Skocz do zawartości


Zdjęcie

15 zbędnych rzeczy w naszym życiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Napisałem już, co napisałem, że te zalecenia są po to, by ludzie uczynili swoje życie trochę lepszym, przestając się koncentrować na tym, co złe i niedobre w swoim osobistym życiu, a nie po to, żeby zrobić z ludzi bezmyślną masę. Większość tych punktów jest znana w psychologii popularnej od lat 70-tych. Jeśli ktoś koniecznie chce widzieć w tym szatańską robotę rządu, który chce ogłupić obywateli - droga wolna.

@BrainCollector,

Kółko adoracyjne się zbiera widzę. Ch** was to obchodzi czy wierze czy nie czy chodzę do kościoła czy nie, cieszę się że używacie swoich mózgów wielkości orzecha włoskiego.

Muszę Cię zmartwić. Inteligencja nie zależy od wielkości mózgu. Ile razy ludzie muszą pisać, że nie chodzi o to, w co wierzysz, a jakie głupoty piszesz.

A drogi lisie, twój argument o nastawienie policzka jest najżałośniejszym chwytem jakiego zawsze się używa jako wymowę do własnego bluzgania i zasłaniania się za "o ty katolu pie*** ja cię wzywam i rzucam g* a ty jeszcze smiesz się bronić ?".

Nie. To był bardzo dobry argument. Szkoda, że nadal nie rozumiesz, o co chodzi. Nie bluzgam i nie zasłaniam się. To Ty szalejesz i walczysz o dobre imię swojej religii, ale w jaki sposób. Gdzie wartości, których uczył Jezus? Gdzie życie zgodnie z przykazaniami? Ty jesteś takim katolikiem jak wszyscy inni. Przypominasz sobie o miłości do bliźniego podczas "znaku pokoju" na mszy. 167 godzin w tygodniu mieć totalnie gdzieś wartości głoszone przez twórcę chrześcijaństwa, żeby w tę jedną godzinę nagle sobie przypomnieć o byciu człowiekiem. Dzięki Ci, Panie, za takich wierzących.

Mimo wszystko, pozdrawiam i idź w pokoju Chrystusa.

Użytkownik Lis edytował ten post 08.05.2013 - 12:25

  • 0



#32

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Rezygnuję z potrzeby posiadania racji!

Pamiętaj, że potrzeba posiadania racji świadczy o niskim poczuciu własnej wartości i chęci dominacji nad innymi. Świadczy o słabości.


Totalnie nie łapie tego punktu (tak sformułowanego). Posiadanie racji świadczy tylko o tym, że ktoś ma rację. Mądrzejszy dominuje nad głupszym i to jest dobre - taki system trwa od wieków i chwała Swarożycowi za to.

Chyba, że nie załapałem - w takim razie prosiłbym o sprostowanie.
  • 0



#33

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Rezygnuję z potrzeby posiadania racji!

Pamiętaj, że potrzeba posiadania racji świadczy o niskim poczuciu własnej wartości i chęci dominacji nad innymi. Świadczy o słabości.


Totalnie nie łapie tego punktu (tak sformułowanego). Posiadanie racji świadczy tylko o tym, że ktoś ma rację. Mądrzejszy dominuje nad głupszym i to jest dobre - taki system trwa od wieków i chwała Swarożycowi za to.

Chyba, że nie załapałem - w takim razie prosiłbym o sprostowanie.



Pozwalam Ci mieć rację ^^. Moja postawa wobec Twojego widzenia racji jest postawa akceptującą. Moje widzenie racji oraz Ciebie pozostaje nie zmienne.

Tak myślę, że o to chodzi.

Użytkownik Aidil edytował ten post 07.05.2013 - 17:10

  • 0



#34 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

a ja tak sobie mysle- z jakiego punktu wychodzi ten kto potrzebuje cos akceptowac, czy nie z dokladnie przeciwnego? Bo naturalnie rozumiejac ze kazdy ma swoj punkt widzenia i swoj oglad rzeczywistosci- nie bardzo rozumiem czego mozna nie akceptowac? Czasami mam wrazenie ze o akceptacji najglosniej krzycza ci ktorzy sami maja z nia klopot, w koncu czy oddychajac czuje sie potrzebe zaczerpniecia powietrza? To dzieje sie samoistnie.
  • 1

#35

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze że temat poruszył. O to chodziło. A z tą akceptacją to też nie jest takie proste. Niby na poziomie intelektualnym wszystko "wiemy" a gdy przychodzą trudności to działamy w sposób nawykowy i popełniamy głupie błędy. To tyle, zmęczony bardzo dziś jestem po pracy.
  • 0



#36 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

to moze trzeba siegnac glebiej, poziom intelektu takze bywa ograniczajacy. To jest proste, o ile nie zababrze sie tego myslami. Mysli maja sluzyc zyciu a nie naginac je do tego co wymysli rozum na temat zycia. Dobrze ze ten temat poruszyl, to znaczy ze duch w narodzie nie ginie, i ze wciaz czlowiek znaczy wiecej niz teoria na temat jak byc czlowiekiem.

Użytkownik ayalen edytował ten post 07.05.2013 - 19:06

  • 1

#37

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie! nie słuchajcie się żadnych rad z internetów :D bądzcie sobą, czyncie tak jak uważacie, miejcie swoje zasady i przekonania. Najprościej to żyjcie po swojemu, ale jeśli już koniecznie chcecie zaczerpnąc coś z tych rad, przeanalizujcie ja wpierw bardzo dokładnie.
  • 0



#38 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

sadze ze nie ma sensu przeginac ani w jedna ani w druga strone, idealne teorie slabo sprawdzaja sie z zyciu ale tez leciec przez zycie emocjami bez wyciagania wnioskow jest slepa uliczka, wiec wazne jest wyposrodkowanie pomiedzy uczuciami a rozumem. Zawsze jestesmy soba, jacy bysmy nie byli, i zawsze mozemy stac sie lepsi - nie od innych, a od siebie minionych. Moze wlasciwiej byloby powiedziec: zyjmy tak aby i inni mogli zyc? Przyznajac sobie prawo do czegokolwiek- nie odmawiajmy tego prawa innym? Badzmy swiadomi ze to co dajemy jedna reka- otrzymujemy do drugiej reki, wiec uwaznie dzielmy sie tym czym chcielibysmy aby inni dzielili sie z nami? Ufajac sercu, badzmy sceptyczni wobec tego co pochodzi z rozumu, nazbyt czesto rzadzi nim ego. Nie badzmy bezkrytyczni ale tez nie odrzucajmy niczego bez namyslu. Korzystajmy z zycia, nie wykorzystujac sie nawzajem, czerpmy wzajemnie z naszego bogactwa mysli, pogladow, postaw- nie traktujac tego co nie nasze jako przeciwne sobie. Po prostu badzmy ludzcy wobec innych ludzi, aby i oni mogli byc ludzmi dla nas. I tak dalej, i dalej. Badzmy dumni z tego ze jestesmy ludzmi, laczac dume z pokora wobec zycia...

Użytkownik ayalen edytował ten post 08.05.2013 - 06:16

  • 0

#39

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

"Jeszcze nigdy w dziejach ludzkości tak wielu nie było w zainteresowaniu tak nielicznych z tak wielkim zaangażowaniem i tak nikłym skutkiem"

p.s...?
  • 1

#40

Woland1990.
  • Postów: 37
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tych "przykazaniach" słowo "rezygnuję" powinno być zamienione na słowo "nie muszę" i będzie wszystko ok.
  • 1

#41

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mogło by być, "odpuść sobie to wszystko" bo taka aktywność i buta wobec przeciwności nie zaowocuje czymś pozytywnym. Bądż spolegliwy.
To jest posłanictwo rezygnacji, rezygnacja jakby się uprzeć jest cnotą tak samo jak upur. Odpuść sobie bo i tak jesteś pyłkiem na wietrze a zobaczysz że też może być wporządku. Do jakiego typu trafiają te przykazania? odsłaniają prawdę lemingów? czy to rodzaj młodzieńczego buntu?
Tak akceptacja przez negacje, skończyć sie nim się zacząć.

Są takie filozofie które uznają pogodzenie za rozsądny wybór. Ale nie kapuję tylko 13 p. Rezygnuję z przeszłośći.
Bo własnie żeby jak chce autor rozwijać się moralnie trzeba coś na czymś zbudować. Dom najlepiej budować od fundamentów, nie od dachu.;)

Użytkownik falko edytował ten post 09.05.2013 - 07:06

  • 0

#42

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasze doświadczenie istnieje zawsze w teraźniejszości. Nie możemy po prostu istnieć w przyszłości ani w przeszłości, jedynie w owym ponadczasowym, trwającym nieskończenie krótko momencie, który nazywamy "teraz. Tylko pamiętamy przeszłość i wyobrażamy sobie przyszłość, jednak obie te aktywności mogą zaistnieć jedynie teraz. Gdziekolwiek jeszcze moglibyśmy być, jak nie właśnie tutaj? Będąc tutaj wyobrażamy sobie "tam, jednak w rzeczywistości nie możemy udać się "tam. Niezależnie od tego dokądkolwiek "udalibyśmy się, nigdy nie opuszczamy "tutaj.
  • 0



#43

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Spełniając pierwszy punkt nie możemy już spełnić żadnego następnego.
  • 0

#44 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

PTR, wiec i to mistyczne ,, teraz " jest uluda - poniewaz zauwazasz je w momencie gdy stanowi juz przeszlosc. I nie mowimy o zyciu przeszloscia a o czerpaniu z przeszlych doswiadczen bez ktorych nie byloby takze i
,, teraz" - to przeszlosc ksztaltuje nas obecnych. Nie mozna podcinac swoich korzeni.
  • 0

#45

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz to cieniutka, wręcz niewidzialna granica między przeszłością a przyszłością.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych