Skocz do zawartości


Zdjęcie

Są wśród nas już ponad 900 lat.


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#106 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

kazda religia wynika z tego co bylo przed nia- stanowiac dowolna interpretacje jednego Boga. A dorzuciwszy do tego rownie dowolne interpretacje w obrebie jednej religii, tworzy sie istny melanz prawd i wyobrazen na temat prawdy. Faktycznie jest sie o co klocic, i zabijac- o ludzkie wymysly.
Marker,a nie prosciej poczestowac niz walic w pysk?

#107

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

up@
W trzynastym wieku Konrad Mazowiecki poczęstował Krzyżaków Prusami i pamiętasz jak to się skończyło ;)

#108 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

a za co poczestowal, z jakiego powodu? Poza tym, nie sadze zeby ktos chcial dokonac nastepnego rozbioru Polski, dzis wojny nie tocza sie o ziemie a raczej strefy wplywow o rynki zbytu, prawda? Wiec moze chwalmy sie tym co mamy, bo jak inaczej zaistniejemy w swiecie, chyba jako skansen.

#109

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ayalen@
Ale żeby było jasne, - staram się widzieć w ludziach ludzi i nie kierować się stereotypami ale jeśli jakiś Żyd, Arab, Chińczyk czy obojętnie kto, przyjdzie i zacznie wyjadać mi z miski, to dostanie w trąbę( jak człowiek)
Rozumiesz moje stanowisko.


Twój post zawiera ukrytą agresję.

Żydzi wymyślili komunizm a to jest niewybaczalne.



Precyzyjnie powielili schemat. Są odtwórcami a nie twórcami pomysłu.






#110

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ayalen@
Poczęstował bo myślał ze odwalą za niego brudną robotę a potem grzecznie zwiną namioty i wrócą do domu. Widzisz to wynika z naszej cechy narodowej( i to raczej nie stereotyp) jesteśmy bardzo naiwni. A jeśli już wspomniałaś o rozbiorach, to jak inaczej nazwać obecny stan rzeczy w Polsce?
Hm, chyba nie mogę tak do końca zgodzić się z tezą ze dziś nie walczy się już o ziemie, dobrym przykładem jest tu Strefa Gazy albo Wyspy Kurylskie, pewnie jeszcze kilka podobnych konfliktów byśmy znaleźli.
Oczywiście że powinniśmy się chwalić tym co mamy najlepszego i tym co w nas (jako w Narodzie) najlepsze.
Uciekamy od tematu chyba trochę.
up@
Ukrytą? Co Ty powiesz?

Użytkownik marker762 edytował ten post 02.05.2013 - 17:16


#111 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

tez nie widze tej agresji, natomiast mam wrazenie ze lubisz prowokowac.
No i sam widzisz ze nie o goscinnosc chodzilo a o cwaniactwo, a to czesto wylazi bokiem. Wiesz jak ja postrzegam te eskalacje dzialan zbrojnych? Mysle ze ludzie w swoich glowach doszli juz do takiego poziomu agresji, strachu, zachlannosci- ze przeklada sie to na bojki- wojny. Na agresje czynna. Przypominaja mi sie slowa ze czwarta wojna bedzie na kije. Do tego prowadza rzady ego- do bezwzglednego realizowania swoich egoistycznych celow, bez zwazania na innych. Wiec inni robia to samo, a wrzod narasta. Chyba zaczyna pekac, mam wrazenie patrzac na to co dzieje sie na swiecie.

#112 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Przypominacie sobie sytuację kiedy ostatnio mieliście natrętnego gościa? Przyszedł niby na chwilę, mija czas, a on nadal nie chce wyjść. Dajecie mu dyskretnie sygnały, że macie ważniejsze rzeczy do roboty niż zajmowanie się nim ale im bardziej bezpośredni jesteście tym głupszy uśmiech robi i nie czai aluzji. Wręcz przeciwnie, proponuje, że będzie wam towarzyszył podczas załatwiania prywatnych spraw i nawet będzie pomocny. :]

#113

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

up@
lepiej rozwiń tę cenną myśl zanim wielka inkwizycja przyklei Ci jakis paragraf.
Nie ukrywam ze bardzo mnie zaciekawil Twój post.

ayalen@
jedyne do czego chce prowokować to dyskusja.

Użytkownik marker762 edytował ten post 02.05.2013 - 18:58


#114 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Spender, chyba domyslam sie do czego zmierzasz, wiec popatrz w ten sposob: to gospodarz zaprasza goscia i wyznacza granice ktorych gosciowi przekraczac nie wolno. Jesli gospodarz jest slaby zawsze znajdzie sie ktos kto to wykorzysta. Tym bardziej jesli gospodarz ma wszystko gdzies wiadomo gdzie- jego role przejmuje gosc/ intruz. I zaczyna rzadzic.Tylko czy jest to wina wylacznie jednej strony?

#115

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Porównywanie państwa do roli gospodarza, a obywateli obcego pochodzenia do gości jest naciągane.
Od momentu w którym damy imigrantowi prawo pobytu stałego może on bez problemu mieszkać i korzystać z praw naszego kraju, a już gdy damy obywatelstwo to jest całkowicie zrównany prawnie z każdym obywatelem kraju w którym mieszka.
Oczywiście w zamian za to obowiązują go pewne zobowiązania wobec państwa.

Więc można go porównać do współlokatora na równych prawach, nie do gościa.



#116

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciągle kręcimy się w koło tematu Konrada Mazowieckiego? -bo o ile mi wiadomo to nie nadał Krzyżakom polskiego obywatelstwa.

#117 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Matyldo jedyna, a to Krzyzacy tez byli Zydami???

#118

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

up
Kurde, zapomniałem uśmiechniętej gęby na końcu zdania dać i znowu wyszła chryja :) :)
A powaznie ; no tak maylo masz racje, tyle tylko że problem pojawia się wtedy gdy taki współlokator nie wywiązuje się ze swych obowiązków lub wręcz postępuj na szkodę reszty lokatorów. A gdy jeszcze dołożyć do tego permanentny status pokrzywdzonego przez historie oraz osoby której bez przerwy coś się należy,- to przyznasz mylo ze reszta lokatorów może być , delikatnie mówiąc, lekko oburzona.

Użytkownik marker762 edytował ten post 03.05.2013 - 07:12


#119

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skittles, napisałem to na poważnie. Większość komunistycznych przywódców włącznie z ojcami komunizmu to byli żydzi a komunizm to idealny system dla syjonistycznej władzy. Komunizm ma takie założenia że pewnie został stworzony w oparciu o Talmud. Już nie wspomnę że obecnie za kryzys też odpowiadają żydzi (wiadomo jakiego pochodzenia są ludzie rządzący w FED czy w Goldman Sachs).

Ostatnio czytałem jak ktoś napisał że przez cały rok ma na domu wywieszoną flagę Polski i komu to przeszkadza? Oczywiście żydowskim sąsiadom :D

Użytkownik Tenhan edytował ten post 04.05.2013 - 21:46


#120

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

marker762@

no tak maylo masz racje, tyle tylko że problem pojawia się wtedy gdy taki współlokator nie wywiązuje się ze swych obowiązków lub wręcz postępuj na szkodę reszty lokatorów.

No spoko, tylko że zastanawia mnie jak ten współlokator nie wywiązuje się ze swych obowiązków? ;) W jaki sposób Żydzi nie wywiązywali się z obowiązków i szkodzili innym?
Wiesz czemu królowie polscy otaczali Żydów ochroną i nie pozwalali ich krzywdzić? Czemu nadawali im ochronę i wprowadzali zakazy tumultów? Bo Żydzi w odróżnieniu od szlachty płacili podatki bez zająknięcia. Jeśli mam wybrać grupę która zniszczyła Polskę to byłaby to szlachta, a nie Żydzi których jedną winą było to że część z nich się bogaciła (a część była biedna jak mysz kościelna - możecie zobaczyć w filmie na końcu).

Może trudno się przyznać, ale Polskę zbudowali przyjezdni. Dopóki byliśmy Stanami Zjednoczonymi Rzeczpospolitej, a granice były otwarte dla innych byliśmy potęgą. Wiesz jaką etymologie mają słowa: gmina, ratusz, burmistrz, bruk, rynsztok, rynek, jarmark, weksel? Pochodzą z Niemieckiego. To Niemcy zbudowali cały Polski system praw miejskich, gdzie miasta lokowano na prawie "niemieckim" - ponad 500.
Waloni zakładali kopalnie złota i srebra. Przybywali do nas Szkoccy katolicy uciekinierzy. Tatarzy. Do tego oczywiście Żydzi którzy wypędzani z całej Europy przywieźli do nas międzynarodowe kontakty handlowe i całą kulturę handlu.

tutaj więcej


Tenhan@

Większość komunistycznych przywódców włącznie z ojcami komunizmu to byli żydzi a komunizm to idealny system dla syjonistycznej władzy.

Mao Tse Tung, Pol-Pot, Kim Ir Sen też byli Żydami? ;)

Lenin był pochodzenia rosyjsko-kałmucko-żydowsko-niemiecko-szwedzkiego. Dziadek po kądzieli był Żydem, babka po kądzieli była szwedzko-niemiecka. Ojciec wywodził się z rodziny rosyjsko-kałamuckiej.
Stalin był Gruzinem bez związków z żydostwem.
Bierut - Polak.
Gomułka - Polak.
Gierek - Polak.
Chruszczow - pochodził z chłopskiej rosyjskiej rodziny.
Breżniew - z rodziny rosyjskiego hutnika.

Więc poza tym że Lenin był w 1/4 Żydem, nie widzę tych żydowskich przywódców komunistycznych.
Widzisz jak działają bezmyślne stereotypy które powtarzasz po kimś? :roll:


Polecam oglądnąć ten dokument. Tutaj ludzie mówią jak był faktycznie z tymi "okropnymi" Żydami w Polsce, a nie powtarzają co od kogoś usłyszeli.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych