Skocz do zawartości


Proroczy sen :D ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie jestem z tych co wierzą od razu we wszystko ale to czego dzisiaj doświadczyłem sprawiło, że pierwszy raz od jakiegoś czasu byłem przestraszony, skołowany, zdezorientowany i parę innych odczuć na raz. To co miało miejsce to było coś w rodzaju deja vu ale.... no właśnie...

Parę miesięcy temu śniło mi się coś. Mianowicie sytuacja, że siedzę na łóżku oparty o ścianę w nieznanym pokoju i rozmawiam z 2 dziewczynami. Miałem świadomość, że je znam. O jednej wiedziałem, że to moja dziewczyna, a druga to znajoma. Nie pamiętałem twarzy ani detali. Tylko mniej więcej miejsce i sytuację to o czym myślałem. W tym śnie tłumaczyłem tym dziewczynom, że to już mi się śniło i opowiadałem co było we śnie i że już tego doświadczyłem.

Dzisiaj siedzę w akademiku u dziewczyny w pokoju i na przeciwko siedzi na łóżku znajoma jeszcze. Jak bym cegłą dostał. Przypomniał mi się sen i strasznie sfrustrowany byłem kiedy zacząłem im tłumaczyć co sie właśnie dzieje bo im więcej mówiłem tym więcej ze snu się sprawdzało. Jak by słowo w słowo. Udało mi się tylko zmienić tyle, że zamiast powiedzieć "z miesiąc temu mi się to śniło " tak jak było we śnie to powiedziałem " ponad 2 miesiące temu mi się to śniło zanim Ciebie poznałem i nie byłem z nikim. Co się dzieje ?".

Dodam, że to deja vu nie było bo pamiętam jak opowiadałem znajomej takiej o tym dziwnym śnie i jeszcze się śmiałem, że durnoty mi się śnią bo na pewno nikogo sobie nie znajdę :D No i cholera teraz jestem rozbity z tego powodu i nie wiem czy cieszyć się z tego co doświadczyłem czy martwić o swoją psychikę :D. Dziewczyny wystraszyły się trochę i jak mówiły po tej sytuacji pobladłem trochę i widać było, że wierzyłem w to co mówię.


Dodam, ze w wieku może 11 lat ( obecnie 23 ) miałem coś podobnego. Śniła mi się wycieczka na której byłem. Po jakimś czasie pojechałem na wycieczkę i w pewnym momencie sen mi się przypomniał i mało tego... Przypomniał mi się cały sen nawet to co było następnego dnia po tym jak mi się przypomniało. No olałem to i zapomniałem o tym i sobie przypomniałem tą sytuację dzisiaj.


Szczerze to nie spodziewam się jakiejś konstruktywnej wypowiedzi bo albo odpiszą oświeceni, że to dar od boga czy wszechświat mnie wzywa albo podobni do mnie twierdzący, że się naćpałem :D ( nie palę i nie biorę nic, a piłem wczoraj i to 2 piwa tylko :D). Po prostu chciałem się tym podzielić na świeżo zanim to przemyślę .
  • 2

#2 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

no i dobrze ze sie podzieliles.
Convers, a poanalizuj co budzi Twoj niepokoj, dezorientacje, z czego wynikaja Twoje odczucia- uwazales ze to jest niemozliwe, nienaturalne, ze takie rzeczy sie nie zdarzaja, cos jeszcze? Fajnie to okresliles ,, jakbym cegla dostal''- taki nagly blysk: przeciez to juz bylo- prawda?
Moze zostaw na razie odlogiem samo zdarzenie a skup sie na swoim stosunku do niego- mozesz albo otworzyc drzwi dalszym ,, przeblyskom'' albo zamknac sie na tego typu doswiadczenia. Nie wiem co Ci powiedza oswieceni, na moj ludzki rozum kazdy ,,boski'' dar dotyczy ludzi, wiec jest bardziej ludzki niz boski, i chyba nie tyle dar co zdolnosc. Jeszcze jedno- czy zauwazyles jakies roznice miedzy tamtym snem a rzeczywistym zdarzeniem?
  • 0

#3 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

No napisałem, że

Udało mi się tylko zmienić tyle, że zamiast powiedzieć "z miesiąc temu mi się to śniło " tak jak było we śnie to powiedziałem " ponad 2 miesiące temu mi się to śniło zanim Ciebie poznałem i nie byłem z nikim. Co się dzieje ?".


Już prędzej bym dał wiarę, że mam jakieś paranormalne zdolności niż działalność boga :D. Jest taki serial flashforward. To było coś podobnego.

Użytkownik convers edytował ten post 02.05.2013 - 07:56

  • 0

#4 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

zmieniles swiadomie, wplynales na przebieg tamtego snu, a ja pytalam o roznice. Tamten Ty - z przeszlosci nie wiedzial nic o Tobie terazniejszym, Ty jestes swiadomy tamtego Ciebie. Zastanawiam sie do jakiego stopnia terazniejszosc determinuje przeszlosc
  • 0

#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie umiem chyba na to odpowiedzieć. Ale jeżeli we śnie miałem świadomość, że siedzę obok swojej kobiety ( nie spodziewałem się , że niedługo kogoś poznam ) i nie pamiętałem wyglądu poza sweterkiem z nadrukiem " A ". Być może pamiętałem podświadomie twarz i podświadomość nakierowała mnie na takie wybory by dotrzeć do tego punktu...
  • 0

#6 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

moze, ja nauczylam sie czekac z tym czego nie ogarniam, zamiast dorabiac ideologie do praktyki, sens zwykle wyjasnia sie z nastepnymi doswiadczeniami, uwazam ze tak jest zdrowiej. Ale Twoim stosunkiem do tych przezyc mozesz otworzyc droge kolejnym albo zamknac sie na nie. Fajnie ze nie masz zadecia na niezwyklosc, i przymusu wyjasniania, ze podchodzisz do tego z zaskoczeniem co jest normalne- chyba z ciekawoscia, prawda? I pamietaj ze to nasze ,, teraz",
,,kiedys"- czas liniowy istnieje tylko w naszych umyslach, poza nim wszystko dzieje sie jednoczesnie, wlasnie o tym mowilam wyzej.

Użytkownik ayalen edytował ten post 02.05.2013 - 09:24

  • 0

#7

BagiennaSzamanka.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma czego się bać, tym bardziej, że sen był pozytywnej/neutralnej treści. co innego gdy ludzie mają prorocze sny dotyczące śmierci bliskich osób. Ja sama na przestrzeni lat miałam kilkanaście snów, które się potem sprawdziły, niektóre w sposób dokładny tak jak mi się śniły. Jednym z ostatnich był taki: jadę sobie komunikacją miejską i mam przeczucie, że jestem w zagranicznym ogromnym mieście sama. Stoję na końcu, bo nie ma wolnych miejsc, obok mnie jest jakaś dziewczyna młoda, a z drugiej strony ktoś czarnoskóry. Taka sytuacja zdarzyła mi się kilka miesięcy temu, wczesniej nigdy bym nie przypuszczała, że się sprawdzi, dlatego, że ja nigdy wcześniej nie podróżowałam sama, ogólnie jestem z prowincji i mam jakieś fobie, że się zgubię itp.

Użytkownik BagiennaSzamanka edytował ten post 03.05.2013 - 12:42

  • 0

#8

Jeyek.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... ludzie mają prorocze sny dotyczące śmierci bliskich osób. Ja sama na przestrzeni lat miałam kilkanaście snów, które się potem sprawdziły, niektóre w sposób dokładny tak jak mi się śniły...


Prorocze sny, jak najbardziej, zdarzają się chyba każdemu, ale pierwszy raz spotykam się dokładny odzwierciedleniem snu w rzeczywistości. Sam niedawno miałem sen, w którym widziałem moją bliską koleżankę. Miała noge w gipsie i prowadził ją lekarz z jej ojcem przez korytarz szpitalny. Ruszyło mną to, więc przy jakiejś okazji zasugerowałem jej, żeby na siebie uważała. Po jakimś czasie powiedziała mi, że ma jakieś problemy zdrowotne (nie chce wchodzić w szczegóły, ale delkiatnie mówiąc stawało się to dla niej uciążliwe w czasie chodzenia). Te dwie sytuacje mają ze sobą związek, ale nie jest to kropka w kropke to samo.
  • 0

#9

Apl.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też tak mam ale próbuję ograniczać tylko do małych scen. Mam świadomość że dość często miewam Deja Vu dlatego nie dziwi mnie twój przypadek. Sądzę że to Deja Vu. :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych