Skocz do zawartości


Zdjęcie

Meteoroid w Małopolsce ?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1

GrzeGie.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się że z kolegą widzieliśmy spadający meteoroid 16 kwietnia ok. 22:30 w Tarnowie i jestem ciekaw czy ktoś też widział.Był w miarę duży i podczas tego gdy się spalał w atmosferze miał niebieską poświatę.Widoczny przez około 5 sekund.Z mojego punktu widzenia o tej godzinie przeleciał tuż pod księżycem , patrzyłem się wtedy w kierunku zachodnim.Możliwe ,że mógł spaść nawet w okolicach Krakowa choć ciężko mi ocenić odległość.Mógł też cały spalić się w atmosferze ,ale był naprawdę duży.Szkoda ,że nie zdążyłem nakręcić go chociaż komórką.
  • 0

#2

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zajrzyj na dół tematu http://lowcyburz.pl/...e46979f3#p90344
  • 0

#3

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

jezdzac motorem z kumplem widzielismy go :) kierunek zachód obok ksiezyca, widac go bylo na podkarpaciu, czas ten sam, długo spadał fajny widok

Użytkownik real edytował ten post 17.04.2013 - 06:53

  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mój kolega z Krakowa to widział. O 22:27 zadzwonił do mnie pytając co to mogło być (wie, że się na tym znam). "Bardzo jasne światło pozostawiające po sobie niebieską smugę, na prawo od Księżyca" - tak to opisał. Musiało to zrobić na nim ogromne wrażenie bo od pół roku się do mnie nie odzywał... Szkoda, że sama nie gapiłam się wtedy w niebo. Zobaczenie takiego bolidu to jedno z moich marzeń. No cóż. Pozostało mi tylko pogratulować koledze szczęścia.
  • 0



#5

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W Warszawie też widziany, ten sam?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych