Skocz do zawartości


Zdjęcie

Są wśród nas już ponad 900 lat.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#91

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę ze nie wyraziłem się jasno.
Ok., może w taki sposób;
Czy tak naprawdę będąc na takiej wyspie w sytuacji zagrożenia życia , wiedząc ze tylko wspólnym wysiłkiem można walczyć o przetrwanie , jakiekolwiek znaczenie miałyby; narodowość, kolor skóry, wyznawana religia , orientacja seksualna , czy zasobność konta bankowego?? Albo inna sytuacja; wyobraźmy sobie ze Afroamerykanin, Azjata, Eskimos i Węgier jadą na rowerze ( wiem , abstrakcyjne to trochę) i nagle wpadają do dołu z błotem, to czy po tym jak już się z niego wygramolą cali umazani od stóp do głów to będą dalej widzieli kolor swojej skóry czy tylko zobaczą same ludzkie sylwetki??
Ktoś tu wcześniej napisał ze na szacunek trzeba zapracować, hm, ciekawa teoria - a czy jadąc w autobusie, drogi kolego , ustępujesz miejsca nieznajomym starszym osobom?- na pewno tak i na pewno dla tego ze mama w przeszłości nauczyła Cie żebyś szanował starszych nawet tych których nie znasz( wiec nie mieli jak zapracować na Twój szacunek , prawda?)

Czytając Wasze posty zastanawiałem się ilu z was tak naprawdę zna osobiście jakiegoś Żyda, ilu doświadczyło od nich czegoś złego, a ilu czegoś dobrego. Ja osobiście nie znam żadnego. Smutna prawda jest taka ze w większości teoretyzujecie stawiając się jednocześnie w roli ekspertów ;
-Żydzi są źli to Polacy są dobrzy, takie jest moje zdanie a ja przecież wiem!
- nie nie, to Polacy są ci zli , ja to wiem najlepiej!
W rzeczywistości odsetek ment po jednej i po drugiej stronie jest pewnie taki sam. Niestety, spirala nienawiści ma to do siebie że bardzo łatwo sama się nakręca . Ktoś wcześniej wspomniał o lżeniu polskich tenisistek,- uwierz mi Polacy nie są wcale lepsi, poza tym, pewnie ludzie którzy wyzywali nasze dziewczyny , gdyby mieszkali np. na Litwie, robili by dokładnie to samo- po prostu ziarno padło na podatny grunt i tyle. Zresztą , mówiąc uczciwie sam nie tak dawno kląłem na czym świat stoi, kiedy Izrael bombardował Strefę Gazy, tyle tylko ze nie mogę winić całego Narodu ( któremu nota bene robi się od wieków gówno z mózgu) za decyzje kilku szaleńców którzy tym Narodem rządzą.
Tak na koniec ,- byłoby bardzo sympatycznie gdyby ludzie czesciej dostrzegali w ludziach ludzi a nie np. Żyda , Polaka , Araba czy kogokolwiek innego bo stereotypy bywają często bardzo krzywdzące.

Mylo , już się tak nie oburzaj , nie jadę po Tobie, tylko widziałem ostatnio twoje zdjęcie , jakiś taki chudzieńki jesteś, jakby niedożywiony- nie wiem czy kondycyjnie zniósłbyś taką eskapadę :mrgreen:

edit Yaw
Dołączona grafika


#92

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

marker762@

Ogólnie się z Tobą zgadzam w kwestii podejścia do innych narodowości. Jednak dalej nie rozumiem po co pijesz do mnie. Zwłaszcza że wuj Cię powinno obchodzić jak wyglądam i przy tym pozostańmy. ;)



#93

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylo, sorka ale to naprawdę był żart i szczerze mówiąc mam w tylnej części ciała to jak wyglądasz( bez urazy) . Czasem tylko irytuje mnie to ze zawsze „ustawiasz się z wiatrem” a szkoda bo inteligentny z Ciebie gość i na pewno widzisz co się dzieje dookoła…

...

edit Yaw
11.6 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji w sytuacji naruszenia niniejszego Regulaminu.

Dołączona grafika

#94

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No hehe, faktycznie przezabawny.
Gdybym ustawiał się z wiatrem to bym powtarzał w ciemno to co tutaj się zwykle powtarza, a nie silił się na jakiś inny punkt widzenia.

edit Yaw
Dołączona grafika



#95

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylo@
1)Nie był przezabawny, kiepski był raczej, ale mam dzis slabszy dzień wiec rozumiesz:)
2)To taki specyficzny rodzaj wiatru, wiejący od góry…

A...zapomniales o jeszcze jednym dosc specyficznym typie, choc nie zwiazanym akurat z narodowoscia- takim co to podlizuje sie do wiekszych od siebie, starajac sie zrownac z nimi, a zajadle oszczekuje mniejszych zeby ukryc swoja miernote.
Poza tym drogi Panie- przeoczenie- juz od dawna jestesmy na tej wyspie zwanej Ziemia, i patrz Pan- zyjemy. Choc na pewno nie dzieki osobom podzielajacym panski poglad.

A gdybym na początku swej wypowiedzi zaznaczył ze jestem Żydem czy przeczytałabyś ją kilka razy zanim dotarłby do Ciebie jej właściwy sens??
Ja rozumiem że kobiety mają problemy z myśleniem abstrakcyjnym, ale to już chyba mała przesada jest. Komu niby się podlizałem tym wpisem? Przecież już na samym początku powiedziałem że zebrałbym „Was wszystkich” na bezludną wyspę?? Fakt , może post i moje intencje nie był tak do końca czytelne(czytaj wyżej), ale po co zaraz taki atak? I kto niby jest tym mniejszym, którego obszczekałem ,żeby ukryć swoją miernotę??
Coś mi się wydaje ze koleżanka dała się nieco ponieść emocjom .

#96 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

zwracam honor- w drugim poscie dopowiedziales to co w pierwszym- przyznasz, zabrzmialo dwuznacznie. Przepraszam za ton, choc to raczej nie emocje a zniecierpliwienie, najwyrazniej niektorzy ludzie uwazaja ze najpierw rodzi sie Zyd, Arab, Polak, Chinczyk, a potem dopiero ewentualnie staje sie czlowiekiem. Albo i nie .
A skad pomysl ze moja uwaga odnosnie laszenia sie i warczenia byla o Tobie? Widzisz sam wiec jak to bywa z niedomowieniami, latwo uznac je za pomowienia.

#97

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ayalen@
Ale żeby było jasne, - staram się widzieć w ludziach ludzi i nie kierować się stereotypami ale jeśli jakiś Żyd, Arab, Chińczyk czy obojętnie kto, przyjdzie i zacznie wyjadać mi z miski, to dostanie w trąbę( jak człowiek)
Rozumiesz moje stanowisko.

#98

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żydzi wymyślili komunizm a to jest niewybaczalne.

#99

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Wymyślili" (cudzysłów bo wymyślają jednostki, nie narodowości) też teorię względności. O ironio Żydzi wymyślili nawet Chrześcijaństwo. :mrgreen:

Jakie jest meritum?
Prosty skrót myślowy łączący Żydów ze stworzeniem komunizmu (więc jednocześnie zwalanie na nich całego zła komunizmu), jest milusi i medialny. Dostaniemy parę plusów bo ludziom na forum otworzy się w głowie parę klapek odpowiadających za stereotypy i zawołają w głowie "zaiste, prawda to!".

Każda narodowość wymyślała rzeczy piękne i potencjalnie straszliwe. Proch był przez Chińczyków stosowany do produkcji sztucznych ogni, dopiero potem przerobiono go na straszliwą broń. Szwedzi (używam retoryki Tenhana który wynalazki jednostek nadaje całym narodowościom) dynamit wynaleźli z myślą o górnictwie, to że znaleziono dla niego uśmiercający cel nie jest już ich winą.
Tak samo komunizm i socjalizm był w okresie totalnego wyzysku pracowniczego w XIX wieku potencjalnie piękny, a jego myśli widocznie zmieniły postrzeganie stosunków pracownik-pracodawca. To w co przerodził się w rękach łaknących władzy tyranów - za to ciężko wynalazcy ponosić odpowiedzialność.
Żeby uniknąć takich sytuacji musielibyśmy zakazać wymyślania i w ogóle myślenia. ;)

Chwila pomyślunku nad własnym zdaniem nie boli, a pozwala nam unikać powtarzania bezmyślnie czyiś zdań, czyiś słów. Bo wygląda to słabo, niezmiernie słabo.



#100

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Judaizm pochrystusowy ukonstytuował się w opozycji do Chrześcijaństwa, odrzucając swoją własną wiarę i własnego Boga (Jezus Chrystus jako Wcielenie nie był Żydem), ale powyższe bełkotliwe twierdzenia powtarzane wielokrotnie już mnie nawet nie zaskakują. W końcu żyjemy w czasach, gdzie nawet do encyklopedii wpisuje się bełkotliwe ekumeniczne określenie "judeochrześcijaństwa".

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 02.05.2013 - 12:49




#101

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Boli co? Taki jest fakt że Chrześcijanizm wywodzi się z rejonu w którym żyli Żydzi i został przez nich wymyślony. ;)
Mało mnie obchodzi kościelna otoczka, wyciągam proste wnioski. Jezus Chrystus jako Wcielenie... nie ma na to żadnych dowodów oprócz Biblii, która nie jest obiektywna z wiadomych powodów. Nawet jeśli już, to zrodzony z Żydówki Jezus był Żydem. Nie wiem w jaki sposób chcesz temu zaprzeczać.

To że masz krytyczny stosunek do logicznych i merytorycznych postów - jestem w pełni świadomy. Wątek religijny był raczej doczepką do tematu, ale Mojo ma najwyraźniej problem z wyrażaniem się na inne tematy.

Zapraszam tak czy siak do mojego poprzedniego postu.



#102

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żydzi wymyślili komunizm a to jest niewybaczalne.


Z każdym kolejnym twoim postem Tenhan coraz mniej mi się chce wierzyć, że ty to na poważnie wszystko piszesz... Rozumiem, że wszyscy Żydzi spotkali się pewnego dnia i jednogłośnie ustalli, że wymyślą zbrodniczy komunizm? Zapominasz też o tym, kto budował ten sam komunizm, a byli to ludzie wszystkich narodowości z całego świata. Poza tym - największymi "ideologami" i zbrodniarzami współczesnego komunizmu nie byli wcale Żydzi i doskonale o tym wiesz.

I tak jak mówił mylo - na tej samej zasadzie można zrzucić na Chińczyków odpowiedzialność za śmierć wszystkich żołnierzy w wojnach, które odbyły się na przestrzeni ostatnich 200-300 lat, tylko dlatego, że wymyślili proch... Też "im" tego nigdy nie wybaczysz?

Użytkownik skittles edytował ten post 02.05.2013 - 13:17




#103

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zaprzeczam związkom i powiązaniom między judaizmem (dawnym) i Chrześcijaństwem. Ten sam Bóg, te same przymierza, to samo Prawo, to samo Objawienie (poza Bogiem Ojcem w końcu nie ma nic innego). Jednakże trzeba zdać sobie sprawę, że Żywot, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa było momentem przełomowym w dziejach świata. Judaizm jako religia Naszego Ojca przestała istnieć, wypełniło się bowiem Słowo, Bóg zstąpił na Ziemię i został powołany przez niego samego Kościół Powszechny, obejmujący wszystkie narody świata. Gdyby przywódcy żydowscy nie wykazali się pychą i przywiązaniem do doczesnych dóbr i pozycji, nie powstałby (nowy) judaizm. On swe korzenie ma po Zmartwychwstaniu, gdy faryzeusze opłacili grupę ludzi, by rozgłaszali plotki i kłamstwa, które chroniły 1) ich pozycję jako przywódców (faktycznie już byłego) narodu wybranego 2) ich błąd, gdyż nie chcieli uwierzyć, że Jezus Chrystus był ich Bogiem, który Zstąpił na Ziemię zgodnie z proroctwami Pisma. O ile judaizm przedchrystusowy opierał się na wierze w Boga oraz przestrzeganiu Prawa i Przymierza, oczekując na przyjście Mesjasza, to judaizm pochrystusowy oparł się na zaprzeczeniu Pisma i Mesjasza. Prawdziwy judaizm był oparty na wyczekiwaniu, nowy, oparty na kłamstwie i sprzeniewierzeniu się Pismu, opiera się na jawnej nienawiści i wrogości wobec Chrześcijaństwa. Jak można mówić o podobieństwach, gdy od samego początku stoją wobec siebie w jawnej, fundamentalnej opozycji? Dziś Żydzi nie są naszymi "starszymi braćmi w wierze", gdyż jej jawnie się sprzeciwili i odrzucili.
Maryja Zawszedziewica była Żydem, to prawda, jednakże Wcielenie nie jest rozpatrywane w biologicznych i prawnych tego aspektach, z samej definicji.
Na świecie są jeszcze Chrześcijanie Świętej Wiary Katolickiej (inne wyznania są bez wyjątku schizmatyckie), dlatego nie zaskakuje mnie i nie może mnie "boleć" (cokolwiek to ma znaczyć) fakt, że żyją też jej zajadli wrogowie. Przyjmuję rzeczywistość jaka jest, tak zresztą Objawienie i Jezus Chrystus mówią.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 02.05.2013 - 13:19




#104

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mr. Mojo Risin'@

Fajno że prowadzisz akcje ewangelizacyjną. Jednak ja nie uznaje argumentów z Biblii za rzetelne i wiarygodne.
Ta księga nie jest falsyfikowalna, jest za to dogmatyczna i można na niej budować dowolne interpretacje.
Jeśli zabiorę Ci tą jedną księgę, nie masz nic.

Jak już kiedyś mówiłem - Władca Pierścieni.



#105

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żydzi wymyślili komunizm a to jest niewybaczalne.

A Grecy demokracje i to w moim subiektywnym odczuciu też jest niewybaczalne! :mrgreen:


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych