Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3251 odpowiedzi w tym temacie

#3106

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

We Wrocławiu na Świebodzkim pożar.

https://wiadomosci.w...46074766321793a





#3107

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano



Co oznacza obecnie epidemia? Dawniej był to stan, w którym wszyscy na danym terenie byli zagrożeni chorobą, a wielu z nich chorowało lub nawet umierało. ..


Definicja jest troche inna:

"Epidemia (z gr. επιδημία: επι: epi „na”, δήμος: demos „ludzie”) – występowanie w określonym czasie i na określonym terenie przypadków zachorowań lub innych zjawisk związanych ze zdrowiem w liczbie większej niż oczekiwana[1]. "

https://pl.m.wikiped...g/wiki/Epidemia

Nie kojarzę aby znaczenie zmieniło się na przestrzeni lat.
  • 0

#3108

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Definicja jest troche inna:

 

 A teraz wytłumacz proszę co cytowanym przez ciebie tekście nie zgadza się z definicją z wiki? Tylko błagam, nie pitol więcej tych swoich farmazonów o nauce i opiniach, tylko napisz co się nie zgadza. 

 

 

Nie kojarzę aby znaczenie zmieniło się na przestrzeni lat.

 

 Ty w ogóle niewiele kojarzysz. Nawet nie potrafisz zrozumieć tekstu do którego się odnosisz, a tym bardziej tego co bezmyślnie wklejasz. Serwujesz nam jakieś górnolotne teksty, które znalazłeś kiedyś w necie, i myślisz że to wygląda mądrze.

 

 Proszę opisz własnymi słowami w czym różni się definicja epidemii,  sformułowana przez @Maskę z definicją którą wkleiłeś. Poza tym ze definicja z wiki jest nieco szersza, i obejmuje nie tylko choroby.  :szczerb:

 Nie krępuj się możesz napisać dowolną liczbę zdań. Nawet więcej niż trzy, i nie chodzi mi tu o wycieczki osobiste tylko o konkret.  Posiekaj mnie jak cebulkę  :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:  panie mądry.  


  • 0



#3109

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Tiga Musiałem przeczytać jeszcze raz mój wywód żeby zobaczyć, czy gdzieś się nie pomyliłem, ale jedyne co zrozumiałem po przeczytaniu to, że chyba nie do końca zrozumiałeś treść mojego komentarza. Polecam przeczytać ci go jeszcze raz, ze zrozumieniem i wtedy zaczynać dyskusję, na którą już niecierpliwie czekam.
  • 0



#3110

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 
Definicja jest troche inna:
 
 A teraz wytłumacz proszę co cytowanym przez ciebie tekście nie zgadza się z definicją z wiki? Tylko błagam, nie pitol więcej tych
  

Nic, może dlatego, że cytowałem Wikipedię xD
Czytanie ze zrozumieniem się kłania po raz kolejny.

Reszta twojego postu jest po prostu żałosna.



Co oznacza obecnie epidemia? Dawniej był to stan, w którym wszyscy na danym terenie byli zagrożeni chorobą, a wielu z nich chorowało lub nawet umierało.

Jedynie co zrobiłem to zwróciłem uwagę, że twoja definicja epidemii nie jest zgodna ze znaczeniem faktycznym. Jest nieprecyzyjna.

Użytkownik Tiga edytował ten post 05.12.2019 - 09:18

  • -1

#3111

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli nie macie nic ciekawego do dodania w tym temacie to proszę nie robić z niego offtopu. Proponuję przejść do wiadomości prywatnych i tam wylewać swoje żale, albowiem zaraz polecą blokady i urlopy.





#3112

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie żyje Janusz Dzięcioł: zwycięzca pierwszej edycji słynnego reality show "Big Brother" i były poseł zginął dzisiaj rano w wypadku na przejeździe kolejowym koło Grudziądza. Informację o jego śmierci potwierdziła szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka.

 


JD.jpg

 

 

Do tragicznego wypadku doszło przed 09:00 rano niedaleko Grudziądza.

 

"O godzinie 08:40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny - Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny" - poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Policjanci, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Kuba Kaługa, nie potwierdzili informacji o tym, że kierowca auta wjechał na przejazd mimo czerwonych świateł.

 

Szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka podała natomiast, że ofiarą wypadku jest właśnie bohater TVN-owskiego reality show i były poseł Platformy Obywatelskiej. "Otrzymałam informację ustną od prokuratora pracującego na miejscu, że ofiarą wypadku jest były poseł Janusz Dzięcioł" - przekazała.

 

Dodała, że w tej chwili nie zna jeszcze bliższych szczegółów zdarzenia.

Miejsce wypadku - o którego tragicznych szczegółach jako pierwsza poinformowała "Gazeta Pomorska" - w tej chwili zabezpieczają służby.

 

Ruch pociągów na trasie między Grudziądzem a Kornatowem w powiecie chełmińskim został wstrzymany, wprowadzono komunikację zastępczą.

 

źródło

 





#3113

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Tiga o to chodzi, podważyłem istniejące definicję epidemii.

Janusz Dzięcioł, nie jest to nikt ważny. Dlaczego do rangi autorytetu wywyższa się osobę, słynącą z tego że była sławna z reality show o żenującym poziomie i promującym patologiczne zachowania?


  • 1



#3114

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Tiga o to chodzi, podważyłem istniejące definicję epidemii.
Janusz Dzięcioł, nie jest to nikt ważny. Dlaczego do rangi autorytetu wywyższa się osobę, słynącą z tego że była sławna z reality show o żenującym poziomie i promującym patologiczne zachowania?

Uu ale jak podważyłeś? Wymyśliłeś inna, nie będącą prawidłową definicję.
  • 0

#3115

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Janusz Dzięcioł, nie jest to nikt ważny. Dlaczego do rangi autorytetu wywyższa się osobę, słynącą z tego że była sławna z reality show o żenującym poziomie i promującym patologiczne zachowania?



Kto robi z niego autorytet? Skoro był posłem a wczesniej wygrał big brothera to dlatego ten wypadek w którym zginął został zauważony. Jakby nie było to posłem w polsce nie jest tak łatwo zostać.

Tiga i maska- była już wam uwaga zwrócona że sprawie tej definicji sobie na pw zostawcie.


  • 0



#3116

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak patrzę na wypadki na przejazdach kolejowych to nie mam innego racjonalnego wyjaśnienia niż po prostu samobójstwa. Sam fakt znalezienia się na torach w momencie, gdy nadjeżdża pociąg, jest już co najmniej mocno dziwny, ale to co dzieje się po zamknięciu szlabanów to już totalna abstrakcja. Ci ludzie nie próbują ani rozbić szlabanów, ani zjechać z torów, ani wysiąść z samochodu, kompletnie nic, po prostu stoją i czekają aż uderzy pociąg.


  • 1



#3117

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyżby tematy potencjalnej III wojny światowej tak wszystkim zbrzydły, że na forum nawet nie podejmuje się już o tym dyskusji? Wydaje mi się, że dawno nie było tak niebezpiecznie jak teraz jest na linii Iran - USA..


  • 2



#3118

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie wszedłem żeby sprawdzić a tu cisza...
Ciekawa sprawa z tym trzęsieniem ziemi i katastrofą samolotu. Takich przypadków nie ma.
  • 0



#3119

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogłaszam wszem i wobec że III wojny światowej nie będzie.

Napięcie międzynarodowe jest wciąż zbyt niskie aby bezkarnie szabrować sklepy.


  • 0



#3120

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Iran przeprowadza ataki rakietowe na amerykańskie bazy w Iraku.
Baza lotnicza Ayn al Asad w zachodnim Iraku, gdzie stacjonują siły USA, została ostrzelana. Irańskie rakiety spadły też na amerykańskie obiekty wojskowe w Erbilu w irackim Kurdystanie. Ataku dokonał irański Korpus Strażników Rewolucji, który odpowiada w ten sposób na zabicie przez Amerykanów gen. Kasema Sulejmaniego.

Pentagon potwierdził, że Iran wystrzelił "więcej niż tuzin" rakiet
https://www.google.c...cia/n8p411b.amp

Przepowiadacze 3 wojny światowej się pewnie zorientowali ze ich wcześniejsze zapowiedzi o wojnie sie nie sprawdziły. Mielismy napiętą sytuację z koreą pn i co chwile przewijały się na forum jakies wklejki z czterowierszami pisanymi przez centuriona i jego klony. Było wtedy wieszczone że to już chwila, lada moment. A sytuacja jednak sie uspokoiła i przepowiednie trzeba było znowu zostawić na inne czasy.
I teraz pewnie entuzjazm forumowych wizjonerów już sie zmniejszył.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych