Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3251 odpowiedzi w tym temacie

#3031

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Irena Dziedzic nie żyje. Miała 93 lata

Znana dziennikarka odeszła jeszcze w zeszłym roku, jednak wówczas informacja nie trafiła do mediów.

 

Dziedzic zmarła 5 listopada 2018 roku, ale dopiero 12 stycznia 2019 roku o śmierci dziennikarki poinformował Andrzej Luter. Na swoim facebookowym profilu napisał:

 

"Umarła IRENA DZIEDZIC, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie. Była prekursorką telewizyjnych programów "show"; jej "Tele - Echo" oglądała cała Polska i, trzeba przyznać, że jakby porównać jej programy z dzisiejszymi celebryckimi rozmówkami, to widoczna jest przepaść. Wiem, inne były czasy, ale Dziedzic świadomie robiła swój program dla inteligencji. Prowadziła wiele festiwali w Sopocie i Opolu. Była niełatwym człowiekiem, twardym, pewnym siebie; można o niej napisać: "miała charakter!"

 

Była "głodna" człowieka, rozmowy, żyła samotnie; dwa lata temu spotkałem się z nią na jej prośbę; pięć godzin fascynującego i ciekawego monologu. Bystrość, erudycja, inteligencja - to zachowała do samego końca. Występowała czasami w filmach fabularnych, grając najczęściej samą siebie, np. w "Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy, czy w jednym z odcinków "Wojny domowej" Jerzego Gruzy.

 

Zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93.lat. Media nie podały informacji o jej śmierci. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia o godz. 13.00 w Laskach; msza w drewnianej kaplicy sióstr franciszkanek pw. Matki Bożej Anielskiej, następnie zostanie pochowana na słynnym, pięknym i kameralnym cmentarzu w Laskach. W lesie".

 

Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy. Wielu internautów zapamiętało prezenterkę programów telewizyjnych sprzed lat. Niektórzy dopytywali, czemu pogrzeb odbywa się dopiero teraz. Luter odpowiedział: "Ale po co roztrząsać takie sprawy? Ktoś zaraz dojdzie tu do kolejnych przypuszczeń. I po co to? Wystarczy informacja, że pogrzeb jest w Laskach".

 

Jak podano w poście, odbędzie się on 14 stycznia o godz. 13:00.

https://teleshow.wp....37780424832641a

 

 
 
 


  • 0



#3032

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet ksiądz Owsiakowi sypnął. 

Można? Można!





#3033

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdańsk: mężczyzna z nożem w ręku w Sądzie Apelacyjnym

 

Mężczyzna siedział na korytarzu gdańskiego sądu i nożem obierał jabłko. Jedna z osób zadzwoniła po policję - wynika z nieoficjalnych informacji. Ta na pozór śmieszna sytuacja traktowana jest jednak poważnie przez śledczych.

Jak mówią nam policjanci, trzeba sprawdzić, jak mężczyzna zdołał wejść do sądu z nożem. Przed wejściem są bramki, a ochroniarze sprawdzają ludzi, którzy wchodzą do sądu.

- Mężczyzna "był specyficznie ubrany, miał perukę z długimi włosami i opaskę" - powiedziała w rozmowie z PAP asystent sędziego Joanna Organiak. Po rozmowie z dyrektorem sądu mężczyzna opuścił budynek.

 

Źródło Onet





#3034

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 658
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Umowa w sprawie brexitu odrzucona w Izbie Gmin

 

Brytyjscy posłowie odrzucili umowę dotyczącą warunków wyjścia z Unii Europejskiej, którą wynegocjowała z Brukselą premier Theresa May.

 

http://next.gazeta.p...html#s=BoxMMtTi 


  • 0

#3035

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W mediach i Internecie krąży optymistyczna informacja o nominacji dla Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Niestety, do nominacji jeszcze długa droga, ale pierwszy krok został zrobiony. Mianowicie została zgłoszona kandydatura współtwórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O samej nominacji zadecyduje Norweski Komitet Noblowski.

 

Wniosek o nominację wpłynął do Norweskiego Komitetu Noblowskiego. Złożył go dziennikarz Rafał Collins. Na jego profilu na Facebooku możemy przeczytać, "dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza (Kukiz'15 - red.)".

[...]

W mailu zwrotnym [...] można w przeczytać: "Twoja nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 została poprawnie zgłoszona. Norweski Komitet Noblowski docenia twój wysiłek w przygotowaniu tej nominacji" (z ang. - red.)."

 

Ta wiadomość informuje nas jedynie o poprawnym złożeniu wniosku. Zgłoszone osoby, w tym przypadku Jurek Owsiak, stają się kandydatami do nominacji. Za wybór nominowanych odpowiedzialny jest Norweski Komitet Noblowski. On również wybiera laureata nagrody.

https://www.fakt.pl/...y-nobla/fyv3t6c


Użytkownik Nick edytował ten post 16.01.2019 - 00:17

  • 0



#3036

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Janusz Kozioł nie żyje. Od kilku lat walczył z chorobą
Zasłużony lektor i spiker, który czytał na antenach wszystkich stacji telewizyjnych w kraju, zmarł nad ranem w piątek 18 stycznia. Miał 68 lat.

 

2wqz9kp.jpg

 

- Dziś o godz. 10 odszedł wyjątkowy kolega i wspaniały człowiek, który w ostatnich dniach walczył o każdy oddech. Przez wiele lat towarzyszył nam podczas filmowych wzruszeń… - napisał portal polscylektorzy.pl. Tomasz Knapik potwierdził wiadomość o śmierci kolegi w rozmowie z WP.

Janusz Kozioł prosił niedawno o pomoc na portalu pomagam.pl, gdzie udało mu się zebrać prawie 300 tys. zł.

 

- Podstępna choroba zaatakowała 3 lata temu. Lekarze przez długi czas nie byli w stanie postawić diagnozy. Gdy usłyszałem: Stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe (SLA), nie chciałem wierzyć. Nieubłagana przewrotność losu i wyrok. Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud. Postać SLA, na którą cierpię, atakuje narząd mowy i funkcje oddechowe. Kłopoty z mową zaczęły się dwa lata temu. Musiałem, przestać robić to, co kocham i umiem. Przestałem dla Was czytać... Potem pojawiły się kłopoty z jedzeniem, przełykaniem, a w końcu z oddychaniem – tłumaczył Kozioł na stronie pomagam.pl.

 

źródło





#3037

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paradoksalnie, rozpoznaję jego głos, od czasów dzieciństwa. Powyższa fotografia jest pierwszą, w moim życiu, na której zobaczyłem Jego Twarz. Szkoda. Będzie mi brakowało tego człowieka.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 18.01.2019 - 22:53

  • 0



#3038

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pod naciskiem małej, ale za to bardzo głośnej grupki aktywistów roszczących sobie prawo do bycia sumieniem internetu i twierdzących, że bronią oni uczuć ludzi, których w ogóle nie pytali o zdanie czy mogą ich reprezentować, Ubisoft oficjalnie przeprasza wszystkich graczy, którzy mogli poczuć się urażeni tym że fabuła gry wymusza by męska postać weszła w relację z kobietą. Tym samym firma wpisuje się w popularną ostatnio tradycję kłaniania się środowiskom, które zawodowo szukają problemów gdzie się tylko da.

https://www.antyradi...WBmBVlAmQMtIdEI

Pozwolę sobie wybaczyć ten akt nienawiści.


  • 1



#3039

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pod naciskiem małej, ale za to bardzo głośnej grupki aktywistów roszczących sobie prawo do bycia sumieniem internetu i twierdzących, że bronią oni uczuć ludzi, których w ogóle nie pytali o zdanie czy mogą ich reprezentować, Ubisoft oficjalnie przeprasza wszystkich graczy, którzy mogli poczuć się urażeni tym że fabuła gry wymusza by męska postać weszła w relację z kobietą. Tym samym firma wpisuje się w popularną ostatnio tradycję kłaniania się środowiskom, które zawodowo szukają problemów gdzie się tylko da.

https://www.antyradi...WBmBVlAmQMtIdEI

Pozwolę sobie wybaczyć ten akt nienawiści.

Błagam, powiedzcie, że jest pierwszy kwietnia.


  • 0

#3040

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie, po prostu 21 wiek i tzw. nowoczesnosc. :facepalm:


  • 0

#3041

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Brazylii, w miejscowości Brumadinho doszło do katastrofy przy kopalni żelaza. Pękło obwałowanie osadnika gromadzącego osady poflotacyjne, w formie rudego mułu. Miejsce pęknięcia znajdowało się blisko samej kopalni. Fala błota o wysokości kilkunastu metrów zniszczyła budynek administracyjny oraz stołówkę, w której około 200 pracowników jadło obiad. Błoto zalało też okoliczne wioski i porwało z drogi autobus, którego nie odnaleziono. Jak na razie znaleziono 40 ciał, 350 osób jest zaginionych.

 

Niemal identyczna katastrofa zdarzyła się w tamtym rejonie w 2015, wtedy pękł osadnik przy kopalni Bento Rodrigues, należącej zresztą do tego samego koncernu wydobywczego. Wtedy zginęło 19 osób, a sprawy sądowe o odszkodowanie trwają do dziś.

https://www.theguard...leases-mud-tide

 

Na nieco mniejszą skalę katastrofa tego typu zdarzyła się u nas w 1967 w Iwinach, gdzie pękł osadnik kopalni miedzi.


  • 0



#3042

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Były premier Jan Olszewski zmarł w szpitalu w wieku 88 lat. Był politykiem zasłużonym dla Polski, pierwszym premierem, który wyraził potrzebę naszej obecności w NATO, człowiekiem bezwzględnie uczciwym i skromnym. Zmarłego Jana Olszewskiego żegnają politycy i dziennikarze.
https://www.fakt.pl/...emierze/4wsjj2g
  • 0



#3043

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Straszna dla mnie tragedia, cios poniżej pasa. Wychowałam się na tej muzyce, uwielbiam, ubóstwiam i będę kochać do ostatnich moich dni.

 

Zmarł Keith Flint, lider grupy Prodigy. Miał 49 lat. Policja bada posesję zmarłego muzyka. Jego śmierć nie jest jednak traktowana jako podejrzana.

 

15q4xv7.jpg

Gif z teledysku Firestarter

źródło

 





#3044

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na oficjalnym profilu na Instagramie wiadomość o śmierci Flinta potwierdził Liam Howlett.

 

"Nie mogę uwierzyć w to, co mówię, ale nasz brat Keith odebrał sobie życie w weekend. Jestem zszokowany, wściekły, zmieszany i mam złamane serce... Spoczywaj w pokoju, bracie" - napisał.

https://muzyka.inter...ycz,nId,2866419


  • 0



#3045

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I jeszcze Luke Perry odszedł dzisiaj: http://swiatseriali....yje,nId,2866586


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych