Skocz do zawartości


Dlaczego Polskie firmy upadają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Libacja@

Kocham takie proste rozwiązania. :roll:
Są takie proste i nierealne. Przedstaw realną propozycje a nie Kononowiczowskie "nie będzie niczego".
Ludzie nie zgodzą się na płatne szkoły i służbę zdrowia, nie zgodzą się na zlikwidowanie emerytur i rent. Jak to sobie wyobrażasz? Rozmawiajmy poważnie, bo na takim poziomie to nie musimy rozmawiać bo znam doskonale postulaty Korwina (nierealne i nastawione na rozgłos).

Próbujesz mnie tu uczyć matematyki, a w gruncie rzeczy takie rzeczy to się nawet na chłopski rozum bierze. W takim układzie gdyby państwo zlikwidowało tyle podatków i dało ludziom się dorabiać to na wszystko by starczało, mało tego...państwo nie wiedziałoby co robić z kasą.


Kurde... cały świat się myli, tylko Creator ma lek na całe zło. Dziury budżetowe, deficyty, problemy finansowe - on ma rozwiązanie, obniżyć podatki. Wtedy wszystko magicznie się załata.

Dobrze więc. Jaki socjal chcesz ciąć. Największymi pozycjami w budżecie to:

- emerytury i renty
- ochrona zdrowia
- obronność
- Policja i Straż Pożarna
- obsługa długu


Powiedz mi co chcesz z tym zrobić? Nie pierdziel tych swoich typowych ogólników, tylko konkret. Jak chcesz sobie z tym poradzić. Konkret. Bo to że USA się rozwijało 100 lat temu faktycznie ma się do nas jak pięść do nosa.



#32

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Żadna dzicz by nie zapanowała.

Widzę, że nic nie rozumiesz...

2. To nie ma być przy obecnej chorej sytuacji,lecz po zmianach.

Po jakich znowu zmianach ?
Zmianą jaką zaproponowałeś jest właśnie prywatyzacja szkół, zapętlasz się we własnym rozumowaniu.

3. Dlaczego to miałoby upaść? szkoły prywatne są najczęściej lepiej zarządzane i często mają wyższy poziom nauczania.

Owszem są, ale co z tego ?
Postaw się na miejscu potencjalnego rodzica którego najzwyczajniej w świecie nie nie stać na edukację dzieci, więc rezygnuje z ich posiadania...

#33

Al Bundy.

    Sprzedawca Butów

  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Libacja@

Kocham takie proste rozwiązania. :roll:
Są takie proste i nierealne. Przedstaw realną propozycje a nie Kononowiczowskie "nie będzie niczego".
Ludzie nie zgodzą się na płatne szkoły i służbę zdrowia, nie zgodzą się na zlikwidowanie emerytur i rent. Jak to sobie wyobrażasz? Rozmawiajmy poważnie, bo na takim poziomie to nie musimy rozmawiać bo znam doskonale postulaty Korwina (nierealne i nastawione na rozgłos).





Ta propozycja jest jak najbardziej realna. Uważasz, że teraz szkoły itd. nie są płatne? są,tylko poprzez podatki.
Co nie pasuje Ci w poziomie rozmowy? ja przedstawiam swoje poglądy i mam do tego prawo.
Postulaty Pana Janusza są jak najbardziej realne,tylko Polacy mają za bardzo zakorzeniony socjalizm i uważają to za jakieś kosmiczne wymysły.

#34 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Mylo co Ty tak dramatyzujesz i histerie jakieś tu wprowadzasz. Ja tu na spokojnie tłumaczę proste rzeczy, zresztą jak widać po dyskusjach to tylko Ty jeden tu tak buńczucznie się wypowiadasz. Zamiast nieustannie się czepiać i obrażać to napisz wreszcie coś z sensem. To nie jest takie trudne. Kolega Libacja dał tylko jedno z wielu możliwych rozwiązań, które w łańcuszku rozwiązań mogą dać świetne rezultaty. Jutro napiszę dokładnie jak ja to widzę. Teraz w zarysie ogólnym dodam od siebie to, że ograniczenie niektórych socjali złe nie jest, a kasę na to trzeba mieć. Obniżenie podatków zawsze napędza rozwój gospodarki z prostej przyczyny - sektor prywatny ma coraz więcej pieniędzy. To jest podstawa ekonomii.

#35

Al Bundy.

    Sprzedawca Butów

  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


1. Żadna dzicz by nie zapanowała.

Widzę, że nic nie rozumiesz...

2. To nie ma być przy obecnej chorej sytuacji,lecz po zmianach.

Po jakich znowu zmianach ?
Zmianą jaką zaproponowałeś jest właśnie prywatyzacja szkół, zapętlasz się we własnym rozumowaniu.

3. Dlaczego to miałoby upaść? szkoły prywatne są najczęściej lepiej zarządzane i często mają wyższy poziom nauczania.

Owszem są, ale co z tego ?
Postaw się na miejscu potencjalnego rodzica którego najzwyczajniej w świecie nie nie stać na edukację dzieci, więc rezygnuje z ich posiadania...



Wyjaśnij mi ,czego nie rozumiem :)

Zmiany o których mówię, to calkowita przebudowa systemu w Polsce. Pisałem o tym wcześniej.



#36

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wyjaśnij mi ,czego nie rozumiem :)

Nie rozumiesz wyższej idei płacenia podatków.
Piszesz: "Żadna dzicz by nie zapanowała.", ale nie masz kompletnie żadnych argumentów...

Zmiany o których mówię, to calkowita przebudowa systemu w Polsce. Pisałem o tym wcześniej.

Twoje pomysły można porównać do próby "całkowitej przebudowy" domku z kart wyciągając na oślep przypadkowe karty.

#37 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Pixel, jutro wyjaśnię niektóre sprawy, więc i może to Ci rozjaśni dlaczego lepiej by się żyło, gdyby państwo nie traktowało społeczeństwo jak małe dziecko.

#38

Al Bundy.

    Sprzedawca Butów

  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Wyjaśnij mi ,czego nie rozumiem :)

Nie rozumiesz wyższej idei płacenia podatków.
Piszesz: "Żadna dzicz by nie zapanowała.", ale nie masz kompletnie żadnych argumentów...

Zmiany o których mówię, to calkowita przebudowa systemu w Polsce. Pisałem o tym wcześniej.

Twoje pomysły można porównać do próby "całkowitej przebudowy" domku z kart wyciągając na oślep przypadkowe karty.


Nie mam żadnego argumentu? proszę: szkoły dalej byłyby płatne,ale już nie poprzez podatki. Czy zmiana sposobu opłat byłaby dla ludzi ciężka do zrozumienia i nikt by nie wiedział o co chodzi? nie sądzę. Nie jesteśmy głupim narodem,żeby nie ogarnąć takich prostych rzeczy.

Mój pomysł to jest tak naprawdę stworzenie czegoś całkiem innego, niż jest teraz. Na pewno przez krótki okres podczas wprowadzania tych zmian w życie panowałby zamęt,ale to by się uspokoiło i byłoby całkowicie inaczej.Oczywiście inaczej w znaczeniu pozytywnym :)

#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta propozycja jest jak najbardziej realna. Uważasz, że teraz szkoły itd. nie są płatne? są,tylko poprzez podatki.
Co nie pasuje Ci w poziomie rozmowy? ja przedstawiam swoje poglądy i mam do tego prawo.


Państwowe szkoły zostały wprowadzone niemal na całym świecie i były one jedynym powodem dla którego wyplenił się analfabetyzm. Nie istnieje u nas sytuacja w której wszystkich rodziców będzie stać na zapłacenie czesnego dla dziecka, może dla jednego jeszcze tak - jednak drugie dziecko może ich przygnieść finansowo. Odbieramy w ten sposób szanse dzieci z biednych rodzin do edukacji. Wychowamy sobie pokolenie biednych analfabetów, a tego na pewno nie chcemy.

Postulaty Pana Janusza są jak najbardziej realne,tylko Polacy mają za bardzo zakorzeniony socjalizm i uważają to za jakieś kosmiczne wymysły.


Korwin to niepoprawny utopista. Nie są realne i nigdzie nie funkcjonują. Pokaż mi jeden kraj w którym żyje się wedle jego reguł.

Oczywiście inaczej w znaczeniu pozytywnym


Bo Ty tak mówisz? :roll:


Creator@

Ja wprowadzam histerie? :mrgreen:
Kto obspamował całe forum identycznymi tematami o tym samym, o groźnie brzmiących tytułach rodem z Faktu? :mrgreen:
Jeśli dajesz tezę, to ją udowodnij. Jeśli uważasz że można drastycznie obniżyć podatki (do 10%) to powiedz w jaki sposób to zrównoważyć z wydatkami. Ja nie muszę tego udowadniać bo czegoś takiego nie postuluje.

Widzę dlaczego są problemy z budżetem i jestem świadomy że nie wymodziłbym zapewne nic lepszego niż to co się dzieję.
Po pierwsze - wyjazd 1,5 mln ludzi za granice. Obniżka dochodów z tego tytułu jest niezaprzeczalna.
Po drugie - powiększanie szarej strefy. Obniżka dochodów państwa.
Po trzecie - niski wzrost gospodarczy wywołany kryzysem. Brak wzrostu dochodów państwa.

Z tego ukazuje się nam obraz w którym dziura powstaje czy tego chcesz czy nie. Czemu ludzie wyjechali? Bo mogli. Czemu powiększa się szara strefa? Tutaj działa samonakręcająca się spirala kombinowania i zaciskania pasa fiskalnego. Wszyscy kombinują, rząd jak zbilansować budżet, ludzie jak zostawić sobie jak najwięcej. Im bardziej jedna strona kombinuje, tym bardziej druga też kombinuje. W dodatku kryzys gospodarczy skłania do przechodzenia do szarej strefy i obniżania dochodów państwa.
Niski wzrost gospodarczy ciężko zwalić na kogokolwiek, jeśli nasi sąsiedzi stoją w stagnacji nie możemy liczyć na wielkie wyniki. Kogo mamy tutaj oskarżać? Można go przerwać pompując pieniądze w gospodarkę, tylko że wtedy odezwą się ludzie przeciwni deficytowi budżetu państwa że to zadłużanie przyszłych pokoleń. Firmy obecnie mają ogromne zapasy gotówki na kontach, ale nie inwestują jej z powodów niestabilności gospodarczej na świecie. Póki ona nie powróci, nie zobaczymy masowych inwestycji.

Co zmienić? Nie da się zmienić zbyt wiele, żyjemy w kręgu sprzecznych interesów. Gdzie różne grupy społeczne ciągną na swoje. Oczywiście mam prostą kuracje:

- obniżenie emerytur powyżej 1500 złotych o 10 %, powyżej 2000 o 20%, powyżej 3000 o 30%.
- obniżenie funduszu MON do 1% PKB
- zlikwidowanie KURS
- włączenie rolników do ogólnych zasad opodatkowania podatkiem dochodowym
- wymuszenie na dużych gospodarstwach założenie przedsiębiorstw

Tutaj Ci daje propozycje na jakieś 40 mld złotych. Tylko nie wyobrażam sobie co by mi ludzie zrobili gdybym był rządzącym i wprowadził takie reformy. Byłbym samobójcą i nie mógł wyjść na ulice z obawy przed linczem.
Dlatego nie wypisuje takich bzdur bo wiem że są nierealne.



#40

Al Bundy.

    Sprzedawca Butów

  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta propozycja jest jak najbardziej realna. Uważasz, że teraz szkoły itd. nie są płatne? są,tylko poprzez podatki.
Co nie pasuje Ci w poziomie rozmowy? ja przedstawiam swoje poglądy i mam do tego prawo.


Państwowe szkoły zostały wprowadzone niemal na całym świecie i były one jedynym powodem dla którego wyplenił się analfabetyzm. Nie istnieje u nas sytuacja w której wszystkich rodziców będzie stać na zapłacenie czesnego dla dziecka, może dla jednego jeszcze tak - jednak drugie dziecko może ich przygnieść finansowo. Odbieramy w ten sposób szanse dzieci z biednych rodzin do edukacji. Wychowamy sobie pokolenie biednych analfabetów, a tego na pewno nie chcemy.

Postulaty Pana Janusza są jak najbardziej realne,tylko Polacy mają za bardzo zakorzeniony socjalizm i uważają to za jakieś kosmiczne wymysły.


Korwin to niepoprawny utopista. Nie są realne i nigdzie nie funkcjonują. Pokaż mi jeden kraj w którym żyje się wedle jego reguł.

Oczywiście inaczej w znaczeniu pozytywnym


Bo Ty tak mówisz? :roll:




Przy obecnym systemie opłacanie szkoły to mógłby być problem,ale po raz kolejny powtarzam: ja mówię o sytuacji w Polsce po przebudowie...


Pan Janusz popiera wolny rynek, który panuje w Chinach. Chiny dość szybko wyrosły na jedną ze światowych potęg.. tyle w tym temacie.

Niby dlaczego tylko dlatego, że ja tak mówię?

Może Creatorowi uda się jutro to wszystko Wam wytłumaczyć...

#41

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mam żadnego argumentu? proszę: szkoły dalej byłyby płatne,ale już nie poprzez podatki. Czy zmiana sposobu opłat byłaby dla ludzi ciężka do zrozumienia i nikt by nie wiedział o co chodzi? nie sądzę. Nie jesteśmy głupim narodem,żeby nie ogarnąć takich prostych rzeczy.

Poprzez podatki za edukację kolejnego pokolenia płaci całe społeczeństwo co jest pewnym gwarantem jego przetrwania i rozwoju.
Naprawdę nie rozumiesz, że zdecydowanej większości młodych rodziców nie byłoby stać na pokrycie pełnych kosztów edukacji swoich dzieci ?
Niższy podatek tego nie zrekompensuje ponieważ przy niewielkich zarobkach obniżenie podatku byłoby zyskiem niewspółmiernym do wydatków na edukację dzieci.

Mój pomysł to jest tak naprawdę stworzenie czegoś całkiem innego, niż jest teraz. Na pewno przez krótki okres podczas wprowadzania tych zmian w życie panowałby zamęt,ale to by się uspokoiło i byłoby całkowicie inaczej.Oczywiście inaczej w znaczeniu pozytywnym :)

Rozumiem, że chcesz dobrze jak my wszyscy, ale nie masz wyobraźni skoro piszesz takie rzeczy.

#42

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy obecnym systemie opłacanie szkoły to mógłby być problem,ale po raz kolejny powtarzam: ja mówię o sytuacji w Polsce po przebudowie...


To jakaś mityczna przebudowa? Jak ma to wyglądać?

Pan Janusz popiera wolny rynek, który panuje w Chinach. Chiny dość szybko wyrosły na jedną ze światowych potęg.. tyle w tym temacie.


Nie masz zatem pojęcia jak funkcjonuje gospodarka Chin. Wszystkie duże koncerny należą albo do państwa albo do partyjnych aparatczyków - czyli do państwa. Banki państwowe pożyczają głównie państwowym firmom pieniądze generowane przez państwowy bank centralny.
Chiny mają z wolnego rynku tylko tyle że nie mają słabą ochronę pracowniczą, brak norm pracy, brak norm produkcji i oczywiście nie wtrącają się za bardzo do tego co kto robi jeśli tylko nie nadaje na partię. Ale jednocześnie ludzie boją się tam kupować mleko dla dzieci (kilkaset dzieci zmarło z jego powodu), bo producenci nie stosują się do żadnych norm.
Super gospodarka. A to że się rozwijają? I tak są biedni.



#43

Al Bundy.

    Sprzedawca Butów

  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przy obecnym systemie opłacanie szkoły to mógłby być problem,ale po raz kolejny powtarzam: ja mówię o sytuacji w Polsce po przebudowie...


To jakaś mityczna przebudowa? Jak ma to wyglądać?

Pan Janusz popiera wolny rynek, który panuje w Chinach. Chiny dość szybko wyrosły na jedną ze światowych potęg.. tyle w tym temacie.


Nie masz zatem pojęcia jak funkcjonuje gospodarka Chin. Wszystkie duże koncerny należą albo do państwa albo do partyjnych aparatczyków - czyli do państwa. Banki państwowe pożyczają głównie państwowym firmom pieniądze generowane przez państwowy bank centralny.
Chiny mają z wolnego rynku tylko tyle że nie mają słabą ochronę pracowniczą, brak norm pracy, brak norm produkcji i oczywiście nie wtrącają się za bardzo do tego co kto robi jeśli tylko nie nadaje na partię. Ale jednocześnie ludzie boją się tam kupować mleko dla dzieci (kilkaset dzieci zmarło z jego powodu), bo producenci nie stosują się do żadnych norm.


Już to wszystko opisywałem i nie będę się powtarzał. Creator to pewnie jutro lepiej wyjaśni.


Nie mam żadnego argumentu? proszę: szkoły dalej byłyby płatne,ale już nie poprzez podatki. Czy zmiana sposobu opłat byłaby dla ludzi ciężka do zrozumienia i nikt by nie wiedział o co chodzi? nie sądzę. Nie jesteśmy głupim narodem,żeby nie ogarnąć takich prostych rzeczy.

Poprzez podatki za edukację kolejnego pokolenia płaci całe społeczeństwo co jest pewnym gwarantem jego przetrwania i rozwoju.
Naprawdę nie rozumiesz, że zdecydowanej większości młodych rodziców nie byłoby stać na pokrycie pełnych kosztów edukacji swoich dzieci ?
Niższy podatek tego nie zrekompensuje ponieważ przy niewielkich zarobkach obniżenie podatku byłoby zyskiem niewspółmiernym do wydatków na edukację dzieci.

Mój pomysł to jest tak naprawdę stworzenie czegoś całkiem innego, niż jest teraz. Na pewno przez krótki okres podczas wprowadzania tych zmian w życie panowałby zamęt,ale to by się uspokoiło i byłoby całkowicie inaczej.Oczywiście inaczej w znaczeniu pozytywnym :)

Rozumiem, że chcesz dobrze jak my wszyscy, ale nie masz wyobraźni skoro piszesz takie rzeczy.


Widzę, że kompletnie nie rozumiesz o co mi chodzi..

Gdybym nie miał wyobraźni to uważałbym socjalizm za najlepsze co może być,bo w tym kraju jest on bardzo mocno zakorzeniony. Skoro widzę całkiem inne rozwiązanie,to mam wyobraźnię.



#44

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już to wszystko opisywałem i nie będę się powtarzał. Creator to pewnie jutro lepiej wyjaśni.

A Tobie już się skończyły argumenty na poparcie swojej "całkowitej przybudowy" ?

Widzę, że kompletnie nie rozumiesz o co mi chodzi..

Gdybym nie miał wyobraźni to uważałbym socjalizm za najlepsze co może być,bo w tym kraju jest on bardzo mocno zakorzeniony. Skoro widzę całkiem inne rozwiązanie,to mam wyobraźnię.

Rozumiem, ze spędziłeś dużo czasu na graniu z wysoce ograniczone gry strategiczne, ale zarządzanie państwem z uwagi na jego ogromną złożoność i multum zależności wymaga nieco więcej wyobraźni i wyrafinowanych metod zarządzania.
I co najważniejsze nie ma przycisku "RESTART"...

#45

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A może by tak najpierw zacząć od likwidacji patologii...?
Marnotrawienia pieniędzy przez administrację państwową, dotkliwe kary finansowe za złe ustawodawstwo - od lat 80 chyba ani jedna ustawa, która weszła w życie nie była pozbawiona wad, wiele miało je bardzo istotne i kosztotwórcze. Czy którykolwiek z odpowiedzialnych za kształt ustawy poniósł z tego powodu jakiekolwiek konsekwencje...? (pytanie retoryczne).
Konieczne jest radykalne uproszczenie prawa, ponieważ w chwili obecnej już nikt nie panuje nad paragrafami, które sobie nawzajem przeczą.
A w czymś takim kombinatorzy pływają jak rybki w stawie.
Dlaczego do tej pory - mimo tak jaskrawych przykładów - np. przetargi na autostrady - nie wprowadzono do ustawy o zamówieniach publicznych zapisu (tak jak jest np. w Niemczech) , że najniższa i najwyższa cena odpadają z automatu. Od dawna wiadomo, że najtańsza usługa jest z reguły najgorsza...
Obawiam się jednak, że to wszystko to również utopia, bo obecny stan rzeczy jest bardzo na rękę tym, o których wszyscy dobrze wiedzą.
A nie ma mechanizmów, które narodowi pozwoliły by oderwać ich od koryta. Już nie mówiąc o tym, że znaczna część narodu niestety ale posiada żadną świadomość polityczną i gospodarczą, a to co powiedzą w tv i napiszą w gazecie to jest święte...
Ja osobiście nie widzę innego wyjścia z sytuacji niż radykalny przewrót.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych