Skocz do zawartości


Zdjęcie

Premiery kinowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wasze oceny (66 użytkowników oddało głos)

Który z wymienionych filmów byście najchętniej obejrzeli?

  1. Głosowano World War Z (14 głosów [14.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.89%

  2. Świat w płomieniach (3 głosów [3.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.19%

  3. Głosowano Elizjum (15 głosów [15.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.96%

  4. Głosowano Człowiek ze stali (6 głosów [6.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.38%

  5. Obecność (12 głosów [12.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.77%

  6. Jeździec znikąd (5 głosów [5.32%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.32%

  7. RED 2 (2 głosów [2.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.13%

  8. Kick-Ass 2 (4 głosów [4.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.26%

  9. Głosowano Iluzja (12 głosów [12.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.77%

  10. Dary Anioła: Miasto kości (2 głosów [2.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.13%

  11. Głosowano Żaden (19 głosów [20.21%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 20.21%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Rafichi.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądał Uniwersytet Potworny, co prawda nie w kinie, a na kinomaniaku, ale jakaś słabizna to nie jest. Taka dziecięca Zemsta Frajerów po trochu. A przynajmniej wiele powiązań z różnymi tego typu filmami.
Jest też wiele powiązań do "Potwory i Spółka", taki film dla ludzi wychowanych na tym ;) Choć oczywiście druga część nie jest tak świetna, ale trzyma poziom:)

#17

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy w tym roku pojawią się filmy s-f na jakimś poziomie?
Pytam bez cienia ironii. Jestem fanem s-f, dużo czytam dzieł z tego gatunku, ale kinematografia rzadko kiedy oferuje nam w nim coś więcej niż bohatera, który prze i zieje do przodu, gdy w okół trup ściele się gęsto. Takie obrazy przyjemnie się ogląda, ale ten gatunek na nich się nie kończy.
Problem jest taki, że widza traktuje się jak idiotę, który od s-f wymaga tylko dobrych scenerii na greenboxie.


Zapowiedziane są jakieś ambitniejsze premiery w 2013?
Po "Grze Endera" nie spodziewam się czegoś więcej niż kosmicznej młócki. Czy jedyny film wychodzący poza schematy to "Gravity?"

Jakieś propozycje?

#18

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ala "Men in black"?
Może być fajne filmidło, trailer daje rade xD

Dołączona grafika

"Rest In Peace Departament" to departament sprawiedliwości, w którym rządy sprawują martwi funkcjonariusze policji. Pewnego dnia dołącza do nich nowy policjant, który większość czasu spędza na poszukiwaniu człowieka odpowiedzialnego za to, czym teraz jest. Film jest adaptacją komiksu pod tym samym tytułem...


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=X07xNrVd7DU

premiera: 9 sierpnia 2013 (Polska) 18 lipca 2013 (świat)

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 29.07.2013 - 21:18




#19

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy w tym roku pojawią się filmy s-f na jakimś poziomie?

W sumie nie wiem, czy "Pod kopułą" wg Kinga można zaklasyfikować pod S-F ale faktem jest, ze pierwszy sezon jest już do oglądnięcia :roll:
Serial trzyma poziom i chociaż (co zauważam z pewnym rozczarowaniem :/), z każdym odcinkiem, coraz bardziej odbiega od powieści, to polecam. Głównie miłośnikom tego autora ale myślę, że ktos kto nie czytał, również się wciągnie...
A tak przy okazji... Dzisiaj oglądnąłem Oblivion z Tomem Cruis'em (tu już nie ma wątpliwości, że to S-F jest) i powiem szczerze - fajne...
Polecam również...



#20

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Również niedawno widziałem "Oblivion" i się nie zawiodłem. Myślałem, ze ten film będzie typową jatką, a wymaga lekkiego pomyślunku ;). Fajna sceneria, dobra muzyka i gra na poziomie. Bdb. kino.
pishor czy Tobie też ten film kojarzył się z:
Spoiler
;> ?

Oblivion - Niepamięć

Dołączona grafika

Jest rok 2077: Jack Harper (Cruise) stacjonuje na ewakuowanej Ziemi, serwisując niesprawne drony. Jego misja jako część operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Za dwa tygodnie Harper dołączy do grupy ocalałych przebywających w kolonii, na księżycu Saturna - Tytanie, z dala od zniszczonego wojną świata, który kiedyś nazywał domem. Życie patrolującego niebo z wysokości tysięcy metrów Jacka ulega drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego piękną nieznajomą. Pojawienie się kobiety daje początek łańcuchowi wydarzeń, które zmuszają Jacka do podania w wątpliwość wszystkiego, co do tej pory wiedział. Odkrywając szokującą prawdę, która łączy go z Ziemią z przeszłości, Jack zostaje zmuszony do licznych aktów odwagi. Los ludzkości spoczywa teraz w rękach człowieka, który wierzył, że nasz świat wkrótce zostanie stracony na zawsze...



http://www.youtube.com/watch?v=IBVkUb_TWp8

Premiera - była w kwietniu xD

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 05.08.2013 - 07:58




#21

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor czy Tobie też ten film kojarzył się z:

Spoiler
;> ?

Zdecydowanie ten pierwszy :mrgreen:
Spoiler
Drugi jakoś słabo kojarzę (chwilę temu oglądałem i tylko raz)
Spoiler

Ogólnie, nie ma się czego czepić, chociaż nie bardzo pasuje mi ta ostatnia scena...

Niemniej, jak wspomniałem - polecam. Film jakoś przemknął przez ekrany bez większych fajerwerków medialnych ale myślę, że trochę niesłusznie...

Użytkownik pishor edytował ten post 05.08.2013 - 08:13




#22

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja polecam Obecność - w pewnym momencie aż podskoczyłam. ;) Horror na bardzo dobrym poziomie, ale mnie łatwo przestraszyć. :P

#23

Venzon.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pacific Rim jest rewelacyjny w Imax - poszedlem nawet drugi raz na ten film - swietnie sie oglada

#24

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja polecam Obecność - w pewnym momencie aż podskoczyłam. ;) Horror na bardzo dobrym poziomie, ale mnie łatwo przestraszyć. :P

Na mnie aż takiego wielkiego wrażenia nie zrobił, ale również śmiało mogę polecić do obejrzenia w kinie, chociażby ze względu na dźwięk. Horror bardzo przyzwoity, było kilka niezłych momentów, ale końcówka do kitu moim (i nie tylko :P ) zdaniem.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 06.08.2013 - 13:22


#25

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja się nie spodziewałam wiele, bo ostatnio szłam z bardzo pozytywnym nastawieniem na Mamę, a tu taki klops wyszedł. Bardzo mile się rozczarowałam. :) Ostatnio rzadko można znaleźć jakiś horror godny uwagi... Więcej produkują tych romantycznych shitów niż dobrego kina. :P

#26

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...złam z bardzo pozytywnym nastawieniem na Mamę, a tu taki klops wyszedł.

Mama nie była taka najgorsza :roll: Pewnie można to było pociągnąć lepiej ale klopsem bym tego nie nazwał :mrgreen:



#27 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

hej
byłam na "obecności" i "elizjum"
jeśli idzie o pierwszy film to totalna porażka, brak efektów specjalnych, nie trzymał w napięciu, był przewidywalny...reasumując mega słaby

co do "elizjum" dla wielbicieli gatunku hmmm, co prawda nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak np "district9" ,ale warto iść,
czekam na ridicka i grawitację :roll:

Użytkownik mroova edytował ten post 28.08.2013 - 23:35


#28

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wakacje jakby już niebyłe ale topka nadal aktualna...
Wreszcie obejrzałem 'Iluzję". Powiem tak - już dawno, żaden film nie sprawił mi tyle przyjemności. Może nie jest to jakieś super ambitne kino ale ogląda się naprawdę przyjemnie. Jest wszystko - akcja, aktorzy, efekty i, co najważniejsze - pomysł na film. Fabuła może nieco skrzeczy (momentami człowiek się gubi) ale nie czepiajmy się. Miałem podczas oglądania taką frajdę, jak kiedyś (w czasach słusznie minionych), kiedy w kinie oglądałem "Poszukiwaczy zaginionej arki". Fajny film rozrywkowy, na oderwanie się od codziennych problemów. Polecam.
Przy okazji... Coś zupełnie w innym klimacie.
Nie było go w zestawie ale nie przepuszczę okazji żeby zareklamować.
"Noc oczyszczenia" ( The Purge)
Film z tego roku.
"Niedaleka przyszłość. W eksperymentalnej walce z przestępczością raz do roku przez 12 godzin każde naruszenie prawa, również morderstwo, jest całkowicie legalne. "
http://www.filmweb.p...nia-2013-643609

Niby sztampa. Niby przewidywalny. Ale temat dający do myślenia. Dla tych, którym chce się pomyśleć.
Jako bonus - piękna królowa Gorgo (żona Leonidasa z "300") - Lena Headey, w roli żony głównego bohatera. :roll:







#29

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

SPOILERY

Pishor, pomysł z Nocy Oczyszczenia jest po prostu perfekcyjny! Absolutnie genialny. Tylko film spartolili. Szedłem do kina z wielce rozbudzonymi nadziejami na świetny, trzymający w napięciu film, a wyszedłem niezadowolony i wkurzony w zasadzie. Moim zdaniem w ogóle nie wykorzystali potencjału pomysłu. No i było tam mnóstwo bzdur, z tego co jeszcze pamiętam bo to z dwa miechy temu było, to skoro ludzie żyją w takim świecie, to dzieciaki są nauczone czym grozi wystawienie się w tę jedną noc nawet najlepszemu kumplowi czy sąsiadowi z którym żyje się w zgodzie.
A dzieci Ethana Hawke'a kompletnie nie ogarnięte, otwierają sobie drzwi obcemu gościowi :D bez jaj...Druga sprawa, to te niby mega zabezpieczenia byłoby stosunkowo łatwo pokonać, chociażby ogniem :) a już największą, mega bzdurą było to, że w domu gościa, który sprzedaje te zabezpieczenia i ma w tej materii sukcesy, odcięli prąd i nie miał zabezpieczonego chociażby generatora na taką ewentualność :D no tutaj to już kompletnie leżą scenarzyści.
Ja wiem, że oni byli "pokojowo" nastawieni, ale ja na ich miejscu zainstalowałbym stanowiska maszynowe na piętrze - tak na wszelki wypadek ;) a oni mieli w domu dwa pistolety :D
Tak jak mówię, kompletnie spierdzielony pomysł, a można było nakręcić naprawdę solidny thriller

END OF SPOILERS




#30

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W zasadzie zgadzam się ze wszystkim co napisałeś
Spoiler
ale mimo to i tak ten film wywarł na mnie wrażenie niesamowite pewnie z tego powodu, że pomysł (jak sam napisałeś "jest po prostu perfekcyjny! Absolutnie genialny." I dający do myślenia. I to, moim zdaniem równoważy niedoróbki fabuły.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych