Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wyglądałaby Twoja dusza, gdybyś mógł/mogła ją zobaczyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nekochin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłam na zapytaj ciekawe pytanie: "Jak wyglądałaby Twoja dusza, gdybyś mógł/mogła ją zobaczyć?"
Opis pytania:

Wyobraźcie sobie, że macie w pokoju lustro. Stajecie przed nim i macie okazję zobaczyć swoją duszę. Jaka ona by była?
To znaczy, bardziej chodzi mi o kolor (przypuśćmy, że czarny-zły, dobry-biały), ale możecie ją opisać jak Wam się żywnie podoba, np. jej kształt, lub porównać ją do czegoś (choć nie sądzę...).
Wiem, głupie pytanie, możecie minusować, ale jestem ciekawa :)


Zaciekawiło mnie to więc wstawiam tutaj z tym samym pytaniem...
Moja byłaby ciemno-szara/kolorem zbliżona do starego papieru a w miejscu twarzy znajdowałaby się maska z uśmiechem, a wokół ciała, na wysokości piersi byłoby tych masek więcej i zataczałyby kręgi.
Kolor wziął się stąd, iż zamykam się w sobie i raczej jestem samotna, a maski; nie uśmiecham się zbyt często, a jak już to jest to sztuczny, wymuszony uśmiech. Z resztą jak większość mich emocji, które pokazuję raczej na siłę...

Więc?




Jeżeli post jest opublikowany w nie w tym miejscu co trzeba proszę o przeniesienie, a jeżeli podobny temat już był proszę o usunięcie. Ale raczej takiego tematu nie znalazłam ;)
  • 0

#2

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie można zobaczyć czegoś, co wykracza poza umysł. Taka samo jest z Bogiem. Nie pojmiesz tego rozumem.
  • 0

#3

Nekochin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie można zobaczyć czegoś, co wykracza poza umysł. Taka samo jest z Bogiem. Nie pojmiesz tego rozumem.

Ale w pytaniu jest wyraźnie napisane "GDYBYŚ MÓGŁ/MOGŁA(...)"
  • 4

#4

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jest zbyt prywatne pytanie.
  • 1

#5

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja swoją wyobraziłem sobie w kształcie zwykłego ciała świecącego na biało. Widać by było także zarys twarzy. Uważam siebie za dobrego człowieka i widzę tę duszę z uśmiechem, takim skromnym, zwykłym, jestem nieco nieśmiały, więc dlatego taki. Tyle, że ten uśmiech zmiałby się co jakiś czas w takim jakby tiku/skurczu na uśmiech szyderczy, cwany i cała twarz zmianiałaby kolor na taki pomieszany fioletowy z czarnym co symbolizowałoby złą stronę. Kolor zmiałby się tylko na twarzy, bo jak pisałem, sądzę, że jestem w dobrym człowiekiem i dużo zła w sobie nie trzymam (albo może jeszcze nie dotarłem do swojej prawdziwej natury ;) )
  • 1



#6

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm..ja swoja , wyobrazam sobie jako takie ciemne,sklebione opary (?) nie wiem jak to nazwac.
  • 0

#7

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie można zobaczyć czegoś, co wykracza poza umysł. Taka samo jest z Bogiem. Nie pojmiesz tego rozumem.

Włącz Pan na chwilę abstrakcyjne myślenie i... czytaj Pan ze zrozumieniem. ;-)

@thread
Szczerze? Nie mam pojęcia i nawet ciężko mi całą tę moją osobowość złożyć do kupy i zobrazować w jakimkolwiek kolorze czy kształcie. Chociaż... coś przyszło mi na myśl. Wyglądałbym jak wielki krzak marihuany! Tak, to jest to!
  • 1

#8

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma ani kształtu, ani koloru, ani substancji. Czysta świadomość, bez centrum i granic, ponad czasowa i zawsze obecna jak przestrzeń. Tak ją sobie wyobrażam i taką ją odczuwam.
  • 1



#9

Ethril.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, moja dusza byłaby bezkształtna, choć może miałaby niewielkie rysy w kształcie mojego ciała, ale niewyraźne. Byłaby koloru złocistego, ewentualnie srebrno-niebieskiego. Wyglądałaby jak zwykła smuga światła. Ale kiedy opuści ciało, przybiera wygląd taki, jaki miałam w chwili śmierci. Nie wiem skąd to wyobrażenie, ale jest we mnie bardzo zagnieżdżone i dosyć silne.
  • 0

#10

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moja dusza wyglądałaby tak : http://z.mhcdn.net/s...g?v=11363067892 bo na co dzień duszę w sobie dużo emocji i jestem lekko i niezbyt wulgarnie mówiąc --- wkurzony, a osoby które mnie podjudzają, czy wyśmiewają tylko pogłębiają całą tą sytuację. Hahah. Poza tym, dziwny temat.
  • 0

#11

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetny temat!

Może nie wiem jak wygląda moja dusza ale doskonale wiem jak wyglądają personifikacje jej części - na razie poznałem dwie, całościowy obraz jest dla mojej skromnej osoby na razie niedostępny.

Pozytywna

Negatywna

Różnice są niewielkie - pierwsza część ma tylko niebieskie włosy i czarny strój ;)
  • 1



#12

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W lustre nie byłoby żadnego odbicia poza blado niebieską poświatą przypominającą sylwetkę człowieka otoczoną ciemnością. Lecz im dłużej patrząc można zauważyć więcej szczegółów. Gdzieś w okolicach gdzie można się domyślać, że jest to klatka piersiowa, pulsuje bardzo powoli, wyblakłe czerwone światło od którego niczym gałęzie wyrastają czarne promienie. Głową jest najsłabiej zarysowana. Poswiata faluje jak gorące powietrze nad asfaltową droga w upalny dzień. Nic nie słychać, tylko czuć metaliczny posmak krwi. Masz przeczucie, nieodpartą chęć przejścia na drugą stronę lustra. Już tylko łzy spływają po policzkach jak wszystko znika
  • 0



#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie nie wiem dlaczego się skusiłem ale ... skoro się skusiłem, to moja wina i będę musiał z tym żyć...
kwestia 1..
CO w tym pytaniu jest takiego ciekawego...?

Znalazłam na zapytaj ciekawe pytanie: "Jak wyglądałaby Twoja dusza, gdybyś mógł/mogła ją zobaczyć?"

...biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nas ma tendencję do idealizowania siebie i wszystkiego co z naszym istnieniem jest związane....
kwestia 2.

...a w miejscu twarzy znajdowałaby się maska z uśmiechem...

Twarzy?! :o Myślałem, że temat dotyczy duszy... chociaż z drugiej strony założenie, że dusza ma twarz sprawia, że moje pierwsze pytanie traci sens, a temat zyskuje na mojej ciekawości...

Więc?

Więc dobre miałem przeczucie, że się tu udzieliłem... :mrgreen:
I z tym przekonaniem, nurzając się w czerniach i szarościach mojego odbicia lustrzanego, pozostaję z szacunkiem...
  • 0



#14

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

byłaby zimna... jak moje serce...
czarna... jak wegiel...
zła... jak szaaatan...
mroczna... jak ty...

Użytkownik Nothing edytował ten post 25.05.2013 - 14:52

  • 0

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma ani kształtu, ani koloru, ani substancji. Czysta świadomość, bez centrum i granic, ponad czasowa i zawsze obecna jak przestrzeń. Tak ją sobie wyobrażam i taką ją odczuwam.




Moim zdaniem, Świadomość przejawiająca się na poziomie swojej realizacji - bycia duszą posiada już kształt, kolor.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych