Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wystrzelili z wydrukowanej broni.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#16

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kwestia raczej tego że ta broń będzie nadal niedozwolona i jeśli jej użyjesz - idziesz siedzieć.


Widzisz mylo - po prostu mam prawidłową hierarchię wartości. Jeżeli w podbramkowej sytuacji dzięki danej broni uratuję moich bliskich to jakoś przełknę garowanie.
  • 0



#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, ale można użyć wielu innych rodzajów broni za którą się nie idzie siedzieć z automatu. Bo nawet jeśli użyjesz jej w samoobronie to posadzą za nielegalne posiadanie.
  • 0



#18

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, ale można użyć wielu innych rodzajów broni za którą się nie idzie siedzieć z automatu.


Jeżeli źle odebrałem Twoją wypowiedz to przepraszam ale... wydaje mi się, że serio uważasz, że z lekkim sercem używałbym broni palnej przy każdej sytuacji spod znaku "ej, frajer kopsnij piątaka". Jak już wyżej wspomniałem pisałem i ciągle piszę o sytuacjach podbramkowych - z moją percepcją otaczającego nas świata nie jest jeszcze tak źle. Wracając jednak do sedna sprawy:

Bo nawet jeśli użyjesz jej w samoobronie to posadzą za nielegalne posiadanie.


To jest chora sytuacja - sam fakt tego, że moje środki obrony przeciwko agresorowi muszę dobierać nie ze względu na poziom zagrożenia a literę prawa jest kuriozalny. Mimo wszystko wydaje mi się, że uciekamy w OFF; więc jak coś to jest odpowiedni temat na forum do takich rozkmin.
  • 0



#19 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano


  • 2

#20 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

a tam jakaś broń, to są ważne rzeczy :P

Dołączona grafika
  • 2

#21

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Użytkownik kamilus edytował ten post 08.05.2013 - 10:24

  • 0



#22

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, ale można użyć wielu innych rodzajów broni za którą się nie idzie siedzieć z automatu. Bo nawet jeśli użyjesz jej w samoobronie to posadzą za nielegalne posiadanie.


Oto sprawiedliwość najjaśniejszej III RP - winni korupcji którym tę korupcję udowodniono tyle że niby nielegalnymi metodami (bez wyrządzania fizycznie komukolwiek krzywdy, poszlo o jakieś papierkowe nieścislości) są uniewiniani przez niezawisłe sądy i jeszcze moga się domagac odszkodowania za swe cierpienia, ci zaś którzy obronili przy pomocy nielegalnej broni swoje mienie, zycie i zdrowie zostaną surowo ukarani. Orwell i Kafka wymiękają.
  • 1

#23

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Avenarius

Chciałbym żeby wszyscy przeciwnicy broni palnej w Polsce zostali napadnięci przez jakiegoś dresa albo kiboli, ale obronili się wyrządzając szkody na zdrowiu domniemanemu napastnikowi, a potem poszli siedzieć na 10-15 lat za przekroczenie granic obrony koniecznej. Wtedy tej Polskiej "sprawiedliwości" stało by się zadosć.
  • 0

#24

Einsamkeit.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaczynam się poważnie martwić, gdy nadejdą takie czasy, że większość ludzi będzie mogła pozwolić sobie na takie drukarki i tejże większości wpadnie do głowy niebywale oryginalny pomysł wydrukowania broni. Chociaż ona ma swoje ograniczenia, jak wynika z tekstu i uzupełnień, to i tak może zostać użyta, co ważniejsze - użyta w niewłaściwym celu, czyli przeciw obywatelom. I nie mam tu na myśli złodzieja który włamuje się do cudzego domu, tylko ludzi takich, jak wy czy ja.

Z drugiej strony... czym ja się w ogóle martwię. Że któregoś dnia jakiś dres mnie zastrzeli, jak nie zechcę oddać komórki bądź złodziej, którego wystraszyłam swoją obecnością w moim własnym domu...? Przecież państwo skutecznie dba o utrzymanie odpowiedniego progu bogactwa, więc większości i tak nie będzie na to stać, bo zapewne cena zostanie jeszcze "poprawiona" i odpowiednio doprawiona dla smaku, specjalnie dla biedniejszych. :roll:
Przynajmniej tu... I to mnie uspokaja. Jeszcze.
Bo nie wiem jak wy, ale ja bym wolała, gdyby nie istniał pełen dostęp do broni, a co za tym idzie, do tych drukarek. Co prawda większość raczej nie wiedziałaby, co i jak do czego złożyć i jak wyprodukować naboje do swojego projektu, ale od czego parę zręcznych majsterklepek - znajomych, których zna większość z nas... Nie, nie.

Zasadniczo sam pomysł powstania takiej drukarki jest nietrafiony. Może i powstał w słusznych celach, ale równie dobrze, jak widać na przykładzie tematu, można było go odwrócić w drugą stronę, co moim zdaniem stanowi już dość poważny problem, który może jeszcze narastać w przyszłości. Nie żebym krakała, ale znając nas, ludzi, i nasze możliwości...
  • -1

#25 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Pierdzielicie. Przypominam, że nasze prawo zezwala na zakup BEZ POZWOLENIA broń palną. I to w całkiem przystępnych cenach. Ile znacie przypadków, gdy gangi dresów się w nią zaopatrywały? :P
  • 0

#26

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozor, rozumiem, że piszesz z stanu Texas w USA? Bo w Polsce nie możesz kupić broni palnej bez pozwolenia.

Użytkownik frosti edytował ten post 08.05.2013 - 15:35

  • 0

#27 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

A to, to co? Nóż? :P


  • 1

#28

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie podejrzewałem, że może ci chodzi o ten zapis:

Pozwolenia nie wymaga się m.in. od:
posiadaczy broni palnej rozdzielnego ładowania wytworzonej przed 1885 oraz replik takiej broni


Ale no cóż widać Polskich dresów nie interesuje "zabawa w piratów" :rotfl:
  • 0

#29

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do przekroczenia granicy obrony koniecznej za pomocą broni posiadanej nielegalnie i waszym zdaniem bezsensownego prawa...
Porównajmy to do innej sytuacji. Złodziej ukradł samochód i zaczął nim uciekać. Jadąc zobaczył jak pijany kierowca potrącił dzieciaka. Sumienie go ruszyło i zabrał dzieciaka do samochodu i zawiózł go do szpitala. Dzięki jego działaniu dzieciak przeżył. Mimo jego bohaterskiego działania zostanie ukarany za nielegalne posiadanie przedmiotu-dzięki któremu dziecko zostało uratowane. Ukarany zapewne zostanie-ale z dolnej półki, zapewne zawiasy.

Samo drukowanie broni mnie przeraża-a zwłaszcza młodzież w gorącej wodzie kompana...
  • 0

#30

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do przekroczenia granicy obrony koniecznej za pomocą broni posiadanej nielegalnie i waszym zdaniem bezsensownego prawa...
Porównajmy to do innej sytuacji. Złodziej ukradł samochód i zaczął nim uciekać. Jadąc zobaczył jak pijany kierowca potrącił dzieciaka. Sumienie go ruszyło i zabrał dzieciaka do samochodu i zawiózł go do szpitala. Dzięki jego działaniu dzieciak przeżył. Mimo jego bohaterskiego działania zostanie ukarany za nielegalne posiadanie przedmiotu-dzięki któremu dziecko zostało uratowane. Ukarany zapewne zostanie-ale z dolnej półki, zapewne zawiasy.

Samo drukowanie broni mnie przeraża-a zwłaszcza młodzież w gorącej wodzie kompana...


Nie, nie zostanie ukarany za "nielegalne posiadanie" (czytaj - posiadanie bez pozwoleństwa od urzędasów) samochodu, tylko za jego kradzież (czyli przywłaszczenie cudzego mienia bez zgody właściciela). Przykład totalnie od czapy.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 08.05.2013 - 20:33

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych