Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manifestacje typu Orbs


  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Manifestacje typu Orbs
czym są?


Jeśli przeglądniecie rodzinny album, przy odrobinie szczęścia znajdziecie zdjęcia, na których być może uwieczniły się tajemnicze "jasne plamy". Te plamy a w zasadzie koła (kule, orby, ang. orbs) od dawna towarzyszą fotografii, do dziś jednak NIE ma wytłumacznia czym są. Temat ten celowo zamieściłem w dziale "duchy", dlatego że jedna z hipotez zakłada, że orby są manifestacją energii innych bytów.

Dołączona grafika
zdjęcie orba


Cechami charakterystycznymi orbów są:

A) kulisty (okrągły) kształt
B) rodzaj tekstury, który wypełnia środek (mniej lub bardziej)
C) głębia
D) orbów nie widać gołym okiem, można je wychwycić tylko przez optykę aparatu

przykładowe zdjęcia orbów:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika




Jak rozpoznać orba?

Często fotografie:

A) deszczu
B) padającego śniegu
- wykonywane od dołu z użyciem lampy
C) cząsteczek kurzu
D) nici pajęczyny
E) kropel rosy

mogą być brane za orby. Ważne jest aby, orby miały kulisty kształt, oraz charakterystyczną teksturę (rodzaj materiału) wypełniający środek, a takżę wrażenie głębi. Jak odróżnić prawdziwe orby od pozornych?


kolejne bardzo dobre zdjęcie orba

Dołączona grafika


a poniżej nieprawdziwe orby...

cząsteczki pyłków lub kurzu:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

zabrudzony obiektyw aparatu (brak tekstury, owalny kształt, brak głębi orba)

Dołączona grafika

refleks odblasku
Dołączona grafika

smuga odblasku
Dołączona grafika

pajęczyna
Dołączona grafika

padajacy śnieg
Dołączona grafika


W przypadku badania orbów na pewno wykluczyć można uszkodzoną optykę aparatu, z uwagi na to, że orby rejestrowane są niezależnie od sprzętu, a często także po wymianie całej optyki na nową (były takie przypadki). Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo uchwycić orba na kliszy. Zwykle w jedym miejscu może nam się to udać w innym nigdy nie sfotografujemy żadnego. Na to czy zarejestrujemy orba nie ma także wpływu to, czy użyliśmy lampy błyskowej czy też nie. Do dziś nie ma praktycznie żadnego wytłumaczenia ich powstawania. Przytoczyć mogę tylko dwie opinie na temat orbów:

opinia 1.

"Orby bardzo często są ogniskami kondensacji pary wodnej, przy spadku temperatury i nasyceniu powietrza parą wodną kurz pyłki roślin stają się właśnie takimi ogniskami kondensacji nie tłumaczy to jednak występowania i często logicznego przemieszczania się orbów za niektórymi ludźmi, występowania orbów w pomieszczeniach gdzie jest stała niska wilgotność i pokojowa temperatura[...] Być może są przejawami bytów z innych wymiarów pojawiają się i znikają podobnie jak w świecie płaszczaków wyglądałaby istota trójwymiarowa"

opinia 2.

"Trzeba powiedzieć o nich, że żyją gromadnie ... choć można spotkać w terenie również pojedyńcze osobniki. Są to energetycznej postaci istoty żywe ... myślące ... umieją komunikować się z ludźmi poprzez myśl ... reagują na nasze myśli ... blyskawicznie odczytują i wyprzedzają nasze zamiary.

Być może nie dacie wiary ... lecz ja mam przekonanie, że każdego dnia wybierają się one "do miasta", a wieczorem po zachodzie slońca wracają do swoich "domów". Zawsze o tej samej porze ... o zmierzchu, spotykalem gromadnie wracające orb'y ... ani wcześniej, ani później tej gromady nie spotykalem.

Aby mieć wyobrażenie jak liczna jest taka gromada ... wystarczy porównać ją do kropel deszczu w czasie ulewy ... zajmuje ona obszar jaki jesteśmy w stanie obserwować podczas silnego deszczu. Zawsze o tej samej porze gromada ta wracala w to samo miejsce, a później znikala w tunelu energetycznym ... pod ziemią.

Pewnego razu, kiedy spotkalem gromadę obr'ów po raz pierwszy wlazlem bezwiednie do ich "domu" ... robilem zdjęcia aż tu w pewnym momencie zamiast ostrych , ciemnych (nocnych) zdjęć ujrzalem na monitorze aparatu mleczno bialy obraz. Pomyślalem sobie "mgla ... koniec zabawy z aparatem".

Kieruję się do domu ... robię drugie ... czwarte zdjęcie- tak samo biale ... szkoda ... lecz nie daje mi to spokoju ... rozglądam się dookola - a tu nie ma żadnej mgly. Robię kolejne zdjęcie ... a ono dobre jak trzeba ... co jest u licha - trzeba wracać w to samo miejsce ... a tam znowu mgla w aparacie. Od tej pory już wiedzialem gdzie i kiedy ich szukać"


by Eurycide
www.paranormalne.pl
inspiracje:

www.ghosttracker.com
http://www.ndw.v.pl
  • 0



#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja szukałem, ale nic nie znalazłem jak dotąd.
  • 0



#3

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja niedługo nbęde :)
  • 0

#4

KAZAN.
  • Postów: 74
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi ostatnio wyszło zdj z niby "orbem" (wszytstko było elegancko jeżeli chodzi o aparat - żadnych zabrudzeń śniegu deszczu czy innego towarzystwa :) )
  • 0

#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moja teoria Orbsów:

Są to chyba jakieś refleksy od flesha z aparatu na wszelkiego rodzaju "śmieciach", które lataja dookoła w powietrzu ... np. pyłki kurzu, skroplona woda, owady i inne takie ...

Jak dla mnie Orbs jest zbyt powszechny aby był czymś NADnaturalnym ...

Z tego co wiem to Orbsy powstają tylko przy uzyciu aparatu z fleshem ...

Inna teoria jaką słyszałem, że Orbsy towarzyszą jakimś niewidzialnym "duchom/mocom" itd. - podobno wysoka czestotliwość fotografowania może być w miejscach takich jak cmentarze itd.
  • 0



#6

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To nic inngeo jak wady aparatow... nie robcie z igly widly.
  • 0

#7

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

=][ciach]Z tego co wiem to Orbsy powstają tylko przy uzyciu aparatu z fleshem ...[ciach]


No to by wyjaśniało wszystko, tyle tylko, że orbsy można sfotografować bez flasha. Przykładowe zdjęcie tutaj

a pytanie brzmi dlaczego czasem uda się je sfotografować a czesem nie?
  • 0



#8

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też mam zdjęcia orbsów własnej roboty ale nie sadze zeby to były jakiekolwiek ufoki, powietrze jest pelne kurzu, martwego naskórka itp
  • 0

#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja też mam zdjęcia orbsów własnej roboty ale nie sadze zeby to były jakiekolwiek ufoki, powietrze jest pelne kurzu, martwego naskórka itp


Tez bardziej mi jest przychylna ta teoria ...
  • 0



#10

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przykładowe zdjęcie tutaj



No to wada aparatu nie jest.
  • 0



#11

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi ostatnio wyszło zdj z niby "orbem" (wszytstko było elegancko jeżeli chodzi o aparat - żadnych zabrudzeń śniegu deszczu czy innego towarzystwa :) )



Cześć Kazan!!!!

Czy możesz zamieścić to zdjęcie tu na forum???

Ja też zrobiłem w życiu wiele zdjęć ale ORBA to na nich nie ma... :cry:
  • 0

#12

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mysle ze to czyste fizyczne zjawisko Od siebie dorzuce swoja fotke z jaskini Dla pikanteri dodam że w tej jaskini zginął speleolog z Krakowa :) .
To napewno nie jest plama na obiektywie.
Dołączona grafika
  • 0

#13

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No...to jest ciekawe
  • 0



#14

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic nie twierdze, ale i nie przecze :)
  • 0

#15

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam lekturę artykułu http://zjawiska.host...howpage&pid=391 :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych