Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa Opera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzieliscie nowa opere? Bo ja sie zdziwilem, sciagnalem w sumie przypadkiem zainstalowalem i teraz opera wyglada jak chrome dziala podbnie choc szybciej. Ciekawe. czy opera chce wygrac z chromem czy jak? Mnie sie podoba nowa wersja ale razem z opera uzywam chroma wiec jak czegos ciekawego nie wprowadza to zostane tylko przy chromie. Wydaje mi sie ze pomysl dobry, ale Opera na tym przegra a szkoda by bylo. co sadzicie?

#2

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opera już nie jest Operą. Jakiś czas temu zapadła decyzja o przejściu ze starego silnika (Presto) na Webkit i temu Opera wygląda teraz trochę jak Chrom.

#3

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jutro sam sprawdze bo jakiś miesiąc temu przesiadłem się na chrome z opery ponieważ google plus i gmail lepiej działają na googlowej internetałce



#4

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam mieszane uczucia. Sam silnik jako taki jest mi obojętny, ale w Chromperze brakuje po prostu podstawowych funkcji, z których Opera słynie lub które po prostu uważam osobiście za niezbędne. Nowa wersja wygląda po prostu jak kolejna uproszczona aż do bólu przeglądarka bez żadnych właściwie argumentów przemawiających za tym, żeby jej używać.

Czyli trzeba będzie zostać przy 12.15 tak długo, jak tylko się będzie dało, a potem się zobaczy -- wtedy to już bez różnicy, czy Firefox, czy Chrome, czy cokolwiek innego. Jedna kiepścizna (no, może Comodo Dragon się będzie nadawał do użytku -- ale tylko "może") :)





#5

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli trzeba będzie zostać przy 12.15 tak długo, jak tylko się będzie dało, a potem się zobaczy

[Pół roku później...]
I co, nadal się da ? ;) O ile dawniej, używając Opery śmiałem się z tych wszystkich biedaków ;) korzystających z innych przeglądarek, tak teraz coraz częściej to ja się muszę wstydzić w pracy, że nadal z niej korzystam. Wysypuje się i nie radzi sobie z wieloma rzeczami, z którymi Mozilla nie ma problemu. Ciekaw jestem co obecnie robią wierni fani Opery - zakładam, że 12.16 już nie wchodzi w grę. A nowa Opera - czy nadal nie posiada funkcji starszej wersji ? Czy może jeszcze inna przeglądarka - i jaka ?



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja z uporem maniaka używam starszej wersji.
Wersja
12.16
Kompilacja
1860
Platforma
Win32
System
Windows 7



#7 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Chrome i opera jest dla masochistów :D. W chrome developerzy mają wgląd gdzie klikasz i na jakie strony wchodzisz. To ingerowanie w moją prywatność mi nie pasuje. Opera była dobra kiedyś. Teraz ledwo daje radę flashowi. Firefox wydaje mi się najbardziej rozsądnym wyborem jeżeli chodzi o popularne przeglądarki.

#8

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[Pół roku później...]
I co, nadal się da ? ;) O ile dawniej, używając Opery śmiałem się z tych wszystkich biedaków ;) korzystających z innych przeglądarek, tak teraz coraz częściej to ja się muszę wstydzić w pracy, że nadal z niej korzystam. Wysypuje się i nie radzi sobie z wieloma rzeczami, z którymi Mozilla nie ma problemu. Ciekaw jestem co obecnie robią wierni fani Opery - zakładam, że 12.16 już nie wchodzi w grę. A nowa Opera - czy nadal nie posiada funkcji starszej wersji ? Czy może jeszcze inna przeglądarka - i jaka ?

Kiepska sprawa. Póki co 12-tka jest ciągle podstawową u mnie przeglądarką i raczej zostanie tak długo, jak tylko to będzie możliwe. Po prostu nie ma dla niej na razie żadnej poważnej konkurencji. Owszem, nowa Opera (używam linii Next) jest ładniejsza i lepiej sobie radzi z najnowocześniejszymi bajerami, co w sumie oczywiste -- ale poza tym jest tak prymitywna, że aż zęby bolą. Właściwie to ta sama kategoria co FF i Chrome -- czyli prościutkie przeglądareczki dla gawiedzi, bez żadnych zaawansowanych możliwości. Oczywiście można rozbudować funkcjonalność za pomocą rozszerzeń, ale wszystkie wtedy cierpią na tę samą przypadłość, czyli robią się ślamazarne i okazjonalnie niestabilne. A wtedy robią się irytujące :)


Siłą Opery zawsze była możliwość skonfigurowania pod siebie właściwie wszystkiego, poczynając od interfejsu, aż po wygląd prezentowanej strony oraz setki różnych ułatwiających życie drobiazgów (np. nieśmiertelna kombinacja Ctrl+F11 jeśli ktoś był uprzejmy rozwalić SB wrzuceniem dużej grafiki, czy filmu z YT :szczerb:) i to bez konieczności instalowania dodatków. Zresztą jedynym dodatkiem do Opery 12 jakiego używam jest Mac OSX Font Rendering. A Opera Next? Kicha panie dziejku i przedszkole...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych