Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Twarz" w KL Auschwitz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Jakieś pół roku temu byłem w KL Auschwitz. Niczym nieniepokojony robiłem fotki, telefonem. Telefon to Neo V(jednostka przysłony f/2.6, długość ogniskowej 4mm, aparat 5mpix) i wykonałem dość dziwną fotkę. Pokazuje ona twarz kobiety, w odbiciu na szybie. Odbicie ma miejsce na przeciwległej gablocie. Problem jest w tym, że owa twarz jest za futryną, czyli w przeciwległej gablocie. Soczewka telefonu była czysta, i niczym nieprzysłaniana. Na poprzedniej i następnej fotce nie ma nic dziwnego. Tak czystko nawiasem, fotka waży 666KB :)

http://imageshack.us.../dsc0070cg.jpg/ Klikamy "Continue to the media"

Jak ktoś chce mogę wysłać kilka innych fotografii. Jakieś domysły co to może być?

Pozdrawiam!

Użytkownik Sovijet edytował ten post 07.06.2013 - 16:08

  • 0

#2

Czimchik.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że to tylko orby.
Kosmici już tu są.
  • 0

#3 Gość_Penelopam

Gość_Penelopam.
  • Tematów: 0

Napisano

Pokazuje ona twarz kobiety, w odbiciu na szybie.


Jak żeś rozpoznał, że to twarz kobiety?
  • 2

#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak ktoś chce mogę wysłać kilka innych fotografii. Jakieś domysły co to może być?

to może wstaw te pozostałe...
Dlaczego sądzisz, że to twarz kobiety?
  • 0



#5

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

to odbite okno w szybie.. z lewej masz juz raz odbite i tu drugi tyko slabiej, ale jak sie przyjrzysz to zauwazysz przedzielona rame okna..
  • 1

#6

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej!

@Manitoris, to nie może być okno, ponieważ jest to odbicie przeciwległej gabloty. Poza tym, jakie jest prawdopodobieństwo takiego ustawienia światła ażeby wyszła twarz? Co do ramy okna, zauważ że gabloty również ją mają. Spójrz również na grubość ramy. W oknach jest o wiele grubsza. Przecież szyba nie jest soczewką skupiającą obraz.

@Pishor, @Penelopam sądzę że to twarz kobiety. Mężczyźni nie mają takich rysów twarzy(wg. mnie ;) ) Po przyjrzeniu na "tego" "lewy policzek" można po lewej stronie "policzka" dostrzec "włosy". Na podstawie tego wyciągnąłem wniosek iż jest to kobieta.

Wstawiłem też zdjęcia. Różne kolory wynikają z tego, iż telefon był w trybie "automatycznym", więc sam dobierał parametry zdjęcia. Jakość fotek, jest niezbyt dobra. Pomieszczenia były ciemne, a niektóre wręcz mroczne. Nie można było stosować flasha, więc taka słaba jakość. Mam nadzieję że to nie przeszkadza :)

Zdjęcia:
http://www.fotosik.p...6a28bce46c.html
http://www.fotosik.p...4cb75e6e83.html
http://www.fotosik.p...7dec9460e0.html
http://www.fotosik.p...db5c8bcfc0.html
http://www.fotosik.p...a295e89e66.html
http://www.fotosik.p...1dff0b86dd.html
http://www.fotosik.p...7e119eae4b.html
http://www.fotosik.p...06cb6630af.html
http://www.fotosik.p...775194d353.html
http://www.fotosik.p...29081c4ac9.html
  • 0

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sovijet... muszę Cię zmartwić - odpowiedź tkwi w Twoich zdjęciach, a konkretnie jednym z nich ...
Poniżej zestawiłem dwa najbardziej interesujące...
To, które zamieściłeś najpierw i drugie, które jak sądzę, ukazuje drugą stronę tej samej sali, czyli gablotę naprzeciwko tej pierwszej ( w obozie Auschwitz byłem ostatnio jakoś tak w latach 80-tych ubiegłego wieku więc nie pamiętam jak to tam wygląda... )
Nawet jednak, gdyby nie była to ta sama sala (a jestem na 90 % pewny, ze jest) nie zmieniłoby to zbytnio mojej oceny...
mniejsza...
Na fotografiach zaznaczyłem dwa interesujące mnie fragmenty (w oryginale i powiększeniu).
Po prawej "twarz kobiety", o której pisałeś.
Po lewej, wyraźne, zwielokrotnione odbicie fragmentu okna, a właściwie światła za nim... Jak by się uparł, to w jego górnym fragmencie też można by dopatrzyć się czegoś "na kształt" twarzy...
Moim zdaniem, Twoja "twarz kobiety" to złudzenie, chociaż muszę przyznać, że kiedy popatrzyłem na nią pierwszy raz, to wyglądała ona bardzo frapująco...
Czysty przypadek - gra świateł. Niestety... :roll:


Dołączona grafika

Użytkownik pishor edytował ten post 07.06.2013 - 19:51

  • 4



#8

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej!

Niestety, to zdjęcie przedstawia dalszą część tej samej gabloty. Spójrz na ilość odbitych na szybach framug gablot.

Na fotografii z "kobietą" są: "4 chudsze, grubsza, 2 chudsze, grubsza, chuda". Na fotografii która jest przytoczona przez Ciebie są: "chudsza(widać ją po prawej stronie, jest ona nieodbitym światłem), gruba, 2 chudsze, gruba, 2 chudsze, gruba, 4 chudsze". Czyli przyjmujemy że jak są 4 chudsze to za nimi lub przed, jest ściana. Postaram się to wyjaśnić na prostym rysunku. Przepraszam za jakość, ale nie posiadam odpowiednich umiejętności do lepszego zilustrowania ;) Na dodatek zrobiłem też prosty schemat co się w czym odbija. Proszę, oto one:

http://www.fotosik.p...ea32c94910.html
http://www.fotosik.p...ddf87a57c1.html

Czyli teza o odbiciu tego samego kawałka niestety odpada... poza tym jest to również niemożliwe z jednego powodu że na zdjęciu przytoczonym przez Ciebie to przeciwległa gablota. Spójrz na framugi ;) Można jeszcze dodać że na zdjęciu "z kobietą" za oknem jest koparka. Na przytoczonym przez Ciebie, nic nie ma za oknem. Może jakieś inne domysły co to może być?

PS. Zobacz też tą przerobioną fotografie. Użyłem paru efektów w Gimpie, na całym obrazie. Wyszło takie coś...
http://images42.foto...cd037958gen.jpg

Zobacz na to, że ta fotografia "wychodzi" z gabloty, nie z okna ... Właściwie to wylatuje ...

Użytkownik Sovijet edytował ten post 08.06.2013 - 09:39

  • 0

#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sovijet
Żebyśmy się dobrze zrozumieli...
Według mnie, to nieistotne, czy jest to ta sama gablota, gablota naprzeciw tej z "twarzą", obok niej, czy parę metrów dalej.
To drugie zdjęcie, które wkleiłem ma bardzo podobny fragment z odblaskiem / odbiciem światła padającego zza okna. I to dlatego zwróciłem na nie uwagę. I zadałem sobie pytanie, skoro to co na nim widzę jest odbiciem okna, to dlaczego miałbym uznać, że nie jest podobnie w przypadku zdjęcia pierwszego? Chyba zgodzisz się, że ta plama, na tym drugim zdjęciu jest fragmentem odbicia rozświetlonego okna?
Jeśli tak, to dlaczego sądzisz, że to odbicie na Twoim zdjęciu jest twarzą? Tylko dlatego, że ją przypomina?
Faktycznie, to Twoje odbicie do złudzenia przypomina twarz ludzką ale tylko przypomina - to nie jest twarz - nieważne, ducha czy żyjącego człowieka.
Podejrzewam, że gdyby zdjęcie wykonane było lepszym aparatem, to byłoby to widać zupełnie wyraźnie.
Zwróć uwagę na ten obrazek, który podrasowałeś. Wyraźnie widać po "twarzą" dalszą część odblasku odbicia - i szpros dzielący szybę dokładnie tak samo.
Zaznaczyłem to na obrazku Dołączona grafika
Na plus, muszę Ci przyznać, że broniąc swojej tezy argumentujesz ją nie tylko słowami - to rzadkość w tym dziale.
  • 1



#10

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej!

Masz rację, jest to okno. Lecz, jeden mankament. Okno nie mogło być rozświetlone. Niebo było pochmurne, i to niemożliwe żeby wtenczas wyszło światło(słońce, księżyc). Jako dowód, zdjęcia przed, i po wejściu do bloku. Pierwsze zdjęcie jest wykonane o 11:33 czyli 8 minut przed zdjęciem z "czymś", zaś drugie 3 minuty po. Słyszałem że można też podać temperaturę. Było około 15-20*C.

Przed wejściem:Fotka nr.1
Po wyjściu:Fotka nr.2

Rozumiałbym jeśli niebo byłoby bezchmurne i światło padało by "prawie statycznie", lecz tu tak jak widzisz są ciągłe chmury. Teraz zadaj sobie pytanie, czy to może fotka przytoczona przez Ciebie jest odbiciem fotki z tym "czymś"? Podsumowując. Na pewno nie jest to odbicie światła, ponieważ było pochmurno. Nie jest możliwe też że jest to odbicie człowieka, ponieważ "to" jest za oknem. Na bloku nie były prowadzone żadne prace konserwacyjne, więc nic na oknie nie mogło być. Więc... co to jest?

Tak nawiasem, ja to "coś" widzę tak:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aded3ffbd760952a.html ale to tylko czysto nawiasem ;)

Użytkownik Sovijet edytował ten post 08.06.2013 - 19:26

  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie rozumiem... :o zgadzasz się, że "twarz" to odbicie okna czy się nie zgadzasz?
Trochę zagmatwałeś więc wolę dopytać. Najpierw piszesz "Masz rację, jest to okno", a chwilę później pytasz "Więc...co to jest?"
Kiedy pisałem o "świetle" padającym z okna nie chodziło mi o to, że jest to jakiś strumień światła - tylko o to że jest to światło dnia (nawet pochmurnego) widoczne za nim...
Te fotki z przed budynku są zupełnie niepotrzebne (chociaż doceniam je jako materiał "dowodowy" :roll:)
Wystarczy popatrzyć na Twoją pierwszą fotkę żeby zrozumieć o co mi chodzi.
Okno widoczne przy jej lewej krawędzi jest o wiele jaśniejsze niż cała reszta. Ergo - nawet w tak pochmurny dzień istnieje duży kontrast pomiędzy tym co na zewnątrz i wewnątrz budynku. I własnie o dobiciu tego jasnego (okiennego) prostokąta cały czas piszę...

Tak nawiasem, ja to "coś" widzę tak:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aded3ffbd760952a.html ale to tylko czysto nawiasem ;)

tak nawiasem, to ja się zgadzam ale nie chciałem już zaznaczać tego prawego dolnego rogu, bo jest on ledwie muśnięty światłem - nie chciałem żeby ktoś pomyslał, że na siłę próbuję z tego odbicia stworzyć obraz okna podzielony na cztery kwatery... :roll:
Ale skoro Ty to widzisz tak, to moje pytanie zadane parę minut temu jest już nieaktualne, bo tym ostatnim obrazkiem sam potwierdzasz, że widzisz okno , którego jedna część - lewa górna, na skutek dziwnego zbiegu okoliczności skojarzyła Ci się z twarzą kobiety...
Czy zgodzisz się ze mną?
  • 0



#12

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej!

Zgadzam się w połowie. Wg. mnie, jest to "twarz" za oknem, które jest odbiciem na szybie. A sądzę tak, ponieważ za oknem powinno coś być. Albo "mozaika" z chmur, albo inne bloki. Tu, jest "to coś". Konkretniej, owal. Trochę trudno to wytłumaczyć, ale inaczej jakoś nie potrafię. Poza tym, nie sądzisz że ten owal w jednym miejscu jest jasny, w innym ciemny, a "na zewnątrz owalu" jest całkowicie bez światła? Przecież w pochmurny dzień za oknem powinno być mniej więcej tak samo. A nie w jednym jasno, w innym wręcz bez dostępu światła dziennego. Zaś okno, nie jest złożone z kół i owali, tylko z prostokątów i kwadratów. To dlaczego zarysowane są tylko kształty obłe?

Nie można tego nazwać dziwnym zbiegiem okoliczności. Dlaczego? Moja odpowiedz jest prosta. "Kształty" w innych pomniejszych szybach w oknie, zbyt dobrze pasują do tego z prawego górnego.

Pojawiła mi się też pewna myśl, może to są dwa "duchy"? Wątpię, ale... może?
  • 0

#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:mrgreen:

Odnoszę wrażenie, że wiesz już, że to nic "paranormalnego" ale jeszcze "łapiesz" się próby obrony swojego pierwotnego stanowiska. I powiem Ci, że ja to doskonale rozumiem... W pierwszej chwili, kiedy zobaczyłem tą "twarz" byłem skłonny uznać, że jest to coś "nie z tego świata".
Po pierwsze - dość naturalny wygląd (zupełnie inny od wielu prezentowanych na tym forum.
Po drugie - specyfika miejsca - gdzie jak gdzie ale akurat w Auschwitz POWINNY pojawiać się duchy.
Jednak... No, niestety (również dla mnie, bo chętnie uczestniczyłbym w odkryciu tak "nieziemskiego" zjawiska) - racjonalizm bierze górę...

Wg. mnie, jest to "twarz" za oknem, które jest odbiciem na szybie.

Trochę naciągane. Wygodne dla Ciebie - w kwestii tłumaczenia ale... Duch nie przejmowałby się tym jak uzasadni jego pojawienie się obserwator. Dlaczego miałby "celować" w odbicie okna w szybie? Bez sensu...

A sądzę tak, ponieważ za oknem powinno coś być. Albo "mozaika" z chmur, albo inne bloki.

Mozaika z chmur na totalnie zachmurzonym niebie? :o
Inne bloki? Być może - ale niekoniecznie. Wszystko zalezy od tego pod jakim kątem było zrobione zdjęcie. ten fragment koparki, dźwigu, czy tez innego urządzenia budowlanego wskazuje, że nie był to parter budynku - dodaj lekkie nachylenie aparatu w górę i "inne bloki" można wykluczyć...

Poza tym, nie sądzisz że ten owal w jednym miejscu jest jasny, w innym ciemny, a "na zewnątrz owalu" jest całkowicie bez światła?

jakość aparatu - jakość zdjęcia... Tylko tak to mogę wytłumaczyć... Było na tym forum mnóstwo fotek, na których z gry cieni pokazywały sie "twarze". Twoja jest jedną z bardziej realnych ale to za mało, zeby na podstawie fotki o tak słabej jakości można było uznać jej istnienie...

Przecież w pochmurny dzień za oknem powinno być mniej więcej tak samo.

"Mozaika z chmur"? :roll: Trochę niekonsekwentny jesteś...

Zaś okno, nie jest złożone z kół i owali, tylko z prostokątów i kwadratów. To dlaczego zarysowane są tylko kształty obłe?

jakość fotki.. Słaba... popatrz na buty w gablocie...

Pojawiła mi się też pewna myśl, może to są dwa "duchy"? Wątpię, ale... może?

Może na razie skupmy się na jednym... :roll: dwa duchy są pewnie bardziej atrakcyjne niż jeden ale póki nie dowiedziesz istnienia tego pierwszego, to... :roll:
  • 0



#14

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej!

Nie sądzę że jest to na pewno duch, tylko wypuszczam przypuszczenia ;) Odnosisz wrażenie :) Ja ciągle w to wierzę, lecz mam taką małą zasadę aby nie odpowiadać od razu, tylko napisać kawałek tekstu, poczekać kilka bądź kilkadziesiąt minut, i usiąść do tekstu ponownie ;) Takie, ochłonięcie, w celu jak najlepszego zrozumienia przez adresata.

Trochę naciągane. Wygodne dla Ciebie - w kwestii tłumaczenia ale... Duch nie przejmowałby się tym jak uzasadni jego pojawienie się obserwator. Dlaczego miałby "celować" w odbicie okna w szybie? Bez sensu...


A może specjalnie się ujawnił, może czekał na kogoś? Nie wiadomo. Albo, równie dobrze jest to po prostu tak jak piszesz, zwykłe światło? Ja bardziej wierzę w moją tezę, czyli "duch kobiety" Albo przypadek? Obserwował/a ludzi?

Mozaika z chmur na totalnie zachmurzonym niebie?
Inne bloki? Być może - ale niekoniecznie. Wszystko zalezy od tego pod jakim kątem było zrobione zdjęcie. ten fragment koparki, dźwigu, czy tez innego urządzenia budowlanego wskazuje, że nie był to parter budynku - dodaj lekkie nachylenie aparatu w górę i "inne bloki" można wykluczyć...


Źle się wyraziłem. Chodziło mi o chmury, konkretniej o jakiś rodzaj, np. Cumulus lub Fractostratus. A tu mamy takie jakby "przez blender przepuścić".

Co do wykluczenia innych bloków, odpada. Należę do osób wysokich, około 193cm wzrostu, dołożyć buty i jest 194-195, i zdjęcia robię raczej "w dół" aniżeli w górę. Te, akurat jak widać, były robione "w dół" Co do tego które to było piętro, to bodajże pierwsze. Wskazuje na to też sam wysięgnik koparki.

jakość aparatu - jakość zdjęcia... Tylko tak to mogę wytłumaczyć... Było na tym forum mnóstwo fotek, na których z gry cieni pokazywały sie "twarze". Twoja jest jedną z bardziej realnych ale to za mało, zeby na podstawie fotki o tak słabej jakości można było uznać jej istnienie...


Wiesz, wychodząc z tego założenia można wyrzucić 90% zdjęć na których na prawdę mogą być zjawiska paranormalne tylko z tego względu że są to aparaty z telefonu ;) Ale fakt, niezaprzeczalny. Fotka jest słabej jakości. Ale czego oczekiwać od telefonu z 2011 roku ;)?

Może na razie skupmy się na jednym... dwa duchy są pewnie bardziej atrakcyjne niż jeden ale póki nie dowiedziesz istnienia tego pierwszego, to...


Myślę że nie da się dowieść na 100% istnienia tego bytu. Równie dobrze coś mogło pójść nie tak w matrycy, i taki smaczek wyszedł :)
  • 0

#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra... to ja powiem tak - utknęliśmy chyba w martwym punkcie... 8)
Ty obstajesz przy swoim - ja przy swoim (serce mi podpowiada, żeby wziąć Twoją stronę ale rozum jednak się buntuje) Myślę, że dalsza dyskusja to będzie raczej takie "bicie piany" i zaraz ktoś x| nam na to zwróci uwagę :roll:
Dlatego jej zaniecham...
Sam pomysł - "duch kobiety w Auschwitz" wydaje mi się inspirujący (szczególnie w kontekście TEGO miejsca) ale... nie przekonałeś mnie.
Niemniej jednak, cieszę się, że wymieniliśmy te parę zdań...
Tak po cichu, życzę Ci żeby pojawił się ktoś, kto pomoże Ci w udowodnieniu Twojej tezy ale... nie mam na to większych nadziei... :roll: (bez urazy)
Pozdrawiam.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych