Skocz do zawartości


Zdjęcie

15 najlepszych nagran z duchami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja jeszcze powiem tylko, że ten chłopiec jest widoczny tak na kopii jaką nagrałem z telewizji jak i tej z wypozyczalni-specjalnie sprawdziłem. Nie ma więc mowy o manipulacjach. Myślę, że to nie jest też żaden durnowaty chwyt marketingowy, bo nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek reklamą promującą ten film właśnie ze względu na ten moment-ot, przyjemna komedia obyczajowa..
  • 0

#32

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że to nie jest też żaden durnowaty chwyt marketingowy, bo nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek reklamą promującą ten film właśnie ze względu

No, chwyt marketingowy to chyba ostatnie racjonalne wyjasnienie. Tylko ze ja mimo iz interesuje sie kinematografia, nigdy wczesniej o tym nie slyszalem. A gdyby to byl marketing, to raczej wciskali by te informacje gdzie sie tylko da- "Ludzie, a na naszym filmie nagral sie duch dziecka :wow: "

edit:
znalazlem to :-/
http://www.imdb.com/...t0094137/trivia
  • 0

#33

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po lewej stronie zauważysz okno a w nim-pomiędzy firankami-postać chłopca w białej koszulce.


:argue2:

Wtedy oglądając od początku, w tym samym miejscu najpierw zobaczysz kolbę sztucera, zupełnie czarną-stoi pionowo w miejscu


:shock:

dlaczego ja tam niczego nie widzę ? :argue:

jak dla mnie ten dzieciak wyglądak jak kukła i to marnie wykonana , pozatym jego ciało jest nie proporcionalne w porównaniu z głową ..... a jego twarz jakaś nienaturalna , jakby plastikowa .... :hmm:

:mrgreen:
  • 0

#34

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Olivio-sztucer masz na screenach, które zamieściłem. Polecam jednak wypożyczyć po prostu cały film i wyłapać ten moment. Przekonasz się wtedy, że jet on wręcz irracjonalny.
Co do "kukłowatości" chłopca-owszem, na pierwszy rzut oka wygląda na wyciętego z kartonu-pytanie jednak, co on tam robi i to w takiej scenie?

Turkus-osobiście będę Ci wdzięczny za choć przybliżone streszczenie treści w tym linku(przypuszczam, że są tam jakieś ważne wyjaśnienia, jednak mój angielski pozostawia zbyt wiele do życzenia, bym mógł się na nim opierać w takich publikacjach)
  • 0

#35

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skroce troche, ale sens zachowam :smile: :
"When Jack's mother comes to visit Mary, you can see in the background what appears to be a little boy standing in a doorway. There is a rumor that this is the ghost of a little boy who died in the apartment in which the film was shot. This rumour is false, as the interiors were all shot on a sound stage in a movie studio. The "ghost" is actually a cardboard cut-out of Jack wearing a tuxedo. This prop appears later in the film, when Mary's mother comes to collect her."

A wiec mniej wiecej (pomijajac mniej istotne szczegoly) :-D :
...w dalszym planie mozemy zobaczyc pojawiajacego sie malego chlopca stojacego w wejsciu(?). Istnieje plotka, ze jest to duch chlopca, ktory zginol w domu, w ktorym byly krecone te zdjecia. Ta plotka jest falszywa, gdyz scena byla nagrywana w "sound stage"(przypuszczam ze to jakies okreslenie pomieszczenia w studiu filmowym) w studiu filmowym. Duch jest w rzeczywistosci wycietym z tektury Jackiem ubranym w "texudo"(?). Wlasnie ta "podporka" (czyli ten wycinek z tektury) pojawia sie pozniej w filmie, kiedy matka Mary przychodzi podejmowac(?) ją.

Dziwne to, w zasadzie opracz stwierdzenia ze to tylko nieprawdziwa plotka nie ma tam zadnych konkretow (np dlaczego najpierw widac strzelbe, a dopiero potem chlopca). Jutro poszukam jeszcze dokladniej informacji na temat tego filmu.
  • 0

#36

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

E tam ja wierze ze to moze byc niedopatrzenie filmowcow, jak na polskich filmach historycznych widac opony od zuka, tiry jadace na horyzoncie, slupy wysokiego napiecia, nie wspomne juz o baku paliwa zamontowanym przy rydwanie w filmie "Gladiator" :rotfl:

Dołączona grafika
  • 0

#37

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat-ja absolutnie nie wykluczam tej wersji. Ciekawi mnie jednak mechanizm tego niedopatrzenia. Cała scena jest spójna, bez cięć i trwa dosłownie kilkanaście sekund podczas których zmienia się sceneria. Nie widze najmniejszego sensu w tym, żeby w tym króciutkim momencie ktoś z ekipy filmowej rzucał się do oknakorzystajac z przesuwu kamery, zabierał przedmiot podobny do sztucera i wkładał tam kartonową postać, uspokajając jednocześnie firanki, które musiałyby się poruszyć.
Rozwiązanie z błędem filmowców podane w tej lakonicznej postaci jak na razie jest symbolicznym "balonem meteorologicznym". Czekam na dalsze i wnikliwsze analizy
  • 0

#38

fuckinworkofart.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do "ducha" w filmie "Trzech mężczyzn i dziecko"..... http://www.snopes.co...ms/3menbaby.htm

Co jednak nie wyjasnia jak pojawił sie tam ów sztucer i dlaczego podobizny nie było na początku :)

Pozdrawiam

Edit:
Doczytałam ze sztucer to zobaczona pod innym kątem kartonowa postać...
Jak dla mnie wszystkie wątpliwości są rozwiane. :)

Co do 15 filmików to niektóre sa naprawde dobre (duch na schodach, dziewczynka w mieszkaniu, RODSY i Orby naprawde świetne). :) Nie popełnijcie mojego błędu i nie oglądajcie w nocy... :D
  • 0

#39

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na pierwszy rzut oka wygląda na wyciętego z kartonu-pytanie jednak, co on tam robi i to w takiej scenie?



według mnie kukła i to kiepskiej jakości ......
ekipa filmowa pewnie miała przy tym niezłą zabawę , pozatym niezły chwyt marketingowy .... :mrgreen:
  • 0

#40

bloodprincess.
  • Postów: 166
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pierwszy filmik naprawdę super reszta zresztą też zaczęłam je oglądać wczoraj wieczorem ale skończyłam dzisiaj aż mnie ciarki przeszły :shock:
  • 0

#41

Kubrak.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepszy jest ten fragment z filmu ;]

Nie widze najmniejszego sensu w tym, żeby w tym króciutkim momencie ktoś z ekipy filmowej rzucał się do oknakorzystajac z przesuwu kamery, zabierał przedmiot podobny do sztucera i wkładał tam kartonową postać,

To akurat żaden problem. Mogli tą scenę kręcić wiele razy, bo np. komuś się tekst pomylił czy coś, a potem poskładali w całość. Tak się właśnie robi. Oczywiste, że nie będzie widać, w którym miejscu były cięcia.
  • 0

#42 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

w tym drugim filmiku jest coś niedobrego chyba... firefox napisał "wtyczka wykonała niedozwolona operacje" :(
  • 0

#43

Arsen.
  • Postów: 84
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy obejrzalem filmik z ta dziewczyna ktora zginela w wypadku.... Boze, chyba mi serce stanelo. Nie wykluczam zainscenizowanai tego nagrania, bo jak wspomniano w komentarzach , jak mozna wywrocic sie na bok na prostej drodze. Film ogladalem o godzinie 3.10 w nocy, i naprawde bylo to niesamowite przezycie. :wow:
  • 0

#44

umklajder.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do ósemki wygląda troche dziwnie jakby ta osoba czekała na tego ducha

Edit +mithrandir: warn za niepotrzebne odświeżanie tematu
  • 0

#45

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czemu nie wyswietlaja sie juz te pliki ??!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych