Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Twarz" w KL Auschwitz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#16

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej!

Forum służy do wymiany poglądów ;) A jak widać na naszym przykładzie jednak nie jest to bicie piany tylko kulturalna, normalna dyskusja ;)

Ale skoro zaniechujesz, pozwól że przytoczę jeszcze "asa z rękawa" ;)

Zobacz na ten fragment obrazu, i zwróć uwagę na kabel za oknem i dziwne ułożenie gałęzi ;) Na początku pomyślałem że to może to, lecz inne ułożenie tego elementu, przekreśla szansę na to że to to widać na pierwszym zdjęciu: 1 fotografia
Zwróć uwagę jeszcze na to zdjęcie ... : 2 fotografia
I na to ... : 3 fotografia
Teraz na fotografię przytoczoną przez Ciebie: 4 fotografia
...
Teraz na to gdzie występuje duch(teraz już nie musimy bać się tego stwierdzenia...): 5 fotografia
6 fotografia
7 fotografia
8 fotografia

I jak, ciągle sądzisz że to "odbicie"?
  • 0

#17

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm dziwna sprawa, bo ja dość wyraźnie na fotce nr 4 widzę twarz kobiety 8)
  • 0



#18

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm dziwna sprawa, bo ja dość wyraźnie na fotce nr 4 widzę twarz kobiety 8)

Na pewno chodzi Ci o fotkę nr 4? :o
Dołączona grafika

A może miałeś na myśli to zdjęcie? :roll:
Dołączona grafika

A jeśli tak, to... mam dla Ciebie niespodziankę...
Popatrz ile twarzy tu widać... :mrgreen:
Na zielono zaznaczyłem "twarz kobiety"...
Dołączona grafika

Sovijet...
Wiem, że forum, to wymiana opinii - cieszę się, że wymieniliśmy je między sobą ale...
Odnoszę wrażenie, że kręcimy się w kółko (obaj okopani na swoich pozycjach) - stąd mój wcześniejszy wpis...
Na dzień dzisiejszy pozostaję przy swoim zdaniu (ale będę obserwował temat...)
  • 1



#19

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak, o fotke nr 4. Pod pewnym kątem jak się luknie to widać. Zaznaczyłem to na zdjęciu na żółto.
Ale możliwe że to moja bujna wyobraźnia, plus słaba jakość monitora(korzystam z 3letniego netbooka).

Pozdrawiam


Dołączona grafika

Użytkownik Ebola edytował ten post 09.06.2013 - 23:10

  • 0



#20

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

coś link nie ten tego... Odnoszę wrażenie, że fotka tkwi na twoim komputerze nadal... :roll:
edit:
zmieniłeś ale nadal nie widać...

Użytkownik pishor edytował ten post 09.06.2013 - 23:01

  • 0



#21

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teraz już chyba działa?
  • 0



#22

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz już chyba działa?

teraz jest OK - widać...
Dołączona grafika
  • 0



#23

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pishor, ale musisz przyznać że na fotce "z twarzą kobiety" kabel w odbiciu z okna się nie odbija :) Co jest równoznaczne z tym, iż "to" jest za oknem, lecz przed siecią zasilania. Wiec, to jest(przynajmniej wg. mnie) wystarczający dowód na to, iż to jest duch :)
  • 1

#24

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sovijet. Ja tam myślę, że to jest duch - mimo, że jestem sceptyczna do tego typu zjawisk, to nie neguję ich z zasady.

Też jak się tu logowałam to mieszkałam w takiej kamienicy, gdzie było słychać różnego rodzaju kroki itp - i mimo, że wszyscy mówili, że to się raczej niesie z góry, to było tak realne, że można było odnieść wrażenie, że postać chodzi 2 metry obok ciebie.
Układ kabli czy odbicia na szybie to jedno, ale tak wyraźny obraz twarzy, który rzuca się od razu z tego zdjęcia to jest na prawdę coś. Bez wątpienia jest to postać kobiety, raczej młodej z ciemnymi włosami spiętymi z tyłu. To musiałby być niezwykły zbieg okoliczności, że większość tych odbić jest prostokątna, regularna, a ta - tak niesamowicie wyjątkowa.
Świetne to zdjęcie. Uważam, że w miejscu, w którym zginęła tak niewyobrażalna liczba ludzi, na pewno dochodzi do dziwnych zdarzeń.
  • 1

#25

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pishor, ale musisz przyznać że na fotce "z twarzą kobiety" kabel w odbiciu z okna się nie odbija :) Co jest równoznaczne z tym, iż "to" jest za oknem, lecz przed siecią zasilania. Wiec, to jest(przynajmniej wg. mnie) wystarczający dowód na to, iż to jest duch :)


Zdjęcie jest tak słabej jakości, że na tej podstawie bałbym się tak stanowczo wyrokować... :roll:
  • 0



#26

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednakże, zwróć uwagę iż jest to aparat w telefonie ;) sam soft do telefonu był wtedy niezaktualizowany i aparat, mimo iż robił zdjęcia to nie były one wysokich lotów ;) Poza tym, jest on z 2011 roku. Tak więc jak na telefon, jakość zdjęcia jest zaskakująco dobra :) Poza tym, rozumiałbym jeżeli twarz byłaby ukryta wśród szumów, a nie tak jak w tym przypadku, widoczna gołym okiem. Nie będę próbował zmienić Twojego zdania, ponieważ każdy ma swoje własne :)
  • 0

#27

izumi.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie jest to zwykła gra światła, nie żaden duch. Będąc w takim miejscu jak Auschwitz i znając chociażby pobierznie historię Twój mózg mógł nieco wariować i sam podsuwać Ci różne myśli, stąd dopatrywanie się nadprzyrodzonych zjawisk tu i tam. A i widzenie twarzy w rzeczach typu plamy światła, chmury, liście itp. też jest normalne. ;)
  • 0

#28

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to Twoja opinia, i masz do niej prawo ;) Mam tylko małe pytanie. Wyjaśnij mi, w jaki sposób na każdym oknie(i jego odbiciu) widać kabel, a na owym fragmencie nie. ;) Tylko proszę bez argumentów typu:"gra świateł", który można by zastosować do każdego zdjęcia z duchem.

Użytkownik Sovijet edytował ten post 14.06.2013 - 12:30

  • 0

#29

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyjaśnij mi, w jaki sposób na każdym oknie(i jego odbiciu) widać kabel, a na owym fragmencie nie. ;)

Bo, kabel jest poniżej fragmentu, na którym widać "twarz"?
Jak wspomniałem wyżej - gdyby fotka była lepszej jakości, to można by debatować o jej szczegółach typu kabel. Przy takiej jakości jak zaprezentowana trudno podpierać się takimi argumentami... :roll:
edit:
...i żeby nie być gołosłownym... 8)

Dołączona grafika

Użytkownik pishor edytował ten post 14.06.2013 - 13:35

  • 1



#30

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale, odbicie w którym widać twarz, nie jest odbiciem tego okna które Ty pokazałeś ... :) Przecież nie jest możliwe, aby odbicie powstało na tej samej szybie, z taką samą jasnością(lub podobną). I z innymi pochyleniami. Chyba, że po przeciwnej stronie byłby by lustra, ustawione specjalnie, aby "pochylić" obraz gdzie jest duch. Tam ich nie było. Można by ewentualnie nachylić już to co napisałem, ale wtedy byłaby potrzebna soczewka skupiająca, aby zmniejszyć obraz. Czy szyba ma soczewkę skupiającą? Śmiem wątpić ...

Nawet, zakładając ze jakoś mi to wyjaśnisz, powiedz mi dlaczego na fragmencie szyby które Ty wkleiłeś nie ma twarzy ducha. Tylko proszę bez argumentu typu "gra świateł" bo tak jak pisałem. Go można zastosować do każdej sytuacji z duchem.

Użytkownik Sovijet edytował ten post 15.06.2013 - 11:36

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych