Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzwięk w słuchawkach. O.o


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

BlackStar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Mam do was pytanie i chciałbym żebyście mi pomogli rozwiązać ten problem. Mam słuchawki(te same od jakichś 3 m-cy), ale jakieś ze 4 dni temu zaczelo sie dziać cos dziwnego... Otóż słysze w nich glosy, szepty, pomruki itp. itd. Wczoraj o godz.23 gdzieś tak, głos był słyszalny bardzo wyraźnie, wywnioskowałem że to włoski lub hiszpański, mówiony bardzo szybko i po jakichś 5-10 sekundach się urwał...
I mam pytanie: To jest jakaś wada słuchawek, czy cos innego??
  • 0

#2

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypuszczam, że masz je podłączone do jakiegoś sprzętu zatem chodzi o sprzęt nie słuchawki, chyba, że same z siebie wydają dźwięki a to zaiste samo w sobie byłoby nielada sensacją. Tak więc do czego są podłączone?

Użytkownik Padael edytował ten post 17.04.2013 - 08:52

  • 2



#3

BlackStar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

***ciach***

Mam je podłączone do komputera. Ale wczesniej niemialem takich problemów. Od niedawna to sie zrobilo.

NIE CYTUJ NIEPOTRZEBNIE CAŁYCH POSTÓW znajdujących się tuż nad Twoją wypowiedzią!!!
Ivellios

  • 0

#4

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli to zasługa komputera, jeśli masz wątpliwości podłącz je do innego sprzętu ale ja wątpliwości nie mam. Albo posłuchaj kompa bez słuchawek.

Użytkownik Padael edytował ten post 17.04.2013 - 09:08

  • 1



#5

BlackStar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez słuchawek jest ok. Czytałem przed paroma minutami, że to moga być fale z radia jakieś...ale po hiszpańsku u nas??
  • 0

#6

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki masz model słuchawek? Podłączasz je bezpośrednio do komputera (wyjście z karty dźwiękowej), czy przez głośniki komputerowe z wyjściem słuchawkowym? Efekt występuje też kiedy masz podłączone słuchawki do innego sprzętu, np. telefonu, mp3?

Na pewno coś ściąga Ci zagraniczne fale radiowe. Możliwe, że słuchawki, słyszałem o takich przypadkach. Sam miałem kiedyś coś podobnego tyle że z głośnikami - w godzinach wieczornych i nocnych samoistnie nadawały rosyjskie radio; co prawda tylko przy minimalnej głośności (2-5%), przy większej głośności nic. Wada techniczna, ten model taki był. Myślę, że u Ciebie sprawy mają się podobnie.
  • 2



#7

BlackStar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I przu glosniku i przy karcie to samo jest. W nocy nawet glosniej nadaje. Ale to zawsze jakis glos mowi. Nietrafilem na zadna piosenke czy cos w tym stylu. W telefonie jest normalnie. A słuchawki nateca mam.
  • 0

#8 Gość_penelopam

Gość_penelopam.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale to zawsze jakis glos mowi.


Nie wszystkie radia nadają piosenki. Niektóre nadają tylko audycje słowne.
  • 0

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje głośniki też czasem takie dźwięki wyłapują.
Winy upatruję u sąsiada który wybudował sobie antenę na 35m (starczy nad osiedlem taki metalowy kij, ciekawa jestem jaki ma zasięg, w każdym razie często słyszę rusków a jestem z Małopolski O_o) i łączy się z ludźmi przez CB-radio. Pasjonat.
  • 0



#10

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moje głośniki komputerowe kilka lat temu dość często łapały CB-radia i inne takie, twoje słuchawki pewnie robią coś podobnego.
  • 0

#11

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mam jedno pytanie.Znasz hiszpański albo włoski w stopniu,który pozwala ci wyłapać i zrozumieć pojedyncze słowa?Jeśli nie to może to być zwykły szum,który przypomina z brzmienia któryś z tych języków.
  • 0

#12

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zdarza się. Ściąga Ci fale radiowe i odbiera jakieś zagraniczne radio. Miałem podobnie na starych słuchawkach, gdy były cicho ściągały ledwo słyszalną muzykę. Z kolei na piecu gitarowym kolegi słuchaliśmy wiadomości. :D
  • 0

#13

BlackStar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj o godz.23.15 dalo sie usluszec wyraznie 2 slowa, zdania niewiem... Chodzi mi o ,,Sono stufo'' i ,,Euna porchera(?-dokladnie nieuslyszalem bo zaczelo szumiec). Ktos wie co to znaczy??
  • 0

#14

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Sono stufo'' - to z włoskiego "Jestem chory" http://mymemory.tran...lish/sono stufo

,,Euna porchera" brzmi z kolei jak Anna Porchera czyli po prostu imię i nazwisko.

Wygląda to jak zwykła rozmowa ze znajomym z Włoch. Mogła być nawet telefoniczna (czasem są przebicia) chociaż CB-radio wydaje się bardziej prawdopodobne bo tam takie przebicia są częstsze.
  • 0



#15

AstralWalker.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak już kilku kolegów mówiło przede mną, pewnie Twoje słuchawki wychwytują CB-radio. Inną, według mnie strasznie mało prawdopodobną opcją jest nawiedzenie Twoich słuchawek, co brzmi bardzo dziwnie. Może spróbuj zakupić jakieś inne, tanie słuchawki, albo nawet jeżeli masz wystarczająco długi kabel, to te od telefonu. Jeżeli wciąż będziesz słyszał głosy, ta 2 opcja wymieniona przeze mnie, będzie bardziej prawdopodobna, jeżeli głosy ustaną, na Twoim miejscu zwyczajne zainwestowałbym w nowe słuchawki ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych