestałem. Obliczyłem ile na to wydałem i byłem troszkę zszokowany, ale za chwilę wziąłem wór i wywaliłem to wszystko. Teraz lubie sobie czasami gólnąć jedną puszeczkę na jakiś czas, ale woda jest jednak najlepsza do ugaszenia pragnienia.

Kiedyś próbowałem też Coli, ale była ochydna, może dlatego, że większość to tanie podróby. Próbowałem Coca-Cola Zero, była całkiem dobra i nawet czułem, że jest tam mniej tego cukru, ale nadal było to niezdrowe jak cholera. Teraz jak tak sobie pomyślę, to bardzo lubie zwykłe soki - bez żadnych cukrów. Po prostu zdrowy, kwaśny sok. Często w szkole nam to dawali, inni krzywili buzie a ja piłem, bo według mnie to jest o wiele lepsze, od takiej Coli czy Pepsi.

Jestem także zmartwiony tym, że dzisiejsza młodzież tak bardzo jara się tymi wszystkimi napojami i oranżadami. Frugo, Cola, Pepsi, Mirinda, 7up i wiele innego badziewia. Piłem chyba wszystko co serwują w Polsce, ale serio - jedynie Cola i Pepsi jakość przechodzi przez gardło, reszta to marne podróby ze zmienionym smakiem i kolorem, które smakują tylko za pierwszym łykiem.
  • 0

#21

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To była przenośnia. Widać nie każdy to rozumie.

Bardzo mocno przesadzona przenośnia, zwłaszcza dla dziecka z ZA pragnącego poprawnych określeń ilościowych i nomenklatorycznych, choć tutaj te pierwsze wystąpiły.

Pewnie zaraz potem był wykład, że nie wolno jeść za dużo owoców bo mają kwasy, a te rozpuszczają szkliwo w zębach.

I grać w brutalne gry, słuchać metalu i chodzić z odkrytymi ramionami.

Frugo, Cola, Pepsi, Mirinda, 7up i wiele innego badziewia.

Frugo piłam raz i nie wiem, co w tym ciekawego, a i jeszcze żelki i lody z tego robią. Wszystko, co wymieniłeś (poza Frugo) jest do wypicia, dopóki nie będzie wygazowane.

Teraz jak tak sobie pomyślę, to bardzo lubie zwykłe soki - bez żadnych cukrów.

Ja też, zwłaszcza Cappy pomarańczowy.
  • 0

#22

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie, teraz każdy będzie opowiadał jak on to woli soki, wodę itp, a jak się wejdzie do tramwaju to ludzie najczęściej w ręce mają colę sprite albo jakiś energy drink - słodki i zimny z lodówki.

Cappy ten zwykły ma tyle samo cukru co taka cola czy fanta. Generalnie ciężko jest odnaleźć soki w kartonie, które nie są dosładzane, kilka marek tylko.

Wiadomo, to jest niezdrowe, tak samo jak mcdonald, kebab, chińczyk, chipsy, cukierki i tony innego pożywienia, a pomimo tego, że każdy o tym wie, to póki co nie znikło to ze sklepów w wyniku braku popytu.

Ja czasem potrafię wypić 2 litry coli zero (mniej słodka) albo sprite'a w ciągu dnia jak mam ochotę. Ale nie robię tego codziennie, bo te napoje są drogie i taniej wychodzi woda mineralna + sok, albo coś w ten deseń na upały. Jednak czasem nie ma nic lepszego od Coli/Pepsi, Chipsów jakichś ostrych i grania do 4 w nocy :D
  • 1

#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coca cola jest mało wiele dobra jak się ma 16 lat. W starszym wieku jakoś niezbyt smakuje, przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Dlatego piję bardzo rzadko, raz na rok. Kiedyś było trochę więcej.
Opinie tej babki z filmiku to typowe straszenie. W 100 ml coli jest około 9 mg kofeiny, czyli w szklance jest jakieś 20. Dawka bezpieczna to jakieś 400 mg dziennie, czyli sporo więcej. Jeśli nawet ktoś pije litr dziennie to i tak nie ma się czym martwić. Znacznie więcej kofeiny ma kawa. Więcej przydatnych informacji o tym ile dany produkt ma kofeiny można znaleźć w tym opracowaniu http://www.wykop.pl/...ch-spozywczych/
  • 0



#24

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Frugo, Cola, Pepsi, Mirinda, 7up i wiele innego badziewia.

Frugo piłam raz i nie wiem, co w tym ciekawego, a i jeszcze żelki i lody z tego robią. Wszystko, co wymieniłeś (poza Frugo) jest do wypicia, dopóki nie będzie wygazowane.

Przecież nie twierdze, że są nie do wypicia, tylko, że są po prostu niedobre. Za pierwszym i drugim łykiem czujemy ożeźwienie, a później ja osobiście czuje samą chemie, po prostu ją czuje. To nie jest smaczne.

Ludzie, teraz każdy będzie opowiadał jak on to woli soki, wodę itp, a jak się wejdzie do tramwaju to ludzie najczęściej w ręce mają colę sprite albo jakiś energy drink - słodki i zimny z lodówki.

A czego się spodziewasz od szarego Jana Kowalskiego? Ja pisze, że wole wode i tak jest, ale czasami po prostu ma się ochote na coś niezdrowego i nic dziwnego, że spotykasz takich ludzi. Ale wpływ na to może mieć także fakt, że ciężko dorwać wode w małych butelkach, a jak już ją ktoś dorwie, to leci na dwa łyki. A ja sobie nie wyobrażam w upalnym mieście tarmośić dużą butle wody. (hmm, chociaż ostatnio była reklama wody w puszce)
  • 0

#25

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trzeba mieć nierówno pod sufitem zeby pijać taką kupę.
  • -3

#26

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Powinniśmy również przestać pić wodę. W końcu 100% ludzi, którzy ją wypili umarło.
  • 2

#27

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W nadmiarze wszystko szkodzi, można ulegać własnym , nieszkodliwym słabościom ale jeśli ulegania więcej niż życia to już mało ciekawe.
  • 0



#28

BagiennaSzamanka.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko, a wiesz czemu cola jest dobra jak się ma 16 lat? to nie tak, ona była dobra jak mieliśmy po 16 lat, bo wtedy mniej ją rozwadniali. Z resztą chodza pogłoski o tym, że cola w europie środkowo-wschodniej jest bardziej wodnista. Piłam za granicą iszczerze to wielkiej roznicy nie czułam, choć jakość przez te 20 lat mojego spożywania wg mnie się pogorszyła.
  • 0

#29

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fakt faktem, cola/pepsi nie jest już tak dobra jak kilka lat temu. Wszystkiemu winny ten ******* poszerzający się kapitalizm i pogoń za pieniądzem, oby taniej i oby więcej. Pepsi piję już rzadko, tak samo jak colę, wolę sobie zamiast tego strzelić jakiś sok pomarańczowy który od lat smakuje tak samo bo nie jest obiektem medialnej nagonki jak te "popularne" napoje. Chociaż pewnie o soku pomarańczowym szło by nagrać podobny filmik i dowiedziałbym się, że pijąc sok umrę za 3 lata.

Odnośnie tematu - ciężko dostać teraz cokolwiek bez chemii w sklepach. Maksymalizacja zysku niestety prowadzi korporacje do jak najtańszej produkcji, więc cóż... Jak ktoś jest taki pro-ekologiczny i chce jadać w miarę zdrowe produkty, to musi mieć własną działkę, na której posadzi warzywka, owoce, które będzie popijał wodą. Ja tam wolę się nie męczyć i wpieprzać tę chemię.

Dołączona grafika
/Connor
  • 0

#30

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

na przykład koncentraty sokowe firmy z miasta łowicz, których nazwa odzwierciedla ilość owoców użytych do produkcji (np wiśnia = użyto jednej wisienki)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych