Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pociąg widmo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przeglądając linię kolejową Siedlce - Warszawa na google earth natknąłem się na pociąg towarowy na przejeździe jednak bez... lokomotywy.
Z początku myślałem że poprostu zdjęcie jest złozone z kilku, jednak nie widać śladu retuszu po obu stronach. Wagony stoją na przejeździe więc nie mogły być tam długo same, tymbardziej że to uczęszczany szlak kolejowy. Błąd w matrixie?
https://maps.google....006968&t=h&z=18
  • 0

#2

Haures.
  • Postów: 75
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szlabany są opuszczone jak gdyby miał jechać pociąg, troche dalej widać też pociąg z bodejże dwoma kabinami ale na innym torze. Dość dziwna sytuacja ale może biorąc pod uwage to że stoi dość niedaleko stacij kolejowej może lokomotywa się zepsuła i chcą szybko naprawić chociaż to ma mały sens, no ale w sumie to PKP. W sumie przydało by się poszukać może są jakieś informacje odnośnie tego zdarzenia.
  • 0

#3

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Górka rozrządowa, mówi Wam to coś? Chyba że jej tam nie ma.

Chyba nie ma :/

Użytkownik Pan Jacek edytował ten post 21.06.2013 - 18:49

  • 0



#4

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie ma, a lokomotywa jeśli była by zabrana - pociągnięto by i pewnie i wagony, na tej trasie raczej nie można sobie pozwolić na takie zabawy i to jeszcze na przejeździe.
  • 0

#5

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie żebym tworzył teorie spiskowe :) Może prawdziwy pociąg był wycięty i nikt się nie wysilał na wiarygodność i na jego miejsce wklejono lipę z myślą, że nikt nie będzie takich banałów analizował.

Taki mały wkręt ;)
  • 0



#6

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

8 km na wschód ładują piasek do takich wagonów, jest tam lokomotywa.

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 21.06.2013 - 19:59

  • 0

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

8 km na wschód ładują piasek do takich wagonów, jest tam lokomotywa.

I co? postawili załadowany pociag na przejeździe mimo ze kupa miejsca przed i po przejeździe ??? Przecież tam widac potęzne korki z obu stron!!To musiał byc jakaś sytuacja awaryjna.Nikt rozsadny w tym miejscu składu by nie pozostawił.
PS Pare kilosków na zachód jest teren swiadomie zablurowany. Jakaś baza wojskowa , dochodzi do niej własnie odnoga lini kolejowej.Moze odczepiono lokomotywę i skierowano natychmiast bo albo cos sie tam stało albo jakis generał sobie tak zazyczył.Jedna z ulic dochodzacych do terenu zablurowanego ma nazwę ARSENALSKA. Na obwodzie blurowańca terenu jest tez Rekrucka i Żołnierska

PS 2
JEST TO JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 4226
2 Regionalna Baza Logistyczna
  • 0



#8

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten "dwukabinowy" o którym wspomnieliście, trochę na wschód od lokomotywy-widmo to nic innego jak stadlerowski Flirt, którym codziennie dojeżdżam na uczelnię :P Jest to tak zwany elektryczny zespół trakcyjny, który ma własny wagon napędowy, nie potrzebuje lokomotywy a zmiana zwrotu kierunku następuje przez przesiadkę maszynisty z przodu do tyłu.

Ten pociąg bez lokomotywy - można poszukać w internecie informacji o utrudnieniach w ruchu - zawsze Koleje Mazowieckie wypuszczają takowe na swojej stronie (bo to linia głównie przez nie obsługiwana). Ale bez daty nic nie wskóramy. Godzina, sądząc po cieniach, to około 13-14 ale data...

8 km na wschód ładują piasek do takich wagonów, jest tam lokomotywa.


Sugerujesz, że kilkanaście ciężkich wagonów towarowych przejechało bez lokomotywy 8 kilometrów na zachód? Bo tor, na którym stoją, jest torem prowadzącym z Siedlec do Warszawy. Poza tym, na lokomotywę by ładowali piasek? :P

Użytkownik Box edytował ten post 21.06.2013 - 22:05

  • 0

#9

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

E, myślałam, że to coś ciekawszego... Bo faktycznie krąży po Polsce legenda o pociągu (parowozie? po prostu lokomotywie? - w każdym razie starym pociągu) widmo i jak byłam mała to albo sama go widziałam, albo mi się przyśniło (najstarsze wspomnienia mieszają mi się czasem z najstarszymi snami :D). W każdym razie, opowiadał mi o nim dziadek, a i w Internetach znalazłam kilka relacji potwierdzających tę historię...
Ten pociąg może po prostu stać i czekać na lokomotywę, może coś się spieprzyło... Różnie bywa w naszym kraju, może po prostu ktoś ukradł ;p
  • 0

#10

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wg google earth data to 10/30/2011.

Gdyby np. te wagony odczepiły się od pociągu który jest załadowywany na stacji raczej by się zorientowali, że brakuje połowy składu. Brakujaca lokomotywa jeśli była zmieniana powinna się złapać na zdjęciu, wagony stoją na torze w kierunku warszawy, a zdjęcie jest z tego samego okresu.
  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnieje również taka możliwość (tu strzelam), że jest to zabieg celowy...
Czyli "spuszczenie" składu (bez lokomotywy / elektrowozu - jak zwał, tak zwał) "siłą bezwładu", przy wykorzystaniu nachylenia terenu, na "miejsce czasowego" pobytu"... Do takiej jakby, czasowej przechowalni...
Ale w tej kwestii musieliby się wypowiedzieć ludzie obeznani w temacie...
  • 0



#12

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Istnieje dużo prostsze rozwiązanie - zdjęcie składa się z dwóch - lub więcej - na jednym jest skład, a lokomotywa w tym czasie była przetaczana na drugi koniec składu i nie załapała" się na kompilację... u mnie pod elektrociepłownią jak przetaczają wagony, to potrafią dość ruchliwą ulicę zamknąć na pół godziny nawet...
Co do "samowolnego" puszczania wagonów - nikt nie zaryzykuje w takim terenie, to można robić na terenach zamkniętych, w kopalniach, zakładach, bazach itp., a nie w pobliżu dworca i jeszcze na przejeździe drogowym...
  • 0



#13

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oj spuszcza się wagony, spuszcza, z górki rozrządowej, do tego ona służy.

A tutaj? Wszystko się mogło stać, mogła się zepsuć lokomotywa - ale wtedy raczej przysłanoby drugą i pociągnięto wszystko razem, pociąg mógł też ulec rozerwaniu i wtedy "kawałek" zostaje (aczkolwiek obie części powinny samoczynnie hamować). Ale raczej po prostu dzień pracy na kolei, nic paranormalnego.
  • 0

#14

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Do przytoczonej daty znalazłem tylko dwa linki o awariach

http://wiadomosci.wp..._kolei_6?page=1

http://tvnwarszawa.t...cowa,32507.html

Z czego pierwsza jest nie na tej linii, a druga dotyczyła ELFa. Może to faktycznie jakiś celowy zabieg?
  • 0

#15 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Serio ??? Analizujecie google maps ? To pozdrawiam was :D Wystarczy w google wpisać google maps mistakes albo bugs i już wszystko jasne.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych