Skocz do zawartości


Zdjęcie

Autohipnoza wg Raymonda Moody, czyli jak poznać swe poprzednie wcielenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No mnie trochę zajęło nagrywanie własnego głosu tak, żeby to miało ręce i nogi. Jak ktoś ma lepszy sprzęt do nagrywania/edycji dźwięku, to można w podkład dać jakiś relaksujący ambient.
Co do momentu śmierci - myślę że nie zobaczysz czegoś takiego.
Jak napisałam wyżej, w nagraniu nie ma słowa wspomnianego o poprzednim wcieleniu, a tylko odniesienie do innego miejsca, gdzieś głęboko w pamięci. Ja poszukam w starych fotkach i popytam po rodzinie, bo możliwe jest, że to, co ja widziałam - i tak uważam za najbardziej prawdopodobne, są to obrazy z wczesnego dzieciństwa po prostu, które podświadomość wyparła z pamięci. Więc spokojnie, nie spodziewałabym się czegoś bardzo drastycznego.

I teraz kilka uwag na temat samej hipnozy jako takiej (nie jestem ekspertem, ale grywam w rpg więc tego typu wiedzę się łyka dla dramatyzmu odgrywania postaci):
1) Nikt nie jest w stanie zahipnotyzować drugiej osoby, jeśli ta sobie tego nie życzy. Jeśli będziesz czuć zagrożenie/strach lub podświadomą niechęć bycia zahipnotyzowanym - to się nie zahipnotyzujesz.
2) hipnoza to nie jest jakiś paranormalny, nadnaturalny stan, w którym się znajdujesz a stan głębokiej relaksacji połączonej z podatnością na sugestie zewnętrze. To trochę podobne do momentu tuż przed zaśnięciem.
3) Nikt nie jest w stanie hipnozy wymóc na tobie takiego polecenia, które byłoby sprzeczne z twoimi przekonaniami lub zagrażało tobie samemu - to są czyste bujdy wygadywane przez osoby, które w ogóle nie pojmują tematu. Z podobnego względu też pozbycie się uzależnienia za pomocą hipnozy wcale nie jest takie proste, jak to wypisują w ulotkach promujących ośrodki tego typu.
4) Nie jestem przekonana co do pamiętania poprzednich wcieleń, ale tak jak mówiłam wcześniej, najprawdopodobniejsze, co zobaczycie, to jakieś obrazy z dzieciństwa.

Niech ktoś inny napisze czego sam doświadczył podczas takiego mini-seansu :)
  • 1

#17

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Próbowałem tej autohipnozy i niestety, bez rezultatów. Albo coś rozpraszało moje myśli, albo po prostu nie potrafiłem aż tak mocno się rozluźnić i zrelaksować. Szkoda, ale mówi się trudno...
  • 0



#18

MichuP1.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zrobiłabym, ale boję się że umarłam w jakiś zły sposób, zamordowana czy zgwałcona... jeśli zobaczę coś takiego, psychiatra do końca życia murowany. a wolałabym jednak nie...



Nie martw się, w książce "Życie przed życiem" Raymond Moody niejednokrotnie opisywał, jak to osoby widziały np. siebie, gdy płonęły żywcem, bądź zatonęły, itp… Lecz, co ważne, nie wywarło to na nich złego wrażenia, lecz przeciwnie – dzięki temu wyleczyły swoje lęki, gdy dowiedziały się, skąd się one wzięły. Np. jedna babka dowiedziała się przez autohipnozę, że spłonęła żywcem – po przeprowadzeniu eksperymentu nie bała już się ognia. Ktoś utonął w poprzednim wcieleniu – w tym nie boi już się wody. Jak widać, autohipnoza niesie za sobą wiele korzyści dla naszego życia duchowego, jak i fizycznego. :)
  • 0

#19

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Piszę się na eksperyment . Narazie zostawiam pustego posta - jutro go zedytuję :D
  • 0

#20

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłam tą hipnoze kiedyś już nagraną, chociaż może była po angielsku... nie pamiętam, ale w zeszłym życiu byłam królikiem. Chyba, że to jakoś źle zadziałało. No, ale skakałam po trawie i nagle zabił mnie myśliwy. xD To zobaczyłam.
  • 1

#21

piotr81w.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem tę książkę naprawdę dawno temu. Wydała mi się dość ciekawa, chociaż sam sposób na "autohipnozę" może okazać się dość złudny. No na mnie nie zadziałał. Kojarzę za to, że w bardzo podobny sposób tworzono poradniki jak wywołać OOBE, a raczej LD. Daje to wszystko do myślenia, bo to chyba nie do końca hipnoza, a właśnie LD pan Moody uprawiał na swoich pacjentach.
  • 0

#22

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie można uprawiać LD na kimś :D

Świadome Śnienie to stan, w który człowiek wprowadza się sam, natomiast autohipnoza, hipnoza to stany głębokiej relaksacji, ale jednak osoba w tym stanie jest "na jawie", więc między tymi zjawiskami jest spora różnica
  • 0

#23

Tallib.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby ktoś miał gdzieś linka do tego nagrania albo byłby tak miły i udostępnił swoje to byłbym wdzięczny :) Ciekawy jestem w jakim stopniu inny głos pozwoli mi się zrelaksować ;)
  • 0

#24

piotr81w.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie można uprawiać LD na kimś :D

Świadome Śnienie to stan, w który człowiek wprowadza się sam, natomiast autohipnoza, hipnoza to stany głębokiej relaksacji, ale jednak osoba w tym stanie jest "na jawie", więc między tymi zjawiskami jest spora różnica


Oczywiście są istotne różnice, ale co do "autohipnozy" to już nie jestem taki pewien... Wszystko odbywa się niemal identycznie, jedyną różnicą jest sugestia "z zewnątrz", a przy LD sugestia płynie z wnętrza. Ale czy sugestia, którą sami odtwarzamy, aby się wprowadzić w odpowiedni stan nadal można nazywać sugestią "z zewnątrz"?

Co do samej książki muszę powiedzieć, że daje do myślenia, ale nigdy nie ma się pewności. Temat jest bardzo delikatny, bo gdyby okazał się prawdą to przewartościowaniu uległby cały nasz światopogląd, a drastycznym zmianom świat, w którym żyjemy. Nie wierzę, że nikt nie chciałby mieć "drugiej szansy"...
  • 0

#25

dziewoja.
  • Postów: 32
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem tuż po. Pół godziny nagrywania i pół godziny seansu. Również się bardzo bałam, tego że się nie obudze, albo zobacze tragiczną śmierć. Byłam sama w domu (nie wiem skąd nagle tyle we mnie odwagi) no to słuchaweczki na uszy i wio. Moje przemyślenia:

1. po kilku pierwszych minutach odretwienie całego ciała, bardzo jednak przyjemne.
2. początkowo faktycznie doznawałam dziwnych uczuć jak np. kręcenie się w głowie, ale też takie... niecodzienne.
3. wyraźnie poczułam ciałem szarpnięcie w momencie gdy miałam zwizualizować sobie że się wznoszę i opuszczam swoje dotychczasowe ciało.
4. długo nie wyłaniało się z przeszłości, dopiero pod koniec zobaczyłam. A zobaczyłam (własnymi oczami) że jestem 30letnią kobietą z 6letnią dziewczynką u boku. stoimy na boso, nocą, na kamiennej ulicy jakiegoś miasteczka. nie potrafie odróżnić z jakiego było wieku. za mną wielu ludzi, którzy coś krzyczeli. nie słyszałam co, ale to "czułam". w pewnym momencie poczułam też że ktoś wyrywa mi dziewczynkę, która (również to czułam) była moją córką. Mnie samą wypędzano z miasta za jakiś zły uczynek, a córka którą mi zabrano była również córką króla.
5. po przejsciu do momentu śmierci widziałam siebie, staruszkę, bujającą się w fotelu koło kominka. moje własne, leżące ciało czuło prawdziwe ciepło, oddech miałam baaardzo spłycony, normalnie czułam że umieram razem z tą staruszką. jednak nie było ze mną nikogo, prócz jakiegoś milego, również starszego mężczyzny.

ogólnie, nie trzęście portkami, tylko spróbujcie. jeśli to co widziałam było prawdą, odpowiedziało mi na wiele pytań, np. dlaczego wciąż nie mam dzieci (bo podświadomie boję się straty kolejnego) i wiele innych rzeczy. pozdrawiam.
  • 1

#26

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytanko do Kocicy Legiona i Dziewoi - czy mogłaby któraś z Was zuploadować plik wykorzystany przy próbie autohipnozy i podzielić się nim z resztą? Na pewno wiele osób by skorzystało. -_-

Tym bardziej, że Wam się udał "seans", więc na pewno jest to solidnie nagrany tekst.
  • 0



#27

dziewoja.
  • Postów: 32
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytanko do Kocicy Legiona i Dziewoi - czy mogłaby któraś z Was zuploadować plik wykorzystany przy próbie autohipnozy i podzielić się nim z resztą? Na pewno wiele osób by skorzystało. -_-

Tym bardziej, że Wam się udał "seans", więc na pewno jest to solidnie nagrany tekst.


nie jest solidnie, bo nie miałam solidnego sprzętu ani solidnego głosu, ale proszę (nagrywane przez kuzynke):

Sesja

Użytkownik dziewoja edytował ten post 24.10.2013 - 19:52

  • 2

#28

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki bardzo, prawdopodobnie dzisiaj spróbuję przetestować. -_-
  • 0



#29

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wielkie dzięki,na pewno skorzystam.Dla mnie i tak na pewno będzie lepsze od tego które sam nagrywałem.
Wynikami podzielę się zapewne w przyszłym tygodniu,bo będę miał trochę więcej czasu.
  • 0

#30

dziewoja.
  • Postów: 32
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

spoko, tylko mówie - nie znam nikogo kto byłby urodzonym lektorem, jak już opanujecie śmiech, to idzie przeżyć :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych