Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brytyjski naukowiec prowadzi badania nad podróżami w czasie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#46

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(dylatacja czasu)


a co ma do tego dylatacja ?
  • 0

#47

Delta.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czas jaki i terazniejszość jest elementem złożonym istnienia wszystkiego w tym i życia .Musi być punkt odniesienia zeby można było cokolwiek zrobić.Zyjemy w czasie, jesteśmy czasem,wszystko co nas otacza ma swój czas, istniejący w czasie,trwający w czasie.Czas czasu.Więc jak to nie ma terazniejszości.A co ma dylatacja,pokazuje jak elementy czasu zachowują się w czasie i przestrzeni i dołuz do tego punkt widzenia obserwatora ,który rownież istnieje ,ale w innym czasie itd..no chyba ,ze będzie sie poruszał albo był statyczny jako jeden z einsteinowskich zegarów :smile:
  • 0

#48

Emanuel.
  • Postów: 84
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dostawszy całą stronę staroangielszczyzny przydałoby się wyjść ponad komentarz "ciekawe". jestem ciekaw, czy wszyscy zrozumieli choćby ten list do Hardena?
angielszczyzna ta nie wygląda mi na XVI wieczną a jedynie archaizowaną. nie wiem czemu, ale i składnia jest za nowoczesna, a same końcówki słów dowodzą dawnego pochodzenia...
co do dłuższych ustępów, przekazów z świetlnej skrzynki, to ja gratuluję cierpliwości, wszystkim, bo ja sam jej nie miałem. Ja rozumiem że wszyscy niby znają już angielski, ale duża część literatury przedmiotu jest po niemiecku. Jakbyście się czuli jakbym wklejał po pół książki w języku niemieckim?
Mam propozycję, może ktoś zanim wklei taką ilość angielszczyzny na forum, wpierw ją przełoży na polski, hę?
zobaczcie jak robią modzi. TŁUMACZĄ i piszą tłum. Ivellios tudzież inny ktoś. Za to im respect and hats off.

Co do samego tematu - kolejne 4 strony gdybania, gdy nic nie jest nawet w fazie elementarycznego dowodu, żaden eksperyment nie da się powtórzyć, a sam mechanizm takiego cofania w czasie nawet jako teoria przypomina gdybania Lukrecjusza z De re natura o atomie (czyli brzmi ciekawie, ale jednak w praktyce jest inaczej deczko)
  • 0

#49

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czas czasu

No to teraz podaj nam swoja definicję czasu czasu ;-)
  • 0

#50

Delta.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:> Gdybym podała Ci swoją definicje czasu,to straciła bym szanse na nobla :smile:
Przystępniej Ci to wyłoże ,bo coś ty lekturą fachową zainteresowany nie jestes :smile:
Jesteś człowiekiem i jak każdy żywy organizm masz okreslony czas życia swojego życia.A wiec i czas życia czasu, bo jak umrzesz, to czas zwiazany i bedący twoim życiem zakończy swój zywot.A wiec fizyk,matematyk czy chemik powie ,ze jest to zakończenie promieniowania( umieranie) czasu w czasie. 8-)
  • 0

#51

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przystępniej Ci to wyłoże ,bo coś ty lekturą fachową zainteresowany nie jestes :smile:

Widze że nie masz zadadek na nauczyciela, a i też zostane przy swojej wersji bo texty w stylu kopiuj wklej nie robią na mnie wrażenia...

istniejący w czasie,trwający w czasie

Jak można trwać w czasie?, trwać w czasie można dopiero po jego zatrzymaniu
Jeżeli on trwa to musi też uciekać i wtenczas mamy do czynienia z przeszłością
  • 0

#52

Delta.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na matkę wiedze!!!Człowieku ,a drzewo to co robi? Nie porusza sie ,więc trwa w czasie i jako element czasu i samemu bedąc czasem!!!! Natomiast porusza sie jako (obraz) w tym co nazywamy przestrzenią czasowa.Jesli rosnace drzewo zauwazyles np. w poniedziałek to jesli go nikt nie zetnie ,to w piatek bedzie w tym samym miejscu.Jesli zetnie i zacznie przewozić ,albo ciąć na kawałki,to będziemy (mówić) o poruszaniu sie drzewa w czasie i przestrzeni. W terażniejszości czas przeszły równiez trwa,a wiec masz trwanie czasu w czasie!!!Faktem jest że zdjecie mozna nazwać zatrzymaniem czasu.hmmmm :>
Odsyłam Cie do knig człowieku,Stewen Hawkins jest czasorozpracowywaczem ,albo rozpracowywaczem czasu,napisał o tym czym jest czas ,jak działa czas,jak czas zachowuje sie przy i w czarnych dziurach , choryzont wydarzeń itd... Ksiązka "Krótka historia czasu" ,napisana jest językiem bardzo zrozumiałym.A texty kopiuj wklej istnieja, abys człowieniu dostrzegł, że są na naszej planecie babeczki i kolesie zajmujacy sie tym na poważnie czyli coś obliczyli na przykład hhhihiii Λ :>
  • 0

#53

johnson.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak byłem młodszy dużo myślalem o podróżach w czasie. Jeśli można podróżować w czasie i robić coś w przyszłości to i tak nic nie zmieni bo teraźniejszość jest w pewien sposób zmieniona. Twoży się pętla i za każdym razem cofamy się w przeszłość i zmieniamy bieg wydażeń. Pewnie i tak niekt tego nie zrozumial:P Polecam film 13 małp to jest jedyny film z motywem podróży w czasie w ktorym dobrze przedstawiona jest ta pętla. [/i]
  • 0

#54

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odsyłam Cie do knig człowieku,Stewen Hawkins jest czasorozpracowywaczem ,albo rozpracowywaczem

Ho ho ok, jak się juz odchamie i doucze to przyjde znów...
  • 0

#55

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

a wiecie ze podróz w czasie odbyła juz muzyka.Pewnemu naukowcowi udało sie za pomoca pewnych czasteczek(niepamietam tej nazwy),przeniesc muzyke szybciej niz ja wysłano.Czyli gdzies 5x razy szybciej od predkosci swiatła.Czyli jest to poczatek do preludium do podrózy w czasie.
  • 0

#56

Delta.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

JP Polecam film 13 małp to jest jedyny film z motywem podróży w czasie w ktorym dobrze przedstawiona jest ta pętla. [/i]

Filmy fabularne nie są krecone pod bacznym okiem naukowców ,czasem weryfikują scenariusz zeby był bardziej wiarygodny,wiec wieeesz człowieku.... :-/ to wszystko dzieje sie w głowie i jak by w (rzeczywistości) równoległej,prostopadłej?
A w instytucie fizyki w wawie przy lotników,dowiedziałam sie że udało im sie przeteleportowac (kawałeczek) światła.Warto chodzić na zajęcia w ramach festiwalu nauki. :mrgreen: Wiadomości z pierwszej reki hhihii 8-)
  • 0

#57

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pewnemu naukowcowi udało sie za pomoca pewnych czasteczek(niepamietam tej nazwy),przeniesc muzyke szybciej niz ja wysłano.Czyli gdzies 5x razy szybciej od predkosci swiatła.


NO nie wiem czy to jest początek podróży w czasie, raczej sądze, że to będzie początek do stworzenia nowego rodzaju napędu, bądź usprawnieniu telekomunikacji.
  • 0



#58

johnson.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

JP Polecam film 13 małp to jest jedyny film z motywem podróży w czasie w ktorym dobrze przedstawiona jest ta pętla. [/i]

Filmy fabularne nie są krecone pod bacznym okiem naukowców ,czasem weryfikują scenariusz zeby był bardziej wiarygodny,wiec wieeesz człowieku.... :-/ to wszystko dzieje sie w głowie i jak by w (rzeczywistości) równoległej,prostopadłej?

Oglądałeś. Nie komentuj. Chodzi o to że jęśli za 40 lat przeniesiesz się w czasie żeby powiedzieć coś sobie dnia 17 o 22 to znaczy że zaraz możesz spodziewać się swojej wizyty. A ty chodźbyś w pzryszłości nie chciał się powrócić na rozmowę i tak będziesz musiał, w ten sposób stworzy się pewnego rodzaju pętla czasu. To właśnie jest pokazane w "13 małp". Dlatego nie można zbienić biegu wydażeń (chyba). [/i][/b]
  • 0

#59

Delta.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a wiecie ze podróz w czasie odbyła juz muzyka.Pewnemu naukowcowi udało sie za pomoca pewnych czasteczek(niepamietam tej nazwy),przeniesc muzyke szybciej niz ja wysłano.Czyli gdzies 5x razy szybciej od predkosci swiatła.Czyli jest to poczatek do preludium do podrózy w czasie.

Ooo kurna jakos dopiero teraz to dostrzegłam (festiwalowe zmeczonko) 5X szybciej od predkosci swiatła? Znajdz ten (artykuł?) czyli tak 299 792 458m x s-1 x 5 hmm Ja se myśle ,a i zapewne kumaci ,że takich predkości nie obilcza sie juz miarą swiatła tylko szukasię ? innych emiterów tych czestosci? Choc fakt, że swiatło,jego predkosc, jest tu wyznacznikiem,odniesieniem ,bo innego nie mamy?hhihiii Bariera dzwieku to tylko ok. 1250 kilo wiec... teo kazda czastka poruszająca sie w czsie o odpowiedniej predkosci jest w stanie go nosić ,znosić i przenosić ,a i emisja jest wazna ,bo punkt odniesienia stanowi zawsze kluczowa role. 8-) hmmmm hhihiii
  • 0

#60

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paradoks bliźniąt rozwiązany

Subhash Kak, profesor Uniwersytetu Stanu Louisiana, zaproponował rozwiązanie paradoksu bliźniąt, jednej z największych łamigłówek współczesnej fizyki - donosi internetowe wydanie "International Journal of Theoretical Science".
Paradoks bliźniąt rodzi się ze Szczególnej Teorii Względności, opracowanej przez Alberta Einsteina ponad 100 lat temu. Głosi ona, że dla obiektów będących w ruchu czas płynie wolniej. Ten efekt, zauważalny dopiero przy dużych prędkościach, został wielokrotnie potwierdzony doświadczalnie.

Do zobrazowania tego zjawiska naukowcy używają przykładu dwóch bliźniaków. Jeden z nich leci bardzo szybkim statkiem kosmicznym, drugi zaś pozostaje na Ziemi. "Jeśli bliźniak poleci do najbliżej gwiazdy, odległej od nas o 4,5 roku świetlnego, z prędkością stanowiącą 85 procent prędkości światła i gdy wróci na Ziemię, będzie 5 lat starszy. Ale bliźniak, który pozostał na Ziemi, będzie starszy o 10 lat!", wyjaśnia prof. Kak.Paradoks rodzi się, gdy na cały problem spojrzymy nie z punktu widzenia bliźniaka na Ziemi, lecz tego, który podróżuje w kosmosie. Dla niego bowiem to Ziemia jest w ruchu, a więc to na Ziemi czas płynie wolniej. Obaj więc myślą, że gdy się spotkają, to ten drugi będzie młodszy. Który z nich ma rację?

To pytanie nurtowało już samego Einsteina. Ale ani on, ani żaden z innych naukowców zajmujących się tym problemem nie potrafili opracować zadowalającego wyjaśnienia. Wiele wskazuje na to, że prof. Kakowi udało się takie wyjaśnienie przedstawić.

"Rozwiązałem paradoks wprowadzając w ramach teorii względności nową zasadę, która definiuje ruch nie w odniesieniu do pojedynczych obiektów, jak np. dwóch bliźniaków, lecz w stosunku do odległych gwiazd" - powiedział prof. Kak.

To rozwiązanie może okazać się bardzo istotne dla naszego zrozumienia Teorii Względności, co ma ogromne znaczenie nie tylko dla przyszłych podróży międzygwiezdnych. Poprawki związane z teorią Einsteina muszą być uwzględniane np. przy tworzeniu systemów nawigacji satelitarnej.
http://wiadomosci.on...0,686,item.html
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych