Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samolot?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ania:).
  • Postów: 72
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałam gdzie opisać to co widziałam przed chwilą, to niech będzie tu. Siedziałam w pokoju przy otwartym oknie i usłyszałam dźwięk jakby zbliżającej się burzy (grzmoty), wyszłam przed dom w poszukiwaniu źródła tego dźwięku. Zobaczyłam lecący samolot(tak myślę) i charakterystyczną smugę za nim. Z mojego punktu widzenia samolot leciał w dół, potem zawrócił do góry i tak jakby wyrównał lot, bo jego smuga go zasłaniała, po chwili dźwięk ucichł. Od razu sprawdziłam na flightradar co to przeleciało, ale tam nic... Były samoloty ale leciały z drugiej strony. Co to mogło być? Jakiś tajny samolot? A może odrzutowiec?
  • 1

#2

Ajka.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Samolot wojskowy. Ich na flightradar nie ma. Często latają nad moim domem, gdyż mieszkam w pobliżu lotniska wojskowego. Wydają zdecydowanie inny dźwięk niż samoloty pasażerskie.
  • 0

#3

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobrze byłoby, gdybyś napisała gdzie dokonałaś obserwacji ;) Ja podobnie jak Ajka mieszam przy lotnisku wojskowym i podczas lotów trzeba okna zamykać bo hałas jest nieziemski :P
  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie mały samolot odrzutowy albo akrobacyjny (ich flightradar nie pokazuje), pamiętam jak sama kiedyś się przestraszyłam jak przeleciał taki nad moim domem- później okazało się, że w moim mieście odbywał się wtedy pokaz lotniczy.
  • 0



#5

Ania:).
  • Postów: 72
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja przy lotnisku nie mieszkam, a lotnisko raz w życiu widziałam na żywo jak byłam na wycieczce do Warszawy jeszcze w szkole :D Mieszkam na Mazurach i o żadnym lotnisku w pobliżu mi nie wiadomo. A co do pokazów lotniczych to bym wiedziała, bo zawsze w gazecie piszą ;) W takim razie wygląda na to że to był właśnie samolot wojskowy, może jakiś nowy wypróbowywali nad Krainą Wielkich Jezior i przy okazji podziwiali widoki :mrgreen: lub na jakiś patrol poleciał. Dziękuję za odpowiedzi ;]

Użytkownik Ania:) edytował ten post 10.07.2013 - 19:58

  • 0

#6

woofer.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewne jakiś próbne przygotowawcze loty samolotów wojskowych, albo coś takiego nie ma się czym martwić to zapewne było tu, jeśli samolot leciał nie za wysoko to musiało być to i ta smuga która zostaje za samolotem musiała się zaraz rozmazać to jest normalka.
  • 0

#7

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie miałaś okazję widzieć przelatujący samolot myśliwski (F-16 lub Mig 29). Wbrew pozorom przeloty samolotów wojskowych nie są tajemnicą. Tyle, że wyszukiwanie informacji o tym, kto, czym i w jakiej okolicy będzie latał to już trochę bardziej skomplikowana sprawa, bo należy posłużyć się depeszą AUP, wydawaną codziennie przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Jako że PRL dawno już za nami, to zmienił się układ sił na niebie. Kiedyś to cywile musieli dostosować się do wojska, dziś przestrzeń jest cywilna, więc wojsko musi sobie rezerwować jej części na swoje potrzeby. AUP jest taką właśnie "listą rezerwacji". Niestety PAŻP nie archiwizuje depesz, a to oznacza, że nie można sprawdzić, co akurat wtedy przelatywało na Twoim domem. Jeśli mówisz, że mieszkasz na Mazurach, to bardzo możliwe, że w Twoich okolicach operowały Migi 29 z malborskiej 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Co prawda Malbork to już Pomorskie, ale dla tych maszyn to żadna odległość.
  • 1



#8

Pensativ.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałam podobną sytuacje i na pewno wojskowe ;)


  • -1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych