Skocz do zawartości


Zdjęcie

Autohipnoza wg Raymonda Moody, czyli jak poznać swe poprzednie wcielenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1

MichuP1.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, być może ktoś skusi się na dokonanie tego eksperymentu, ja jednak nie mam tyle odwagi. Jeśli ktoś czytał "Życie przed życiem" doskonale wie, o co chodzi. Zamieszczam instrukcję autohipnozy, którą należy nagrać sobie na taśmę, odczytać ją do mikrofonu, powoli i spokojnie. Dzięki temu zabiegowi można odkryć swoje poprzednie wcielenie. "W niektórych przypadkach autohipnoza udaje się już za pierwszym razem, czasem trzeba jednak kilku prób. Kluczem do sukcesu jest tu cierpliwość i wytrwałość".

http://sacerdos.e.fm...autohipnoza.htm

"niech mi będzie wolno podkreślić główną jej zaletę (regresji, osiąganej przy użyciu taśmy): sprawia ona, że osoba eksperymentująca obcuje z hipnozą w poczuciu bezpieczeństwa, gdyż to z jej własnych ust pochodzą słowa, z pomocą których poddaje się hipnozie".

Książka "Życie przed życiem" opisuje właśnie, jak to Raymond Moody odprawiał te hipnozy na innych osobach (także na sobie samym, opisuje w książce swe poprzednie wcielenia), pomagał im w problemach, wyjaśniał różne kwestie... Na samym końcu książki załączył właśnie tę instrukcję, by samemu można było doświadczyć tego, co opisano w książce. Jeśli ktoś z Was spróbuje, dajcie znać. :D
  • 1

#2

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo zachęcające. Szczególnie, że od dawna zastanawiałem się nad tym żeby poznać swoje poprzednie wcielenie o ile takie było.
Tylko czytając w myślach ten tekst już można było p poczuć te rozluźnienie także może coś w tym jest. Tylko przed oczami mam moment kiedy nie mogę się wybudzić i osoby dookoła nie wiedzą co zrobić ;)
  • 0



#3

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Panowie, a ja to mam czytać i robic te rzeczy, czy zapamiętać bo nie mam podzielności uwagi?
  • 0

#4

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tekst trzeba samemu nagrać (chociażby Windowsowym rejestratorem dźwięku) a potem, przed snem, odsłuchać (najlepiej na założonych słuchawkach). I już.
  • 1



#5

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piszę to jako nowy post, a nie edit, by więcej zainteresowanych osób się dowiedziało.

Na początku przyszłego tygodnia planuję przeprowadzić eksperyment z tym tekstem i po jego zakończeniu podzielę się wynikami. O ile przeżyję. -_-
  • 2



#6

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Chociaż jestem nastawiony sceptycznie co do działania tej metody, to odradzał bym jednak stosowania tego w pojedynkę. Jeżeli już to poproś może jakiegoś kumpla o pomoc :)
  • 0



#7

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest pełno technik relaksacyjnych, które opierają się na autohipnozie, autosugestii właśnie w sposób przedstawiany w tekście.
Więc spoko Ultimate, na pewno nie zapadniesz w śpiączkę (co najwyżej pośpisz sobie normalnym snem parę godzin i normalnie wstaniesz) i poczujesz się zwyczajnie w świecie zrelaksowany.
Hipnoza wcale nie działa tak, jak to pokazywano w horrorach klasy B z lat 30 ubiegłego stulecia, więc spokojnie.
Jak wrócę z pracy, to wypróbuję tą technikę i opiszę tutaj moje spostrzeżenia.
Bardzo ciekawa sprawa.

Jeśli taki eksperyment zrobiłoby kilka osób, to szykuje się fajny wątek :)
  • 0

#8

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W ten weekend albo jakoś w przyszłym tygodniu postaram się sam spróbować.Tylko mam prośbę do tych co tez chcą to sprawdzić, zeby nie czytali tego co napiszą ewentualni poprzednicy bo moze to wpłynąć na wynik eksperymentu.
  • 0

#9

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę, że na razie nikt nic nie napisał, to ja napiszę.

Zrobiłam ten test 2 razy. W piątek i w sobotę późnym wieczorem przed położeniem się spać.
Nagrałam się na dyktafon w telefonie - zajęło mi to trochę, bo chciałam mieć pewność, że nagranie będzie dobrej jakości i mój ton głosu będzie odpowiedni.
Położyłam się w wygodnej pozycji i włączyłam nagranie na słuchawkach.

Moje spostrzeżenia:
1) Bardzo fajnie się przy czymś takim zasypia, jeśli ktoś ma problemy z zasypianiem w gorące dni.
2) Rzeczywiście pojawiają się różne obrazy i wspomnienia, których na pierwszy rzut oka się nie pamięta. W moim przypadku widziałam dosyć krótką scenkę. Drewniany dom nad klifem, świeża, ciemnozielona trawa, jasnoszare morze. Klif nie był zbyt wysoki, właściwie takie zejście na kamienistą plażę, odgłosy ptaków i szum fal. Było raczej chłodno w tym miejscu ale czułam się tam spokojnie i bezpiecznie.
Nie mam pojęcia, czy to są rzeczywiste obrazy z poprzednich wcieleń, czy tylko jakieś zapomniany flash z dzieciństwa, albo widziany wcześniej klip z filmu. Myślę, że to drugie jest bardziej prawdopodobne. Nie potrafię póki co przypomnieć sobie żadnej konkretnej sytuacji, sceny w której brałabym czynny udział, więc będę starać się dalej.
3) Uważam, że tak czy inaczej jest to fajna technika relaksacji pozwalająca spojrzeć wgłąb siebie.

Ciekawe, kto napisze coś jeszcze na temat tego eksperymentu.
  • 4

#10

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja zacząłem nagrywać ale moj ton głosu jakoś nie pozwala mi się skupić.W przyszłym tygodniu poprubuje jeszcze raz.

ps.Prawie przeczytałem twój opis, ale w porę się powstrzymałem;)
  • 1

#11

she-sherlock.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zrobiłabym, ale boję się że umarłam w jakiś zły sposób, zamordowana czy zgwałcona... jeśli zobaczę coś takiego, psychiatra do końca życia murowany. a wolałabym jednak nie...
  • 0

#12

Secior.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może ktoś z miłym głosem stworzy nagranie w czynie społecznym? :P
Bo mnie tak drzaźni mój głos odtwarzany, że nie ma szans, żebym się zrelaksował przy tym. :P
  • 0

#13

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak nagram u siebie i stwierdzę, że zadziałało, będę mógł udostępnić. Ale pewnie i tak się nie spodoba, bo nie mam głosu lektora. -_-
  • 0



#14

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli byś mógł udostępnić to byłoby bardzo fajnie .Mnie wystarczy chyba kazdy głos oprócz własnego.
  • 0

#15

she-sherlock.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sobie tylko myślę, że to chyba ważne, żeby głos był własny - to ten element bezpieczeństwa. Że to nikt obcy nie wprowadza Cie w trans, tylko Ty sam.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych