Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opętania, nowa choroba?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Opętanie jako choroba? Znam kilka przypadków w których osoba opętana mówiła językami z którymi nigdy nie mogła mieć styczności. Choroba ucząca ludzi języków? ;p
  • 0



#17

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To było by dobre :D Cóż dam przykład dwóch "najgłośniejszych" opętań:
Anneliese Michel - Demony mówił po niemiecku, czyli ojczystym językiem.
Emily Rose(czy jak to się pisze) - Po hebrajsku, jednak trzeba pamiętać że Emily mogła znać ten język. Wgl dziwne że raz te demony wiedzą jak sie porozumieć, a raz mówią po "religijnemu" :)
  • 1

#18

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://www.paranorma...-niewyjasnione/

Tutaj kiedyś napisałem artykuł o opętaniu- Kilka przypadków opętania jest tam opisanych.
  • 0



#19

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzieś czytałem, że w piekle mówią po niemiecku, więc demony na pewno też. :mrgreen:
  • 4



#20

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No dobrze a co z opowiesciami ksiezy egzorcystow , ktorzy twierdza ze nie tylko osoby mowia roznymi jezykami , takze mowia o faktach z zycia obecnych przy egz. ? O ktorych rzecz jasna nie mogli wiedziec. Ja to mialoby sie do choroby psychicznej ?
Mnie racje psychiatrow i ich twierdzenie ze opetanie to rodzaj psychozy czy stan opetaniowy ( tak jest sklasyfikowany jako choroba) ,nie przekonuja. A naprawde , probowalam z otwartym umyslem :)


edit :
Padael , normalnie Ci plusnelam :D

Użytkownik Mo.nika edytował ten post 19.04.2013 - 17:22

  • 0

#21

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wniosek: Opętanie w żadnym stopniu nie jest chorobą fizyczną ani psychiczną.
  • 0



#22

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mo.nika
Cóż jesteś osobą wierzącą więc będzie Ci ciężko. Ciężko również wierzyć tym księżą, nie dość że w naszych czasach gwałcą dzieci i zbierają kasę, to historia mówi o mnóstwach przypadkach kiedy oszukiwali. A nawet papieże.
Padael
Być może to prawda :D
Pokój Buraków
Tak, przeczytałem to już kiedyś. Fajny temacik. Chodź wszystko da się wyjaśnić naukowo. Może jestem "ślepy" na niektóre fakty ale jak ktoś kiedyś powiedział - „Koncepcja osobowego Boga jest mi zupełnie obca i uważam ją wręcz za naiwną” ;)
Może na tym poziomie technologicznym nie mamy odpowiednich urządzeń by ją rozpoznać :)

Użytkownik Nanorobot edytował ten post 19.04.2013 - 17:34

  • 0

#23

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nanorobot ,ja wierze w Boga , nie w ksiedza :) Ale skoro o nich wspomniales, to powiem Ci ze nie mierze wszystkich jedna miara. Sa wsrod nich zwyrodnialcy i kazdy kto sie temu dziwi jest poprostu naiwny. Przeciez to tylko ludzie, ze slabosciami, chorobami , skrzywieniami. I tak jak kazdy z nas swieckich , jedni z nich potrafia oprzec sie pokusom inni nie i ida na zatracenie. No chyba ze ktos wierzy iz taki ksiadz w momencie swiecen staje sie nadczlowiekiem :) Sa jednak wsrod nich ksieza z powolania , ksieza z misja.Gleboko wierzacy i szczerzy w swoim dzialaniu .

Dla mnie niedoscignionym autorytetem byl i jest Jan Pawel II. Czytalam to co on napisal na temat diabla , demonow i opetan. I trafia do mnie jego ttlumaczenie i spojrzenie na te zagadnienie.

Użytkownik Mo.nika edytował ten post 19.04.2013 - 17:41

  • 0

#24

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ta wypowiedź chyba powinna być skierowana do mnie :D Po prostu wyobrażam sobie to co musi czuć wierzący rodzic, którego zostało zgwałcone jego dziecko przez księdza :) Oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, a jednak zbyt dużo tych błędów popełniają nawet ci najbardziej wierzący.

Użytkownik Nanorobot edytował ten post 19.04.2013 - 17:45

  • 0

#25

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak , tak , juz edytowalam i poprawilam :) Przepraszam :)

Ale nie mozesz tak podchodzic do sprawy. Trzeba pamietac ze ksiadz to nie Bog.
  • 0

#26

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, ksiądz to nie Bóg. Lecz księdza przynajmniej widzę, Boga niestety nie. Wiem, błogosławieni Ci którzy...itd. jednak j anie muszę być błogosławiony. Sam wierzyłem w Boga kiedy mieszkałem na wsi i miałem 11 lat, później miałem przykry wypadek. Od tamtej pory jestem ateistą. Jesli Bóg istniał to może kiedyś ;)
  • 0

#27

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wrzucałem kiedyś do innego działu artykuł właśnie o opętaniu jako chorobie psychicznej.
Moim zdaniem opętanie to choroba, o czym świadczy fakt że chorują na nią jedynie ludzie przynależący do konkretnych kręgów wyznaniowych. Mówienie w obcych językach, znajomość faktów z życia osób postronnych - też widziałem ten film. Wszelkie opowieści księży egzorcystów np. o mówieniu w nieznanych językach można moim zdaniem włożyć między bajki, bo są one tak samo wiarygodne jak wyliczenia Patricka Geryla odnośnie kalendarza Majów. Założę się że nikt z tego forum nie widział na oczy osoby opętanej, a tym bardziej nie słyszał z jej ust obcego języka, może jedynie wierzyć komuś kto rzekomo doświadczył niesamowitych rzeczy. Tyle mamy tych opętań, jeszcze więcej kamer i aparatów a wciąż jedyne egzorcyzmy widziałem w świecie filmowym.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 19.04.2013 - 20:27

  • 0

#28

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do opetania, to bym go raczej nie zaliczył do choroby psychicznej, ani żadnej innej. Mimo, że jestem ateistą, wierzę, że istnieją byty nieboskie, czyli takie, które są uznawane za "demony", co jest wg. mnie czystą głupotą, ale to moje zdanie.

A więc zaczynamy, bo jak mówił mój ulubiony nauczyciel z internetu ( i chyba jedyny) " Chcesz mieć dobre paczenie na świat? Weź krzyż, i idź wypędzać demony" - NK

Co wiemy o opetaniu?
Plusy i minusy
To stan w którym :
- Latasz niczym superman (+)
- Mówisz po hebrajsku (+)
- Zajadasz ze smakiem robaki (-)
- Wyglądasz, jak Jola Rutowicz, zmieniona na EMO (-)
- Mówisz basem (+/-)
- Chodzisz po ścianach, jak spiderman (+)
- Uważasz się, za Lucka, ewentualnie Belziego (+/-)
- Kupujesz cole w biedronce (+/-)
- Jesteś mistrzem twistera (+)
Podsumowując stajemy się super spidermanem, który wygląda jak wersja emo Joli Koń Rutowicz, bardzo dobrze gramy w twistera, a na dodatek zmieniamy imię, nie mówiąc już o coli w biedronce po 2.49. Tak cola w biedronce po 2.49, 2.49! ( because tesco jest zbyt mainstreamowe)
Jedyny minus to to, że nasz deficyt białka uzupełniamy jak Brat Grylls.

Pomyślmy... Ej! To samo robiłeś, jak cię ostatnio na imprezie widziałem!!!

Krótko i zwięźle.

Opetanie jest tak opetanym stanem, że ten kto postanowiłby to wszystko dzielić na choroby i inne, musiałby klasyfikować to całe życie, i urodzić się co najmniej 4 razy.

A teraz moje zdanie na ten temat, no i teraz mówicie a czyje kurfa ( kurfa- słowo pochodne od słowa kura, neologizm wytworzony na moje własne forumowe potrzeby. Wszelkie prawa zastrzeżone. Słowo to oznacza "co", aby określić stan emocjonalny autora, ma za zadanie, czasem uwydatnić tendencje piszącego. Pod żadnym pozorem nie jest to wulgaryzm, no oczywiście, są 2 wyjątki : 1. Kiedy opisujesz nim rosół " Ale rosół *****" 2. Jeżeli pisząc to słowo, autor ma zielone spodnie) Wracając, Czy wcześniejsze myśli, nie były moje. Były, ale chciałem podkreślić, że te są mojsze od wcześniejszych.

Dlaczego uważamy, że za opetaniem stoi byt, a może to druga osobowość, czy nie zastanawialiście się nigdy nad tym, czy macie swoje 2 ja? Nie? Ja też nie, bo to mnie nie dotyczyło, to drugie ja może być złe i dobre to zależy.
  • 1

#29

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nothing , uwielbiam Cie :) Kurfa wymiata :)

A wracajac do tematu , czasem to opetanie a czasem drugie ja , ktore z opetaniem nie ma nic wspolnego :)
  • 1

#30

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nothing nie wiem co brałeś, ale musiało być dobre. Poniekąd zgadzam się z Tobą :D
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych