Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sugestie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Zmiany w systemie oceniania wartości postów.
Gdzieś już było to wspomniane ale spróbuję określić mą wizję; Obecnie za 5pkt dodatniej reputacji przy poście pojawia się złota gwiazdka-wartościowy post. Może rozdzielić to na kilka kategorii:
-interesujący post-5pkt (brązowa gwiazdka)
-wartościowy post10pkt (srebrna gwiazdka)
-genialny post 15pkt (złota gwiazdka)
Gwiazdki wciąż mogły by być przyznawane z automatu.

2. Zwiększenie ilości rodzajów użytkowników.
Mam na myśli głównie użytkowników+. Po napisaniu 250 postów zalicza się użytkownika do tej grupy. Jednak niektórzy mają prawie 10krotnie więcej postów. Jest to szalona przepaść i można by to rozdzielić. Sam niedługo dobije do tysiąca...:mrgreen:

3. Zasłużeni użytkownicy.
Chyba od lat nie było żadnego ruchu w tej kwestii. W śród tego szacownego grona nie widziałem nikogo kto by się stanowczo sprzeciwiał oficjalnym przekazom. Sami sceptycy...
Może dodalibyście kogoś z alternatywnym spojrzeniem na niektóre sprawy i zagadnienia? Mam na myśli dwóch kandydatów: Mefistofeles i Nexus6. Działają na forum bardzo długo, napisali mnóstwo postów. Wnieśli sporo do forum. Ostatnio nie widać ich ale... Chyba warnów nie łapali-więc chyba zasłużyli...
Zauważyłem ze nawet zasłużonym udaje się dostać ostrzeżenie...

4. Oznaczenie reputacji w oknie użytkownika.
Może dodać więcej gwiazdek? Z pięciu na 6 lub 7? Też jest wielka przepaść między osobami mającymi reputacje znakomitą. Można reaktywować pomysł z reputacją negatywną i gwiazdkami czerwonymi odpowiadającymi negatywnej reputacji.

Dołączona grafika

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może dodalibyście kogoś z alternatywnym spojrzeniem na niektóre sprawy i zagadnienia?

"Przypisanie do grupy Zasłużony następuje w drodze mianowania, za szczególne zasługi na rzecz serwisu."

To, że ktoś ma dużo postów, to w mojej opinii, nie są to szczególne zasługi.

2. Zwiększenie ilości rodzajów użytkowników.

Osobiście nie widzę sensu w tworzeniu kolejnych grup. Czemu miałoby to służyć?



#3

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To, że ktoś ma dużo postów, to w mojej opinii, nie są to szczególne zasługi.


Zauważ że to nie jedyna cecha którą poruszyłem. Mym zdaniem poprzez dużą liczbę postów, wszechstronną tematykę działania przyczynili się do rozwoju forum.

Osobiście nie widzę sensu w tworzeniu kolejnych grup. Czemu miałoby to służyć?

Rozwojowi, urozmaiceniu, docenieniu aktywności itp.

#4

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja jestem w 100% za dodaniem nowych grup użytkowników!



#5

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem ciekawe sugestie i warto się nad nimi zastanowić.



#6 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Zdecydowanie 5 plusików nie czyni wypowiedzi wartościową :D

Użytkownik convers edytował ten post 19.05.2013 - 00:18


#7

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3007
  • Tematów: 2579
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O, wreszcie jakaś miła odmiana, a nie tylko narzekania i skargi :) To po kolei:

1. Zmiany w systemie oceniania wartości postów.

Nie ma takiej opcji niestety, ograniczeń silnika forum przeskoczyć się nie da. Jedyne modyfikacje mogą dotyczyć progu uznania postu za Wartościowy, ale jedynie nowych, stare będą objęte ciągle obecnym progiem 5-punktowym. Co w przełożeniu na praktykę będzie powodem do licznych narzekań w postaci "Ten stary post jest wartościowy, a ma tylko 5 punktów, mój ma już 9 i nie jest, dlaczego?". Zostawimy więc obecny stan rzeczy.

2. Zwiększenie ilości rodzajów użytkowników.

Na razie zostanie tak, jak jest. Przyczyna jest prosta -- dodanie nowej grupy to konieczność ręcznego wyszukania i przenoszenia każdego użytkownika, który spełnia kryteria przynależności do nowej grupy. O ile może sam pomysł nie jest zły, o tyle na chwilę obecną nie ma najmniejszej szansy na jego realizację, ponieważ z trudem mieszczę się w ograniczeniach czasowych, jakie nakłada na mnie doba o długości zaledwie 24 godzin ;) Nie wykluczam jednak rozszerzenia liczby grup w przyszłości.

3. Zasłużeni użytkownicy. Chyba od lat nie było żadnego ruchu w tej kwestii.


Było, było. Przez ostatni rok kilku Zasłużonych przybyło, między innymi (wymieniam z pamięci): Marian, Amontillado, antietam, Parias i Dekadent, cisz itp. Sama liczba postów nie jest wystarczającym kryterium do uznania kogoś za Zasłużonego, np. Amontillado i antietam zostali wyróżnieni dzięki pracy w roli Tłumaczy, Parias i Dekadent ora cisz zostali Zasłużonymi jako byli moderatorzy a Marian z uwagi na udostępnienie tłumaczenia książki Szypowa pt. "Teoria próżni fizycznej", do pobrania z forum.

4. Oznaczenie reputacji w oknie użytkownika.


A to jest do zrobienia i nawet sam pomysł jest dosyć ciekawy. Proszę innych użytkowników o wyrażenie opinii na ten temat.

A Tobie dziękuję za propozycje -- choć nie wszystkie są możliwe do zrealizowania, to sama Twoja aktywność wykazana w tym kierunku jest dla mnie miłym akcentem na niedzielę :)



#8

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co w przełożeniu na praktykę będzie powodem do licznych narzekań w postaci "Ten stary post jest wartościowy, a ma tylko 5 punktów, mój ma już 9 i nie jest, dlaczego?". Zostawimy więc obecny stan rzeczy.


Przecież te stare posty znikną pod lawiną nowych-a jak użytkownik się dopatrzy to się go oświeci :mrgreen:

Sama liczba postów nie jest wystarczającym kryterium do uznania kogoś za Zasłużonego

Poza wszechstronną aktywnością użytkownik musi wykonać jakieś "prace domowe"?

Nie ma takiej opcji niestety, ograniczeń silnika forum przeskoczyć się nie da...

Jak silnik kiedyś zostanie zmieniony to można liczyć na ponowne rozpatrzenie w/w zagadnień?

#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedyne modyfikacje mogą dotyczyć progu uznania postu za Wartościowy, ale jedynie nowych, stare będą objęte ciągle obecnym progiem 5-punktowym. Co w przełożeniu na praktykę będzie powodem do licznych narzekań w postaci "Ten stary post jest wartościowy, a ma tylko 5 punktów, mój ma już 9 i nie jest, dlaczego?". Zostawimy więc obecny stan rzeczy.


To akurat można łatwo "obejść" zwykłą informacją o zmianie w regulaminie, do której odsyłać się będzie malkontentów. Tak zdaje się wygląda obecnie sytuacja z multikontami... Była zmiana, była informacja, a kto nie czytał, ten sam sobie winien.
Co do samej idei, to popieram Robakatorianina - pisałem zresztą o tym parę tygodni temu przy okazji innej dyskusji.
Pięć plusów to naprawdę bardzo nisko ustawiona poprzeczka.
Szczerze mówiąc, mnie martwi tak naprawdę co innego. Przez cały mój (niedługi co prawda) staż na tym forum żyłem w przekonaniu, że o wartości postów decyduje moderator z konkretnego działu. Dopiero niedawno, uświadomiłaś mi Dziki Kuraku jak bardzo się myliłem.
Przyznam szczerze,że był to pewnego rodzaju zimny kubeł na moją głowę, bo mam na koncie parę takich postów i cieszyłem się, że ktoś docenił mój wysiłek włożony w ich napisanie, zaprezentowane argumenty/dowody i sposób przeprowadzenia samego wywodu w danym temacie (szczególnie w odniesieniu do 9/11, bo resztę traktuję jako pewnego rodzaju przerywnik).
Kiedy dowiedziałem się, że "docenił" to automat, to poziom endorfin w moim organizmie znacznie się obniżył :roll: (chociaż oczywiście mam świadomość, że za "automatem" stoją konkretni użytkownicy, których głosy wprawiły go w ruch).
Jednak nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że system pluso-minusowania na tym forum mocno kuleje (często dostaje się plusy nie "za coś" ale "przeciwko komuś" 8)) i wolałbym żeby o kwestii "wartościowości" danego wpisu (mojego wpisu) decydowała osoba, przynajmniej w założeniu, obiektywna.
A jeżeli nie, to przynajmniej niech będzie to wymagało większej ilości plusów pod nim...



#10

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałbym, że przyznawanie "wartościowego postu" tylko przez moderatora jest bardziej obiektywne niż przez kilku użytkowników. Najlepszy byłby pomysł Robakatorianina, ale skoro teraz nie da się go wprowadzić w życie, to według mnie powinno zostać tak jak jest. A co do innych pomysłów, to uważam, że też są dobre i powinny być wprowadzone w miarę możliwości.



#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałbym, że przyznawanie "wartościowego postu" tylko przez moderatora jest bardziej obiektywne niż przez kilku użytkowników.

Wyszedłem po prostu z założenia (być może naiwnego), że skoro danym tematem "opiekuje się" jakaś osoba, to nie dlatego, że ktoś ją "przyniósł w teczce" tylko sama się nim interesuje i ma w nim coś do powiedzenia.
I potrafi docenić (i ocenić) czy dany wpis ma wartość czy nie.. 8)
A co do opinii forumowiczów, to czułbym się bardziej "bezpiecznie" (i jednocześnie bardziej "spełniony") gdyby trzeba ich było zebrać więcej niż pięć, bo wykluczyłoby to podejrzenia, że przynajmniej trzy z nich są pozytywne tylko dlatego, że "dokopało się" interlokutorowi ... :roll:



#12

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy jakaś ładna jasna skórka z wmontowanym chatem jest możliwa do przedyskutowania?



#13

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3007
  • Tematów: 2579
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy jakaś ładna jasna skórka z wmontowanym chatem jest możliwa do przedyskutowania?

Nie ma o czym dyskutować :P

Skórka jest. Wprawdzie tylko domyślna dla IP Boarda, ale jest jasna. Można ją wybrać z rozwijanej listy na dole każdej strony forum. Od razu zaznaczam, że przetestowałam ją bardzo pobieżnie i nie prowadzę dla niej żadnego supportu. Jest dostępna na zasadzie "a bo jest i może zadziała". Jeśli coś komuś w niej jednak nie działa jak należy, proszę wrócić do domyślnej ciemnej (Dark Pro BETA 3.1) a nie kwiczeć na forum, bo nie będę usuwać ewentualnych problemów.


Może brzmi to niezbyt uprzejmie, ale pracuję od dłuższego nad poskładaniem w całość aktualizacji do najnowszej wersji forum oraz przeniesienia obecnej ciemnej skórki, a to niestety wymaga sporego nakładu pracy i czasu. Dlatego też nie będę zajmować się starą skórką, która i tak tylko będzie na chwilę. Proszę więc o wyrozumiałość, za którą z góry dziękuję :)





#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

5 plusów to jest nie jest mało na wartościowy post ani też dużo, tylko plusy trzeba dawać za posty które są chociaż minimalnie tego warte, to wtedy będzie ok. Widać trend na forum że niektórzy piszą jedno zdanie może i śmieszne i dostają po 10 plusów albo i więcej. Wiadomo każdy się cieszy jak dostaje plusy (ja też) nawet za te posty które są jednozdaniowe, ale w ten sposób spada ranga wartościowego postu.



#15 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

ale w ten sposób spada ranga wartościowego postu.



oraz całego forum. Dołączona grafika


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych