Skocz do zawartości


Zdjęcie

Androidki, co tam macie na swoich telefonach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam was drodzy zieloni :)

Na pewno zdecydowana większość z nas używa telefonów nie tylko do dzwonienia i pisania wiadomości ale też do sprawdzania informacji ze świata, przeglądania internetu, słuchania muzyki i co tylko przyjdzie do głowy.
Wielu z nas pewnie używa telefonów z zielonym ludzikiem zwanym android, jeśli już wybraliśmy taki telefon najpewniej mieliśmy większe plany niż samo dzwonienie i smsowanie.
Ten temat jest właśnie dla nas.

Napiszmy co skłoniło nas do wyboru "szmartfona" z androidem, do czego ich używamy i czego używany :)


Może zacznę. Co mnie skłoniło ? Na pewno ogromne możliwości jakie daje android, dopasowania pod siebie niemal każdego aspektu i multum aplikacji których nie sposób znaleźć na innych telefonach.
Telefonu używam głównie do internetu czyli sprawdzania gmail, for, kiedyś jeszcze fejsik ale już wyleczyłem się z tego ;) często zakładam słuchawki i odcinam się od wszystkiego żeby móc spokojne cieszyć się ulubioną muzyką. Telefon ? Raczej (galaxy) mini komputer.

Jeśli chodzi o aplikacje to nie może zabraknąć:
Opera mini - moim zdaniem najlepsza przeglądarka na telefony

Poweramp - muzyka bez tej aplikacji to nie muzyka, warta każdego wydanego grosza na nią.

Shazam - lepszy od soundhound między innymi dzięki dużo mniejszej ilości irytujących reklam - rozpoznawanie muzyki

Hangout - dość często używany komunikator

Adw launcher - jeśli masz dosyć marnego wyglądu touchwiz na starszych telefonach to odpowiedni wybór na przerwanie monotonii

uccw - jeśli adw to uccw, jeśli naprawdę chcesz całkowicie zmienić wygląd telefonu to bez niego się nie obędzie

Power toggles - szybki dostęp do wszelkich przełączników w jednym miejscu.

Obecnie goolors wcześniej własny modern android icon pack - zestaw ikon zmieniających ohydne domyślne ikony, jeśli wybiera się launcher to ikony są jednym z głównych powodów.


watchdog - Chyba pozycja obowiązkowa dla osób używających głównie sieci jako dostępu do internetu - licznik wysłanych danych

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 23.07.2013 - 15:43




#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eeee. Opera mini, a reszta to jakieś głupie gry na autobus. :mrgreen:



#3

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Latarka LED, Gadu mobile, gString do strojenia gitary, rozkład jazdy MPK, MX player do video, WIN remote - zdalna myszka wifi i jakieśtam emulatory GBA i Snes - zabijają nudę w pociągu ;p



#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opera Mini - nie trzeba przedstawiać
MoonReader - czytnik m-booków
Gadu-Gadu - wiadomo
AndChat - IRC client
GateSMS - aplikacja do wysyłania darmowych sms
RealCalc - kalkulator
Mapa burzowa - aplikacja zawierająca kilka map pogodowych
Meteor - to samo co http://radar.bourky.cz/
FlightRadar24 - to samo co http://www.flightradar24.com/
GoogleSkyMap - jak sama nazwa wskazuje mapa nieba
Compass with Maps - jak nazwa wskazuje, kompas+mapa
MX Video Player - najlepszy moim zdaniem odtwarzacz filmów na android
WiFi File Transfer - przesyłanie plików między telefonem a komputerem bez kabla
EasyTether - użycie telefonu jako modem GSM bez konieczności rootowania (wersja darmowa ma swoje ograniczenia - nie działa np. google i na wielu stronach nie można się zalogować)
SuperBox - narzędzie do administrowania telefonem
GoLauncher - zmieniony interface
BatteryInfo - widget pokazujący stan, temperaturę i przewidywany czas działania baterii
NeoReader - czytnik kodów przekierowujących na strony internetowe (nie wiem jak się to zwie)
FlashLight - widget zamieniający po kliknięciu lampę błyskową aparatu w latarkę

To chyba wszystko. Jak widać mój maleńki telefonik (Xperia X10 mini pro z androidem 2.1 i ekranem 2.55' xD) stał się całkiem niezłym centrum multimedialnym. Ogólnie jest to dla mnie bardziej mikroskopijny laptop niż telefon. Bardzo rzadko z niego dzwonię za to na internecie siedzę prawie cały czas. Na szczęście mam Orange Free na Kartę więc nie musze martwić się o koszty. :D



#5

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- otwieracz do butelek
- połączenia głosowe



#6

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Używane: Chrome, czasem Poweramp (czasem bo mój fon ma zjrypany firmware i tak na prawdę nie da się na nim muzyki słuchać), , K-9 mail + gmail, memoWidget (zapisywanie notatek na pulpicie), ColorNote (do notatek i checklist), wbudowane mapy googla, apka od jakdojade.pl, pogoda - TVN meteo i apka od Meteo.pl, MX player do filmów video, Bilkom - jak mi się zdarzy jechać PKP, pilot do odtwarzacza muzyki na kompie - Media Monkey remote, trochę gierek, radio 8tracks, TED, latarka - Color Flashlight HD, no i oczywiście app killer.



#7

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Battery Watch, Latarka, 4Shared, OfficeSuite, Kilka tłumaczy i słowników, Notepad, Killer App, TrackID, Clean Master, QR Skaner, mobileMPK, avast!, kilka aplikacji do bardziej uporządkowanych ćwiczeń

Z gier to międzyinnymi:
Minecraft PE (xD czasem lubie coś pobudować), Urban Rivals, DragonStory, Icy Tower 2, gbc a.d., Gameboid (pokemony!), Pou, Block Puzzle, Jakieś airhockeye, Berzerk Ball 2

A takto większość to aplikacje muzyczne, 11 Perkusji (Drumkit, Congas, eDrums, Classic Drum, Real Drum, All-in-one Drum Pad, TheDrum, Congas & Bongos Free, TheShaker Free, SpaceDrum, BestDrum) Real Bass, Real Guitar, Ksylofon xD, Tumbi, Piano Perfect. Dwa stroiki chromatyczne do gitary, metronom, apke z skalami gitarowymi,

#8

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

TED
Latarka
AlReader
PVSTAR+
Chrome
FreeCell



#9

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż, u mnie przesiadka z symbiana na andka miała miejsce już kilka ładnych lat temu.
Przez te parę lat przewinęło się trochę aplikacji przez telefony, których używałem.
Wymienię tylko kilka, które na dobre się u mnie zadomowiły.

GO Launcher Prime - alternatywa do zmiany zachowania smartfona
Automapa
- nawigacja na Andka (super dokładne mapy)
Poweramp - bezkonkurencyjny odtwarzacz muzyczny
MX Player Pro - najlepszy odtwarzacz video
RecForge Pro - znakomity rejestrator dźwięków
Smart Tools
- to zestaw różnych narzędzi m.in. linijka, kątomierz, poziomica, kompas, miernik dźwięku i wibracji, wykrywacz metalu.
Android Assistant
- jest jednym z najpotężniejszych narzędzi zaprojektowanych po to, aby pomóc Ci poprawić wydajność twojego telefonu. Przyspieszysz swój system,oraz oszczędzisz energię baterii przy pomocy wbudowanych 17 funkcji programu
TuneIn Radio Pro
- ponad 40.000 kanałów muzycznych, sportowych, informacyjnych
Beautiful Widgets Pro - jak nazwa wskazuje
Root Call Blocker Pro -
program do blokowania niechcianych połączeń - tym razem blokuje je on na poziomie systemowym, co oznacza, że nie ujrzymy już przez chwilę okna przychodzącego połączenia (wymagany root)
Blackmart - alternatywa dla Google Play.
Znajdują się w nim płatne aplikacje, które oczywiście pobieramy za free :P
Wifikill
- program do odcinania dostępu do internetu dla innych użytkowników sieci wifi, do której jesteśmy podłączeni. Tej apki nie znajdziecie w markecie (wymaga roota)
WeatherPro
- doskonały program pokazujący siedmiodniową prognozę pogody w ponad 2 milionach miejsc na kuli ziemskiej
BatteryBot Pro - aplikacja pokazuje na pasku powiadomień stopień naładowania baterii w procentach.
Secret Video Recorder PRO - to nagrywanie bez dźwięku, bez podglądu, po jednym naciśnięciu przycisku. Wysoka jakość obrazu!
FonePhreak - tą apką lepiej się nie bawić, zresztą aktualnie została zablokowana w Polsce. Służyła ona do podszywania się pod inny numer telefonu.

Może to na razie wszystko. Ale miło, że powstał taki temat.
Myślę, że taka wymiana "poglądów" będzie z korzyścią dla wszystkich androidowych użytkowników.



#10

Mr. Mime.
  • Postów: 54
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja przed telefonem z symbianem miałem telefon z androidem i z miłą chęcią przesiadłem się na symbiana, telefon służy mi tylko do dzwonienia, sms, muzyki i w awaryjnej sytuacji internet, moja kochana nokia e72, a z androidem mam tablet z androidem 4.2.2 i sprawuje się dobrze :D

AutoMapa - nawigacja,
GG, Kik, Skout - komunikatory,
MobiKino, tvp.pl - oglądanie filmów i seriali,
aTorrent - sama nazwa mówi :)
TubeMate 2 - pobieranie filmów z YouTube,
ZArchiver - winrar na androida,
AdFree - blokada reklam, która nie zawsze chce działać,
ES File Explorer - przeglądarka plików, o niebo lepsza od fabrycznej,
Lucky Patcher - takie tam, cukrowanie aplikacji :D
Screen On - program, który zostawia podświetlony ekran,
Audio Glow Music Visualizer - ładne skaczące słupeczki,
GL to SD - przenoszenie plików z pamięci wew. na kartę SD,
PVSTAR+ - słuchanie muzyki z YouTube w tle,
Shutdown Timer - wyłączenie urządzenia po określonym czasie,
Smart Launcher - minimalistyczny ekran startowy,
Splashtop 2 Remote Desktop - sterowanie komputerem,
Titanium Backup - głównie służy mi do "zamrażania" aplikacji systemowych,

Przeglądarka internetowa, odtwarzacz muzyczny oraz video fabryczne :)

A z gier:
DraStic - Emulator Nintendo DS,
FPse - Emulator PSX,
My Boy! - Emulator GBA,
Crazy Taxi, Dead Space, GTA III, Gta Vice City, Minecraft PE, NFS Most Wanted i Real Racing 2.

Użytkownik monstercat edytował ten post 30.08.2013 - 14:15


#11

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aplikacje z Taba, bo telefon na na Androidzie od dawna służy mi tylko do Dzwonienia, SMS, GPS


DraStic - Emulator Nintendo DS, który naprawdę działa. 60 klatek na sekunde

Gameboid
Snesoid
Vice City Służy do Vice Vity
Max Payne Służy do Max Payna

GG - służy do GG
Bard's Tale - Kolejny port z PC. To taki Gothic, ze świetnym humorem, dialogami. Po prostu długi dobry RPG.

Taptu Czytnik stron internetowych. Dodaję wszystkie swoje ulubione strony i wszystkie newsy mam na bieżąco w jednym miejscu. wszystko poukładanie, przejrzyste, wygodne w obsłudze.
Read it Later Do odkładania wszystkie na później. Czytam artykuły w przeglądarce i jeśli jakiś jest długi, a zapowiada się dobrze to go wysyłam na taba gdzie kończę go czytać
Dolphin - Jedyna przeglądarka, którą akceptuję
UTMS manager - Jemu jedynemu udało się zmusić mój Modem LTE do działania na tabie
Evernote - służy mi do pisania książki, notatek i wielu innych rzeczy
Memrise - program do nauki języków za pomocą mnemotechniki. Gorąco polecam.
ComicRack Free czytacz komiksów
Autodesk Sketchbook pro Program do bazgrania Concept artów. Niestety słabo rozwinięty, mała ilość warstw, szukam czegoś bardziej rozbudowanego. Jak ktoś zna coś takiego to proszę o nazwę.

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie odkopać  temat bo mam pytanie odnośnie aplikacji instalowanych z google play. Mam nowego fona na androidzie dopiero od paru dni więc jeszcze nie bardzo się orientuję w temacie.

Wchodzę sobie na google play i pobieram sobie chociażby to https://play.google....hillclimb&hl=pl  daję na zainstaluj

http://imgur.com/cMKWCe9

 

No i potem wyskakuje kolejne okno że aplikacja zostanie zainstalowana na twoim urządzeniu itp. No i gdzie to się potem instaluje na fonie? oczywiście mam go podłączonego przez kabel usb cały w trakcie instalowania. Mam oczywiście karte sd w komórze i ta karta mi działa.





#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kabel jest niepotrzebny. Łączysz się z netem i instalujesz normalnie, jak grę na kompie. Gra po zainstalowaniu powinna być na którymś pulpicie. Jaki masz telefon?





#14

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No i potem wyskakuje kolejne okno że aplikacja zostanie zainstalowana na twoim urządzeniu itp. No i gdzie to się potem instaluje na fonie? oczywiście mam go podłączonego przez kabel usb cały w trakcie instalowania. Mam oczywiście karte sd w komórze i ta karta mi działa.

 

Instaluje się w folderze /data/app jeśli chodzi CI o plik apk, natomiast jeśli chcesz uruchomić zainstalowaną aplikację, to po prostu wchodzisz w menu, a dokładniej app drawer (na pulpicie głównym, po środku na dole masz przycisk, który to włącza)

 

A co do tematu głównego to mam na swoim telefonie z tych fajniejszych rzeczy:

 

avast anti-theft - gorąco polecam, ma nawet ochronę przed wipe

XPrivacy - świetne do zarządzania pozwoleniami aplikacji

 

obydwie aplikacje powyżej wymagają roota do pełnego działania



#15

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

https://play.google....s.syberia&hl=pl - Syberia na andka, polecam i tym co grali bo zawsze warto sobie odświeżyć ponadczasową grę oraz tym którzy jeszcze nie mieli okazji sie zapoznać


Użytkownik coley edytował ten post 26.02.2014 - 20:31



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych