Skocz do zawartości


Zdjęcie

Premiery kinowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wasze oceny (66 użytkowników oddało głos)

Który z wymienionych filmów byście najchętniej obejrzeli?

  1. Głosowano World War Z (14 głosów [14.89%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.89%

  2. Świat w płomieniach (3 głosów [3.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.19%

  3. Głosowano Elizjum (15 głosów [15.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.96%

  4. Głosowano Człowiek ze stali (6 głosów [6.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.38%

  5. Obecność (12 głosów [12.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.77%

  6. Jeździec znikąd (5 głosów [5.32%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.32%

  7. RED 2 (2 głosów [2.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.13%

  8. Kick-Ass 2 (4 głosów [4.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.26%

  9. Głosowano Iluzja (12 głosów [12.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.77%

  10. Dary Anioła: Miasto kości (2 głosów [2.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.13%

  11. Głosowano Żaden (19 głosów [20.21%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 20.21%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

10 filmów, które chętnie zobaczę w te wakacje:


1.''World War Z''

Dołączona grafika

Pewnego zwyczajnego dnia, podczas spokojnej jazdy samochodem, Gerry Lane i jego rodzina wpadają w olbrzymi korek. Lane, były śledczy ONZ szybko wyczuwa, że to z czym mają do czynienia nie jest zwykłą uliczną blokadą. Na niebie słychać policyjne śmigłowce, po ulicach krążą policjanci na motocyklach, a miasto pogrąża się w chaosie. Coś sprawia, że grupy ludzi wściekle atakują się nawzajem. Zabójczy wirus, który rozprzestrzenia się przez ugryzienie przemienia zdrowych ludzi w coś trudnego do zdefiniowania, dzikiego. Sąsiad zwraca się przeciwko sąsiadowi; pomocny nieznajomy nagle staje się niebezpiecznym wrogiem. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie z dnia na dzień, co wkrótce staje się światową pandemią. Kiedy zarażeni przejmują światowe siły zbrojne i gwałtownie niszczą rządy państw, Lane zostaje zmuszony do powrotu do dawnego niebezpiecznego życia, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Rozpoczyna desperackie poszukiwania źródła epidemii i środków, które powstrzymają jej rozprzestrzenianie.


http://www.youtube.com/watch?v=HcwTxRuq-uk

premiera: 5 lipca 2013 (Polska) 2 czerwca 2013 (świat)


2. "Świat w płomieniach"

Dołączona grafika

Policjant John Cale (Channing Tatum) właśnie się dowiedział, że nie dostał wymarzonej pracy w służbach specjalnych, chroniących prezydenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Nie umie przekazać tej informacji swojej córce, zamiast tego zabiera ją na wycieczkę po Białym Domu. Nieoczekiwanie siedziba prezydenta zostaje zaatakowana przez znakomicie uzbrojoną grupę paramilitarnych terrorystów. Atak wywołuje kompletny chaos, służby rządowe nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa głowie kraju. Tylko od umiejętności Cale'a zależy, czy ocali prezydenta i swoją córkę. Czas ucieka. Zaczyna się pojedynek o życie między jednym człowiekiem, a całą armią napastników.


http://www.youtube.com/watch?v=4AXbiCdmXgw

premiera: 28 czerwca 2013 (Polska) 26 czerwca 2013 (świat)


3. "Elizjum"


Dołączona grafika

W roku 2159 obok siebie żyją: bardzo bogaci ludzie na sztucznej stacji Elysium i reszta na przeludnionej, zniszczonej Ziemi. Sekretarz Rhodes /Jodie Foster/ za wszelką cenę chce zachować luksusowy styl życia obywateli stacji. Ziemianie podejmują próby przedostania się na Elysium. Jeden z nich Max /Matt Damon/ zgadza się podjąć niebezpieczną misję, która może nie tylko ocalić jego życie, ale także wprowadzić równowagę na świecie.


http://www.youtube.com/watch?v=oIBtePb-dGY

premiera: 16 sierpnia 2013 (Polska) 8 sierpnia 2013 (świat)


4. "Człowiek ze stali"

Dołączona grafika

Sytuacja, w jakiej znalazła się postać Supermana, więcej mówi o stanie naszej kultury niż o samym bohaterze. W cynicznej atmosferze rewizjonizmu i dekonstrukcji pierwszy superbohater nagle zyskał sobie miano harcerzyka, nudziarza, reliktu minionej epoki – na dodatek w majtkach na wierzchu. "Człowiek ze stali" Zacka Snydera przykrawa więc Supermana do naszych czasów: ostatni syn Kryptona jest w jego filmie tak poważny, że nawet bieliznę schował pod spodnie. Dlatego indywidualny odbiór filmu będzie w dużej mierze uzależniony od tego, czy jest się w stanie zaakceptować ten posępny ton. Dyskusji nie będzie jednak w innej kwestii – "Człowiek ze stali" to bezapelacyjnie widowisko pierwszej klasy.

Chcąc opowiedzieć nam Supermana na nowo, Snyder koncentruje się na genezie, wskutek czego jego film przypomina "Batmana – Początek" (w obu filmach maczali zresztą palce David Goyer i Christopher Nolan). Grant Morrison udowodnił co prawda, że do streszczenia początków Supermana wystarczą zaledwie cztery zdania i cztery komiksowe kadry. W tym świetle "Człowiek ze stali" może wydawać się nadmiarem szczęścia, tautologicznym ekscesem. Ale taki już urok herosów popkultury, że ich historie – jak współczesny odpowiednik mitów – wciąż opowiadane są na nowo. Goyer zresztą sprawiedliwie czerpie z rozmaitych komiksowych źródeł: od "Man of Steel" przez "Birthright" po "Secret Origin". Są nawet cytaty z "All-Star Superman" samego Morrisona. Zadanie domowe odrobiono.


http://www.youtube.com/watch?v=xGs1cq9eZfQ

premiera: 21 czerwca 2013 (Polska) 10 czerwca 2013 (świat)


5. "Obecność"


Dołączona grafika

Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to dwójka badaczy zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia, zostają wezwani przez przerażoną rodzinę, na odludną farmę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy, staje do walki z najstraszniejszym demonem z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.


http://www.youtube.com/watch?v=cb8VPlgS8yQ

premiera: 26 lipca 2013 (Polska) 18 lipca 2013 (świat)


6. "Jeździec znikąd"

Dołączona grafika

Tonto (Johnny Depp) to Indianin wywodzący się z plemienia Apaczów. Pewnego dnia ratuje życie stróżowi prawa - Johnowi Reidowi (Armie Hammer), którego wszyscy towarzysze zostali zamordowani przez bandytów. Reid pragnie pomścić ich śmierć. Po powrocie do zdrowia jako zamaskowany mściciel, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość zabójcom swoich przyjaciół. Z pomocą spieszy mu tajemniczy Indianin, który wraz z nim postanawia zawalczyć o sprawiedliwość...


http://www.youtube.com/watch?v=DaqILDwyqy8

premiera: 19 lipca 2013 (Polska) 3 lipca 2013 (świat)


7. "RED 2"

Dołączona grafika

Kontynuacja wielkiego hitu o grupie bardzo doświadczonych agentów, którzy raz udowodnili już światu, że stara gwardia wciąż trzyma się mocno i każdego kto jej zagraża zlikwiduje lekko, łatwo i przyjemnie. Emerytowany agent CIA Frank Moses (Bruce Willis) znów zmuszony jest skrzyknąć swą wyjątkową ekipę, by ruszyć tropem zaginionej głowicy nuklearnej najnowszej generacji, która w niepowołanych rękach grozi zagładą. Grupa emerytowanych, ale wciąż śmiertelnie niebezpiecznych zawodowców trafi do Londynu, Paryża i Moskwy, gdzie w drogę wejdą im zabójczo piękna Catherine Zeta-Jones, którą dawniej najwyraźniej łączyło coś z Frankiem, a także szalony Anthony Hopkins, którego umysł jest większym zagrożeniem niż bomba atomowa. Świat znów się przekona, że nikt nie rozprawia się ze złem w sposób tak spektakularny, elegancki i zabawny jednocześnie jak przedstawiciele starej szkoły.


http://www.youtube.com/watch?v=HcVkavITnAI

premiera: 26 lipca 2013 (Polska) 18 lipca 2013 (świat)


8. "Kick-Ass 2"


Dołączona grafika

Kontynuacja przeboju "Kick-Ass". Zamaskowany superbohater Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) żyje jak zwykły nastolatek - uczęszcza do szkoły i ma problemy z dziewczynami. Przyjaźni się również z inną superbohaterką - Hit Girl (Chloë Grace Moretz), która po śmierci ojca próbuje zaadaptować się w nowych warunkach. Pozorny spokój przerywa pojawienie się nowych wrogów, pod wodzą odrodzonego Red Mista, pałającego chęcią zemsty. Aby go pokonać, Kick-Ass i Hit Girl dołączają do zespołu równie jak oni amatorskich wojowników, przewodzonych przez Porucznika Stripesa. Rozpocznie się walka, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone.


http://www.youtube.com/watch?v=qc6tL8cd9KQ

premiera: 23 sierpnia 2013 (Polska) 4 lipca 2013 (świat)


9. "Iluzja"

Dołączona grafika

To opowieść o grupie podrzędnych iluzjonistów, którzy zostają zwerbowani przez tajemniczą organizację. Spotkani kilka lat później są już gwiazdami estrady dającymi show przy pełnych salach. W trakcie jednego z występów bohaterowie niespodziewanie obrabowują bank, a skradzione fundusze rozdają dotkniętej przez kryzys publiczności. W ten sposób stają się celem służb ścigania oraz byłego magika, który za pieniądze demaskuje kuglarskie sztuczki.


http://www.youtube.com/watch?v=KzJNYYkkhzc

premiera: 28 czerwca 2013 (Polska) 21 maja 2013 (świat)


10. "Dary Anioła: Miasto kości"

Dołączona grafika

Ekranizacja światowego bestsellera, będącego pierwszą częścią serii sprzedanej w Polsce w ilości ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Otwórz wrota do innego świata. Współczesny Nowy Jork. Zwyczajna na pozór nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, iż należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, pół aniołów, którzy toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach znika matka dziewczyny. Clary przyłącza się do grupyy Nocnych Łowców i wkracza do alternatywnego podziemnego świata, zamieszkałego przez wampiry, wilkołaki, wiedźmy, wróżki i demony. Obdarzona wyjątkowym darem dziewczyna będzie musiała stanąć do walki nie tylko o życie matki, ale o bezpieczeństwo ludzkiej rasy, która żyje w nieświadomości nadciągającego zagrożenia


http://www.youtube.com/watch?v=UGpmp_CUty4

premiera: 21 sierpnia 2013 (Polska) 21 sierpnia 2013 (świat)

-----------------------------------------------------------------

TOP 10 "kina rozrywkowego"
Kolejność przypadkowa i pewnie kilka z wymienionych okaże się typowymi gniotami.
Jestem ciekaw Waszych opinii, jak coś przegapiłem to śmiało uzupełniać.



#2 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak mnie zprosisz to też, chętnie je zobaczę :D

A poważnie to obejrzałabym Kac Vegas 3, ale poczekam aż będzie na kanale, może uratuje 2kę i przywróci dobre imię tego filmu.

A ta Iluzja też nieźle się zapowiada, i Elisjum, lubię takie klimaty.

#3

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Opinie na temat filmów powyżej:
World war Z Zapowiadało się fajnie, ale z przyczyn dostosowania filmu dla osób z niższą kategorią wiekową brakuje mu klimatu typowych filmów o "zombi".
Świat w płomieniach Po tym filmie chyba nie można się spodziewać wiele dobrego :). Typowy amerykański patos, może przynajmniej wyjdzie z tego porządny film akcji, zobaczymy...
Elizjum Motyw fajny, ale mam wrażenie, że wyjdzie z tego film nastawiony na efekty specjalny. Typowy film aby się odstresować.
Człowiek ze stali Z recenzji wynika, że jeden z najlepszych filmów o superbohaterach. Do kina wybieram się obowiązkowo :).
Jeździec znikąd Dla osób lubiących humor Johny Deepa(czyli dla mnie :) ).
RED 2 Emerytowani "wymiatacze". Według mnie będzie bardzo wtórne. Ale zobaczymy.
Kick-Ass Pierwsza część była przyzwoita. Jak druga utrzyma poziom, to wyjdzie z tego nawet przyzwoita komedia.
Iluzja Recenzje nastawiają bardzo pozytywnie. Według mnie warto się wybrać do kina :)
Miast Kości Film ma potencjał. Ale z trailerów wychodzi, że zrobi z tego następny "zmierzch". No, może bardziej strawny dla starszej widowni. Ja bym ten film widział zdecydowanie w bardzo mrocznej tonacji.

No i dodam coś od siebie :


1.''Uniwersytet Potworny''


Ulubieńcy kinowej publiczności, James P. Sullivan i Mike Wazowski, powracają na duży ekran w filmie "Uniwersytet potworny" - prequelu oscarowego hitu wytwórni Disney/Pixar "Potwory i Spółka".

Film przenosi widzów w czasy, kiedy Sulley i Mike - studenci Uniwersytetu Potwornego - dopiero zgłębiali tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostali najlepszymi przyjaciółmi.

"Uniwersytet potworny" to pełen humoru film o narodzinach prawdziwej przyjaźni.


premiera: 3 lipca 2013 (Polska) 8 czerwca 2013 (świat)

Dla osób mających dzieci i dla osób co nie wstydzą się czasem obejrzeć "bajke" mimo swojego wieku :)


2.''Pacific Rim''


Ocean Spokojny kryje w sobie wiele tajemnic, lecz nikt się nie spodziewał, że na jego dnie, znajduje się zagadkowy, prowadzący do innego wymiaru portal. Pod koniec 2012 roku z portalu wyłaniają się ogromnych rozmiarów potwory, które niszczą przybrzeżne miasta i rozpoczynają niszczycielską wędrówkę w głąb lądu, pozostawiając po sobie jedynie zgliszcza. W celu pokonania niebezpieczeństwa, wojsko rozpoczyna pracę nad programem "Jaeger", mającym na celu stworzenie gigantycznych mechów bojowych, które operowane przez pary pilotów, będą w stanie pokonać bestie.


premiera: 12 lipca 2013 (Polska) 11 lipca 2013 (świat)

Nie nastawiam się na film z głęboką fabułą, ale na dobry film akcji sci-fi. Jako ciekawostkę podam, że dźwięk komputera wypowiadające kwestie w tym film jest wzięty z gry "Portal".


2.''Wolverine''

Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykła mocą Wolverine’a, który wyrusza do współczesnej Japonii. Stawia tam czoła nie tylko obcej kulturze, lecz także śmiertelnie groźnym wrogom, którzy gotowi są na wszystko, by go zniszczyć. Wolverine odkryje swoje słabości, zyskując przy tym siłę, o której dotąd mógł tylko marzyć, a jego los zmieni się na zawsze…


Premiera: 26 lipca 2013 (Polska) 24 lipca 2013 (świat)

Film wygląda na mniej "grzeczny" niż inne części X-menów. Może wyjdzie z tego coś ciekawego.


4.''Riddick''

Trzecia odsłona słynnej serii science fiction, którą zapoczątkowały filmy "Pitch Black" i "Kroniki Riddicka".

Zdradzony przez przyjaciół i pozostawiony na obcej planecie Riddick musi przetrwać w walce ze śmiertelnie groźnymi wrogami. Staję się jeszcze potężniejszy i niebezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Łowcy nagród ścigający go przez całą galaktykę staną się jedynie pionkami w grze, dzięki której Riddick rozpocznie odsiecz swojej planety, stojącej w obliczu zagłady.


Premiera: 6 września 2013 (Polska) 5 września 2013 (świat)

Co prawda wrzesień, ale początek, więc wakacyjny klimat jeszcze będzie :). Film wygląda mrocznie i krwiście. Jeżeli ktoś lubi thrillery/horrory sc-fi to obowiązkowa pozycja!!

Użytkownik skar edytował ten post 30.06.2013 - 11:46


#4 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Ridick powiadasz ??? czyli to jednak prawda, jako psychofanka tej serii (płyty, gadżety :D) mam nadziję, że nie bedzie to odgrzewana kopia Kronik Ridicka, bo coś mi tym zalatuję, Van Disel się trochę postarzał, ale nadal świetnie się prezentuję. hmm. nastawiałam się na genezę Pitch Blacka, ale no cóż....kolejna płyta do kolekcji na zimowe wieczory maniaka :D.

#5

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kickass, Iluzja i Obecność, na te filmy bym się wybrał. ale Wolverin też może być niezły.



#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. "World War Z"
2. "Świat w płomieniach"
3. "Iluzja"
4. "Jeździec znikąd"
W tej kolejności ale oczywiście opieram się tylko na trailerach i przyznam, że boję się trochę podobnego rozczarowania jak z filmem "1000 lat po ziemi".
Poza wszystkim - fajny temat. Szczególnie dla kogoś, kto rzadko chodzi do kina i nie bardzo ma czas na śledzenie nowych zapowiedzi... :roll:



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwszy z listy zaliczony.
Muszę powiedzieć, że tym razem się nie rozczarowałem. Nie są to może te klimaty co w The Walking Death ale rozmach porównałbym do 2012 a dynamikę scen z bohaterami na "z" do I Am legend 8)
Ogólnie w trakcie całego filmu trudno było się nudzić, chociaż za bardzo głębokie to to nie było :mrgreen:
Tak czy siak - dobrze wydana kasa i miło spędzone kilkadziesiąt minut.
Na popołudnie wakacyjne - jak znalazł.
Polecam - nie tylko miłośnikom "nieumarłych"



#8

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Żaden z tych filmów mnie jakoś specjalnie nie przyciągnął. Niektóre opisy rzeczywiście wydają się być ciekawe, ale na opisy dawałem się wkręcać przez całe lata, więc koniec z tym.

#9

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

polecam apollo 18 - genialny horror, genialny.

#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żaden z tych filmów mnie jakoś specjalnie nie przyciągnął. Niektóre opisy rzeczywiście wydają się być ciekawe, ale na opisy dawałem się wkręcać przez całe lata, więc koniec z tym.

:mrgreen:
Mam podobnie ale czasem warto pójść krok do przodu ( w sensie - nie kończyć na opisach) i oglądnąć :roll:



#11

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na horyzoncie pojawiła się ciekawa komedia, zaczyna bić rekordy popularności w USA-przynajmniej w necie.

Z samego zwiastunu uśmiałem się do łez...czekam na pełną wersję :rotfl:

#12

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto wymyśla takie żałosne filmy? Z jedynej rzeczy z jakiej można się śmiać to z pomysłu.



#13

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Musze przyznać, byłem na Pacific Rim. Świetny film akcji, niesamowicie dopracowane szczegóły robotów i Kaiju - czyli z japońskiego, po prostu potwory. Jak ktoś lubi roboty ( :) ) i chce zobaczyć akcję, polecam. Uważam, że nie straciłem pieniędzy. W dodatku to jeden z filmów, które można obejrzeć w 3D bo faktycznie to 3D widać.

Miałem wrażenie, że było to po protu sfilmowane anime. Jak ktoś pamięta film Robot Jox z początku lat 90 (Link), lub któreś Gundamy, czy chociażby Tranformersy - na pewno się nie zawiedzie.

Wklejam główny motyw muzyczny z filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=AK0ocnRfdSc

Użytkownik Logos edytował ten post 15.07.2013 - 19:06




#14

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto wymyśla takie żałosne filmy? Z jedynej rzeczy z jakiej można się śmiać to z pomysłu.


Jak na zielonego to przydałoby się nauczyć czytania ze zrozumieniem :mrgreen:

TOP 10 "kina rozrywkowego"


Btw.
Widziałem "Red2" i nie żałuje wydanych pieniędzy, jak ktoś widział jedynkę to na pewno się nie zawiedzie ;)
Skusiłem się jeszcze na "Olympus Has Fallen" :D. Tu już nieco gorzej (całe szczęście seans popremierowy za jedyne 5 złociszy) xD

Umiem czytać ze zrozumieniem.
/Connor




#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ciekawe co piszesz o pacific rim. Bo czytałem kilka ocen w gazecie i na portalach że filmik to gniot najgorszy z możliwych a w 3D wygląda słabo.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych