Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Twarz" w KL Auschwitz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#31

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sovijet
Zanim odniosę się do Twoich pytań, chciałbym jeszcze raz powrócić do tematu "układu" pomieszczenia - czyli rozmieszczenia i usytuowania w nim zarówno gablot z butami jak i okien.
Patrząc na poniższe zdjęcie, odnoszę wrażenie, że jest to pomieszczenie, w którym (przynajmniej w prezentowanym fragmencie) są dwie duże gabloty ustawione naprzeciw siebie na dłuższych jego ścianach, a na ścianie krótszej jest tylko jedno okno (zakładam, że przeciwległy koniec tego pomieszczenia wygląda tak samo, sądząc po panującym w nim półmroku.

Dołączona grafika


To wrażenie pogłębia się gdy patrzę na fragment filmu z którego kadr wkleiłem, a konkretnie na fragment od 7.30 do 7.40 sec

http://www.youtube.c...h?v=O2rRGrxLzsM

Wynikałoby z niego, ze WSZYSTKIE odbicia na szybach gablot, zarówno tej z "duchem" jak tej, która zlokalizowana jest naprzeciwko niej, pochodzą TYLKO OD JEDNEGO okna. tego zlokalizowanego na końcu pomieszczenia, w przejściu pomiędzy gablotami.
Czy mylę się?
  • 0



#32

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie tak. Potwierdza to fakt, iż moja grupa wpierw zwiedzała pomieszczenie z butami, zaś później z różnymi rupieciami. Na pokazanym przez Ciebie wideo, jest odwrotnie. Jako dowód, proszę Cię abyś powrócił do postu numer 6, lub po prostu kliknął w ten link. Tam, kliknij w 2 link od góry, i w pasku ukarze się nazwa DSC_0073.jpg. To jest to pomieszczenie, z 07:19 na przytoczonym przez Ciebie filmie. Wtedy, powędruj 3 linki w dół, i ukarze się zdjęcie o numerze DSC_0070.jpg. Jest to zdjęcie z duchem. Sugeruje to, iż wpierw zwiedzałem pomieszczenie z butami. Potem dopiero z rupieciami. Na filmie jest odwrotnie. Wiem, zdjęcia wklejałem malejąco :) Moje małe niedopatrzenie :) Reasumując, na pokazanym wideo, jest pokazana strona, przeciwna, do tej w której są kilka okien.
  • 0

#33

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli, plan sali wyglądałby mniej więcej tak?


Dołączona grafika


Na jednej ścianie 1 okno, a na przeciwległej kilka (nie wiem - 3,4, 5) ?
Film pokazuje ujęcia zgodne z zieloną strzałką, a Twoje zdjęcia - ze strzałką czerwoną?
  • 0



#34

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie na jednej ścianie są 3 okna, zaś na przeciwległej 1. Mały szczegół na obrazku, tam gdzie jest jedno okno, powinno być przejście dalej :)

Co do Twojego ostatniego pytania, tak.

Jednakże, nie mogę potwierdzić tego stuprocentowo. Po prostu nie pamiętam. Dawałbym tak z 60-80%.
  • 0

#35

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do Twojego ostatniego pytania, tak.
Jednakże, nie mogę potwierdzić tego stuprocentowo. Po prostu nie pamiętam. Dawałbym tak z 60-80%.


A powinieneś, bo wcześniej sam to napisałeś...
Tutaj...

Reasumując, na pokazanym wideo, jest pokazana strona, przeciwna, do tej w której są kilka okien.


A teraz powróćmy do Twojego wcześniejszego pytania...

Ale, odbicie w którym widać twarz, nie jest odbiciem tego okna które Ty pokazałeś ... :)


Nieważne...
Miałem do dyspozycji tylko mały fragment pomieszczenia więc wkleiłem to okno, które było pokazane na zdjęciu w całości... Po to, żeby okazać, że "duch" jest jedynie jego fragmentem (a konkretnie 1/4 światła padającego zza tego okna).
Nie chodziło mi o to, że jest to TO KONKRETNE okno, chodziło raczej o to, żeby pokazać ŻE JEST TO OKNO...
Inaczej mówiąc - żeby pokazać, że to co Ty bierzesz za twarz ducha jest jedynie fragmentem jednego z okien odbijających się w szybach gablot.

Przecież nie jest możliwe, aby odbicie powstało na tej samej szybie, z taką samą jasnością(lub podobną).


Przyglądnij się kadrowi z filmu, który wkleiłem wyżej. A najlepiej samemu filmowi. Pokazuje on stronę pomieszczenia z jednym oknem.
Ile odbić TEGO JEDNEGO okna widzisz na szybach gablot po prawej i lewej stronie pomieszczenia? Widać je wyraźnie, bo film jest w dużo lepszej jakości od Twojego zdjęcia...
Dodaj do tego odbicia samych gablot w szybach gablot naprzeciwko, odbicia ich zawartości, odbicia świateł je podświetlających, nałóż to wszystko na ekspozycje z butów widocznych w konkretnych gablotach oraz dodaj szum i zniekształcenia wynikające z kiepskiej jakości Twojego zdjęcia. Mógłbyś dodać jeszcze odbicia osób przebywających z Tobą w tym pomieszczeniu (nie sądzę, żebyś w tym momencie był w nim sam)
A teraz odwróć się w drugą stronę pomieszczenia - tą na której jest nie jedno ale trzy okna... Tą samą w kierunku której robiłeś zdjęcie... I zwielokrotnij te wcześniejsze odbicia (zgodzisz się chyba, że odbić od trzech okien będzie ciut więcej niż od jednego?), oraz dodaj światło padające z okien, które znajdują się nie tylko pomiędzy gablotami - w przejściu ale również za ich bocznymi szybami ...
Wiesz już o co mi chodzi?

Nawet, zakładając ze jakoś mi to wyjaśnisz, powiedz mi dlaczego na fragmencie szyby które Ty wkleiłeś nie ma twarzy ducha.


O który fragment Ci chodzi? Zakładam, że o dolny...
Mój obrazek składa się z dwóch części.
Na górnej zaznaczyłem zielonym kwadratem "ducha" (po prawej) w oryginale - tak jak widać go na Twoim zdjęciu. Następnie skopiowałem ten fragment i nałożyłem na odbicie, czy też prześwitujące przez boczna szybę gabloty okno. Zauważ, że "twarz ducha" doskonale wypełnia lewą, górną kwaterę tego okna. Nie zmniejszałem jej i nie naciągałem - po prostu "na żywca" skopiowałem i nadałem lekka przezroczystość żeby móc dobrze ustawić na tle okna...
Na części dolnej postąpiłem odwrotnie.
Skopiowałem odbicie okna (czy też okno prześwitujące przez boczną szybę gabloty) i nałożyłem je na "twarz ducha" tak, żeby znalazła się ona w jego lewej, górnej kwaterze... To, że jej tam nie widać wynika tylko z tego, że nadałem temu oknu zbyt małą przezroczystość, przez co nieco przysłoniło ono "ducha".
Z satysfakcją odnotowuje, że problem niewidocznego w odbiciu kabla już Cię nie nurtuje - rozumiem, że zauważyłeś, że znajduje się on dużo niżej niż "twarz"? (zaznaczyłem go czerwonymi kreskami...)
  • 0



#36

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do Twoich pierwszych cytatów, to się nie pomyliłem. Nie wiem w którym miejscu była wykonywana fotka dokładnie. Czy "na" strzałce, czy bliżej okna. Po prostu nie mogę tego potwierdzić.

Co do okna, to wyjaśniliśmy sobie, że ten duch jest za oknem. Już na wcześniejszych stronach.

Ile odbić TEGO JEDNEGO okna widzisz na szybach gablot po prawej i lewej stronie pomieszczenia? Widać je wyraźnie, bo film jest w dużo lepszej jakości od Twojego zdjęcia...


Kilka. W ostatnim zdaniu cytatu, sam odpowiedziałeś sobie na pytanie :) Aparat jest kiepskiej jakości w porównaniu do profesjonalnej kamery. Ale chyba nie będziemy obydwóch porównywać? To jak porównanie ciągnika rolniczego do Mercedesa...

Mógłbyś dodać jeszcze odbicia osób przebywających z Tobą w tym pomieszczeniu (nie sądzę, żebyś w tym momencie był w nim sam)

Ale, zdjęcie ducha jest za oknem. I widać to idealnie.

A teraz odwróć się w drugą stronę pomieszczenia (...)


Ja tam widzę od 3, do 4 odbić. Tylko, na małej powierzchni. Ogólnie tutaj ciężko coś napisać ponieważ to jest porównanie aparatów, hmm ... aparatu z pseudo aparatem :) Tak więc ten argument myślę iż możemy odrzucić, bo moglibyśmy dyskutować w nieskończoność. Proponuję zostawić ten temat, na sam koniec gdy będą już wszystkie kwestie wyjaśnione.

Nawet, zakładając ze jakoś mi to wyjaśnisz, powiedz mi dlaczego na fragmencie szyby które Ty wkleiłeś nie ma twarzy ducha.


Chodziło mi o to, że na fragmencie na który Ty wkleiłeś nie było twarzy ducha. Ale, w fragmencie wypowiedzi zaczynającej się od

Nieważne...

wyjaśniłeś o co chodzi.

Z satysfakcją odnotowuje, że problem niewidocznego w odbiciu kabla już Cię nie nurtuje - rozumiem, że zauważyłeś, że znajduje się on dużo niżej niż "twarz"? (zaznaczyłem go czerwonymi kreskami...)


Niestety, Twoja satysfakcja była krótkotrwała. Wklejenie fragmentu odbitego okna, na podwójnie odbite okno, jest chyba niezbyt rozsądne? Poza, tym niemożliwe jest aby odbicia tego samego okna powstały tak blisko siebie. Niestety, prawa optyki.

Tymczasem pragnę poinformować, iż jutro mnie nie będzie, i wracam w piątek. Tak więc jutro, nie będę mógł odpowiedzieć, na Twoją korespondencję. Jeśli odpowiedz jest chaotyczna, to przepraszam. Po prostu mam dosyć dużo spraw na głowie i piszę na "szybko". Jeśli masz jakieś wątpliwości co do tekstu, to pisz śmiało. Wyjaśnię w piątek.
  • 0

#37

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak na szybko...

Ile odbić TEGO JEDNEGO okna widzisz na szybach gablot po prawej i lewej stronie pomieszczenia?


Kilka.


ale jednocześnie...

Poza, tym niemożliwe jest aby odbicia tego samego okna powstały tak blisko siebie. Niestety, prawa optyki.


Nic z tego nie rozumiem...
  • 0



#38 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika



Pishor, ja tu nie widzę twarzy tylko mazaje, albo ślepnę albo Tobie coś nie wyszło. Bo ta, o której, mowa mi również przypomina kobiecą ludzką buzie.
To słabe porównanie z tym co zrobił kolega Sovijet, podoba mi się jego zdjęcie przepuszczone przez filtr z rozjaśnionym duchem.
Najbardziej prawdopodobna opcja to : ponowne doświadczenie tego typu, jak to czyni jedna z ekip telewizyjnych, jadą na miejsce i odtwarzają wydarzenia. Jestem skłonna przepuszczać, ze gdybyśmy o tej samej porze dnia i roku, wykonali zdjęcie na pewno było by widać odbicie z gabloty, ale nie takie samo jak to. ;]

pozdrawiam Was. :roll:

Użytkownik mroova edytował ten post 19.06.2013 - 18:00

  • 0

#39

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pishor, ja tu nie widzę twarzy tylko mazaje...

"Mazaje" mówisz...
No, cóż - ja w tych mazajach widzę "twarze".
Popatrz jeszcze raz - może i Ty zobaczysz?
Poustawiałem je pod odpowiednim kątem nadałem nieco lepsze proporcje...

Dołączona grafika

Do głowy by mi jednak nie przyszło żeby na tej podstawie próbować cokolwiek udowadniać.
Po prostu zdaję sobie sprawę że to tylko złudzenie... :roll:
  • 0



#40 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

hmm..ta największa wygląda jak twarz Obcego, 2 może się nadają, reszta słaba.
da mi wierzyć, że to był duch :/.
ale dziękuję za pokaz.

Użytkownik mroova edytował ten post 20.06.2013 - 21:09

  • 0

#41 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Mała prośba. Skończcie już ten temat bo nazwa wątku " "Twarz" w KL Auschwitz " w OSTATNIE 24H strasznie mnie irytuje, a poza tym temat został już chyba wyczerpany...
  • -2

#42

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...nazwa wątku " "Twarz" w KL Auschwitz " w OSTATNIE 24H strasznie mnie irytuje...

Cóż - argument raczej słaby... Nie uważasz?
Chociaż zgodzę się, że z tego tematu niewiele więcej da się wycisnąć...
Wiedziałem o tym już dwie strony temu ale jakoś tak skusiłem się na parę odpowiedzi ekstra... :roll:
Ja pewnie spasuję, bo co miałem napisać - napisałem...
Więc spokojnie - jest szansa na spadek Twojego poziomu irytacji... :mrgreen:

Swoją drogą, jak porównam ten temat z innymi, w których przez kilkanaście stron bito pianę na potęgę i ekscytowano się wydumanymi opowieściami (a przedstawione w nich "dowody" były dosłownie żadne), to dziwię się trochę, jak mało łowców duchów się tu udzieliło... 8)
Co by nie powiedzieć, to odbicie rzeczywiście wygląda jak twarz człowieka...
I to jeszcze w Auschwitz...?
Toż to przecież aż się samo prosi o potężną debatę, a może nawet wyjazdy na wizję lokalną...
Czyżby czas końcoworocznych klasyfikacji nie sprzyjał ganianiu za "paranormalnym" ? x|
  • 1



#43

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do mojej wypowiedzi, to chodziło mi o powstanie odbicia okna, które jest najbardziej po lewej, tyle że na zdjęciu z duchem. I napisałem, że odbicie okna nie może powstać tak blisko siebie, i to dwa razy :) Jednakże, wynikało to z tego, że strasznie zagmatwaliśmy wątek różnymi tezami. Po prostu ciężko się jest w tym połapać o czym dyskutujemy. W jednym momencie jest to "argument 1", zaś za chwilę jest zwrot o 180 stopni, i już "argument 2" ;)

@convers nie chciałbym być niemiłym, lecz skoro Cię ten temat irytuje, to po co do niego wchodzisz i go czytasz? Podam Ci przykład. Ja nie lubię pomidorów. To ich nie jem, i nie komentuje jakie to one są siakie i owakie. Skoro Ciebie ten temat irytuje, to po co tu wchodzisz i spamujesz postami?

Temat prawdopodobnie nie jest wyczerpany. Można by dochodzić różnych tez, czy hipotez. Lecz, praktycznie zawsze wyszlibyśmy do tego jednego punktu. Wyjściowego.

Jedno jest pewne. Kształt "ducha" przypomina twarz kobiety, lecącej za oknem. Prawdopodobnie "leci ona" przed linią energetyczną. Można by też mieć przesłanki, że są tam dwa duchy. Jeden o którym rozmawiamy, i ten którego widać na innym zdjęciu, o którym również dyskutowaliśmy stronę wcześniej, jak i na pierwszej. Przemawia za tym fakt, iż jest inaczej "położony", i ma kabel przed sobą. A może jest to tylko odbicie światła? Wg. mojej opinii jedno jest pewne. Twarz kobiety jest "duchem", zaś to drugie może nim być. Może w Auschwitz duchy obserwują ludzi zza okna, bo się ich boją? Może myślą że chcemy im zrobić coś złego, jak Niemcy w czasie II WŚ? A może, nie chcą aby ktoś je sfotografował? Sam nie wiem :)

Pishor, akurat w tym przypadku musiałem iść do szpitala na badania. EKG, morfologia, itp ;)
  • 1

#44

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pishor, akurat w tym przypadku musiałem iść do szpitala na badania. EKG, morfologia, itp ;)

Jeżeli powyższy fragment Twojej wypowiedzi odnosi się do tego tekstu cyt." Czyżby czas końcoworocznych klasyfikacji nie sprzyjał ganianiu za "paranormalnym" ?", to wyjaśniam - nie Ciebie tu miałem na myśli... :mrgreen:

Pozdrawiam... I zdrowia życzę...
  • 0



#45

Gumiś.
  • Postów: 39
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Co do mojej wypowiedzi, to chodziło mi o powstanie odbicia okna, które jest najbardziej po lewej, tyle że na zdjęciu z duchem. I napisałem, że odbicie okna nie może powstać tak blisko siebie, i to dwa razy http://www.paranorma...DIR#/smile2.gif Jednakże, wynikało to z tego, że strasznie zagmatwaliśmy wątek różnymi tezami. Po prostu ciężko się jest w tym połapać o czym dyskutujemy. W jednym momencie jest to "argument 1", zaś za chwilę jest zwrot o 180 stopni, i już "argument 2" http://www.paranorma..._DIR#/wink2.gif

@convers nie chciałbym być niemiłym, lecz skoro Cię ten temat irytuje, to po co do niego wchodzisz i go czytasz? Podam Ci przykład. Ja nie lubię pomidorów. To ich nie jem, i nie komentuje jakie to one są siakie i owakie. Skoro Ciebie ten temat irytuje, to po co tu wchodzisz i spamujesz postami?

Temat prawdopodobnie nie jest wyczerpany. Można by dochodzić różnych tez, czy hipotez. Lecz, praktycznie zawsze wyszlibyśmy do tego jednego punktu. Wyjściowego.

Jedno jest pewne. Kształt "ducha" przypomina twarz kobiety, lecącej za oknem. Prawdopodobnie "leci ona" przed linią energetyczną. Można by też mieć przesłanki, że są tam dwa duchy. Jeden o którym rozmawiamy, i ten którego widać na innym zdjęciu, o którym również dyskutowaliśmy stronę wcześniej, jak i na pierwszej. Przemawia za tym fakt, iż jest inaczej "położony", i ma kabel przed sobą. A może jest to tylko odbicie światła? Wg. mojej opinii jedno jest pewne. Twarz kobiety jest "duchem", zaś to drugie może nim być. Może w Auschwitz duchy obserwują ludzi zza okna, bo się ich boją? Może myślą że chcemy im zrobić coś złego, jak Niemcy w czasie II WŚ? A może, nie chcą aby ktoś je sfotografował? Sam nie wiem http://www.paranorma...DIR#/smile2.gif

Pishor, akurat w tym przypadku musiałem iść do szpitala na badania. EKG, morfologia, itp http://www.paranorma..._DIR#/wink2.gif

Też byłem w Austriz jak miałem 11 lat, i też na jednym z zdjęć w oknie widać twarz, nie wiem czy wiesz tam gdzie jest ta studnia po prawej stronie jest taki budynek. Taka chudziutka twarz.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych