Skocz do zawartości


Matka Boska orkiestrana ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja tam nie widzę nic jakoś szczególnie obraźliwego,jak mają taką tradycję to tym bardziej jest to spoko :)
Chore to jest to :

Nie licząc,że dodana jest muza dnb :P

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kabanoz W podobnym klimacie przebiegały msze pierwszych chrześcijan. Świetne wejście w świat ezoteryki - pozwalające na przeżycia mistyczne. Podoba mi się.



Nie miałam pojęcia że w katolickim kościele są czirliderki i czirliderzy.
Zawody z przedmiotami kultu, z muzyką dansingową w tle mają zapewne połączyć świat świecki z światem wyznaniowym, ale czy tak powinien wyglądać "ich pierwszy krok" - oto jest pytanie.

Użytkownik Aidil edytował ten post 11.07.2013 - 08:40




#18 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Kabanoz, oni walą gorzałę i zagryzają czy to "krew Chrystusa" w takich kubeczkach i "ciało" po kawalątku ?

ale co trzeba przyznać, ze impreza się udała :D

#19

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak powinny wyglądać msze, a nie jak u nas. Co niedzielę, od prawie 2000 lat, odprawia się ceremonię pogrzebową na cześć Chrystusa.
Bóg dał "nam" ciało i świadomość więc dziękujmy i tańczmy, bawmy się i cieszmy, a nie:



No i porównajmy:


Genialne....jak koncert doorsów 8D
Oni kochają Boga, a nie go krzyżują...

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 11.07.2013 - 09:28


#20 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

przynajmniej zdrowo dla ciała i ducha, u nas godzina sterczenia a u nich gubisz kalorie :/

#21

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie łapie o co chodzi z tym harlem shake ale pogrzeb jazzowy jest OK. Znam jednak lepszy numer. Rok temu byłem na pogrzebie kumpla, był ksiadz, kilkadziesiąt osób itp. Były niezłe jaja kiedy spełniliśmy z kolegami ostatnią wolę zmarłego, tzn. żeby mu zagrać na pogrzebie nie jakieś idiotyczne zawodzenia, ale kawałek jego ulubionej kapeli. Zorganizowaliśmy sprzęt, nagłośnienie i odwaliliśmy dokładnie to, o co prosił, czyli Highway to Hell AC/DC, na pełny regulator na cmentarzu. Ksiadz był trochę niewyraźny ale 5 jagiełłów w kopercie przekazane wcześniej pomogło mu wyrazić zgodę.
a jak ktos nie zna, warto poznac. a przynajmniej slowa bo na pogrzeb ortodoksyjnego headbangera pasują jak ulał :)

Czy cmentarze nalerzą do kościoła? Dajmy nato nie jestem katolikiem i chce nagrobek w innej stylizacji oraz odmiennom ceremonnie pogrzebową? To do lasu...

#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przynajmniej zdrowo dla ciała i ducha, u nas godzina sterczenia a u nich gubisz kalorie :/



Samo godzinne sterczenie nie było by takie złe.
Najgorsze są te zawodzenia w depresyjnych tonacjach, wieczne korzenie się w rytmie pokutnego biczowania.
Odwieczna biczowana boleść i wieczne krzyżowanie trzyma w okowach - możliwość przejawienia się na przykład radosnej radości @@





#23

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak powinny wyglądać msze, a nie jak u nas. Co niedzielę, od prawie 2000 lat, odprawia się ceremonię pogrzebową na cześć Chrystusa.

Zgadzam się w stu procentach. Byłem w tym roku z babcią na mszy w intencji dziadka i strasznie mnie przygasiło. Jeśli miałbym tak zaczynać każdą niedzielę to dziękuję. Naszła mnie wtedy refleksja, czy to święto jakim dla Katolików jest niedziela, nie mogłoby odbywać się w weselszym klimacie. Człowiek wychodziłby stamtąd radosny i pełen chęci do życia, a tak nasłucha się pieśni w żałobnej intonacji i jest umysłowa stypa.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 11.07.2013 - 11:42


#24 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo powinno się wrócić, do pieśni wczesno- chrześcijańskich, które były radosne i wesołe, i wielbiły tylko i wyłącznie boga, jednak śmierć Chrystusa sprawiła, że zaczęto jego mękę właśnie w taki żałobny sposób celebrować pieśniami. ..ale przecież zmartwychwstał to powód do radości. ?

Jest taka organizacja, Neokatechumenat działają legalnie przy parafiach w całej Polsce. Polega to na tym, że ludzie zbierają się po domach przygotowują do liturgii i do eucharystii, zagłębiają się w danym fragmencie pisma świętego które przypisane jest każdemu tygodniowi: 3 czytania z niedzieli . Komunia święta podawana jest w postaci pieczonego chlebka i kielicha z winkiem :lol.
Ksiądz prowadzący czyta kazania, a ludkowie potem maja swoje 5 minut żeby się wypowiedzieć. Komunia jest przyjmowana na stojąco i nigdy się tam nie klęka. Zarówno jak wyżej wspomniałam pieśni są bardzo wesołe i grane na czym się da :), oczywiście największa frajda jest dla dzieci rzepolą jak popadnie.

Mój brat miał taki, ślub.
Babcia na początku mało zawału nie odstała, ale potem nawet ochrzciła w paschę wnuka w bali z wodą :D. Przywykła ;]


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych