Skocz do zawartości


Zdjęcie

Są wśród nas już ponad 900 lat.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#61

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ayalen, o jakim Ty zmyśle handlowym piszesz ??? Żydowski zmysł handlowy nazywa się LICHWA

Jest rzeczą zdumiewającą, iż Żydzi, gdziekolwiek by nie osiedli, zawsze, prędzej czy później stawali się ofiarami wypędzeń a nawet czasami i pogromów. I tak przez całe stulecia… Wyjątkiem była Polska, skąd nigdy ich nie wypędzono – za co Żydzi do tej pory okazują nam wdzięczność, pisząc w swej prasie o polskich nazistach, polskich obozach koncentracyjnych czy polskich zbrodniach na Żydach.

Gdyby chodziło jeden czy dwa kraje, można by to zdumiewające zjawisko skwitować słowem “antysemityzm wyssany z mlekiem matki” i ulitować się nad losem nieszczęsnych, jak zwykle niczemu niewinnych synów Abrahama, ofiar nienawiści rasowej i Kościoła Katolickiego.

Ale wypędzenia Żydów miały przecież miejsce w wielu krajach, niekiedy bardzo od siebie kulturowo różnych – jak dla przykładu Francja, Hiszpania, Niemcy, Litwa, Rosja, Włochy, Anglia, Holandia. Egipt, Turcja… Czy to możliwe, aby wszyscy się zmówili, aby się sprzysięgli przeciwko Żydom? I żeby spisek ten trwał przez wiele stuleci?

Poniżej zamieszczam niepełną listę wypędzeń Żydów z różnych krajów, regionów i miast w Europie. Oczywiście Żydzi, jak zawsze przez wszystkie czasy, absolutnie niczemu nie byli winni, a zawsze wina leżała po stronie wypędzających. Z tego można by wysnuć wniosek, iż “antysemityzm” jest normalnym stanem ludzkiego umysłu, co daje wiele do myślenia.

Expulsions of Jews from host districts, cities and countries:

554, Diocese of Clement (France)
561, Diocese of Uzes (France)
612, Visigoth Spain
642, Visigoth Empire
855, Italy
876, Sens
1012, Mainz
1181, France
1290, England
1306, France
1348, Switzerland
1349, Heilbronn (Germany)
1349, Hungary
1388, Strasbourg
1394, Germany
1394, France
1422, Austria
1424, Fribourg & Zurich
1426, Cologne
1432, Savory
1438, Mainz
1439, Augsburg
1446, Bavaria
1453, Franconia
1453, Breslau
1454, Wurzburg
1485, Vincenza (Italy)
1492, Spain
1495, Lithuania
1497, Portugal
1499, Germany
1514, Strasbourg
1519, Regensburg
1540, Naples
1542, Bohemia
1550, Genoa
1551, Bavaria
1555, Pesaro
1559, Austria
1561, Prague
1567, Wurzburg, Genoese Republic
1569, Papal States
1571, Brandenburg
1582, Netherlands
1593, Brandenburg, Austria
1597, Cremona, Pavia & Lodi
1614, Frankfurt
1615, Worms
1619, Kiev
1649, Ukraine
1654, Little Russia (Ukraine)
1656, Lithuania
1669, Oran (North Africa)
1670, Vienna
1712, Sandomir
1727, Russia
1738, Wuerttemburg
1740, Little Russia (Ukraine)
1744, Bohemia
1744, Livonia
1745, Moravia
1753, Kovad (Lithuania)
1761, Bordeaux
1772, Jews deported to the Pale of Settlement (Russia)
1775, Warsaw
1789, Alsace
1804, Russian villages
1808, Russian villages and countrysides
1815, Lubeck & Bremen
1815, Franconia, Swabia & Bavaria
1820, Bremes
1843, Russian border with Austria & Prussia
1862, Tennessee (USA), by military order of General Grant
1866, Galatz, Romania
1919, Bavaria (foreign born Jews)
1938-
1945, Axis-Nazi controlled lands
1948, Arab countries (Morocco, Tunisia, Algeria, Egypt, Yemen,
Iraq, Libya, Syria, Lebanon), Turkey, Iran.



#62 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

oj Tenhan, z bankowoscia jest jak z prostytucja, niby zlo a jakos towarzyszy ludziom od zarania dziejow. Natomiast wiesz co - jesli ktos musi zasluzyc sobie na.milosc- to sprowadza sie go do poziomu psa. A szacunek plynie z.milosci, tazke dzieki rozumieniu roznic. Pewnie ze nie da sie kochac wszystkich, moze wiec latwiej pokochac zycie ktore jest tym wszystkim. To pozwoli dostrzec czlowieka nawet w Zydzie, dzieki zrozumieniu w czym i dlaczego jestesmy tak rozni. Kazdy rodzi sie i umiera czlowiekiem, w miedzyczasie stajac sie jakims czlowiekiem. Dlaczego tak innym niz my? Zobacz jak wiele czynnikow na to wplywa? Moze zamiast obrzucac te innosc inwektywami lepiej zdobyc sie na odrobine wysilku i poszukac tego co nas laczy? Moze te roznice nie okaza sie klatka w ktorej zamykamy siebie przede wszystkim. I jeszcze jedno- do jakiego poziomu sprowadza siebie ten kto innych ludzi okresls mianem smieci? Jak postrzega zycie- jako smietnik?

O Kpiarz, nieladnie przemilczana kartka historii Polski, tej niedawnej stosunkowo.
Lichwa, w porzadku- czym jest lichwa, co nia nazywasz, jak.to rozumiesz?

#63

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyjątkiem była Polska, skąd nigdy ich nie wypędzono


I to był chyba największy błąd jaki Polska popełniła bo prawdopodobnie to spowodowało że żydzi sobie ubzdurali że Polska to ich ziemia obiecana i tak powstała koncepcja "judeopolonii". Polska która obecnie jest potępiana za bycie oazą nietolerancji płaci wysoką cenę za dawną wyjątkową tolerancję na tle innych krajów.

Wszyscy wypędzali żydów a my nie, wszyscy olewali żydów a my ich ratowaliśmy podczas II wś i jak teraz się odwdzięczają? "Będziemy ośmieszać Polskę póki nie pokryje się lodem" czy jakoś tak. Do tego jeszcze były rozbiory i tyle lat Polski nie było na mapie a teraz "młodzi, wykształceni z wielkich miast" dla których wyznacznikiem inteligencji jest marksizm kulturowy żalą się jakim Polska jest ciemnogrodem bo jest ksenofobia a ich yntelygencja nie pozwala im zrozumieć że wynika to z doświadczeń Polaków bo nic nie bierze się znikąd (tak jak uprzedzenia do żydów). I tak jak np. Izrael buduje sobie bomby atomowe bo "nie chcą ponownie dopuścić do holocaustu" tak Polak ma prawo być ksenofobem bo też tak go ukształtowała historia i nie chce jej powtórki.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 25.04.2013 - 10:59


#64

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli jakieś istoty oczekują naszej zguby to my musimy się postawić a nie udawać że nic się nie dzieje bo "braterstwo". Chyba frajerstwo a nie braterstwo.


Jeśli oczekuje się naszej zguby...można się rozczarować. Nie oczekuj, a nigdy się nie rozczarujesz. Pisałem byśmy byli ponad to...
Samym oczekiwaniem, niczego w nas nie zniszczą, a my swoja postawą możemy zmienić wiele...
Tenhan rozumiem twoje podejście, kiedy przyjdą zabić to co kocham, poderżnę im gardła i wypije ich krew...
,,Wróg jest Wrogiem,,
Kiedy ktoś zagraża życiu,wolności itd wtedy reagujemy.
Wiem kim są Żydzi, wiem co stworzyli i wiem jak prowadzi ich Religia która wybrała ich naród ponad wszystkie.
Ale ja ich zwyczajnie nie ,,uznaję,, nie mam z nimi nic wspólnego...nie kieruje złości w ich stronę, niech sobie żyją...
Chcę widzieć ,,Brata z Bratem,, i chcę ufać ludziom...z takim nastawieniem świetnie mi się żyje... i niema nic, co mogło kiedykolwiek, naruszyć ten obraz, głęboko w to wierze...a jak ja na tym wychodzę...? Wydaje mi się, że ludzie lubią moja osobę, niczego im nie zarzucam, niczego od nich nie oczekuje, może czasami poza tym by się określili...Dlatego zawsze wybieram Braterstwo a nie jak to napisałeś ,,Frajerstwo,,

#65 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

no to niech sobie bedzie skoro tak chce i tylko na to go stac, wyrazy wspolczucia- historia powinna ksztaltowac rozumienie przyczyn i skutkow a nie ciemnote , bo tylko do tego sprowadza sie ksenofobia. I prosze nie klamac w sprawie ratowania zydkow przez polaczkow- ratowali ludzie ludzi. I nikt im tego nie odmawia. Dwa- powojenna historia sie klania. Trzy- fakt, polscy panowie wielkopanskim gestem pozwalali egzystowac zydkom traktujac ich jak gatunek podrzedny.

#66

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Definicja lichwy według Wiki :

Lichwa – forma wyzysku dłużnika przez wierzyciela, charakterystyczna dla niekapitalistycznej i nierozwiniętej kapitalistycznej gospodarki pieniężnej, polegająca na pobieraniu wygórowanych, nadmiernych procentów za pożyczone pieniądze.[1]

Znana była w starożytności i w Polsce od wczesnego średniowiecza. Potępiana w ciągu wieków przez Kościół[2], występował przeciw niej m.in. Bazyli Wielki, Ambroży z Mediolanu[3], Tomasz z Akwinu i inni. Lichwę potępia także islam[4] i Tora[5]. W Polsce międzywojennej oprocentowanie pożyczki powyżej 10% określano jako lichwiarstwo.

Oczywiście Tora zabraniała lichwy tylko wobec Żydów - nieżydów można było oszukiwać do woli. I dlatego ciągle ich wyganiano praktycznie z każdego kraju.



#67

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no to niech sobie bedzie skoro tak chce i tylko na to go stac, wyrazy wspolczucia- historia powinna ksztaltowac rozumienie przyczyn i skutkow a nie ciemnote , bo tylko do tego sprowadza sie ksenofobia. I prosze nie klamac w sprawie ratowania zydkow przez polaczkow- ratowali ludzie ludzi. I nikt im tego nie odmawia. Dwa- powojenna historia sie klania. Trzy- fakt, polscy panowie wielkopanskim gestem pozwalali egzystowac zydkom traktujac ich jak gatunek podrzedny.


Z tym że nie Polacy ratowali żydów a ludzie ludzi to już jest kosmopolityczne ględzenie. I zapewne dla Ciebie rozumienie przyczyn i skutków to uważanie że trzeba zlikwidować kraje (ale Izrael musi zostać bo "antysemityzm"). A może to nie polscy panowie wielkopańscy traktowali żydów jak gatunek podrzędny tylko ludzie ludzi ! Sama sobie przeczysz.

Lichwa to po prostu wyzysk a bankowość jeżeli pozwala bogacić się nie wytwarzając żadnych dóbr to oznacza że to jest pasożytnictwo które nie powinno być akceptowane.

Jak ludzi postrzegam jako śmieci to nie oznacza dla mnie że świat to śmietnik tylko oznacza to dla mnie że te śmieci są do sprzątnięcia (niekoniecznie w takim znaczeniu sprzątnięcia jak większość z was teraz pomyślała) żeby nie zrobiły śmietnika ze świata.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 25.04.2013 - 11:33


#68 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

wprawdzie prosilam o Twoje rozumienie tego zjawiska a nie cytaty, ale nie szkodzi. To pojdzmy dalej- z czego.lichwiarz ma fundusze zrodlowe na pozyczki? I skad biore sie pozyczajacy?
Nie pomyslalas ze gdyby nie bylo zapotrzebowania na te uslugi, lichwiarze nie mieliby okazji do wyzysku? I ze to byla jedyna mozliwosc jako takiego egzystowania wsrod ludzi ktorzy wprawdzie tolerowaliich obecnosc ale odmawiajac prawa do normalnego zycia? I jesli tak Cie razi- jakim cudem tolerujesz istnienie bankow w Polsce, z ich ofertami kredytowymi- toz to zywcem uslugi lichwiarskie.
Przy czym jak poprzednio-absolutnie nie popieram tego typu dzialalnosci, ale tez badzmy uczciwi- nikt nie zmuszal nikogo
do korzystania z uslug lichwiarzy. A u czlowieka latwo niestety ten zmysl handlowy przeradza sie w spryt , potem cwaniactwo wlasnie. Ale tez i nikt nie kazde ludziom korzystac z ofert cwaniakow, prawda? Juz mowilam- zydowskie fortuny nie wziely sie z Ksiezyca, byly pomnazane przez pokolenia - a nie trwonione przez panow - ktorzy takze wyzyskiwali innych zeby miec co trwonic.

Użytkownik ayalen edytował ten post 25.04.2013 - 11:38


#69

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Warto poczytać historię zamiast uskuteczniać pseudofilozoficzne tyrady, gdy czytam o wspólnej historii 1000 letniej to warto przypomnieć o początkach na ziemiach polskich a wiązały się one z niezbyt chlubnym zajęciem oto cytat z wikipedii:

Pierwsi Żydzi, którzy pojawili się na ziemiach polskich w X wieku, byli wędrownymi handlarzami niewolników słowiańskich. Handlarze ci, zwani Radanitami, dostarczali niewolników do Europy Zachodniej i krajów arabskich, a ich szlak przebiegał z Buchary przez wybrzeża Morza Kaspijskiego, Itil, Kijów i Pragę, i dalej przez Śląsk, Niemcy i Francję na muzułmański Półwysep Iberyjski. Jeden z Radanitów, sefardyjski kupiec z Tortosy Ibrahim ibn Jakub, w 966 pozostawił pierwszy historyczny opis państwa Polan Mieszka I[4][5][6].

Pierwsze wzmianki o Żydach mieszkających w Polsce pochodzą z XI wieku. Rabin Jehuda ha-Kohen z Moguncji około 1050-1070 roku pisał o Żydach w Przemyślu na terenie Grodów Czerwieńskich, którzy mieli zostać uprowadzeni przez nieznanych napastników[7]. Kronika polska (Anonima tzw. Galla) podaje, że Judyta czeska, żona Władysława Hermana wielu chrześcijan wykupywała za własne pieniądze z niewoli u Żydów[8]. Kronikarz Kosmas z Pragi pisał o pierwszej migracji Żydów do Polski i Węgier z Czech w roku 1098, spowodowanej prześladowaniami w czasie pierwszej wyprawy krzyżowej[9]. Dołączyły do nich także grupy wyznawców judaizmu wygnanych z Rusi Kijowskiej w latach 1113–1158, będących częściowo potomkami Chazarów, koczowniczego ludu pochodzenia tureckiego, którego część przeszła na judaizm, tzw. żydów chazarskich[10][11][5][9][12].

Nim się weźmie udział w dyskusji należałoby poczytać , historii nie znajdzie się we własnych nawet szlachetnych przemyśleniach.



#70 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Tenhan, nie dopisuj mi.swojego opacznego rozumienia, nigdzie nie mowie o likwidacji panstw jako siedziby narodu. I nikogo tez nie oskarzam o antysemityzm- jesli tak to prosze o cytat. Tylko jesli czlowiek bedzie czekal.na szacunek innego czlowieka to obaj beda czekali do smierci prawdopodobnie. I nikt nikogo nie bedzie szanowal. W skali mikro i makro. Wiec moze zmieniac swiat od siebie- szanowac zeby i nas uszanowali?
O tak.Padael, cofnijmy sie do konarow tego drzewa z ktorego wszyscy zlezlismy. Niom, klocac sie w dalszym ciagu o kisc bananow. To jeszcze atawizm czy juz dewiacja?

Użytkownik ayalen edytował ten post 25.04.2013 - 11:46


#71

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Handel rozwijał i nadal będzie rozwijał się w oparciu o kapitał ten który posiadamy lub ten który ktoś nam pożyczył. Zawsze zdarzały się sytuacje kiedy interes nie wypalił a bankrutujący radząc sobie ze swoimi emocjami przeniósł swoje emocje na bank.

Użytkownik Aidil edytował ten post 26.04.2013 - 08:10




#72 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

wroce na.moment jeszcze do tego watku, z refleksja. Padly w nim rozne slowa, emocjonalne, rozwazne, obiektywne i nieobiektywne. Normalnie, tak.jak.jestesmy rozni, tak roznie reagujemy. Zadziwilo mnie ze nikt z panstwa tak broniacych wizerunku Polski w zderzeniu z ta nikczemna cwana manipulacja zydowska, panstwa nazywajacych Zydow ,,zydkami''- nie zauwazyl okreslenia ,, polaczek''ktorego kilkakrotnie uzylam, okreslenia tak pejoratywnego jak zydek. Przyznaje- uzylam celowo. Jestem Polka, jaka by ta moja Polska nie byla - wydrapalabym slipia kazdemu kto probowalby zniewazac ludzi zamieszkujacych moj kraj. Mowienie o bledach nie jest zniewaga, slowa kpiace z narodowosci juz tak. Brak reakcji swiadczy o szacunku dla siebie - Polaka, dumnego z tego ze jest Polakiem. A jesli sie nie szanuje siebie, nie szanuje sie innych, pozostajac w kregu pogardy i zniewag.
Przepraszam tych Polakow ktorych zwrot
,,polaczek'' mogl urazic.A le nie sadze tez by uzywali terminow ,, zydek'i mu podobnych.

Użytkownik ayalen edytował ten post 28.04.2013 - 12:11


#73

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poniżej zamieszczam niepełną listę wypędzeń Żydów z różnych krajów, regionów i miast w Europie. Oczywiście Żydzi, jak zawsze przez wszystkie czasy, absolutnie niczemu nie byli winni, a zawsze wina leżała po stronie wypędzających.


no to się dokładnie zazębia z moim postem wcześbniej.

Żydzi nigdy nie są winni, to ten parszywy antysemityzm.

#74 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Vagowsky, zwaz na to ze tak jak nie istnieje idealna biel i absolutna czern, tak tez i nigdy wina i zasluga nie leza po jednej.stronie. Zawsze sa przemieszane, i jakkolwiek rozumiem chec wybielenia sie za pomoca oczerniania drugiej strony, ale to i tak do konca mozliwe nie jest.

Użytkownik ayalen edytował ten post 29.04.2013 - 09:56


#75

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polski w zderzeniu z ta nikczemna cwana manipulacja zydowska, panstwa nazywajacych Zydow ,,zydkami''- nie zauwazyl okreslenia ,, polaczek''ktorego kilkakrotnie uzylam, okreslenia tak pejoratywnego jak zydek.


Ja zauważyłem ale już tylu trolli czy różnej maści antypolaków używa tego określenia że mi się nie chce reagować z każdym razem.

Tak byś wydrapała oczy tym co obrażają Polaków że bronisz tych co zapowiedzieli że ją będą ośmieszać póki nie pokryje się lodem.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych