Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciąg dalszy snu... ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że to dobry dział na zamieszczenie tego tematu. W przeciwnym razie proszę moderatorów o przeniesienie go w odpowiednie miejsce.

Chciałbym przedstawić Wam sytuacje, które i z jednej strony są może zabawne, ale z drugiej jednak strony nieco mnie martwią. Rzecz dotyczy momentu wybudzania się.

Generalnie należę do tych osób, którym na ogół nic się nie śni... a bynajmniej tych snów nie pamiętam. Zdarzyło się to już kilka razy, kiedy wybudzając się rano, budziłem się w totalnym zakłopotaniu, zdezorientowany, nie wiedząc czy to sen czy jawa. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce jeszcze w szkole zawodowej, kiedy obudziwszy się rano, podniosłem się z łóżka... i miałem nieodparte wrażenie... że w szkole nie byłem ok. roku czasu. Brzmi to zabawnie, ale chwilę później starałem się uzmysłowić sobie, jaki mamy, dzień, miesiąc, rok i nie mogłem tego uczynić. Przekręciłem pokój, siadłem na kanapie i za wszelką cenę starałem sobie uświadomić o co chodzi, bo uznałem że coś jest nie ten teges. Spojrzałem na kalendarz, sprawdziłem godzinę, ale data w kalendarzu też mi nic nie uzmysłowiła. Nie wiem jak długo trwał ten stan, ale pamiętam że odczuwałem wtedy coś w rodzaju lęku, niepokoju wynikającego z zaistniałej sytuacji.

Przez wiele następnych lat, żadna z podobnych sytuacji się nie powtórzyła, aż do niedawna. Gdzieś ok trzech tygodni temu, w środku nocy, wybudził mnie cichy dźwięk przypominający rozładowanie baterii tel. Był to dźwięk połączony z wibracją. Spojrzałem na swój telefon, także na telefon dziewczyny, oba nie zdradzały oznak rozładowanej baterii. W szafce natomiast leżały (i leżą nadal) stare nieużywane telefony, które w ostatnim czasie uruchamiałem w celu sprawdzenia, bo planowałem je wystawić na aukcję. Nie wstawałem sprawdzić czy to któryś z nich. Z rana też mi to wyleciało z głowy... Kilka dni później była jednak najbardziej hardcorowa sytuacja :) Mianowicie, przebudziłem się z uwagi na dzwonek do drzwi. Podniosłem swoje cztery litery podszedłem do drzwi i nieco głośniej powiedziałem "zaraz otwieram" Patrząc przez wizjer zdawało mi się, że ktoś znajduje się po drugiej stronie. Dałem sobie czas do ubrania się wróciłem do pokoju, i pomimo iż dziewczyna mówiła mi, że nikt nie dzwonił, to wycedziłem do niej, że "listonosz" Ta z kolei zapytała czy o 6:30 spodziewałem się listonosza ? Wróciłem do drzwi, otworzyłem... okazało się, że nikogo nie ma.

W żadnym z opisywanych przypadków przebudzenia, nie miałem snu. Nie było to coś w rodzaju kontynuowania snu na jawie, a przynajmniej ja do tego się tak nie odnoszę, bo snu dotyczącego treści tego co mnie wybudzało nie pamiętałem. Była jeszcze wiele długich lat temu sytuacja, kiedy wybudziłem się, ale nie byłem w stanie ruszyć prawą ręką. Nie miałem nad nią kontroli, tak jakbym jej nie miał w ogóle. Starałem się usilnie skupić, i ją podnieść, ale naprawdę nie dałem rady. Pomogłem sobie drugą ręką, wstałem, i dopiero po chwili poczułem intensywne mrowienie od barku do palców tejże ręki i uzyskałem nad nią kontrolę.

Powołując się na poniższy link, pragnę zaznaczyć, że wybudzanie to, nie było wybudzaniem z koszmaru.
KLIK !

Przydarzyły się Wam takie sytuacje ?
  • -1

#2

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak widać raczej nie :mrgreen:
  • -1

#3

Sminer.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu lunatykujesz :D

Tez tak kiedys mialem

"Obudzilem" sie o 4 nad ranem i siostra mi sie pyta gdzie ida, a ja nagle zapomnialem gdzie mam isc i ona do mnie ze lunatykuje i sie zaczalem z nia klucic ze nie lunatykuje, wszystko wydawalo mi sie jak by bylo naprawde, lecz jednak okazalo sie ze lunatykuje :)
  • 0

#4

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W każdym razie wykonałem sobie wczoraj EEG. Alfa regularna. W trybie czuwania nieliczne fale theta, z tendencją do wzrostu w trybie Hv, więcej informacji nie umiem odczytać. W poniedziałek ten zapis zaniosę do opisania, może się czegoś jeszcze dowiem.

Użytkownik michal28 edytował ten post 15.06.2013 - 00:16

  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie robiłeś to eeg i kto je robił?
  • 0



#6

Zsotrab.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To z tą ręką,to całkowicie normalna sprawa.Sam wiele razy,gdy spałem przyciskając ciałem ręce,budziłem się bez czucia i władzy w nich.Następnie uczucie mrowienia,i wszystko wracało do normy.
  • 1

#7

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdzie robiłeś to eeg i kto je robił?


Było wykonane po znajomości, bez żadnego skierowania.
  • 0

#8

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Gdzie robiłeś to eeg i kto je robił?


Było wykonane po znajomości, bez żadnego skierowania.


W sensie znajomy lekarz?
A z tą ręką dużo osób ma, nie ma się czym przejmować. Jak się niewygodnie w nocy człek ułoży, to krew nie dopływa i drętwieje łapa. :)
  • 0

#9

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Drętwienie kończyn to inna sprawa. Wtedy w ogóle jej nie czułem, całkowity brak kontaktu. Sporadycznie bo sporadycznie, ale miewam niekiedy jakieś dziwne anomalia z mózgiem ;) Ostatnio zgłębiam temat "synchronizacji fal mózgowych" za pośrednictwem muzyki. Z czystej ciekawości, pobrałem mp3 skonstruowane pod fale gamma, a przynajmniej wedle tego co podane było na stronce. Po przesłuchaniu tego mp3, faktycznie poczułem różnicę. Ale, żeby wykluczyć placebo, będę chciał wykonać dwa zapisy elektroencefalogramem, jeden zapis na czysto, i tuż po nim zapis po przesłuchaniu tego mp3. O rezultacie powiadomię :)

Użytkownik michal28 edytował ten post 16.06.2013 - 12:25

  • 0

#10 Gość_Mira

Gość_Mira.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz, mam podobnie. Budzę się i nie pamiętam nic - nie wiem nawet co robię we własnym łóżku i pojawia się wtedy takie uczucie, że coś się wydarzyło np. nie chodzę od dawna do szkoły, ktoś z rodziny umarł, wtedy potrzebuje silnego bodźca żeby obudzić się z takiego snu na jawie (bo wiem, że coś jest nie tak). Jeśli chodzi o tę drugą sytuacje też mi się to zdarza. Gdy byłam mała i rodzice zostawiali mnie na całe dnie samą w domu czasem słyszałam jak ktoś chodzi po pokoju obok, czasem słyszałam jak ktoś mnie wołał, ale w obu przypadkach to były tylko omamy słuchowe. Widzisz nasz mózg to urządzenie, które czasem plata figle i według mnie nie masz się czym martwić :)
  • 0

#11

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Michal28, możesz zarzucić linkiem do tych nagrań mp3 ? I czekam również na wyniki badań !:)
  • 0

#12

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Moje sny są tak niesamowite czasami że ąż trudno to sobie wyobraźi. prwie każdej nocy czuje się jakby mój mózg kreował filmy - thirllery, horrory, bajki, filmy fabularne. Kocham swoją wyobraźnie !
  • 0

#13

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Michal28, możesz zarzucić linkiem do tych nagrań mp3 ?


Na portalu chomikuj.pl są dostępne pewnego rodzaju mp3, które według zapewnień mają pobudzać określone fale mózgowe. Osobiście przetestowałem mp3 "gamma" oraz "beta" I o ile osobiście mam mieszane uczucia do tego rodzaju stymulacji mózgu, o tyle faktycznie różnicę po przesłuchaniu tych mp3 odczułem. Najciekawsze jest to, że wiele godzin później, kiedy zdążyłem już zapomnieć, że przesłuchiwałem ten "utwór" mp3 "gamma", łapałem się często na tym, że moje funkcjonowanie - ze szczególnym naciskiem na motorykę jest zdecydowanie lepsze. Moje mieszane uczucia co do tego rodzaju stymulacji mózgu dotyczą w szczególności tej obawy, bo jeśli faktycznie jest to skuteczne, to czy jednocześnie taka stymulacja nie przyczyni się do pogorszenia funkcjonowania osoby zdrowej, bo stanowi to ingerencję w pracę mózgu. Z zebranych przeze mnie informacji wynika, że nie zaleca się stosować tego rodzaju pobudzania fal mózgowych w przypadku osób ze zdiagnozowaną epi - a ja taką osobą jestem. Fakt natomiast taki, że ostatni atak miałem ok. dwudziestu pięciu lat temu. Nie potrafię odpowiedzieć sam sobie na pytanie, czy to co dzieje się ze mną, jest skutkiem kilkunastu lat leczenia, czy samą w sobie przebytą chorobą epi. Być może jednym i drugim. W przypadku "utworu" mp3 "beta" pobranym na chomiku, odczułem negatywny skutek - co mnie początkowo nieco zdziwiło. O ile mp3 gamma wpłynął pozytywnie, o tyle mp3 beta podziałał na mnie jak rasowy przymulacz. Z mp3 beta, dałem sobie spokój. Warte podkreślenia w przypadku fal beta jest to, że same w sobie fale beta rozgranicza się na trzy węższe zakresy Hz. Nie wiem w zakresie ilu Hz było to mp3 "beta" które odsłuchiwałem, a to może być czymś istotnym, bo wysoka beta jest najbardziej stresogennym rodzajem fal.

Poniżej zamieszczam link do pewnego folderu, na portalu chomikuj.pl, w którym to znajdują się "utwory" mające w założeniu pobudzać określone rodzaje fal mózgowych. I-Doser, jest w moim odczuciu dosyć kontrowersyjny. Zanim ktokolwiek sięgnie po tego rodzaju stymulację, niech poczyta nieco o tym w internecie. Dosy są postrzegane jako swoisty sposób na ćpanie Czy tak jest w istocie, tego nie wiem, ale wykorzystując poniższy link masz możliwość pobrania dosa o nazwie "i-doser Beta" Żeby pobrać ten plik na dysk, musisz mieć tam konto. W tym oczywiście miejscu zaznaczam, że każdy kto zdecyduje się na coś takiego, robi to na własną odpowiedzialność. Opierając się na doświadczeniu osób korzystających z tego rodzaju pobudzania określonych fal, zaleca się odsłuchiwanie tych dźwięków na słuchawkach o możliwie jak najlepszej jakości.

Te mp3, to tak właściwie nie tyle utwory o charakterze instrumentalnym, co po prostu szum. Na chomikuj.pl znajdziesz też utwory służące w założeniu do synchronizacji półkul mózgowych, o charakterze instrumentalnym. Pewną także alternatywą, wydaje się program BrainWave Generator który daje możliwość samodzielnego ustawienia zakresu Hz, ale i on wydobywa z siebie specyficzne brzęczenie.

Tak kończąc tego posta, jeśli udowodnione są efekty terapii kolorami, i fakt ich oddziaływania na psychikę, to i sposób kształtowania jej poprzez inny zmysł, także wydaje mi się możliwy.

Link : KLIK
  • 1

#14

Paleoantropolog.
  • Postów: 108
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam całkiem inną sytuację. Czasami zdarza mi się , że mam ten sam sen co kiedyś, a raczej podobny, bo jak tylko się skapnę to kontroluję go i doprowadzam do takiego zakończenia jakie mi pasuje. Czy ktoś z was też tak ma ?
  • 0

#15

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat lekko odkopany, ale wypowiem się.
Tego typu utworów nie powinno słuchać się w formacie mp3. Format ten jest stratny, jeśli chodzi o wszelkie szumy, pewne częstotliwości i inne elementy, które są zbędne w przypadku muzyki, ale konieczne w przypadku takich właśnie wynalazków.
Co do I-Dosera, dla mnie jest to tylko przereklamowane placebo. Internet w dzisiejszych czasach jest swoistym dobrym wujkiem - daje nam darmową muzykę, filmy, programy, informacje... nawet interakcje międzyludzkie czasem ograniczają się do wirtualnego świata. Trudno więc dziwić się, że niektórzy chcieliby mieć w nim również źródło stanu narkotycznego. Niestety, tak łatwo to nie działa. Dosy może i w jakiś sposób pracują, ale z pewnością nie w zamierzony. Nie ma co sobie robić nadziei, że po przesłuchaniu godzinnego szumu będziemy na haju czy upici.

Użytkownik Wrty edytował ten post 10.08.2013 - 22:34

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych