Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Parę fotek z Olympusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj jakoś tak odezwałem się w sąsiednim wątku, a dzisiaj pomyślałem, że może wkleję kilka fotek (i tym samym udowodnię, że naprawdę nie jestem profesjonalistą :D)
Fotografuję amatorsko i zupełnie na wyczucie - głównie na wakacjach i przy okazji spotkań rodzinnych (chociaż aparatu używam również w dokumentacji mojej pracy).
Nie jest to jakaś moja szczególna pasja, chociaż cieszę się jak uda mi się pstryknąć coś fajnego.
Poniżej wklejam zdjęcia, które moim zdaniem są fajniejsze niż cała reszta - z pełną świadomością ich niedoskonałości.
Jeżeli ktoś zechce skrytykować - przyjmę to zgodnością :)
Jeżeli ktoś zechce podpowiedzieć, co mógłbym poprawić - będę wdzięczny.

Oto foto... :D

1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

3.
Dołączona grafika

4.
Dołączona grafika

5.
Dołączona grafika

6.
Dołączona grafika

7.
Dołączona grafika

8.
Dołączona grafika

9.
Dołączona grafika

10.
Dołączona grafika

11.
Dołączona grafika

12.
Dołączona grafika

13.
Dołączona grafika

14.
Dołączona grafika

15.
Dołączona grafika

16.
Dołączona grafika

17.
Dołączona grafika

18.
Dołączona grafika

19.
Dołączona grafika

20.
Dołączona grafika



#2

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

podoba mi się nr 10 :). Piekny moment uchwyciłeś



#3 Gość_Penelopam

Gość_Penelopam.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo podobają mi się ujęcia natury ;).

#4

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mnie sie zadne ze zdjec nie wyswietla :(

#5

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdzie Ty mieszkasz, że mecze rugby można oglądać? :)



#6

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kurcze no, dlaczego tylko ja nie widze zdjec ?!

#7

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No, więc tak; nie jestem specjalistką w dziedzinie fotografii, dużo nie umiem, ale jest jedna jedyna rzecz, którą każdy, kto pstryka zdjęcia powinien wiedzieć -> bez dobrego światła zdjęcie nie urzeka (chyba, że ma się możliwość poprawienia sobie oświetlenia w PS). Masz fajne kadry, ale brak światła zabija urok uchwyconej chwili przez ciebie. Np. ten z przystanią. Szkoda, że jest takie ponure.

Najbardziej podoba mi się 16, ponieważ sprawia wrażenie jakby miała się niewiadomo jaka nawałnica rozpętać :D Podobają mi się jeszcze:
4- ładnie chłopcy biją się w świetle słońca :P
5- przyczajony tygrys
3- fajnie, fajnie, ale muszę to powiedzieć: rozejrzyj się po zdjęciu i powiedz mi gdzie skupiła się jego ostrość? Górny lewy róg. Masz pięknie wykończoną ścianę.
2- widać, że wyczaił nową koleżankę do zabawy :D

Często ludzie mi się dziwią, że robię zdjęcia telefonem z 2mpx i wychodzą mi one lepiej niż im z aparatem 5-10mpx. Światło to połowa sukcesu, druga to umiejętność wykorzystania światła i wyczucie swojego sprzętu (aparatu :P).

Użytkownik Cirilla edytował ten post 22.04.2013 - 09:42


#8

BagiennaSzamanka.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może i durna moja rada, ale zacznij fotografować swojego pieska bardziej z przodu :)

#9

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poza zdjeciami nie widze tez awatara autora watku. Podpowie ktos dlaczego tak i co moge zrobic ? Ciasteczka wyczyscilam,nie pomoglo.

#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Bliss
@ Penelopam
Dzięki.

Gdzie Ty mieszkasz, że mecze rugby można oglądać? :)

To nie rugby tylko futbol amerykański - jest w Polsce cała liga, więc teoretycznie nie ma problemu z załapaniem się na mecz - tym bardziej, że trybuny nie są jakoś szczególnie "obsadzone" widzami :D
W Rzeszowie jest zespół RAVENS GLOBINIT, w którym gra znajomy i w tamtym roku pojechaliśmy go wspierać. Wprawdzie dostali okropne baty i nie bardzo rozumiałem zasady ale i tak było to ciekawe doświadczenie :)

Kurcze no, dlaczego tylko ja nie widze zdjec ?!

Tego nie wiem ale daję uroczyste słowo honoru, że nie mam z tym nic wspólnego :D
Może blokuje Ci je np. Adblock? Zdjęcia wstawiałem z kodem [img] więc raczej nic nie powinno przeszkadzać w ich oglądaniu...
A powiedz mi - widzisz fotografie w tym temacie? http://www.paranorma...7/page__st__375 (post #377)
Tam fotki wstawiałem w taki sam sposób. Może to wina mojego hostingu? Avatar też na nim tkwi.

Może i durna moja rada, ale zacznij fotografować swojego pieska bardziej z przodu :)

Uwierz mi - mam bo obfotografowanego ze wszystkich stron. To jedyny model, który nie ucieka przed aparatem :D A tak na poważnie, bardziej mi zależało żeby uchwycić ciekawy moment niż jego facjatę (skądinąd sympatyczną)

No, więc tak; nie jestem specjalistką w dziedzinie fotografii, dużo nie umiem, ale jest jedna jedyna rzecz, którą każdy, kto pstryka zdjęcia powinien wiedzieć -> bez dobrego światła zdjęcie nie urzeka (chyba, że ma się możliwość poprawienia sobie oświetlenia w PS). Masz fajne kadry, ale brak światła zabija urok uchwyconej chwili przez ciebie. Np. ten z przystanią. Szkoda, że jest takie ponure.


Zdaję sobie sprawę. :/
To były jedne z pierwszych fotek na tym aparacie i, wstyd się przyznać - wykonane w jednym z trybów tematycznych. Teraz tego unikam.
Jak wspominałem w wątku Noxilego - wciąż walczę z przesłoną i migawką. I najczęściej, to ja przegrywam :P Ale przynajmniej tryb automatyczny omijam z daleka.

3- fajnie, fajnie, ale muszę to powiedzieć: rozejrzyj się po zdjęciu i powiedz mi gdzie skupiła się jego ostrość? Górny lewy róg. Masz pięknie wykończoną ścianę.

Ostrość, to drugi mój problem. Tym bardziej, jak próbuję uchwycić obiekt w pędzie :)
Ściana nie moja, chociaż, rzeczywiście - ładnie wyszła :D

Ogólnie, dziękuję bardzo za podpowiedzi (no i pozytywne komentarze oczywiście).
Właśnie takich uwag oczekiwałem.
Pozdrawiam.

Użytkownik pishor edytował ten post 22.04.2013 - 11:25




#11

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W drugim watku niestety tez nie widze zdjec. A taka ciekawa jestem , no :)

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie, to może być wina hostingu (Interii) na którym sobie wiszą.
Mam propozycję. Jeśli używasz Adblocka (zakładam, że tak), to spróbuj na moment wyłączyć blokadę na Interii, przeładuj forum i zobacz czy zdjęcia się pokazały.
Strzelam ale wydaje mi się, że Twój Adblock, blokuje jakieś skrypty powiązane z Interią właśnie i to może być przyczyną...



#13

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wylaczylam i zadzialalo :) Ok, to zabieram sie za ogladanie zdjec i zaraz cos o nich skrobne :)

No to lecim :)

Ok, wiekszosc to pstryki :) Ale to mysle wiesz. Wylapujesz ciekawe momenty , tylko nie za bardzo potrafisz pokazac je tak jak widzisz.W kadrach jest balagan i duzo przeszkadzajek. Musisz nauczyc sie je wylapywac i pozbywac sie ich. Poza tym musisz zwracac uwage na to co w tle. Jak juz masz aparat przy oku, jeszcze raz omiec wzrokiem cala scene,upewnij sie ze nie leza jakies smieci, ze nie wyrasta cos komus z glowy, ze nie uciales komus kawalek ucha i takie tam :)
Tak jak juz ktos wyzej napisal, bardzo wazne ,zeby nie powiedziec najwazniejsze jest swiatlo. No ale nie odrazu Rzym zbudowali, tak wiec pomalu , zacznij od ogarniania kadru. Czyli tak jak Ci juz wczesniej pisalam, poczytaj o mocnych punktach i zlotym podziale. Zobaczysz ze to wcale nie jest trudne a opanowanie tych kilku podstaw ,sprawi ze Twoje zdjecia beda ciekawsze a co najwazniejsze ,bedziesz lepiej potrafil przekazac to co chcesz.

Odniose sie tylko do kilku konkretnych zdjec i tam poprostu pokaze Ci paluchem o czym mniej wiecej mowie .

Zdj 3 - kapcie , szklanka i fragment wchodzacego krzesla juz dyswalifikuja zdjecie :) Ale fajnie zlapales ruch :) NIe zawsze blizej znaczy lepiej, gdybys sie troche bardziej odsunal, zdjecie nabraloby wiekszej dynamiki.
Zdj 5 - drzewo pieskowi z pupy wyrasta :)
Zdj 6 - pomost wlasciwie niczego nie wnosi, do tego znow wchodzaca w kadr przeszkadzajka ( jakis papier ? ) . Mysle ze mogles kadrowac nie ujmujac postu. Cos w ten desen :

Dołączona grafika

Zdj 8 - calkiem przyjemne :) Tylko popatrz, zostawiles wiecej prawej strony i przez to poprzycinales biedne labadka po lewej :)
Zdj 9 - tutaj juz widac ze autor mial cos na mysli a nawet zastanowil sie przez chwile nad kadrem :)

Czytaj i pstrykaj. Czytaj i pstrykaj . I ogladaj zdjecia innych, to tez pomaga. Fotografia to naprawde cudna pasja . Mam nadzieje ze bedziesz sie rozwijal.
Pozdrawiam ! :)


ps
Sie rozpisalam :D

#14

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pani Moniko :]



#15

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panie Jacku... ;]


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych