Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manifestacje typu Orbs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#181

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Orby to kurz i rozne pylki latajace w powietrzu, nic nadzwyczajnego nie zaobserwowales :mrgreen:
  • 0

#182

thesroka.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dokladnie, nie ma czegos takiego jak orby, t ozwykly kurz , pylki w powietrzu, a takze krople wody. sprobujcie zrobic fotke nawet przy lekkiej mgle w nocy, blask flesza odbije sie od kazdej kropelki wody wiszacej w powietrzu i bedziecie mieli stado orbow :mlotek: :mlotek: :mlotek:
  • 0

#183

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I znowu ta ignorancja.. Mam pytanie, ty mówisz o tym co wychodzi na aparacie, czy o prawdziwych skupiskach energii (bytach) ???

Wiadomo, że to co wychodzi na aparacie to kurz, para wodna i co tam jeszcze byście chcieli. Ale nie możecie przez to, że ktoś pare razy nazwał to co nakręcił, czy uchwycił na zdjęciu, wszystko tak samo nazywać. Bo to co wychodzi na zdjęciu, a to co krąży wokół nas, nieświadomych, to są zupełnie inne zjawiska.
  • 0



#184

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tez bym nie generalizowal, sa fotki orbow przemieszczajace sie - to tez skupiska pary, kurzu? A co z orbami na zdjeciach bez lampy? Nie wrzucalbym do jednego wora zjawiska orb jako kurzu choc w 90% to wlasnie kurz i pyłki kwiatowe.
  • 0



#185

thesroka.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poruszajace sie orby ? a czy kurz para wodna nie przemieszcaja sie w powietrzu? mnie wydaje sie ze tak, orby na zdjeciach bez flesza? swiatlo odbija sie od innyc zrodel, nie mozemy zobaczyc tego odbicia tak jak widac to na zdjeciu poniewaz trwa to ulamek sekundy i nasze oko nie jest w stanie tego zarejestrowac. a aparat utrwala wlasnie ten ulamek sekundy. dlaczego to trwa tak krotko? dlatego ze kurz itp unosi sie i zmienia swoj kat nachylenia itp, ma rozne powierzchnie o ryznych stoppniach odbicia . poogladajcie sobie pod mikroskopem.
nurtuje mnie jedno pytanie, a mianowicie czemu orby (jesli to energia etc)wystepuja tylko na zdjeciach ? czy aparaty maja jakas magiczna wlasciwosc wychwytywania ich ? bo jak dla mnie tylko rejestruja obraz (swiatlo odbite czyli fale to wlasnie jest obraz.)
  • 0

#186

ameno.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość orbsów uchwyconych na zdjęciach to jednak nie wytwory sił nadprzyrodzonych.Gdy w nocy zrobi się zdjęcie przez otwarte ono mojego pokoju zawsze jakiś wyjdzie a czasami cała gromada. Są zwykłe białe półprzeźroczyste.Zauważyłem to gdy kupiłem cyfrówke i chciałem go wypróbować przy zdjęciach nocnych (tzn pobawić sie hehe) . Jednak ostatnio ,zdjęcie które wykonałem mnie zmiażdżyło.Orbs wykonany przez moje okno jest spory i mocno czerwony .Jutro dam fote tego , robi piorunujące wrażenie. Zwłaszcza jak się powiększy na cały ekran (najlepsza jakość na mojej cyfrówce, także można sie dopatrzyc wielu szczegółów. Zauważyłem że orb składa się z jądra i z cinkiej powłoki .Pomiędzy nimi jest odstęp (niewielki).Można zauważyc niebieską poświatę.


Wait for foto
  • 0

#187

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest specjalny temat o Orbach, ale nic.
Z samego rana pewnie pojawi się pełno postów, że to kurz.
Ale skoro robiłeś to zdjęcie w nocy i przez okno, to według mnie jest wilgoć. Wystarczy, że za orbem było coś czerwonego i cały orb nabrał takiego koloru.

Zobaczymy, może zmienię zdanie jak zobaczę zdjęcie :)
  • 0

#188 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Orby :rotfl:
Ludzie to są refleksy świetlne, które powstają w czasie fotografowaniu przy świetle słonecznym...
Poza tym widać je też gołym okiem i nie pojawiają się tylko na zdjęciach...np.gdy patrzymy pod Słońce i mamy tzw. mroczki przed oczami... ew.to jakieś uszkodzenia kliszy lub miejscowe prześwietlenia...
A jeśli chodzi o zdjęcia w ciemności to to, co pisał przedmówca;)
  • 0

#189

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eurycide oswietlenie moim zdaniem nie musi pochodzic jedynie z lampy błyskowej ... mogą byc tego inne źródła nawet oddalone
  • 0

#190

BOV.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2341900"]http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2341900[/url]
zobaczcie zdjecie ze srodka samochodu :|
  • 0

#191

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg mnie jest to refleks świetlny,który odbija się od szyby osłaniającej zegary.
Bo z pewnością wnętrze samochodu było fotografowane aparatem z fleszem.
  • 0



#192

Picu.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ciekawe, nie powiem. ale czy to jest orb to nie jestem pewien. może akurat jakiś pyłek się odbił, lub swiatło flesza się odbiło na kierownicy.
allbo FAKE.
  • 0

#193

BOV.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobrze, pomińmy ten duży, a pozostałe dwa, te mniejsze?
  • 0

#194

Picu.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no, one już wyglądają wiarygodniej, ale co do ich prawdziwości nie jestem przekonany...
  • 0

#195

Furion.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem przejrzeć zdjęcia które mam na dysku (wykonane aparatem cyfrowym). Przejrzałem ok 800 zdjęć. Postanowiłem zacząć od zdjęć z wszystkich świętych z cmentarza, wykonanych ok godz. 22 (ciemno było). Na jednym zauważyłem coś jakby 2 orby nad grobem dosyć daleko. Potem przejrzałem resztę zdjęć. Zalazłem ok 10 zdjęć na których mniej lub bardziej było widać orby. Skończyłem przeglądać. Na fotkach było dosyć dobrze widać orby. Na koniec przypomniałem sobie o zdjęciach wykonanych przez moją mamę podczas wycieczki na Słowację (zwiedzanie jakiegoś zamku czy coś). W pewnej chwili zauważyłem dosyć interesujące zdjęcie wykonane w lochach zamku (dowód : http://i50.photobuck...4/DSCN1580.jpg). Obiektyw aparatu był czysty, uważam tak ponieważ posiadam zdjęcia wykonane przed zrobieniem tego zdjęcia i po zrobieniu, były normalne. Znalazłem jeszcze kilka mniejszych skupisk orb na zdjęciach ale wyraźniejszych (pojedyncze Orby były bardzo niebieskie z wyraźnym na zoomie wzorkiem). Co o tym myślicie ?? Tutaj daje link do zdjęcia dla tych co niechcą czytać całego posta i czekają tylko na coś w formacie .jpg :]

http://i50.photobuck...34/DSCN1580.jpg

Może wrzucę więcej ale nie teraz gdyż mój internet strasznie muli.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych