Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy słownik


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wulgaryzmy, jedni się ich boją, inni wręcz przeciwnie, jedni mają na nie alergie, a to forum po prostu ich nie toleruje. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie chciałeś napisać czegokolwiek, ale bałeś się warna. Zapewne, to była próba napisania kolejnego posta na tym forum, nie powiodła się, gdyż nie mogłeś użyć wulgaryzmu. Teraz można to zmienić, wystarczy akceptacja modów i MY użytkownicy razem z modami będziemy mogli zrobić własny słownik zamiany wulgaryzmów. Dla jednych - w koońcuu, dla innych - co za debil to wymyślił? ( P.S Ja) .
Procedura prosta, opisujemy to słowo :
WZÓR
zaczyna się na N i kończy na A, rymuje się z Nadzieją w ludzkość, którą straciłem, co za idiota to wymyślił... ( no może inaczej to określicie, ale to tylko wzór) ... zastapimy to słowem rączka...
Zanim użytkownicy zaczną zgłaszać zamienniki potrzebujemy zgody modów. :)
Liczę na akceptację pomysłu :D

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie.
Wulgaryzmy były omawiane wzdłuż i wszerz. Tutaj możesz się zapoznać z informacją, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

No i standardowo- FAQ:

3.2 Wulgaryzmy
Na Forum paranormalne.pl obowiązuje całkowity zakaz używania słownictwa uważanego powszechnie za wulgarne. W razie wątpliwości związanych z klasyfikacją danego słowa lub zwrotu jako wulgaryzm, rozstrzygającym kryterium będzie definicja zawarta w Słowniku Języka Polskiego -- jeśli więc nie masz pewności co do któregoś z określeń, jakie zamierzasz zastosować w swojej wypowiedzi, skonsultuj się z powyższym słownikiem. Warto podkreślić również to, że wulgaryzm wygwiazdkowany, np. w postaci d*** również pozostaje wulgaryzmem. Ponadto zakazem objęte jest używanie zmodyfikowanych (np. zamianą litery) wersji wulgaryzmów oraz wszelkich nieobecnych w SJP neologizmów będących pochodną słów wulgarnych.

Wiem o co Ci dokładnie chodzi, dlatego wyszczególnię:

Ponadto zakazem objęte jest używanie zmodyfikowanych (np. zamianą litery) wersji wulgaryzmów oraz wszelkich nieobecnych w SJP neologizmów będących pochodną słów wulgarnych.


Oczywiście nie odpowiadam za wszystkich Modów albo za Admina. To moje zdanie.



#3

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie nie, z tym już skończyłem. Chodzi o całkowitą podmiane - wulgaryzm zamieniamy na całkowicie inny wyraz. Tylko użytkownicy tego forum bd. wiedzieli o co chodzi :D Np. **** zamieniamy na sandały Ofc. ti tylko przykład.

#4

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nothing , swietny pomysl ! Mysle ze jesli nie bedzie zgody to bedzie zlosliwosc bo to naprawde fajne rozwiazanie!
Moj accept masz :)

#5

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak czy inaczej pomysł jest... dziwny. I co? Oczekujesz, że każdy/większość/część nauczy się słownika na pamięć, a jak się nie uda to przy każdym czytanym poście będzie sprawdzać taki słownik? Nie no, nie bawmy się tutaj w takie rzeczy. Nadal jestem na nie.



#6

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wypowiadanie* się bez użycia wulgaryzmów nie powinno być czymś trudnym i nienaturalnym.

*zwłaszcza pisemne, wśród ludzi, których się nie zna.



#7

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Connor no ale skoro oczekujecie ze bedziemy sprawdzac sjp to dlaczego Cie dziwi ze bedziemy sprawdzac ten nowy slownik?
Poza tym Nothing nie ma na mysli kilku tomow, tylko zapewne kilka podstawowych wulgow ,ktore uzywa sie najczesciej .

#8

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

o to właśnie chodzi. Nawet kościół katolicki ma taki słownik :D
Czasem nie da się po prostu obyć bez wulgaryzmu i idzie warn.

#9

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jak zamienisz jakiś wulgaryzm na słowo, które wcześniej podałeś jako przykład- sandały, to nie uważasz, że lepiej byłoby się wysilić bardziej i napisać jakiś dozwolony wyraz, np. kurde? Przyjdzie ktoś nowy i będzie czytał jakieś słówka, które zupełnie nie pasują do postu bądź ogólnej myśli tematu. Weźmie nas za niepoważne forum.

Ja po prostu nie widzę sensu w tworzeniu takiego czegoś. To poważne forum. Zaczekaj na wypowiedzi innych, ja już napisałem co chciałem.

Czasem nie da się po prostu obyć bez wulgaryzmu i idzie warn.

Ja jakoś mogę, inni użytkownicy też. Dlaczego nie Ty?



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taaaa, pozwólmy na wulgi. Za chwilę ktoś zażąda pozwolenia na wulgarne nicki i avatary. Następstwem będzie zjazd poziomu i gimbaza z rynsztokowym hejtem. Jedyna rzecz, za którą bym postulował, to niekaranie za wulgarną nazwę połączenia pleców z nogami. Tu wystarczyłoby pogrożenie paluszkiem i zielone gwiazdki, bo nawet ostrzeżenie, to według mnie kara na wyrost. Nałogowcom - wykasowanie postu.



#11

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem pomysł trochę bez sensu bo musiałbym się tego uczyć albo za każdym razem zaglądać w ten słownik. To chyba już lepiej się powstrzymać albo używać zamienników typu "przypierzyć", "kurde" itd.

Poza tym w panelu powinna być opcja z cenzurą że admin może wpisywać na listę słowa które chciałby żeby były ocenzurowane i ustawić im zamienniki jakie automatycznie będą wyskakiwać zamiast tych słów. Czyli Ty sobie mógłbyś wpisać znane słowo na k a i tak po wysłaniu posta zamiast tego słowa byłoby widoczne np. kurka albo cokolwiek co by tam admin sobie wpisał.

#12

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem na kilku forach które to stosowały i bardzo przypadlo mi do gustu +1 dla "Jesion Wyniosły" jako wulgaryzm!

#13

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat bez sensu. Po co uczyć się jakichś dziwnych zamienników skoro już istnieją takie które każdy rozumie? Kurde, ja pierdziele, pieprzyć to - wszystko jest dozwolone a jakoś obchodzimy się bez tego. Jak komuś bardzo brakuje wulgaryzmów to niech idzie się wyżyć na sadistica :)

#14 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

moze nauczyc sie dla siebie? Moj jeden znajomy tak fajnie mowil zamiast ten tego wiadomo co- o bajko ty moja, albo - o jezu kolczasty.
Takze uwazam ze nie ma sensu otwierac furtki wulgaryzmom, bo jak.raz sie przecisna, poleca same i trudno.bedzie je wymiesc.

#15

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale chyba wulgaryzmy to nie powietrze, czasem możnaby ale marsz w kierunku legalizacji mógłby doprowadzić do nadużywania. Nie przeklinajmy, słownictwo ma wpływ na poziom dyskusji.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych