Skocz do zawartości


Zdjęcie

Xbox One, PS4.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Siemanko. Chciałem się zapytać czy wie ktos może na jakiej zasadzie będzie działał internet w wyżej wymienionych? Czy będe mógl normalnie podłączyć myszkę i klawiaturę i będzie możliwe oglądanie stron www? Czy może będzie to ograniczone jedynie to wymieniania się grami, oglądania gier użytkowników itp. Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć? Bo jeśli będzie to zwykły internet to ja się zastanawiam nad tym po co mi PC, skoro już coraz mniej wychodzi gier na niego, a ps4 w ilości gier powolutku zaczyna dominować.



#2

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W PS3 jest przeglądarka, więc w 4 powinna być tym bardziej.



#3

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Durnot nie opowiadaj, że na PC coraz mniej gier wychodzi. To że konsola ma jakiś exclusiv nie oznacza, że tworzy się gry tylko a konsole.
Sam mam zamiar kupić ps4 ale tylko ze względu na to, że wreszcie mogę sobie na coś takiego pozwolić a i trzeba wreszcie czegoś nowego spróbować. Na pewno nawet nie myśl o zakupie xbone poczytaj w internecie jakie są afery z tym szajsem (nie jestem fanem żadnej konsoli, ba kiedyś nawet myślałem nad x360). PS4 albo wogóle nie kupuj.



#4

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

PS4 wspiera używki i nie wnosi opłat do korzystania z sieci. Aczkolwiek możliwość grania online ma być płatna.

XBOX One ma działać na tych samych zasadach co 360 jeśli chodzi o sieć (płatny dostęp do sklepu itp.) no i płatność za zarejestrowanie używki.

Na dzień dzisiejszy polecam tylko ps3. Tanie, dużo tytułów. Abonament w playstation plus (159zł rok, 58zł kwartał) daje dostęp do 5-6 tytułów z górnej pólki miesięcznie na czas trwania abonamentu. Stąd polecam dysk ponad 300gb. Ostatnio dali choćby nowego hitmana. Ceny gier w ps store również oscylują w granicach 50-150zł. A nowości szybko tanieją i stoją w promocji. Czasem nawet po 30zł.

#5

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

masz swojego ekskluzywnego xOne na którym były odpalane super hiper exclusivy fotka z E3
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Zwykły Pecet z kartą Nvidia gtx 700 duuuuużo mocniejszą od karty AMD która teoretycznie powinna się tam znajdować do tego win7 bo MS sam wie że 8 to badziewie
i procesor lga2011, a wszystko zapakowane w zwykłym kompie HP i zamknięte w szafce i logo XONE :D
Kupujcie dalej konsole :D zwłaszcza MS, r***** was bez mydła a wy to łapiecie jak hamerykańce

edycja: overdose
Proszę panować nad językiem!

Użytkownik overdose edytował ten post 15.06.2013 - 17:19


#6

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem jak można mieć więcej niż to 20 lat i grać w jakiekolwiek gry. Przecież nawet ślepy zobaczy że głównym i praktycznie jedynym odbiorcą w którego celują producenci to osoby z przedziału 14-18 lat. Uratuj dziewice żeby zabić smoka, bądź super antyterrorystą, bądź superbohaterem. Oczywiście teraz niektórym może wydawać się to całkowicie naturalne, ale dla ludzi wychowanych jeszcze w normalnym pokoleniu chyba nie. Sam właśnie w tym wieku grałem w takie gry i już wtedy niektóre były dla mnie zbyt naiwne i dziecinne a teraz jak załatwiłem sobie jedną popularną gierkę to nie pograłem dłużej niż godzine.

Tak tak wiem teraz pójdą na mnie siekiery, młoty i strzały wielki dorosły dojrzalec się znalazł. Bawcie się dalej klockami przecież wam nie zabronie

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 15.06.2013 - 16:30


#7

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem jak można mieć więcej niż to 20 lat i grać w jakiekolwiek gry. Przecież nawet ślepy zobaczy że głównym i praktycznie jedynym odbiorcą w którego celują producenci to osoby z przedziału 14-18 lat.

Jesteś ślepy. Średnia wieku w 2012 roku to 30 lat.
Dokładniej:
32% poniżej 18 lat
31% od 18 do 35
37% 36 i więcej

Źródło

Uratuj dziewice żeby zabić smoka, bądź super antyterrorystą, bądź superbohaterem. Oczywiście teraz niektórym może wydawać się to całkowicie naturalne, ale dla ludzi wychowanych jeszcze w normalnym pokoleniu chyba nie. Sam właśnie w tym wieku grałem w takie gry i już wtedy niektóre były dla mnie zbyt naiwne i dziecinne a teraz jak załatwiłem sobie jedną popularną gierkę to nie pograłem dłużej niż godzine.

Ludzie mają różne hobby. Część możesz uważać za stratę czasu i dziecinadę, ale nie sądzę by gracze się tym przejęli. Nie jesteś wszak nikim ważnym.

Użytkownik Ill edytował ten post 15.06.2013 - 16:45


#8

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jesteś ślepy. Średnia wieku w 2012 roku to 30 lat.
Dokładniej:
32% poniżej 18 lat
31% od 18 do 35
37% 36 i więcej

Nie rozumiem. Chodzi ci o to że producenci gier celują w tych ludzi których jest najwięcej?

Źródło
Ludzie mają różne hobby. Część możesz uważać za stratę czasu i dziecinadę, ale nie sądzę by gracze się tym przejęli. Nie jesteś wszak nikim ważnym.

Tak samo jak za dziecinadę mogę uważać dorosłych bawiących sie klockami i zabawkami, ale nie sądze żeby się tym przejęli... :lol

#9

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

P******.
Akurat mam 20 lat i w gry gram, rzadko i dużo mniej niż w tym przedziale który podałeś bo najzyczajniej w świecie pracuje i w weekendy zwykle jestem wśród ludzi, ale lubie grać na piecu gdy mam wolną chwilę zwykle w World o tanks czy coś w ten deseń.
Ogólnie wolny czas (ten spędzony w domu) to właśnie głównie PC i audiobooki (hejt za 3.2.1) bo wole je od papierowych książek zwłaszcza gdy są wykonane tak jak Gra o Tron czy Blade Runner.
Jeden ogląda telewizje jak ma wolne, drugi gra na piecu, trzeci sadzi rzeżuche. Trzeba ten czas wolny jakoś zagospodarować. Ja np w telewizjii oglądam może Jeden z dziesięciu czasem, Nat Geo, i Nickelodeon (bajki tez oglądam i ***j) bo Julian odstresowuje dużo bardziej niz fakty tefałen czy uwaga i srajtylion smutnych, przygnębiających i dołujących wieści z telewizjii mainstreamowej reszty się ne tykam bo to zwykła papka z której nic nie wynika

edycja: overdose
Dołączona grafika

Mother of grass.
pieprz
ysz
też zagwiazdkujesz ?
Serio ogarnijcie się z tym regulaminem bo gwiazdkowanie czegoś co jest zagwiazdkowane tylko po to aby zmienić kolor gwiazdki h*** nie ma sensu.

Wiki
czasownik przechodni niedokonany
(1.1) dodawać pieprzu do jedzenia
(1.2) pot. mówić bzdury, kłamać[1]
(1.3) pot. pogardzać kimś/czymś, lekceważyć kogoś[1]
(1.4) wulg. pot. uprawiać seks


edit Yaw
11.6 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji w sytuacji naruszenia niniejszego Regulaminu.
Trzeci warn. Do zobaczenia za 30 dni.


#10

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem. Chodzi ci o to że producenci gier celują w tych ludzi których jest najwięcej?

To tylko statystyka, ale faktem jest, że średnia wieku graczy przesuwa się w górę i pojawia się coraz więcej gier przeznaczonych dla dojrzalszych użytkowników.
Poza tym, 15-20 lat temu gry były dość niszowe. Teraz już nie są, a sama branża rozrywki interaktywnej (bo tak to w zasadzie teraz powinno się nazwać) dość intensywnie się rozwija i będzie rozwijać się nadal, bo to chłonny rynek i daje wiele, wiele możliwości, przede wszystkim zarobkowych ;)

#11

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Mam inne zdanie na ten temat. Gry kierowane bardziej w strone dorosłych wychodziły tak 10-15 lat temu kiedy to była jeszcze rozrywka dla wybranych a producenci gier nie byli multimilionerami. Europa Universalis czy inne różne ciekawe strategie - coś co dziś na rynku nie pojawia się wcale a produkcje takich gier są wstrzymywane. Za to nie są wstrzymywane produkcje gier gdzie masz szczelać, biegać zabijać zombi rzucać granat, latać statkiem ufo itd.

Powód jest jest prosty który ty podałeś ale błędnie zinterpretowałeś - rynek gier rozszerzył się znacznie i wzrósł popyt. Ale nie popyt na te gry z przed 10 lat typu grand strategy itd. tylko właśnie takie bezmózgie strzelanki które nie różnią się niczym od bawienia się dwoma plastikowymi dinozaurami i krzyczenia raur raur a masz

#12

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coraz starsze osoby grają w gry bo się na tym wychowały. Nasi rodzice od młodości w wolnym czasie oglądali telewizję, to i do dzisiaj większość z nich tak spędza swój wolny czas.

A my od biernego oglądania tv wolimy uczestniczyć w akcji, ergo - grać w gry. I na starość też tak pewnie będzie, że zamiast tępego wpatrywania się w ekran będziemy woleli aktywnie w akcji na ekranie uczestniczyć.



#13

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kamilus dostałbyś ode mnie plusa za tą wypowiedź, ale niestety w hydeparku się nie da ich dawać. Jestem tego samego zdania co Ty. Ja sama na swojej osobie mogę powiedzieć jak to jest z tym graniem, a innym hobby czy oglądaniem Tv. Ja mimo swojego już wieku przed trzydziestką wychowałam się na grach video. Na początku był to Atari, później Commodore, Amiga. Pamiętam jak mój tato zabierał mnie do salonów gier jak miałam może z 6-7 lat, sama tego chciałam, było to coś co sprawiało mi ogromną przyjemność. Komputery, konsole i gry towarzysza mi od wczesnego dzieciństwa i zawsze mnie pociągały. Że tak powiem, przerwę w graniu miałam w wieku nastoletnim, bo jakoś bardziej kręciło mnie latanie po dworze itp, jak to u dzieciaka, ale nie odmawiałam gry na PS u kolegi czy kilku meczy z kuzynami w Wormsy ;) Swój pierwszy pecet dostałam na osiemnastkę, niedługo później założyłam internet. Brat pokazał mi wiele gier, zawsze lubiłam oglądać jak gra, po to tez do niego chodziłam (nie mieszkał z nami) I tak zaczęło się moje granie, aż do dzisiaj.
Osobiście wolę spędzić czas np. na graniu niż oglądaniu totalnie ogłupiającej telewizji, czy po raz setny oglądać jakąś powtórkę filmu. Jedni lubią spędzać czas na siłowni, inni pod blokiem pić piwo, jeszcze inni jak mój mąż siedzi na działce albo na rybach, czego ja nie rozumiem, bo dla mnie to nudne, a ja lubię wolny czas spędzić na graniu. Tak jak ja nie rozumiem jak można oglądać wszystkie mozliwe seriale i tasiemce w TVN, tak inni nie rozumieją jak kobieta w moim wieku może grać w "takie dziecinne gry" jak to także dużo z was twierdzi ;)

Ahh przypomniało mi się jak poszłam kupić sobie Diablo 3, do Media Marktu w dniu premiery :D jako jedyna kobieta czy tam dziewczyna, whatever, stałam w kolejce do kasy. Mina kolesi którzy mnie zobaczyli... bezcenna, i te komentarze, że powinnam raczej stać po bułki niż po grę. Hehehe.



#14

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli patrzy sie na gry typu CoD gdzie 80% graczy to dzieci poniżej 20 roku życia (zaryzykuje średnią 16) to rzeczywiście, gry są robione dla dzieci, ale jesli popatrzymy na rzeczywisty stan, to tak jak jest wspomniane średnia jest znacznie wieksza. To, że w grach online z czatem głównie słyszy się kobiece... ehm dziecięce głosy nie oznacza, że przed każdym moniteorem/telewizorem siedzi jeszcze szczerbate dziecko.

Tak jak kamilus powiedział, jesteśmy generacją graczy, wielu z nas gra i będzie grać tak długo jak tylko sie da i na ile czas pozwoli. Także niecodzienny, walnij się cegłówką w główkę. Btw zaraz skończe 22 lata i też gram bardzo dużo a niedługo do roboty trzeba będzie chodzić i szykuje sie praca od 8 do 8 więc reszte wolnego czasu trzeba bedzie rozsądniej wykorzystać.





#15

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Xbox One będziesz miał zainstalowany Internet Explorer, w PS4 też masz przeglądarkę, ale nie wiem jak się nazywa, jakaś systemowa.
Co do kupna to kupuj PS4, na dobrą sprawę Xbox One to jest dekoder z funkcją grania. Poczytaj sobie na xboxforum.pl informacje na temat nowej konsoli M$ i sam się przekonasz, że sami siebie załatwili już na starcie.
Porównanie Xbox One vs. PS 4




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych