Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mała żółta karteczka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#46

M. T..
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Dziś otrzymałem niezbyt miły e-mail jako reakcje na wywieszone ogłoszenie przy śmietniku. Gość musial się bardzo wkurzyć, że to znalazłem. Groził sadem za rozpowszechnianie nie swoich materiałów.
Kurcze dobrze, ze nie podałem swojego telefonu.
Myślicie, że na prawdę może sie włamac na e-mail?

Użytkownik M. T. edytował ten post 01.06.2013 - 08:14

  • 0

#47

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wątpię :D dla bezpieczeństwa nie wchodź w podejrzane linki i nie zmieniaj żadnych haseł przez odnośniki z maila:)

lepiej mu odpisz i spytaj po prostu co to jest i zagroź że albo Ci powie co to, albo Ty się dowiesz sam i jak to będzie coś niemiłego (a pewnie jest, bo skoro groził sądem to raczej jakaś jego mroczna tajemnica:D ) to rozwiesisz to na całym osiedlu :D:D
  • 0

#48

Redux.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym jeszcze zmienił hasło na jakieś skomplikowane (jeśli już nie jest)...
Btw.: Jesteś pewien, że to na pewno on (były właściciel kartki)?
  • 0

#49

M. T..
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja bym jeszcze zmienił hasło na jakieś skomplikowane (jeśli już nie jest)...
Btw.: Jesteś pewien, że to na pewno on (były właściciel kartki)?



Hasło mam skomplikowane i dodatkowo zmienilem je na inne by było trudniej.

Nie mam pojęcia czy to on jest wlaścicielem. Jak miałbym to sprawdzić. Zresztą napisałem mu, żeby sie wypchał i że sam to w końcu wyrzucił!
Udostępnił wszystkim wszem i wobec. Ale sie zdenerwowałem. Nigdy jeszcze nie dostałem takiego listu.
  • 0

#50 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

W świetle Polskiego prawa co wywali do śmietnika i Ty to sobie weźmiesz staje się twoją własnością czy jakoś tak. Z resztą jak by to było coś ważnego dla niego to pewnie by nie wywalił od tak sobie na śmietnik :))

Użytkownik convers edytował ten post 01.06.2013 - 09:16

  • 0

#51

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziś otrzymałem niezbyt miły e-mail jako reakcje na wywieszone ogłoszenie przy śmietniku. Gość musial się bardzo wkurzyć, że to znalazłem. Groził sadem za rozpowszechnianie nie swoich materiałów.
Kurcze dobrze, ze nie podałem swojego telefonu.
Myślicie, że na prawdę może sie włamac na e-mail?

Moze Ci (nie napiszę co bo jest tu admin któremu forum pomyliło sie z piaskownicą).
Rzecz wyrzucona na śmietnik jest rzecza niczyją (res nullius).W takim przypadku jest twoja własnością. Nieobowiązują w takim przypadku przepisy o znalezieniu (np na ulicy portfela itp).
Jeżeli zaś przedmiot był utajniony czy tylko "do obrotu słuzbowego" to niestety on mia obowiazek zniszczyć go (całkowicie)przed wyrzuceniem. W takim przypadku to on bedzie miał kłopoty.I to spore. Ty jesteś czysty.Conajwyzej bedziesz musiał składać zeznania.

Co do bezpieczeństtwa to w normalnych warunkach nie moze ci się włamać. Za tro może : podać twój majl na forach otwartych , zarejestrować na forach dla zboczeńców( npda ogłoszenie lubie dominacje i "złoty deszcz" chcesz sie wyżyć to wyslij swoje zdjecie itp) , na twójjmail zamówić reklamówki z 1001bbanków i sklepów

Moze tez powiązać twój numer lub co gorsza fotkę z tym mailem jezeli gdziekolwiek i kiedykolwiek wcześniej nierozwaznie umieściłeś np ten mail kontaktowy i obok telefon a na innej stronie telefon i inny mail a na trzeciej mail i swoje dane.
  • 2



#52

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O kurczę, to kiepska była moja rada. :hm: Taka reakcja może dużo mówić o treści znaleziska.
  • 0



#53 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Czemu kiepska :D?. Chyba jedna z lepszych :). Nie twoja wina, że ktoś sobie jaja robi i napisał, albo ma problemy z tym, że ktoś jest ciekaw co to za karteczka.
  • 0

#54

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a tu psikus ziomek zadarł z mafią xD
jakis list mowiacy o nastepnym przewozie dragow i broni zza granicy xD
  • 2

#55

M. T..
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Oświadczam, że nie zajmuję się sprawą tej głupiej kartki i już jej nie posiadam. Została zwrócona właścicielowi i nie zawierała żadnych informacji o kontaktach ani o żadnych osobach mi nie znanych. Nie chce mieć z ta sprawą nic wspólnego i prosze mnie nie meiszac z ta sprawą. To był na pewno głupi zart i nic nie znaczace litery, które sie wylosowaly w edytorze. To była ŻART i nic więcej!

Mariusz T.
  • -8

#56

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oświadczam, że nie zajmuję się sprawą tej głupiej kartki i już jej nie posiadam. Została zwrócona właścicielowi i nie zawierała żadnych informacji o kontaktach ani o żadnych osobach mi nie znanych. Nie chce mieć z ta sprawą nic wspólnego i prosze mnie nie meiszac z ta sprawą. To był na pewno głupi zart i nic nie znaczace litery, które sie wylosowaly w edytorze. To była ŻART i nic więcej!

Mariusz T.


Ktoś Ci groził M. T.? jakoś nie kupuję tego, że ta kartka nie zawierała żadnych ważnych informacji. Nie po mailu od właściciela i powyższym poście. Rozkmińmy to jakoś bo to coś ciekawego
  • 0

#57

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ktoś mądrze kiedyś powiedział, że raz wrzucona rzecz do internetu zostaje w nim na zawsze. Sprawa żółtej karteczki będzie dalej intrygowała wielu użytkowników forum, może przez tydzień, może przez miesiąc a może przez dekadę.

Ja bym chciał, żebyś (M. T.) wyjaśnił, o co chodzi, jeśli dowiedziałeś się czegoś od tego gościa.
Chociaż i tak śmierdzi mi to nie lada trollingiem :P
  • 0

#58

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Takie zachowanie nazywam "dzieciakowkrętem" Panie Mariuszu T.
  • 0

#59 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Za parę lat ktoś odkopie temat. Dorobi swoją historię, że niby karteczka została wykradziona z tajnego laboratorium przez grupę przypadkowych dzieciaków. Tak rodzą się teorie spiskowe :D
  • 1

#60

Maniek44.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj zainteresowałem się tym tematem i mimo to że faktycznie czuć tutaj trolling to zacząłem zastanawiać się nad możliwościami odszyfrownia tekstu.

Zakładam że "mirgnela" jak i "hoeyrsjj" jest tym samym słowem tak więc prosty szyfr cezara odpada ponieważ zaszyfrowałby te słowa w taki sam sposób, pozatym jest on łatwy do złamania.

Szyfr przestawieniowy tak samo odpada, ponieważ tak jak w przypadku cezara, te same słowa zaszyfrowane byłyby w ten sam sposób.

Szyfr polialfabetyczny wydał mi się całkiem dobrą możliwością. Tak jak w przypadku Cezara litery przestawiane są o X znaków według alfabetu, tak w polialfabetycznym przestawiane są przez klucz X,Y,Z.... itd, długość klucza jest dowolna.

Kolejne żałożenie to to że słowa mirgnela, hoeyrsjj oznaczają rozdział.

Oczywiście korzystam z pełnego polskiego alfabetu

A • Ą • B • C • Ć • D • E • Ę • F • G • H • I • J • K • L • Ł • M • N • Ń • O • Ó • P • R • S • Ś • T • U • W • Y • Z • Ź • Ż

mirgnela - przesunięcia dla poszczególnych liter - > 6,8,8,29,13,5,19,15

hoeyrsjk - przesunięcia dla poszczególnych liter - > 12,0,24,9,8,21,21,3

Spróbowałem wykorzystać te przesunięcia dla tekstu i sprawdzić czy klucz się zapętla czy może jest naaaaprawdę długi. Napisałem prosty program i w trakcie próby odszyfrowania znalazłem 2 poprawne słowa polskie, niestety znalazłem pare błędów w programie i po ich naprawie niestety już nic nie odnalazł.

Więc póki co pozostaje mi wniosek sugerujący że klucz jest bardzo długi, może nawet długości samej książki lub po prostu użyto innego szyfrowania
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych