Skocz do zawartości


Zdjęcie

Są wśród nas już ponad 900 lat.


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#121

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żydzi byli zdecydowanie nadreprezentowani w strukturach komunistycznych i kłócenie się z tym faktem jest idiotyzmem. Nawet po etnicznych czystkach Stalina (który zabił prawie całą kadrę komunistów rewolucji) w Związku przetrzebieni Żydzi nadal mieli większy udział niżby o tym decydował ich procent w ogólnej liczbie ludności. Próba zakamuflowania tego rzucaniem kilku oczywistych nazwisk z naszej historii i z drugiego końca świata, gdzie mieszkało niepomiernie mniej Żydów niż w Europie, jest manipulacją. Przed wielkim terrorem 1/3 stanowisk NKWD stanowili Żydzi. Nikt mi nie wmówi, że to proste przełożenie ich udziału w całej ludności Związku. Dopiero po wielkim terrorze, odsetek ten spadł do 10-5% (też nadreprezentacja), a który jest nawet przez niektórych nazywany "kontrrewolucją" (Snyder).
Odsetek ten był szczególnie wysoki w Polsce, co wiązało się ze świadomą polityką Związku Radzieckiego, zwłaszcza w strukturach organów bezpieczeństwa. Fejgin, "Luna", Szechter, można by wymieniać, jednak ten fakt i liczby są powszechnie znane w literaturze, raz pojawił się cały biuletyn IPN na temat udowadniający, że im wyżej: tym większy odsetek Żydów, im niżej: Polaków. Nawet figurant i pseudohistoryk Gross przyznaje się, że po wojnie 30% stanowisk organów bezpieczeństwa zajmowali Żydzi, gdyż to są fakty nie do obalenia.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 05.05.2013 - 08:08




#122

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żydzi byli zdecydowanie nadreprezentowani w strukturach komunistycznych i kłócenie się z tym faktem jest idiotyzmem. Nawet po etnicznych czystkach Stalina (który zabił prawie całą kadrę komunistów rewolucji) w Związku przetrzebieni Żydzi nadal mieli większy udział niżby o tym decydował ich procent w ogólnej liczbie ludności. Próba zakamuflowania tego rzucaniem kilku oczywistych nazwisk z naszej historii i z drugiego końca świata, gdzie mieszkało niepomiernie mniej Żydów niż w Europie, jest manipulacją. Przed wielkim terrorem 1/3 stanowisk NKWD stanowili Żydzi. Nikt mi nie wmówi, że to proste przełożenie ich udziału w całej ludności Związku. Dopiero po wielkim terrorze, odsetek ten spadł do 10-5% (też nadreprezentacja), a który jest nawet przez niektórych nazywany "kontrrewolucją" (Snyder).
Odsetek ten był szczególnie wysoki w Polsce, co wiązało się ze świadomą polityką Związku Radzieckiego, zwłaszcza w strukturach organów bezpieczeństwa. Fejgin, "Luna", Szechter, można by wymieniać, jednak ten fakt i liczby są powszechnie znane w literaturze, raz pojawił się cały biuletyn IPN na temat udowadniający, że im wyżej: tym większy odsetek Żydów, im niżej: Polaków. Nawet figurant i pseudohistoryk Gross przyznaje się, że po wojnie 30% stanowisk organów bezpieczeństwa zajmowali Żydzi, gdyż to są fakty nie do obalenia.

Masz rację Mojo, to są fakty a nie opinie ale i tak nie przekonasz tych, którzy nie mają wiedzy a tą którą mają czerpią z mediów albo komentarzy pseudoautorytetów. Należy pamiętać, że duża część establishmentu to dzieci, wnuki i rodzina więc nie zależy im na głoszeniu prawdy.
Nie mówi się o zbrodniarzach albo stara się ich tłumaczyć jako tragiczne postacie uwikłane w historię lecz pamiętać należy, że byli też uczciwi bezkompromisowi, którzy zostali ofiarami ubeków i przedstawicieli komunistycznego wymiaru sprawiedliwości wśród których na najwyższych szczeblach była większość osób pochodzenia żydowskiego.

Nie twierdzę, że były tylko osoby pochodzenia żydowskiego ale kto nie widzi ich dominującej i zbrodniczej roli albo nie zna historii albo jest ślepy albo z jakichś przyczyn nie chce przyznać racji prawdzie historycznej.

Użytkownik Padael edytował ten post 05.05.2013 - 11:11




#123

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Próba zakamuflowania tego rzucaniem kilku oczywistych nazwisk z naszej historii i z drugiego końca świata, gdzie mieszkało niepomiernie mniej Żydów niż w Europie, jest manipulacją.


To nie jest próba zakamuflowania niczego a odpowiedź na zarzut, jakoby większość przywódców komunistycznych miała być Żydami, co jest nieprawdą.

Mr. Mojo Risin', fajnie by było mieć jakieś źródła tych faktów nie do obalenia.
Tak czy owak nie widzę żadnego sensu w takim rozdrapywaniu historii, Polacy też mieli swój wkład w rozwój komunizmu, nie mówiąc już o Rosjanach - mamy ich wszystkich za to nienawidzić?

Przy okazji mam tu coś, co dobrze obrazuje stosunek, tutaj akurat Polaków, do ludności Żydowskiej. Naprawdę kogoś dziwi, że się nie asymilowali?

Dołączona grafika


Użytkownik skittles edytował ten post 05.05.2013 - 11:18




#124

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Próba zakamuflowania tego rzucaniem kilku oczywistych nazwisk z naszej historii i z drugiego końca świata, gdzie mieszkało niepomiernie mniej Żydów niż w Europie, jest manipulacją.


To nie jest próba zakamuflowania niczego a odpowiedź na zarzut, jakoby większość przywódców komunistycznych miała być Żydami, co jest nieprawdą.

Mr. Mojo Risin', fajnie by było mieć jakieś źródła tych faktów nie do obalenia.
Tak czy owak nie widzę żadnego sensu w takim rozdrapywaniu historii, Polacy też mieli swój wkład w rozwój komunizmu, nie mówiąc już o Rosjanach - mamy ich wszystkich za to nienawidzić?

Przy okazji mam tu coś, co dobrze obrazuje stosunek, tutaj akurat Polaków, do ludności Żydowskiej. Naprawdę kogoś dziwi, że się nie asymilowali?

Dołączona grafika


Spytam z ciekawości, czy ta nędzna broszura ma być argumentem na to, że?
Jest żenująca a podobne argumenty wybiórcze nie mają wielkiej wartości.
Co do źródeł sprawdź na wikipedii biogramy wyższych oficerów bezpieki i wymiaru sprawiedliwości stalinizmu.
Sprawdzając rodzinę pofatyguj się do sprawdzenia rodziców, często jest tak, że osoba jest napisana jako Polak ale rodzice są już Żydami.
Nie demonizuję ale zadaj sobie trochę trudu i poczytaj pozycje historyczne (tylko nie te z lat 50 i 60)

Książka czy broszura, którą pokazałeś była typowym elementem po wszystkich stronach barykady. Czy myślisz, że Żydzi, Niemcy czy inne nacje nie pisały równych bzdur?

Poza tym wydana w 1900 roku pod zaborem austriackim, tyle, że w polskim języku, czyli z pozwoleniem władz austriackich co z kolei wzkazuje antysemityzm Austro-Węgier.

Same nazwiska wydawców też nie brzmią zbyt słowiańsko :D

Użytkownik Padael edytował ten post 05.05.2013 - 11:30




#125

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mr. Mojo Risin'@

Świetnie. Ale że kłamstwa w żywe oczy, określając że Żydzi byli przywódcami komunistycznymi? Piszecie sobie historię od nowa? Wszystkie środki dozwolone by tylko stworzyć tego "złego Żyda" w świadomości?

Dlaczego Żydzi mieli nadreprezentacje? Oczywiście można podejść do tego na waszą modłę - spisek żydowski, chęć zawładnięcia światem. W końcu każdy Żyd jest połączony telepatycznie z macierzą i myślą jednym umysłem. Logiczne. :roll:

Źródeł dużej ilości Żydów w strukturach komunistycznych można upatrywać z powodu ich nadreprezentacji w strukturach sprzed rewolucji w Rosji i wybuchu II WŚ w Polsce.
Dlaczego?

Po pierwsze Żydzi mieszkali prawie wyłącznie w miastach gdzie stanowili czasem większość mieszkańców a zawsze znaczący procent (Warszawa 31% Żydów w populacji, Lwów 32%, Wilno 28%, Kraków 25% - mimo że stanowili ok 10% populacji Polski).
To właśnie w miastach początkowo rekrutowano komunistów, zawsze tak jest. Pierwszymi źródłami rewolucyjnych myśli są miasta, zwłaszcza akademickie i kupieckie. Z samego faktu nadreprezentacji Żydów w miastach mamy wyjaśnienie dla 30% reprezentacji Żydów w strukturach władzy komunistycznej. To się mniej więcej zgadza z postulowaną 30% reprezentacją Żydów we władzach UB, i uzasadnia 10% udział Żydów jako szeregowych UBków.


Widzisz, zamiast szukać teorii spiskowych, można logicznie wyciągnąć wnioski. Więcej Żydów w ośrodkach miejskich (względem populacji krajowej) z których wywodzi się stara gwardia komunistyczna - więcej Żydów w partii komunistycznej, więcej Żydów w strukturach władzy. Na dodatek to nie było 100% Żydów we władzach komunistycznych a w Polsce właśnie w okolicach tych ciągle powtarzanych 30% - co stanowiło zwyczajowy procent ludności żydowskiej w miastach w Polsce. Bo chyba mi nie powiesz że władza komunistyczna rodziła się na wsiach, gdzie Żydów nie było.

Po drugie, Żydzi zapewne widzieli w komunizmie ratunek przed szykanami na tle etnicznym. Polskie bojówki nacjonalistyczne lubiły wpaść czasem na targ żydowski, powywracać i narobić szumu. Co mieli do wyboru? Komunizm był zapewne postrzegany jako ideologia która pozwoli im żyć w spokoju. To że się mylili? Cóż.

Powtarzacie w kółko te androny. Niektórzy już nawet kłamią w żywe oczy mówiąc o tym że przywódcy komunistyczni byli w większości Żydami. Nie widzicie żadnych źródeł problemu, nie widzicie nadreprezentacji Żydów w miastach, ani tego że Żydzi nie pasowali do środowisk nacjonalistycznych - co powodowało prosty mechanizm wstąpienia do kontrpartii w tym przypadku komunistycznej.
Widzisz tylko ukutą teorię złego Żyda i wymyślisz wszystko, odrzucisz wszystko byle Ci pasowało do teorii.

Padael@

Masz rację Mojo, to są fakty a nie opinie ale i tak nie przekonasz tych, którzy nie mają wiedzy a tą którą mają czerpią z mediów albo komentarzy pseudoautorytetów.


Ojojoj. Wy oświeceni. Tyle że wy nie chcecie wyjaśniać. Nie chcecie wyjaśnić czemu Żydów było więcej w strukturach władzy - bo może się ops wydać że wcale nie dlatego że chcą przejąć władze nad światem i to nie był ich masterplan zawarty kodem w Torze. Może dlatego że nacjonaliści średnio ich lubili wkładając w ręce partii komunistycznej, a ich przedwojenna nadpopulacja w miastach idealnie wpasowuje się w powojenny udział we władzach (np w UB 30% kierownictwa to Żydzi, przed wojną ok 30% populacji miast to Żydzi, a z kogo wybiera się kierownictwo? Ze starej gwardii.)

Więc chrzanicie niczym nie poparte androny, wlane wam do głowy przez wasze "wolne media". Ja wnioski które tutaj wyciągam wyciągnąłem samodzielnie, czerpiąc wiedzę z różnych źródeł. Artykułów z wielu miejsc, filmów, książek historycznych. A Wy? Ile procent wiedzy macie ze stronek prawicowych (to że Mojo zapewne 90% odbieram jako oczywiste)

Wyborczej nie czytam, TVNu nie oglądam - ale to ja będę tą ciemną masą bo nie powtarzam waszych "jedynych prawdziwych" poglądów z frondy.



#126

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mr. Mojo Risin'@

Świetnie. Ale że kłamstwa w żywe oczy, określając że Żydzi byli przywódcami komunistycznymi? Piszecie sobie historię od nowa? Wszystkie środki dozwolone by tylko stworzyć tego "złego Żyda" w świadomości?

Dlaczego Żydzi mieli nadreprezentacje? Oczywiście można podejść do tego na waszą modłę - spisek żydowski, chęć zawładnięcia światem. W końcu każdy Żyd jest połączony telepatycznie z macierzą i myślą jednym umysłem. Logiczne. :roll:

Źródeł dużej ilości Żydów w strukturach komunistycznych można upatrywać z powodu ich nadreprezentacji w strukturach sprzed rewolucji w Rosji i wybuchu II WŚ w Polsce.
Dlaczego?

Po pierwsze Żydzi mieszkali prawie wyłącznie w miastach gdzie stanowili czasem większość mieszkańców a zawsze znaczący procent (Warszawa 31% Żydów w populacji, Lwów 32%, Wilno 28%, Kraków 25% - mimo że stanowili ok 10% populacji Polski).
To właśnie w miastach początkowo rekrutowano komunistów, zawsze tak jest. Pierwszymi źródłami rewolucyjnych myśli są miasta, zwłaszcza akademickie i kupieckie. Z samego faktu nadreprezentacji Żydów w miastach mamy wyjaśnienie dla 30% reprezentacji Żydów w strukturach władzy komunistycznej. To się mniej więcej zgadza z postulowaną 30% reprezentacją Żydów we władzach UB, i uzasadnia 10% udział Żydów jako szeregowych UBków.


Widzisz, zamiast szukać teorii spiskowych, można logicznie wyciągnąć wnioski. Więcej Żydów w ośrodkach miejskich (względem populacji krajowej) z których wywodzi się stara gwardia komunistyczna - więcej Żydów w partii komunistycznej, więcej Żydów w strukturach władzy. Na dodatek to nie było 100% Żydów we władzach komunistycznych a w Polsce właśnie w okolicach tych ciągle powtarzanych 30% - co stanowiło zwyczajowy procent ludności żydowskiej w miastach w Polsce. Bo chyba mi nie powiesz że władza komunistyczna rodziła się na wsiach, gdzie Żydów nie było.

Po drugie, Żydzi zapewne widzieli w komunizmie ratunek przed szykanami na tle etnicznym. Polskie bojówki nacjonalistyczne lubiły wpaść czasem na targ żydowski, powywracać i narobić szumu. Co mieli do wyboru? Komunizm był zapewne postrzegany jako ideologia która pozwoli im żyć w spokoju. To że się mylili? Cóż.

Powtarzacie w kółko te androny. Niektórzy już nawet kłamią w żywe oczy mówiąc o tym że przywódcy komunistyczni byli w większości Żydami. Nie widzicie żadnych źródeł problemu, nie widzicie nadreprezentacji Żydów w miastach, ani tego że Żydzi nie pasowali do środowisk nacjonalistycznych - co powodowało prosty mechanizm wstąpienia do kontrpartii w tym przypadku komunistycznej.
Widzisz tylko ukutą teorię złego Żyda i wymyślisz wszystko, odrzucisz wszystko byle Ci pasowało do teorii.


Co do przyczyn wstępowania do partii komunistycznej niewątpliwie się zgodzę.
Dla mnie istotne są postawy i zbrodnie tych ludzi, nie twierdzę, że za wszystko odpowiedzialni są Żydzi ale należy pamiętać katów niezależnie od narodowości.

Tak się złożyło, że kariery osób pochodzenia żydowskiego nie tylko dlatego się rozwijały, że dostęp do ruchu komunistycznego nie determinowało pochodzenie ale również dlatego, że osoby te nie czuły lojalności wobec Polski a najczęściej to ich pochodzenie było istotniejsze niż Polska i temu byli lojalni.
Przekonanie o sobie jako narodzie wybranym rzutuje i na postępowanie tych ludzi jak na stosunek do nich innych.



#127

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma to być żaden argument, wrzuciłem to raczej jako ciekawostkę, bo co ma kanalizacja do Judaizmu? Pewnie, że po "obu stronach barykady" pojawiały się tego typu publikacje, ale pokazuje to często zwyczajną absurdalność tego "sporu". Żydom jest źle? To przez gojów. Budują kanał? Żydzi chcą wytępić Słowian znad Wisły.

Właśnie stąd biorą się generalizacje w stylu "żydzi wymyślili komunizm, to niewybaczalne". Litwini też nam nie mogą wybaczyć tego, że ich polonizowaliśmy przez długie lata i jesteśmy tam raczej źle postrzegani. Ale cóż ja mam z tym wspólnego? Żyję tu i teraz, własnym życiem i chcę, by postrzegano mnie przez pryzmat moich działań, nie historii. Tego samego wymagam w stosunku do każdego i od każdego, czy to dziwne?



#128

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przekonanie o sobie jako narodzie wybranym rzutuje i na postępowanie tych ludzi jak na stosunek do nich innych.


Przekonanie o innych rzutują na postępowanie i stosunek do innych. Tyczy się to też Ciebie.


"W 1831 w czasie powstania listopadowego w walkach w obronie Warszawy przed armią rosyjską udział brała żydowska gwardia miejska. Była ona złożona w większości z Żydów ortodoksyjnych, którym pozwolono na niegolenie bród, nawet wtedy gdy przywdziewali mundury.

Syn Berka Joselewicza, Józef Berkowicz, nawiązując do tradycji ojca organizował, wraz z synem Leonem, oddział żydowskiej kawalerii powstańczej.

W latach 1860–1863 Żydzi brali udział w manifestacjach patriotycznych i konspiracji, która poprzedziła wybuch powstania styczniowego. Znamienna stała się działalność nadrabina Dow Bera Meiselsa, wspierającego Polaków w ich walkach narodowowyzwoleńczych (za co spotkał się z prześladowaniami ze strony władz carskich). 27 lutego 1861, w czasie pogrzebu pięciu poległych oświadczył Andrzejowi Zamoyskiemu: I my czujemy, że jesteśmy Polakami, i my polską ziemię kochamy jak panowie.

Symbolem akulturacji społeczeństwa żydowskiego w Królestwie Polskim stała się postać Michała Landego, który zginął niosąc krzyż w czasie demonstracji patriotycznej na Placu Zamkowym w Warszawie 8 kwietnia 1861, krwawo stłumionej przez wojsko rosyjskie.

Bogata finansjera i kupcy żydowscy związali się ze stronnictwem białych, którego działalność finansował Leopold Kronenberg. To spowodowało, że Żydzi nie od razu przystąpili do powstania styczniowego w 1863, co więcej w wielu miejscach dali się sprowokować władzom rosyjskim i razem z chłopami wzięli udział w grabieżach dworów szlacheckich.

Jakkolwiek manifest 22 stycznia wydany przez władze powstańcze głosił, że Komitet Centralny Narodowy ogłasza wszystkich synów Polski, bez różnicy wiary i rodu, pochodzenia i stanu, wolnymi i równymi obywatelami kraju, to dla większości polskich Żydów akt ten pozostał jedynie wyrazem dobrych chęci Polaków.

Uroczystości 75. rocznicy powstania styczniowego w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie z udziałem żyjących weteranów – Żydów

Od samego początku kupcy i liweranci żydowscy zajęli się zaopatrywaniem w broń i żywność oddziałów powstańczych. Sprowadzili z Belgii słynne sztucery, które były podstawową bronią palną jednostek polskich.

Po przystąpieniu białych do powstania szeregi partii powstańczych zasilili Żydzi, niejednokrotnie pełniąc odpowiedzialne funkcje m.in. w formacji tzw. żandarmów wieszających, którzy zmuszeni byli w wielu przypadkach wykonywać karę śmierci na swoich współwyznawcach, którzy zdradzili lub wysługiwali się władzom rosyjskim. Większość polskich Żydów w czasie powstania styczniowego przyjęła postawę raczej obojętną, wyczekując na przechylenie się szali walk na którąś ze stron. Znamienne, że jedynie mała część Żydów płaciła podatek wyznaczony przez powstańczy Rząd Narodowy.

Senat Imperium Rosyjskiego wydał orzeczenia uzupełniające do ordynacji wyborczej do IV. Dumy w 1912 roku, w wyniku czego Żydzi uzyskali w Warszawie większość uprawnionych do głosowania, w kurii ogólnej zyskali 46 elektorów na ogólną liczbę 83. Ludność żydowska stanowiła wówczas 37% ludności miasta."



Na co mogli potem liczyć?

"Prześladowanie Żydów w Polsce nasilało się w początkowych i końcowych latach II RP. Przez wiele osób nie byli oni postrzegani jako prawdziwi Polacy – zwłaszcza przez osoby o poglądach nacjonalistycznych, którym politycznego poparcia udzielały ugrupowania endeckie."

"Sytuacja mniejszości pogorszyła się po śmierci marszałka, którą większość Żydów odebrała jako tragedię. W latach 1935–1937 w rozruchach antysemickich zginęło 97 Żydów, a ok. 500 odniosło obrażenia."

"Celem przemocy były wielokrotnie żydowskie sklepy, z których wiele zostało splądrowanych. Skrajna prawica ogłosiła bojkot ekonomiczny Żydów (pod hasłem swój do swego po swoje), który w połączeniu z Wielkim Kryzysem oraz bardzo wysokim przyrostem naturalnym (liczba Żydów w Polsce była wówczas najwyższa na świecie i tu „biło serce” przyszłego Izraela) przyczynił się do obniżenia poziomu życia Żydów w Polsce, który był jednym z najniższych spośród wspólnot żydowskich na świecie."


Natomiast co podczas II WŚ?

"W czasie tzw. kampanii wrześniowej w 1939, ok. 120 tys. obywateli polskich narodowości żydowskiej lub żydowskiego pochodzenia wzięło udział w walkach z Niemcami i Sowietami, będąc żołnierzami polskiej armii."


Wojsko RP miało wtedy ok 1mln żołnierzy. 120 tyś to ekwiwalent udziału Żydów w populacji ówczesnej Polski, czyżby walczyli jak Polacy?

To wszystko wina Żydów niszczących nasz kraj. :roll:



#129

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tożsamość społeczeństwa wynika z historii i kultury, jesteśmy winni tym, którzy zginęli, zostali zakatowani, zrobili to dla nas. Budować przyszłość można na prawdzie ale podejście tu iteraz jest co najmniej nie w porządku do naszych przodków. Można wybaczyć wiele win ale pod dwoma warunkami, po pierwsze winni muszą przeprosić i żałować a po drugie trzeba pamiętać.

Czy ktoś chce czy nie owo tu i teraz to skutek przeszłości, którą należy znać bowiem historia nauczycielką życia.

Co się tyczy tej dysputy to jedni nie znają lub nie chcą poznać historii ale chętnie chcą się wypowiadać a drudzy niepotrzebnie się radykalizują z niemożności przekonania, mam nadzieję, a nie twardych, zamkniętych głów.

Przyszła mi do głowy jedna rzecz, wielu pyta a znasz jakichś Żydów?
A czy pytający znają szczery stosunek dużej częsci ludności żydowskiej ?
Ta postawa cechuje się pogardą i niechęcią.
Czyli myśląc o antysemityźmie należy pamiętać, że istnieje też antypolonizm i jest mocno obecny i był obecny już w przeszłości.

Użytkownik Padael edytował ten post 05.05.2013 - 12:38




#130

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PiD, co ty tak bronisz żydów. Przecież "antyfasze" powinni być przeciwko narodowi który uważa się za wybrany bo to jest rasistowskie, szowinistyczne i przeczy "jedynej i słusznej" równości. Antysemityzm powinien być cool jak antyklerykalizm :D

Właśnie stąd biorą się generalizacje w stylu "żydzi wymyślili komunizm, to niewybaczalne".


Bo ojciec komunizmu był żydem i komunizm jest zgodny z talmudem.

(liczba Żydów w Polsce była wówczas najwyższa na świecie i tu „biło serce” przyszłego Izraela)


No właśnie... "przyszłego Izraela".

Użytkownik Tenhan edytował ten post 05.05.2013 - 12:48


#131

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Padael@

Co się tyczy tej dysputy to jedni nie znają lub nie chcą poznać historii ale chętnie chcą się wypowiadać a drudzy niepotrzebnie się radykalizują z niemożności przekonania, mam nadzieję, a nie twardych, zamkniętych głów.


Bardzo polityczna odpowiedź. ;) Czyli w efekcie nie mówisz nic, mówiąc wiele.

Przyszła mi do głowy jedna rzecz, wielu pyta a znasz jakichś Żydów?
A czy pytający znają szczery stosunek dużej częsci ludności żydowskiej ?
Ta postawa cechuje się pogardą i niechęcią.


Ty znasz? Na żywo czy z filmików? ;)

Czyli myśląc o antysemityźmie należy pamiętać, że istnieje też antypolonizm i jest mocno obecny i był obecny już w przeszłości.


Jasne, tyle że to wyklucza obarczania ich o całe zło. Tak samo jak nie uważam by w Polsce funkcjonował powszechny antysemityzm, tak nie uważam żeby wśród Żydów panował powszechny antypolonizm.


Tenhan@

PiD, co ty tak bronisz żydów. Przecież "antyfasze" powinni być przeciwko narodowi który uważa się za wybrany bo to jest rasistowskie, szowinistyczne i przeczy "jedynej i słusznej" równości. Antysemityzm powinien być cool jak antyklerykalizm.


:roll:

Bo ojciec komunizmu był żydem i komunizm jest zgodny z talmudem.


Bo u was biją murzynów. :roll:
Nazizm został wymyślony przez Chrześcijan i jest zgodny z myślą Kościoła. I co z tego?

No właśnie... "przyszłego Izraela".


Jesteś ROZKOSZNY. :mrgreen:
Z całej ściany tekstu wychwyciłeś jeden wers który Ci pasował i podałeś go bez kontekstu. Mam nadzieję że masz świadomość że chodzi o dzisiejszy Izrael?
No chyba że postulujesz super spisek Żydów którzy znali przyszłoooość, a to wszystko dzięki bezczeszczeniu hostii i mordowaniu noworodków. :mrgreen:



#132 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

chcialam tylko doinformowac sie - skoro az 30% stanowili Zydzi, kto stanowil pozostale nieistotne 70 % procent? Zapewne Marsjanie?

#133 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz jaką etymologie mają słowa: gmina, ratusz, burmistrz, bruk, rynsztok, rynek, jarmark, weksel? Pochodzą z Niemieckiego. To Niemcy zbudowali cały Polski system praw miejskich, gdzie miasta lokowano na prawie "niemieckim" - ponad 500.

Zgadza się. Z jidysz również mamy wiele zapożyczeń: bachor, bajzel, harmider, mamona, machlojka, pinda, plajta, szmal, siksa.




#134

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Padael@

Co się tyczy tej dysputy to jedni nie znają lub nie chcą poznać historii ale chętnie chcą się wypowiadać a drudzy niepotrzebnie się radykalizują z niemożności przekonania, mam nadzieję, a nie twardych, zamkniętych głów.


Bardzo polityczna odpowiedź. ;) Czyli w efekcie nie mówisz nic, mówiąc wiele.

Przyszła mi do głowy jedna rzecz, wielu pyta a znasz jakichś Żydów?
A czy pytający znają szczery stosunek dużej częsci ludności żydowskiej ?
Ta postawa cechuje się pogardą i niechęcią.


Ty znasz? Na żywo czy z filmików? ;)

Czyli myśląc o antysemityźmie należy pamiętać, że istnieje też antypolonizm i jest mocno obecny i był obecny już w przeszłości.


Jasne, tyle że to wyklucza obarczania ich o całe zło. Tak samo jak nie uważam by w Polsce funkcjonował powszechny antysemityzm, tak nie uważam żeby wśród Żydów panował powszechny antypolonizm.


Tenhan@

PiD, co ty tak bronisz żydów. Przecież "antyfasze" powinni być przeciwko narodowi który uważa się za wybrany bo to jest rasistowskie, szowinistyczne i przeczy "jedynej i słusznej" równości. Antysemityzm powinien być cool jak antyklerykalizm.


:roll:

Bo ojciec komunizmu był żydem i komunizm jest zgodny z talmudem.


Bo u was biją murzynów. :roll:
Nazizm został wymyślony przez Chrześcijan i jest zgodny z myślą Kościoła. I co z tego?

No właśnie... "przyszłego Izraela".


Jesteś ROZKOSZNY. :mrgreen:
Z całej ściany tekstu wychwyciłeś jeden wers który Ci pasował i podałeś go bez kontekstu. Mam nadzieję że masz świadomość że chodzi o dzisiejszy Izrael?
No chyba że postulujesz super spisek Żydów którzy znali przyszłoooość, a to wszystko dzięki bezczeszczeniu hostii i mordowaniu noworodków. :mrgreen:


Jak dla mnie mówiąc niewiele staram się, co mi się nie zawsze udaje, czego jesteś przykładem, przekazać ni mniej ni więcej tylko to co chcę pokazać.

Znam na żywo, dla mnie nie są bytem wirtualnym.

Czy ja gdzieś napisałem o powszechnym antysemityzmie czy antypolonizmie?
Pomyśl, że jeśli większość narodu ma neutralny stosunek a wpływowa mniejszość negatywny to jakie będą tego owoce?

Padael@


Cytat
Masz rację Mojo, to są fakty a nie opinie ale i tak nie przekonasz tych, którzy nie mają wiedzy a tą którą mają czerpią z mediów albo komentarzy pseudoautorytetów.

Parias i Dekadent
Ojojoj. Wy oświeceni. Tyle że wy nie chcecie wyjaśniać. Nie chcecie wyjaśnić czemu Żydów było więcej w strukturach władzy - bo może się ops wydać że wcale nie dlatego że chcą przejąć władze nad światem i to nie był ich masterplan zawarty kodem w Torze. Może dlatego że nacjonaliści średnio ich lubili wkładając w ręce partii komunistycznej, a ich przedwojenna nadpopulacja w miastach idealnie wpasowuje się w powojenny udział we władzach (np w UB 30% kierownictwa to Żydzi, przed wojną ok 30% populacji miast to Żydzi, a z kogo wybiera się kierownictwo? Ze starej gwardii.)

Więc chrzanicie niczym nie poparte androny, wlane wam do głowy przez wasze "wolne media". Ja wnioski które tutaj wyciągam wyciągnąłem samodzielnie, czerpiąc wiedzę z różnych źródeł. Artykułów z wielu miejsc, filmów, książek historycznych. A Wy? Ile procent wiedzy macie ze stronek prawicowych (to że Mojo zapewne 90% odbieram jako oczywiste)

Wyborczej nie czytam, TVNu nie oglądam - ale to ja będę tą ciemną masą bo nie powtarzam waszych "jedynych prawdziwych" poglądów z frondy."





O kim piszesz wy, to nie te czasy ;) , byłbym wdzięczny gdybyś odnosił się personalnie bo mam wrażenie, że mnie to nie dotyczy.
Czy to zabieg psychologiczny wyjeżdżanie z Frondą i prawicą?
Nie pomyślałeś, że tak może myśleć ktoś nie utożsamiający się z nikim ze sfery politycznej?
Zresztą po raz kolejny wspomnę, że ja piszę o faktach nie propagandzie a w każdym razie staram się.

Użytkownik Padael edytował ten post 05.05.2013 - 16:04




#135 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Spender, i na co to ma byc dowod, poza tym ze do obiegu weszly slowa ktorymi Zydzi nazywali to co widzieli wokol siebie? Ani oni nie swieci ani my, wiec przyganial kociol garnkowi ze echo podobne?

Spender, i na co to ma byc dowod, poza tym ze do obiegu weszly slowa ktorymi Zydzi nazywali to co widzieli wokol siebie? Ani oni nie swieci ani my, wiec przyganial kociol garnkowi ze echo podobne?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych