Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rezydencja Woodchester


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cierń.
  • Postów: 161
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rezydencja Woodchester to posiadłość z epoki wiktoriańskiej, której budowy nigdy nie zakończono i nigdy nie zamieszkali w niej ludzie. Woodchester został zbudowany przez masona Williama Leigha i od czasu jego śmierci w 1873 roku rezydencja stała się centrum badań zjawisk paranormalnych i związanej z nimi symboliki.

W ciągu ostatnich dwustu lat w rezydencji widziano wiele duchów. W 1902 roku miejscowy pastor ujrzał dziwną zjawę przed bramą posiadłości, a kilka lat później na drodze dojazdowej widziano ducha jeźdźca. Miejscem, gdzie najczęściej ukazują się duchy, jest sam budynek rezydencji.

Woodchester to miejsce, gdzie straszą najbardziej upiorne duchy w całej Anglii. W kaplicy można spotkać wysokiego mężczyznę, a piwnica pełna jest żywiołowych zjaw. Niewidzialne siły atakują ludzi odwiedzających rezydencję, a ci z przerażenia nagle tracą przytomność. W łazience mieszka duch mężczyzny, który często ukazuje się gościom pod postacią latającej głowy. Duch starszej damy szczególnie lubi atakować kobiety, chwytając je w ciemności.

Nie wiadomo, dlaczego rezydencja stała się nawiedzonym przez duchy miejscem. Według jednej z teorii, rezydencję wzniesiono w miejscu, gdzie poprzednio stały trzy inne budynki, i to właśnie duchy z tamtych budowli straszą w Woodchester.


http://www.discovery...ter/index.shtml
  • 0

#2

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przypomina mi się film "Dwanaście duchów"
.................................................................
teraz wiem co zwiedzę na sam koniec pobytu w Anglii.
  • 0

#3

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

przypomina mi się film "Dwanaście duchów"

Film był bardzo fajny, szło się bać, ale trochę zbyt obrzydliwy, a to mimo wszystko mi nie odpowiada. Ale film też polecam :P

To miejsce także warto odwiedzić i zbadać, czy historie są wyssane z palca, czy prawdziwe. :mrgreen: Przypuszczam jednak, że prawdziwe.
  • 0



#4

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to wina jakiegoś grzyba albo oparów (kieruje się tym, ze ofiary traciły przytomność)?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych