Skocz do zawartości


Zdjęcie

TR


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1

AstralWalker.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj, przypomniałem sobie sytuacje, w której śniłem i RT dał negatywny wynik. Stało się to dosyć dawno temu, miałem sen, w którym nic nie było "na miejscu". Byłem w nim strasznie zaspany, a kiedy zamykałem oczy, zawsze pojawiałem się w innym miejscu, kiedy już miałem upaść z wycieńczenia, ktoś mnie złapał, wtedy zdałem sobie sprawę, że to musi być sen i wykonałem RT, chwyciłem się za nos, ścisnąłem, pociągnąłem powietrze i nic, wynik negatywny, kiedy się uszczypnąłem poczułem ból. Przeraziłem się, po czym się obudziłem. Dodam jeszcze że nie miałem kataru, ani zatkanego nosa. Chciałbym wiedzieć, czy Wam też zdarza się coś takiego, czy wasze RT też czasem dają negatywny wynik? I z czym to może być związne?
  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja to nazywam upartą podświadomością. Jak podświadomość nie chce żebyś osiągnął w pewnym śnie LD to takie rzeczy się dzieją. Na szczęście pozytywny wynik RT nie jest konieczny do uzyskania świadomości. Możesz mimo pozytywnego RT stwierdzić, że to sen na podstawie tego co się działo wcześniej albo po prostu tego, że "coś ci się nie zgadza" - będzie tylko zapewne problem z kontrolą bo "uparta podświadomość" nie pozwoli na zmianę sennego świata. Są na to 2 sposoby - przyjąć to co sen przynosi albo uparcie próbować coraz to różnych RT i metod kontroli. W końcu podświadomość się złamie.
  • 1



#3

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ana Mert bardzo fajnie napisała. Mam zatem pytanie odnośnie...masz jakąś teorie na taki stan rzeczy? Dlaczego u poszczególnych jednostek podświadomość, aż tak się broni, nie chce nam pozwolić dosięgnąć celu ? Co może na to wpływać?
  • 0

#4

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy nawyk życia w iluzji
  • 1



#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

masz jakąś teorie na taki stan rzeczy? Dlaczego u poszczególnych jednostek podświadomość, aż tak się broni, nie chce nam pozwolić dosięgnąć celu ? Co może na to wpływać?


Mam kilka teorii.

W przypadku gdy uparta podświadomość pojawia się sporadycznie może chodzić o sen symboliczny którego przesłanie mogłoby zostać zaburzone przez ingerencję śniącego a podświadomość chce pewną wiadomość przekazać.
Może się zdarzyć też tak, że człowiek po prostu nie czuje się danej nocy na siłach by kontrolować sen. To jednak pewien wysiłek.
Czasem wręcz podświadomość specjalnie stawia śniącego kłody pod nogi by nauczył się lepiej kontrolować sen (ale to raczej tylko w przypadku osób które już mają jakieś doświadczenie z LD) - pokonanie blokady podświadomości daje większą satysfakcję niż zwykła kontrola świata snu.
No i wreszcie - taka blokada może nastąpić w przypadku snu fizycznego (o silnych odczuciach fizycznych, gdzie wszystko czujemy, widzimy, słyszymy jak w rzeczywistości) - w takim śnie trudno cokolwiek zmienić bo sen w odczuciach przypomina realny świat. Ale w tym ostatnim przypadku gdy już poradzimy sobie z blokadą sen robi się niesamowity. Świadomość snu i jego kontrola przy zupełnie czystym umyśle i aktywnych wszystkich zmysłach, cudo.

Jeżeli natomiast uparta podświadomość następuje zawsze oznaczać to może, że śniący nie jest przekonany do LD: nie ma ustalonego celu (podświadomość nie lubi jak się sny traktuje jak zabawkę, sny często zawierają ważne przesłania), boi się że się nie obudzi (bzdura), przestraszy się (może się zdarzyć - ale nie ma się czego bać, to nie gorsze niż zwykły koszmar) lub pomiesza sobie w podświadomości (trudno tego dokonać ale teoretycznie jest taka możliwość) lub wręcz w LD nie wierzy. Podświadomość nie pozwoli osiągnąć LD gdy śniący ma wątpliwości czy powinien/może osiągnąć LD.
Przyczyn można też dopatrywać się w złej technice - często, zwłaszcza na początku ludzie skupiają się na odczuciach śpiącego, fizycznego ciała zamiast ciała sennego. A czasem nawet udaje im się przez sen fizycznym ciałem poruszyć!


BTW:
Uszczypnięcia ani zatykania nosa nie uważam, za miarodajny RT. Z doświadczenia wiem, jak fizyczne potrafią być sny i jak silny może być wykreowany przez podświadomość ból. Lepiej - przynajmniej w moim przypadku - działa próba lotu albo kilkukrotne spojrzenie na zegar.
  • 0



#6

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@AnaMert, może zrobię offtop, ale niejednokrotnie używasz słownictwa personifikującego podświadomość: że ona coś lubi, pozwala nam na coś, itd. Dla Ciebie to tylko przenośnia, czy uważasz ją za coś obdarzone samoświadomością?
  • 0

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podświadomość uważam nie tyle za świadomą istotę co za program, jakby system operacyjny i oprogramowanie komputera. Antywirus też na wiele rzeczy nie pozwala a świadomy przecież nie jest.
Ta decydująca o blokadzie snu część podświadomości to taki nasz wewnętrzny antywirus pilnujący byśmy czasem sobie w głowie nie namieszali. :D
  • 0



#8

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mhm, no to w sumie podobnie myślę, dzięki za odpowiedź, jest jasność w temacie.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych