Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orbs, czym są?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Voidfarrow.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Orbs, czym są?


Wygląda na to, że Orby (kule) są jednym z bardziej kontrowersyjnych fenomenów, z którymi łowcy duchów, lub badacze zjawisk paranormalnych muszą się borykać. Z internetu mogłem się dowiedzieć, że większość badaczy zjawisk paranormalnych poddaje wątpliwości prawdziwość wszystkich zdjęć Orbów, uznając obiekt na zdjęciu za nic więcej, jak tylko pyłek, owady, kropelki, głównie na zdjęciach wykonanych przy pomocy cyfrowego sprzętu do fotografowania z fleszem. Jednakże są również badacze, którzy obstają przy tezie, że Orby są dowodem paranormalnej aktywności, a być może i nawet duchowej energii.


Muszę przyznać, że jestem fanem programów traktujących o zjawiskach nadnaturalnych. Dwa najbardziej popularne z tego gatunku to "Ghost Hunters" na kanale SyFy i "Ghost Adventures" na Travel Channel. Łowcy duchów, Jason Hawes i Grant Wilson mają tendencję do udowadniania nieprawdziwości większości zdjęć Orbów, jako zdjęcia kurzu, pyłków, czy czegokolwiek nieparanormalnego. Myślę, że robią to, by pomóc charakterowi swoich badań, które na tle opinii innych krytyków wyglądałyby na bardziej analityczne i naukowe. Druga grupa natomiast, z Zakiem Bagansem, Nickiem Groffem i Aaronem Goodwinem również ukazuje większość zjawisk jako fałszywe, czasami jednak dowody wskazują na prawdziwość tych zjawisk, na zdjęciach widzimy kule energii, lub Orby przenikające im przez głowy, odbijające się od ich pleców, lub nawet atakujące ich. Jeden z ich wcześniejszych odcinków sfilmowany w Hotelu Goldfield w Nevadzie, pokazuje sferę energii (Orba) pieszczącego ramię Zaka.

Osobiście muszę zgodzić się z większością badaczy. Myślę, że niemal wszystkie zdjęcia Orbów są wykonane fleszem aparatu cyfrowego, światło po prostu odbija się od cząsteczek wilgoci, pyłku w powietrzu. Myślę, że te, których nie da się wytłumaczyć hipotetycznie najprawdopodobniej przedstawiają jakieś zjawisko pokrewne piorunom kulistym. Sam w sobie, piorun kulisty jest kolejnym obiektem sporów naukowców, którzy próbują go utworzyć w warunkach laboratoryjnych. Mimo wszystko, wielu naukowców uznaje to zjawisko za prawdziwe z powodu liczby doniesień w trakcie trwania np. burzy. Myślę, że piorun kulisty ma coś wspólnego z nagłą, niewytłumaczalną kumulacją jonów w atmosferze, wchodzących w interakcję z naturalnym, ziemskim polem magnetycznym, kiedy warunki są odpowiednie. Nie jestem fizykiem, ani meteorologiem. Zostawmy to im.


Widziałem wiele zdjęć Orbów i ze wszystkich tych zdjęć, to jest chyba najbardziej zniewalające. Najprawdopodobniej przedstawia coś więcej niż tylko pył, owady, lub inne elementy natury. Wydaje się świecić własnym światłem z powodu odbicia na podłodze. To zdjęcie było wykonane aparatem cyfrowym bez flesza. Czy to zdjęcie mogło być sfałszowane przy pomocy Photoshopa? Przypuszczam! Nie jestem fotografem, ani ekspertem od Photoshopa. Nawet jeśli to zdjęcie przedstawia prawdziwego Orba, i tak nie jest ono dowodem na to, że jest to duch, chociaż definitywnie uznałbym to za zjawisko paranormalne, w końcu nie jest normalnym mieć w domu sferę energi latającą swobodnie.

Dołączona grafika
Photo Used with permission. Our Curious World

By Martin Burns
http://www.openmindedskeptic.net

Przetłumaczono z: http://www.aformersk...m/articles.html

Użytkownik Voidfarrow edytował ten post 20.05.2013 - 06:05

  • 2

#2

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Są orby i Orby. Większość "badaczy" uważa, że wszystkie one są drobinkami materii oświetlonymi fleszem i zamiata je pod dywan. Jeśli przyjrzeć się tym świetlistym krążkom, w wielu z nich, w ich wnętrzu, można zauważyć pierścienie lub małe kuleczki - zupełnie jak narządy wewnętrzne jakiegoś organizmu. Czy każda więc drobinka kurzu jest aż tak regularna i powtarzalna? Nie sądzę.

Dałem ci plusa za odwagę, bo temat "orbs" jest tutaj tabu.

Użytkownik equilibrium edytował ten post 20.05.2013 - 17:22

  • -2

#3

Voidfarrow.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu właściwie ten temat jest tu tak rzadko poruszany? Zdania są tak bardzo podzielone? Jestem nowy na forum, toteż mogłem nie zauważyć, że ludzie tego na ogół nie poruszają.
  • -2

#4

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tu masz link wyjaśniający, dlaczego orbsy są Be... Mój odnośnik
Jak pewnie zauważyłeś, najpierw Ty, a teraz i ja, jesteśmy minusowani za bezwartościowe posty dotyczące tematu.
Pozdrawiam tych minusujących i życzę zdrowia.
  • -1

#5

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zjawisko tzw. "orb" zostało już szeroko opisane na VRP. Przykro mi ale kolejny taki temat jest zbędny.

Dołączona grafika
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych