Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nocne pukanie w drzwi...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Adria.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Nigdy nie wierzyłam w duchy. Wydawało mi się,że to przerysowane hostoryjki,które każdy może sobie wymyślić.
Ot,tak z nudów lub z głupoty.
I nie ma co się dziwić,ponieważ moja babcia jest osobą specyficzną.
Odkąd pamiętam opowiadała historyjki o duchach,które ocierały się o bajkopisarstwo.
Nikt w nie nie wierzył,bo uznaliśmy,że babcia za dużo ogląda Jackowskiego i reszty.
I żyłam mając takie zdanie spokojnie,aż po śmierci dziadka zaczęłam się nad tym zastanawiać.
Dziadek umarł 20 września 2009 roku. Miał 65 lat. Po prostu wracając z pracy (pracował w ocynkowni),po prostu przewrócił się z rowera i mimo akcji reanimacyjnej odszedł. Zawał mięśnia sercowego.
Ale do rzeczy,bo to nie jest istotne w tym,czym chciałabym się podzielić.
Pewnej nocy przed pogrzebem usłyszałam jak otwierają się drzwi wejściowe,które były zamknięte na klucz. Z tym,że drzwi się nie otworzyły fizycznie. Ktoś zdjął buty i usiadł na łóżku ojca (tego dnia spaliśmy w jednym pokoju razem,ponieważ nocowaliśmy rodzinę,która zjechała się na ostatnie pożegnanie). I po chwili -może minutę to trwało to 'coś' wstało i wyszło w ten sam sposób,tyle,że zakładając buty. Nie bałam się,gdyż myślałam,ze mi się to wszystko wydawało,szukałam racjonalnych wyjaśnień. Rano wstałam,zastałam ojca płaczącego na łóżku. Spojrzałam się pytająco (m?j ojciec nigdy nie okazywał emocji,nigdy nie widziałam by płakał,nawet jak dowiedział się,że lekarz stwierdził zgon to schował wszystko w sobie),po czym opowiedział mi co się stało w nocy. Otorzyłam buzię ze zdziwienia,bo ja też to słyszałam... Myślałam,że to mój mózg płata mi figle,ale skoro oboje to słyszeliśmy... Ojciec dodał,ze jak usiadło to na jego łóżku to poczuł na sobie ciężar.
Potem dłuuuuugo nic się nie działo,a ja wmówiłam sobie,ze to wszystko to był przypadek.
Wzięłam ślub,urodziłam syna,przeprowadziliśmy się na 'swoje' i myślałam,że nic się złego nie wydarzy. Syn miał 2 miesiące jak zmarła babcia (nie ta wspomniana powyżej ).
I przed pogrzebem słyszałam kroki,dzwięki spadających przedmiotów,ale nic na podłodze nie leżało jak szłam sprawdzić. Tłumaczyłam sobie to na milion sposobów żeby wykluczyć działanie ducha.
Przecież w nie nie wierzyłam.
Co jakiś czas między 3.oo-4.oo słyszałam pukanie do drzwi...
Nie było to w równych odstępach czasu. Czasami pukało 3 razy w tygodniu,potem miesiąc był spokój,później znowu pukało i spokój jakiś czas. Tym razem również tłumaczyłam sobie,że może ktoś sobie żarty robi,albo mi się śni. Ale żarty to nie były,bo mieszkam w bloku,więc słyszałabym kroki na schodach. Była cisza... Tym bardziej,że po kolejnym razie zerwałam się na nogi pobiegłam do drzwi. Otworzyłam i nic. Klatka pusta,cisza... Wkońcu w tych godzinach każdy śpi. Powiedziałam o tym mężowi i mnie wyśmiał. Powiedział,że sama sobie wymyślam. Już zapominałam o tych wydarzeniach.aż kt?rejś nocy mąż wybiegł z łóźka w kierunku drzwi,otworzył je i pobiegł... Wrócił cały wystraszony. Mówił,że zawsze słyszał pukanie,ale nie chciał zebym się bała i tak jak ja myślał,ze to glupie zarty. Jednak przeszukał tego dnia nawet piwnicę i nikogo nie było. Do rana już nie spaliśmy. Syn także kiedyś wstał w nocy,płakał i krzyczał 'baba'. Nikt wcześniej nie umarł w tym domu,jedyne co to 35 lat temu w piwnicy powiesił się mezczyzna. Ale nikt nie mówił,by coś się działo. Ludzie mają w piwnicqach piece,chodzą tam p?znymi wporami i nikomu się nic nie pokazało,nie stuknęło... Więc ten wariant odrzucam. Ciekawi mnie,dlaczego te pukanie jest między 3 a 4 nad ranem? Czy mieliście podobne sytuacje? Co dalej? Od tamtej pory zaczęłam się interesować tymi zjawiskami. Ale nie wiem jak jest z nasza sytuacją. Dlaczego tak się dzieje?
  • 0

#2

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

MOze bliscy przed pogrzebem przychodza sie w ten sposob pozegnac ?
Co do 3 w nocy, czytalam ze to godzina w ktorej lubia nas straszyc demony.
  • 0

#3

Jonxx.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do autora tematu. Powinieneś zacząć pisać creepypasty :D
Btw fajne konto z jednym postem :)

3.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.
Dołączona grafika
/Connor

  • -5

#4

Adria.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam,dziś się zarejestrowałama i jeszcze jestem na etapie obserwowania ;).
A czym są owe demony? Czego one chcą i czy mogą nam zaszkodzić?
  • 0

#5 Gość_Bla Bla

Gość_Bla Bla.
  • Tematów: 0

Napisano

Przepraszam,dziś się zarejestrowałama i jeszcze jestem na etapie obserwowania ;).
A czym są owe demony? Czego one chcą i czy mogą nam zaszkodzić?

Pewnie że mogą, to byt który karmi się ludzkim strachem :P Demony to anioły które zostały zrzucone do piekła, ponieważ przeciwstawiły się woli Boskiej :P Aktualnie upadłe anioły :P A co do tematu, tak to fakt że godzina trzecia to godzina demonów, więc uważajcie bo nie zawsze to coś jest tym kim się wydaje być :) Często powodem zjawisk paranormalnych są właśnie samobójstwa, morderstwa w miejscu w którym występują :P
  • 0

#6

iksde.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Przepraszam,dziś się zarejestrowałama i jeszcze jestem na etapie obserwowania ;).
A czym są owe demony? Czego one chcą i czy mogą nam zaszkodzić?

Pewnie że mogą, to byt który karmi się ludzkim strachem :P Demony to anioły które zostały zrzucone do piekła, ponieważ przeciwstawiły się woli Boskiej :P Aktualnie upadłe anioły :P A co do tematu, tak to fakt że godzina trzecia to godzina demonów, więc uważajcie bo nie zawsze to coś jest tym kim się wydaje być :) Często powodem zjawisk paranormalnych są właśnie samobójstwa, morderstwa w miejscu w którym występują :P

Demony? Upadle anioly? hlehle ty tak na powaznie?^^
"tak to fakt że godzina trzecia to godzina demonów, więc uważajcie bo nie zawsze to coś jest tym kim się wydaje być :)"
tak tak fakt...kolejna bzdura

To co opisujesz, z tym pogrzebem to jest mozliwe, ze zmarly sie pojawil, nie wiem jak to wytlumaczyc, ale takie rzeczy sie zdarzaja ze zmarly przychodzi( czy raczej jego "duch")
Zaszkodzic to ci moze jedynie ktos realny z krwi i kosci i a nie jakis bzdurny duch czy co tam se wymyslisz, wiec miej to na uwadze...
  • -2

#7

Adria.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czego one chcą akurat ode mnie ?
Co mogę zrobic,by nic mi nie pukało w drzwi?

Fakt,jak wspomniałam w piwnicy bloku,w którym mieszkam 35 lat temu meżczyzna popełnił samobójstwo,ale wątpie,by to pukanie się z tym wiązalo...
Nikt przez te wszystkie lata nie zauważył żadnej 'aktywności' jak tak to można nazwać ;).
Wypytałam o to żonę samobójcy.
Wcześniej takich sytuacji nie było,dopiero jak zmarli mi babcia i dziadek.
Ale oni przecież nie chcieliby mi zaszkodzić.

Kolejną sprawą jest to,że czasami w nocy słyszę dzwięk spadającego przedmiotu na podŁogę i gdy idę to sprawdzić to tego na podłodze nie ma.
Podam przykład,który się wydarzył ostatnio- dokładnie słyszałam jak spadł długopis,a jak poszłam sprawdziç to był na miejscu...
Albo słyszę jak drobne pieniądze spadają,a tak naprawdę są na swoim miejscu.
Wiem,że to brzmi głupio i śmiesznie,ale to prawda.
Mam strasznie płytki sen. Wystarczy,że pada deszcz i tłucze w szybę a się budzę. Mąź pójdzie do toalety,a robi to bardzo cicho,bo wie,że śpię jak na szpilkach i nawet go usłyszę. Dlatego słyszę więcej rzeczy niź on,ale to nie znaczy,że on nie słyszy nic.
  • 0

#8 Gość_Bla Bla

Gość_Bla Bla.
  • Tematów: 0

Napisano

Demony? Upadle anioly? hlehle ty tak na powaznie?^^
"tak to fakt że godzina trzecia to godzina demonów, więc uważajcie bo nie zawsze to coś jest tym kim się wydaje być :)"
tak tak fakt...kolejna bzdura

Duch nie koniecznie może być groźny owszem, ale demony to co innego to zło wcielone. Kolejną rzeczą, nie wiem czy wiesz, że godzina trzecia w nocy jest godziną przeciwną, do godziny śmierci Jezusa czyli 15.00 :P Więc nie wciskaj ludziom kitu :P Demony mają wielką uciechę z ludzi którzy nie wierzą w jego istnienie :P Nie wiem czy jesteś wierzący więc nie będę gadał ci o co w tym chodzi :P

Czego one chcą akurat ode mnie ?
Co mogę zrobic,by nic mi nie pukało w drzwi?

Proste skontaktować się z księdzem i poświęcić dom :P Jednak zdarza się, że to nie zadziała, ale trzeba spróbować :P

Fakt,jak wspomniałam w piwnicy bloku,w którym mieszkam 35 lat temu meżczyzna popełnił samobójstwo,ale wątpie,by to pukanie się z tym wiązalo...
Nikt przez te wszystkie lata nie zauważył żadnej 'aktywności' jak tak to można nazwać ;).Wypytałam o to żonę samobójcy.

Niezależnie gdzie popełnił ten gość samobójstwo nawet w ogrodzie to mogą te zjawiska przejawiać się i w domu :P Robiliście remont czy coś podobnego ? Często to doprowadza do aktywności, ponieważ duch czuje że coś się dzieje z jego domem który wcześniej należał do niego :P To działa tak jakby się obudził ze snu :P Więc może to tłumaczyć wcześniejszy brak aktywności

Użytkownik Johnny Bravo edytował ten post 22.04.2013 - 16:14

  • -1

#9

iksde.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duch nie koniecznie może być groźny owszem, ale demony to co innego to zło wcielone. Kolejną rzeczą, nie wiem czy wiesz, że godzina trzecia w nocy jest godziną przeciwną, do godziny śmierci Jezusa czyli 15.00 :P Więc nie wciskaj ludziom kitu :P Demony mają wielką uciechę z ludzi którzy nie wierzą w jego istnienie :P Nie wiem czy jesteś wierzący więc nie będę gadał ci o co w tym chodzi :P

Godzina smierci jezusa? hlehle widze, ze ty jednak nienormalny jestes ^^

Złamanie punktu 3.2, 3.7, 3.15, 7.1 i 7.8 Regulaminu Forum.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
/Connor

  • -4

#10 Gość_Bla Bla

Gość_Bla Bla.
  • Tematów: 0

Napisano


Duch nie koniecznie może być groźny owszem, ale demony to co innego to zło wcielone. Kolejną rzeczą, nie wiem czy wiesz, że godzina trzecia w nocy jest godziną przeciwną, do godziny śmierci Jezusa czyli 15.00 :P Więc nie wciskaj ludziom kitu :P Demony mają wielką uciechę z ludzi którzy nie wierzą w jego istnienie :P Nie wiem czy jesteś wierzący więc nie będę gadał ci o co w tym chodzi :P

Godzina smierci jezusa? hlehle widze, ze ty jednak nienormalny jestes ^^

Szkoda mi takich ludzi :P Co nic nie wiedzą a się udzielają... I weź nie rób off-topu "hlehlehle"
@Adria Jeszcze powiem, że są różne rodzaje aktywności, więc nie ma się póki co bać, skoro nikomu nie dzieje się krzywda :P

Użytkownik Johnny Bravo edytował ten post 22.04.2013 - 16:35

  • -1

#11

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

skoro to coś tzn pukanie się powtarza, a nie tak jak w przypadku Twojego dziadka to może oznaczać że duch Twojej babci chce Twojej pomocy. Być może jest gdzieś w czyśćcu i pragnie modlitwy/wizyty na grobie/pamięci.Jeżeli jesteś osobą wierzącą to proponuje modlitwę/zamówienie mszy w intencji zmarłego + najlepiej jakby uzyskać tzn. odpust zupełny i ofiarować go w intencji zmarłego. jeżeli to nie pomoże to można będzie mówić o jakimś złym duchu/demonie wcale nie związanym z Twoją rodziną
  • 1

#12

Adria.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za odpowiedzi.
Tak,remontowaliśmy mieszkanie,ale myślisz,że to ma jakiś wpływ?Mieszkanie było święcone na kolędzie,ale czy to o takie święcenie chodzi?Jeżeli ktoś z moich bliskich prosi o modlitwę/mszę to dlaczego właśnie mnie?
  • 0

#13

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kiedyś, czytałem gdzieś, że o godzinie między 3.00 a 4.00 rano zasłona dzieląca naszą rzeczywistość i ,,wymiar Astralny,, bądź ,,świat umarłych,, jest najsłabsza...to daje możliwość zajrzeć na 2gą stronę...i jeśli to prawda, działa to w obie strony.
  • 0

#14 Gość_Bla Bla

Gość_Bla Bla.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziękuję za odpowiedzi.
Tak,remontowaliśmy mieszkanie,ale myślisz,że to ma jakiś wpływ?Mieszkanie było święcone na kolędzie,ale czy to o takie święcenie chodzi?Jeżeli ktoś z moich bliskich prosi o modlitwę/mszę to dlaczego właśnie mnie?

Mamy pierwszy wariant, remont owszem mógłby zacząć aktywność, ponieważ przykładowo duch jest związany z tym miejscem, i wie że coś się z nim dzieje :P Często takiemu duchowi się to nie podoba, ale nie ma co się bać. Na takie sprawy jest odpowiednia modlitwa, wypada pomodlić się z księdzem, który wasz dom dodatkowo poświęci :P Podsumowując, powiedz o tym wszystkim co napisałaś na forum księdzu, a on powinien wiedzieć co zrobić, to najlepszy sposób :P

Użytkownik Johnny Bravo edytował ten post 22.04.2013 - 18:54

  • 0

#15

Adria.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się,że ksiądz mnie nie zrozumie,bo on ma problem sam ze sobą :).Ciekawa teoria z tym remontem.
Nosferatoo,właśnie... wszystko dzieje się 3.oo-4.oo...
Ale mnie trochę nastraszyliście :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych